Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

svdek (Pá, 3. 4. 2009 - 18:04)

Podle mě Ježíš zemřel jako dokonalý člověk ne jako Bohočlověk jak někteří tvrdí. Jinak pozbyl význam zákona zub za zub a také jako tehdy u Joba Ježíš coby dokonalý člověk obstál ve zkouškách jako stvoření dokonalé, poslušné. Viz Ježíš se i on učil.... Bohočlověk asi ne...

svdek (Pá, 3. 4. 2009 - 17:04)

Řekněme, že chceš vyšplhat na horu a máš Ježíše ve spojení s ním asi těžko i když se na vrchol dostaneš. Oč lepší kdybys byl v Ježíši, a On tě vezme bleskem na vrchol, tj. k Otci.

svdek (Pá, 3. 4. 2009 - 17:04)

Mezku, dík za radu. Tu stránku prohlížím a těším se. Vím co dělám, jenom chci blíž k Ježíšovi, neboť on je cesta vedoucí k Otci. Prý máme být v něm, a nestačí ve spojení s ním. A to je asi moc důležité. Jinak podobné učení mezi SJ a Kristovci, tak na podle zatím mého odhadu 80%.

Pavle, vážím se tvé pomoci. Nauka Kristovců není nauka katolíků či protestantů jako o Trojici. Věří, že jméno Jehova se vztahuje na jméno Ježíš v NZ ne doslovně jako v jedné Osobě, ale význam, účel, splnění proroctví.
A co je hlavní, Ježíš dostal všechnu autoritu, vše co patří pravému Bohu kromě postavení a jménu Otec(Jehova) jako pověst.
Víš, máme proto klánět před Ježíšovým jménem, nejen vzdát poctu. Neměli bychom se bát, že ho bychom vyvyšovali na roveň Bohu, protože furt Ježíš o sobě říká, že je menší, závislý, neví o tom dni atd...
Navíc VŠICHNI proroci ve SZ prorokovali záchranu na Ježíšovi. A jméno Jehova přesně zapadá na Ježíšovi. Jehova není Ježíš, ale jen prorocky, tzn. že účel splní na Ježíšovi.
Např. v Jeremiášovi 31:33,34 ...ta smlouva... v nové ... už poznají Jehovu
znamená příchodem Krista na zem poznají Jehovu (jméno je prostředek ku poznání Boha), a to se skutečně stalo... Kdo vidí mne, vidí Otce... Ježíš se nejmenuje Jehova, ale reprezentuje Jehovu jako prostředek,
proto prorocky: Každý kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn, a v Nové smlouvě už znamená: Každý kdo vzývá Jehovovo neboli Ježíšovo jméno, bude zachráněn. Proč ne?
Všiml sis, že VŠICHNI proroci prorokovali... a to se splnilo.
Těžko vysvětlit, jenom moc nevíme, že je třeba vzývat i Ježíšovo jméno viz 1.Ko 1:2 ...vzývají jméno našeho Pána, Ježíše Krista, svého Pána i našeho. ... pokoj od Boha, našeho Otce, a Pána Ježíše Krista.
Všiml jsi, že pokoj pochází i od Ježíše?
Samozřejmě nakonec pokoj jako vše pochází od Otce. Bohu Otci jde jen o to, abychom TAKÉ před Ježíše kláněli, protože dostal od Otce vše i jméno (ne Jehova, ale pověst, účel, titul, splnění atd.), které je nad jiné jméno. To jméno se splnilo tzn. ,Stane se v Ježíši´. Pokud to uznáme, prokazujeme úctu k Ježíšovu jménu a Božímu jménu třeba Jehovovi.
Ježíš nevezme jméno Jehova ani moc, titul, ale ZDĚDIL VŠE I JMÉNO. Viz např. Heb. 1:2,4 ...kterého (Ježíše) ustanovil dědicem všeho a skrze něhož učinil systémy věcí.... že zdědil jméno ... To není přesné, zatím nemohu najít lepší verš.
Jinak čti Ří 14:11 neboť je napsáno: ,,Jakože žiji, říká Jehova, ,každé koleno přede mnou bude klekat a každý jazyk bude otevřeně uznávat Boha.´ A to se splnilo na Fil. 2:9 čti Jehova je jako Ježíš, ne?
Jméno Jehova je také předobraz...

