Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svědek (Pá, 13. 3. 2009 - 20:03)

Mimochodem všiml jsem, že překlad kralický je čestnější než ekumenický. Uvedu příklad:
dle překladu nového světa: Mat.23:8-10 Ale vy se nenechte nazývat Rabbi, protože jeden je váš učitel, zatímco vy všichni jste bratři. Kromě toho, nikoho na zemi nenazývejte svým otcem, neboť jeden je váš Otec, Ten nebeský. Ani se nenechte nazývat ,vůdci´, protože váš Vůdce je jeden, Kristus.
Dle ekum. Vy však si nedávejte říkat ,Mistře´, jediný je váš Mistr, vy všichni jste bratři. A nikomu na zemi nedávejte jméno ,Otec´, jediný je váš Otec, ten nebeský. Ani si nedávejte říkat ,Učiteli´, váš učitel je jeden, Kristus.
Ale vy nebývejte nazýváni mistři; nebo jeden jest sMistr váš, Kristus, vy pak všickni bratří jste. A otce nenazývejte sobě na zemi; nebo jeden jest Otec váš, kterýž jest v nebesích. Ani se nazývejte vůdcové; nebo jeden jest vůdce váš, Kristus.
Píši ohledně jména Otec. Dva překlady zní správněji, ne jméno ale nazývat je pro mne veliký rozdíl, protože Pánova modlitba ,Otče náš, buď posvěceno jméno Tvé´. V ekum. dává dojem, že jméno je Otec. Tím víc mě utvrzuje, že má být jméno vzýváno Otec JHVH nadále!

svědek (Pá, 13. 3. 2009 - 20:03)

Mám ženu a děti, abys věděla.
Mezku, článek mě nadchl. Mohl bych doplnit, nevadilo-li, že Bůh jaks psal ,riskuje´ neboli vzdává předurčenosti, jinak bychom nebyli stvořeni k Jeho obrazu.
A co víc, On udělal pro Jeho syna všecko ze své převeliké lásky i když ...
Proto má jakoby trochu pocit zodpovědnosti (jen můj názor) a hlavně pro svou lásku ke svému Synovi a lidem učinil toto učinění zadost a poslal svého jediného, jednorozeného, co měl, Ježíše Krista, aby vzal na sebe i (trochu zodpovědnosti) zas můj názor hříchy světa. Proto jakoby veliká potupa pro jméno JHVH nahrazena výkupným krví Syna a tím posvěcením svatého Jména. Co nejhorší, asi neočekával pýchu krásného anděla, který měl bdít nad chodem prvních lidí na zemi (můj názor, někde jsem slyšel). Proto Bůh musel vymyslet dokonalý plán podle jeho vůle na záchranu lidstva a očištění jména.

Zlatka (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Já vím, že tady není to pravé místo na seznámení, ale svědek mne zaujal natolik,že bych ho ráda seznámila se svoji známou, která je taky svědek je milá, hezká poměrně mladá

milka (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Ano,tak to cítím,dal člověku svobodu aby ho mohl svobodně milovat.Takový vztah je opravdu hodnotný.K takovému vztahu máme možnost dojít.

pravdou je (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Amen.

Mezek (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Taky jsem si všiml že maj na všechno fundovanou odpověď.

Byli jsme stvořeni se svobodnou vůlí!!!A to je právě ten problém i pro Stvořitele.

Ale zpět k tomu zda Bůh věděl že přijde neůspěch.Vždyť je to zajímavé!!!
Moj.3:3 Jen o plodech ze stromu, který je uprostřed zahrady, Bůh řekl:

pravdou je (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Pro Křesťanské sbory.
Našel jsem křestanský sbor v našem městě,ani jsem o takovém nevěděl.Určitě zajdu,nemám rád pultiky a mikrofomy,takže uvidím.

Návštěvník (Pá, 13. 3. 2009 - 19:03)

Zlatko,tady neni seznamovák hi,hi :)))

pravdou je (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

Pro Křesťanské sbory.
Ne že bych se někam hrnul,to ne.Ale už mně zajíma kdo jste,jak se mohu seznámit s tím co učíte.A jestli,atd,atd.

Zlatka (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

Svědku, nevím jestli jsem v tolika příspěvcích někde nepřehlídla tvou odpověď na to, jestli jsi zadany. Děkuji za případnou reakci

milka (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

řekněme,že ten,který neumí říct prosté nevím.
Taky zdravím.

pravdou je (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

Srdečně zdraví milko.
Ano tak je to správně,teda stajně to chápu i já.Dohadovat se o bylo nebylo k čemu to?Jak dlouho by žila zviřata?Takhle se může ptat jedině, řekněme,že.

Návštěvník (Pá, 13. 3. 2009 - 18:03)

Křesťanské sbory

jsou duchovním hnutím, které je vychází z učení a praxe prvotních sborů Církve, jak jsou zaznamenány v Novém zákoně.

Za základ svého života přijímají dílo a učení Pána Ježíše Krista, jejich příslušníci věří v Něj a vyznávají Ho jako věčného Božího Syna a současně jako bezhříšného a dokonalého člověka.

Věří v Jeho zástupnou smrt za hříšné lidi, Jeho vzkříšení z mrtvých a oslavení Bohem, Jeho Otcem v nebesích.

Vyznávají, že skrze Pána Ježíše Krista mají odpuštění hříchů, záchranu a věčný život a jsou ospravedlněni před Bohem.

V tomto vyznání se shodují se všemi skutečnými křesťany v dějinách Církve, jejíž jsou součástí.

Příslušníci Křesťanských sborů věří, že Svatá písma - Bible - jsou vdechnutým (inspirovaným) Božím slovem, při jehož psaní byli autoři jednotlivých knih Bible vedeni samým Bohem - svatým Duchem.

Křesťanské sbory (dále jen KSb) jsou sbory křesťanů, kteří své křesťanství staví na osobním vztahu s Kristem, který se projevuje osobním čtením Bible a modlitbou.
Financování sborů

Křesťanské sbory nepobírají žádné příspěvky nebo dotace od státu. Nemají tedy duchovní placené státem ani nedostávají od státu podporu na svou činnost (čímž jsou jednou z mála výjimek mezi ostatními registrovanými církvemi.)

Naprostá většina těch, kdo ve pracují sborech, kdo kážou, různým způsobem se starají o sbory, má své občanské zaměstnání a tuto práci pro sbory vykonává zdarma. Zaměstnavatelem některých takových pracovníků je křesťanská organizace, která je bezplatně uvolňuje pro práci ve sborech.

svědek (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

O to víc važme Božího plánu nás ze zajetí děděných hříchů osvobodit skrze výkupné prolitou krví našeho milovaného Pána Ježíše Krista, Božího syna ke slávě Boha Otce JHVH. Tedy budeme žít v rajských podmínkách dokonalí jako byli dokonalí první lidé. U Joba je psáno, že budeme svěžejší než mladí a ve Zjevení popisuje stejně i v Izajášovi rajské podmínky na zemi. Iz. 65:17, 66:22 odkaz na 2.Pe 3:13 ,Jsou však nová nebesa a nová země, které očekáváme podle jeho slibu, a v těch bude přebývat spravedlnost.´

svdek (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

některá zvířata jak dlouho by žila?
Adam a Eva vymluvili jeden na druhého ani nelitovali. Bylo jím málo a chtěli víc, přesto že měli vše dobré a krásné kolem sebe a nevážili přímého vztahu s Bohem! Jako dokonalí byli synové Boha. Jehova Bůh předem varoval a také to učinil. Vyhnal je z ráje a v Jeho očích byli již mrtví.

milka (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

To se nedozvíme.Můžeme mít jen vlastní názor a můj je,že kdyby byla umírala zvířátka mohli by Adam a Eva cítit smutek,a ten v Edenu taky nebyl, tak nevím,jak to vlastně mohlo být,třeba nám není dáno všechno vědět.
Důležité je že:
Neomylným jazykem Písma Bůh představuje cestu záchrany:

pravdou je (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

Zvířata ne, tudíž mohla umírat.
Dohady,bylo nebylo,to je to jiné evangejium.

Návštěvník (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

A když pomíjitelné obleče nepomíjitelnost a smrtelné
nesmrtelnost, pak se naplní, co je psáno: `Smrt je pohlcena,
Bůh zvítězil! Kde je, smrti, tvé vítězství?

svědek (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

První lidé byli vytvořeni k Božímu obrazu. Zvířata ne, tudíž mohla umírat. Jen lidem bylo vštěpeno touhu žít věčně.

sos (Pá, 13. 3. 2009 - 17:03)

Před pádem Adama a Evy
do hříchu na světě nebyla žádná bolest, nemoc ani smrt. Smrt je tedy
úpadkem původního záměru.
V Edenu nikdo nikdy nezemřel.

Reklama

Přidat komentář