Proto máme být v Ježíši, našem Pánu.
Alespoň tak zatím rozumím...

zajímavé (Pá, 3. 4. 2009 - 17:04)

Neuvěřitelný nález pod Golgotou

Ze všech nálezů Rona Wyatta není asi žádný důležitější než truhla smlouvy.

I sama o sobě by truhla byla ohromně důležitým nálezem. Avšak neuvěřitelné spojení mezi místem ukřižování a schránou pod ním dává nálezu nesmírnou důležitost. Toto spojení je tak významné a dalekosáhlé, že je předurčeno ke změnění životů a víry miliónů lidí. Když Ron Wyatt objevil místo ukřižování během vykopávek nedaleko Golgoty, našel velikou trhlinu, způsobenou pravděpodobně zemětřesením, která se táhla od skalní stěny podél prostřední díry dolů. Později, když vstoupil do jeskyně, ve které byla truhla smlouvy uschována, našel velikou trhlinu ve stropě přímo nad truhlou.

Kolem té trhliny a na víku samotné truhly byla tmavá, suchá látka. Ta látka byla analyzována a potvrdila dohad, že se jedná o velmi starou lidskou krev. S pomocí ocelového pásku bylo zjištěno, že trhlina se táhla od místa ukřižování až do jeskyně pod ním, skrze vrstvu asi 6m skály. Ron objevil, že když Kristus zemřel a římský voják probodl jeho bok, krev a voda které vytryskly z Kristova boku, stekly trhlinou ve skále dolů a stékaly dolů, kde kapaly na víko truhly smlouvy, schované v komoře pod Kalvárií mnoho let před touto událostí.

Průlezy byly mnohdy úzké.

Po staletí Hebrejci vykonávali systém zvířecích obětí, skládajících se z Bohem ustanovených rituálů, které Židům ustavičně připomínaly, že mají s Bohem smlouvu.

Dnes tuto smlouvu označujeme jako Starou smlouvu. Byla zavedena a ratifikována na hoře Sinai. Rituály této smlouvy měly hluboký význam, protože nastíňovaly skutečné události, které se měly odehrát při zavedení Nové smlouvy skrze Mesiáše. Nová smlouva byla předpovězena prorokem Jeremiášem (Jer. 31/31).

Truhla smlouvy byla středem starého rituálního systému. Jejím prvořadým účelem bylo uskladnění posvátných desek z kamene, na které sám Bůh svým vlastním prstem napsal desatero přikázání. Když Ron objevil truhlu smlouvy, objevil také hmatatelné svědectví o ratifikaci Nové smlouvy.

http://www.b-a-n.cz/truhla-smlouvy/neuveritelny-nalez-pod-golgotou.html

pro svědka (Pá, 3. 4. 2009 - 17:04)

Otázka: Kde byl Ježíš ty tři dny mezi Jeho smrtí a vzkříšením?

Odpověď: 1.Petra 3:18-19 říká:

svědkovi Mezek (Pá, 3. 4. 2009 - 16:04)

Dám Ti jednu radu.
1.Neukvap se při svém rozhodování!
2.Přihlaš se na http://www.straznavez.cz/Diskuze/gbook.htm
3.Tam si najdi Witness/nick/je to náš bratr!
Když zadáš tuto adresu,mášto /kontakt/rychleji.
http://straznavez.goodforum.net/svidkove-jehovovi-jejich-organizace-a-nauky-f2/cestovani-hostujicich-oeeniku-t525.htm
Na levo je ikona profil a zprávy.Klikni na ikonu zprávy a napiš mu /toto je soukromá cesta/v čem máš problém,či pochyby.
Věř že on bude mít k Tobě blíže víc než si myslíš.Určitě ho prosím kontaktuj!!!Je to fajn bratr.Budete si rozhodně rozumět.
Zatím ahoj Mezek.

pavlovi (Pá, 3. 4. 2009 - 15:04)

Víš,radíš svědkovi tím že kopíruješ.Snaž se ze svého srdce Mezek

milka (Pá, 3. 4. 2009 - 15:04)

Svědku,začal jsi zajímavou myšlenku,tak hledám.Myslím,že takto se to mě osobně zdá nejpravděpodobnější.
Vychází se přitom z Ježíšových slov "Bylo řečeno otcům ´´oko za oko a zub za zub´´, ale já vám pravím, abyste neodpírali zlému." Moderní překlad to vyjadřuje lépe a přesněji: "Já však vám pravím," říká Ježíš, "abyste nejednali se zlým tak jako on jedná s vámi." To znamená braňte zlu, zamezte, aby člověk mohl páchat zlo, ale jestli zabíjí, nejednejte stejně. Zabraňte mu v tom, ale jiným, lidštějším způsobem.

Je to stejné jako s malým vzpurným dítětem. Takové dítě, které vyrůstá bez lásky rodičů či bližních a bez vlastní lásky k Bohu, se snadno může zdát jako zlé. Neposlouchá, páchá mnoho zlého, provokuje své okolí. Pokud se budete snažit toto dítě

Rozume (Pá, 3. 4. 2009 - 13:04)

Tělo člověka se skládá jakoby ze tří samostatných těl do sebe vložených. Tyto tři složky se vzájemně liší strukturou, funkcí či úlohou a zářením do prostoru. Jde o tkvz. tělo fyzické, tělo mentální a tělo astrální.

zbytek ti rozum napoví.

Pavel (Pá, 3. 4. 2009 - 13:04)

Svědku již jsme na konci cesty. Armagedon je již tak blízko, proto se snažíme zachránit co nejvíce lidí. Kapitalismus se zhroutil a jediné a poslední řešení je "Boží Království".
Až dojde šrotovné, tak bude obrovský propad hospodářství v celém světě. Není co vyrábět, protože je vyrobeno zboží na několik let dopředu. (elektronika, textil, obuv, byty, nábytek atd.) Obchodníci z různých oborů obvolávají všechny možné firmy ve světě, ale je jim řečeno, že je krize a jen málo se prodává. Už nyní má čím dál víc lidí jen na nájemné a jídlo. Nikdo si s tím neví rady.
Jedna Švédka napsala v diskusi na internetu "Titanik se potápí a v první třídě se tančí".

Proto se snažme vzájemně povzbuzovat když vidíme, že se ten den blíží.

Hebrejcům 10:24-25
A dbejme jedni o druhé, abychom se podněcovali k lásce a znamenitým skutkům, 25 a neopouštějme své shromažďování, jak někteří mají ve zvyku, ale povzbuzujme jeden druhého, a to tím více, když vidíte, že se ten den blíž

milka (Pá, 3. 4. 2009 - 12:04)

Proč 3dny?
Nad tím opravdu můžeme rozjímat,ale jsou to pouze naše úvahy.
Moje úvaha je:
1)Splnění proroctví o Mesáši.
2)3dny,trvá,kdy se tělo již zjevně rozkládá a Ježiš se zjevil v těle,které nemělo známky rozkladu,což nám může říct,že jeho tělo nepodlehlo smrti.
3)3dny,protože tělo bylo pohřbeno před sabatem a nikdo nemohl k hrobu během sabatu.Takže,nikdo vlastně neví,kdy došlo k zmrtvíchvstání,jen nám to mohlo být odhaleno až za 3dny.
4)3dny Bůh potřeboval k???
Matouš, 12. kapitola 39. On jim ale odpověděl: "Zlé a cizoložné pokolení vyhledává znamení, ale žádné znamení mu nebude dáno, kromě znamení proroka Jonáše.
40. Neboť tak, jako byl Jonáš tři dny a tři noci v břiše velryby, tak bude Syn člověka tři dny a tři noci v srdci země.
Zde můžeme opět rozjímat,zda byl a jak byl 3dny v srdci země a proč?Byl mrtvý nebo jen odešel protože měl k odchodu důvod?

Myslím,tedy nevěřím,že Bůh byl 3dny mrtev,jak víme Bůh je Duch.Jen jak se vtělil,tak na čas Ježišovo tělo opustil.(pouze moje úvaha)
Kristovo zmrtvýchvstání vyvozuje stále nové a nové závěry. Je jich tolik, že bychom se jim mohli věnovat po mnoho hodin.
Ukazuje nám tak cestu, kterým směrem se mají ubírat i naše úvahy, naše rozjímání o zmrtvýchvstání. Když se budeme snažit zjistit, jak přesně zmrtvýchvstání probíhalo, nedostaneme se nikam. Leda snad k dětinsky naivním a ničím nepodloženým představám
Když se však budeme snažit nacházet, co znamená skutečnost Kristova zmrtvýchvstání pro náš vlastní život, odhalíme pramen, ze kterého můžeme načerpat vše: porozumění smyslu života, povzbuzení k vytrvalosti, sílu, útěchu i jistotu

Pavel (Pá, 3. 4. 2009 - 12:04)

Pro svědka: neukvapuj se ve svém rozhodování. Každý máme různé krize. Já ji měl také, ale bratr, který mě s pravdou seznámil mi pomohl. Je to vyučený zedník a velmi dobře zná Bibli. Pochopil jsem,že každý člověk dělá chyby i já a proto je třeba mít velkou trpělivost. Jméno Ježíš používali někteří izraelité, jako své jméno. Ale jméno JHVH (Jehova,Jahve) nikdo nikdy nepoužil jako své osobní jméno. Jedině Bůh ho používá. Ježíš například o sobě říká, že ho poslal Otec a že Otec je větší než on. Proč rovnou neřekl, že je Otec Bůh? To si z nás dělal blázny, když o sobě tvrdil, že je jen Syn? To není pravda. Ježíš projevil obrovskou synovskou lásku ke svému Otci. Podřídil se ve všem svému otci a ukázal nám pravou synovskou lásku. Satan je také Boží syn a proto je také bohem? Satan je ale nehodný Boží syn a snaží se postavit proti sobě Ježíše a Otce Boha Jehovu, tím že se snaží, aby lidé jako Boha uctívali Ježíše.

Toto vyjadřují texty písma.
Cituji z Bible 21:

Jan 14:28-31
28Slyšeli jste mě říci:

Rozum (Pá, 3. 4. 2009 - 10:04)

Může mi někdo odpovědět?
Bůh Otec je jednoosobní? Duch svatý je Bůh nebo část Boha Otce jako je část člověka týkající se lidského ducha?
Ježíš je Bůh nebo bůh? Pro Otce bůh, pro ostatní Bůh? Viz 2. Mo 7:1 Mojžíš nazván Bůh
Já a Otec jsme jedno podle mne nemůže být Ježíš ten pravý Bůh, ale stejného názoru a záměru.
Bůh Spasitel, Ježíš Spasitel není tatáž Osoba, na popud Otce, viz např. Iz. 19:20 Když budou volat k Hospodinu kvůli utiskovatelům, pošle jim zachránce, aby je obhájil a vysvobodil je.

Mare (Pá, 3. 4. 2009 - 09:04)

L,

vůbec nerozumím tomu,....... co chtěl básník říci......
O jaké knize zákona to mluvíš....?

Ale už teď ti můžu říct, že se otřásám odporem a hnusem, netož aby mně to stalo za námahu se nad tím zamýšlet......

Návštěvník (Pá, 3. 4. 2009 - 09:04)

Je vidět, že jsi nikdy nečetl Bibli a její procttví, která se všechná do detailu splnila a která se plní i v dnešní době. Pokud někdo bibli nečetl, tak to nemůže pochopit.

L (Pá, 3. 4. 2009 - 07:04)

Osobně se domnívám že proroctví bible už jsou poměrně pasé, již žijeme v novém aeonu a jak je psáno v Knize zákona:

"Zrušeny jsou všechny ordálie a rituály, všechny slova a znamení. Ra-Hoor-Khuit zaujal své místo na východě za rovnodenností bohů...

"Hle rituály starých dob jsou temné. Ty zlé ať jsou odvrženy: Ty dobré ať náš prorok očistí, pak půjde toto poznání správným směrem"

"Krásní a silní, poskakující smíchem i ti v mdlobách rozkoše, rozhodní a ohnivý, ti patří k nám."

" Hle zde jsou hluboká mysteria: Neboť ke svým přátelům počítám ty kdož jsou poustevníci. Nemysli teď že je najdeš v lesích a horách, však na ložích z purpuru, jak je laskají nádherné ženské bestie...
Uvidíte je vládnout v čele vítězných vojsk a vůbec plné radosti.."

"Svojí hlavou sokolí vyklovám Ježíšovi oči, an visí na kříži
Svými křídli dám políček Mohamedovi a oslepím jej.
Svými pařáty roztrhám těla buddhistů, Indů, Mongolů a Dinů.

Toto se praví v knize zákona. není to pravdivější než ta vaše bible?

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 23:04)

Svědku, už je moc pozdě, takže jen krátce.

Ježíš, sám dokonalý a bez hříchu, ....nesl ale hřích světa, ..takže i on byl oddělen tímto hříchem lidstva, které měl na sobě, od Boha. Trvalo to tři dny. Ale narazili bychom na téma, které se velmi rozšiřuje a nemám na to čas.

Ježíš by nikdy nemohl zemřít a nikdo by ho nemohl usmrtit, podle Božího zákona...--za hřích smrt....--, kdyby nenesl hříchy světa, ..jen díky tomu mohl zemřít....

Není to ...zub za zub...., možná, že se někdo připojí a bude mít více času na vysvětlení.....

K vůli hříchu Adama přišla do světa smrt,.....a Ježíš přinesl život tím, že tento hřích odstranil tím, že se nechal s ním přibít.

A mohl to udělat jen on, ...protože se nedopustil sám žádného hříchu....

My všichni platíme první smrtí legitimně, protože jsme všichni zhřešili. Jen on to tudíž mohl udělat za nás....

On tam visel i k vůli tvým osobním hříchům, svědku,...jinak by vůbec nebylo možné aby byl usmrcen.....

Když jsem to pochopila a prožila já, cítila jsem velkou bolest, že tam musel viset na mých hříších....., prožila jsem zároveň velkou vděčnost a lásku k němu za tak velkou oběť a utrpení, které musel k vůli mým hnusotám, kterých jsem se dopustila, snášet na tom, kříži, kůlu nebo dřevě....

Doufám, že Bůh ti dá taky takovou milost, abys to dříve nebo později měl možnost do hloubky pochopit, aby ti bylo taky tak líto toho, jaký jsi nebo jaký jsi byl....

Bůh s tebou a přeju ti dobrou noc.

svědek (Čt, 2. 4. 2009 - 23:04)

Ježíš Bůh zjeven v těle byl mrtev 3 dny?
Podle Zákona zub za zub, proč Ježíš mnohonásobně ceněn musel vylit svou duši na smrt za hříšného Adama?
Děkuji.

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Svědku, když teď víš, že to nejdůležitější a nejdražší a spasitelný je jen je vztah s Bohem,....upokoj se v Bohu, nemusíš všechno chápat i z Božího slova nejednou.....

I když to půjde hodně rychle....

Chápu tě velmi dobře, že člověk poté, co skálopevně něčemu věří.....není dlouho schopen některé věci přijmout a pochopit, že je tomu opravdu tak.......

Ale Bůh sám ti to skrze Ducha utvrdí v srdci.....nebo spíše v tvém duchu....

Je psáno, že v Kristu.... ani ten nejhloupější nezabloudí......

Budu se modlit, abys už nikdy nevypadnul z Boží ruky...

Nemáš za co děkovat, jak říká Pavel, jsme jen služebníci a je to jejich základní povinnost....jen....běda mi, kdybych nekázala....

Mare (Čt, 2. 4. 2009 - 21:04)

Milko,

svírá se mi srdce, jak silnou lásku k tobě v Kristu cítím.
Asi si mnozí pomyslí, že jsem se zbláznila,...protože tě neznám, než z tvého dotýkání se Boha a lásky, která se vylévá skrze Ducha do tvého srdce..., jak tady projevuješ v tématech..

Ale tahle Boží láska spojuje poutem, kterou není schopen pochopit ten, který ji nedostal darem, jen zásluhou Krista.....

Ne, Milko, neomlouvej se mi....Nemám Boží lásku vždy v plnosti, asi mnohdy jednám tělesně a nechávám se unést příliš horlivostí, takže tvé napomenutí si myslím bylo také na místě.
Nejsme dokonalí, a vlastně i ty sis vyzkoušela, že láska neznamená jen souzvuk, milost,...ale i pravdu, která je také projevem lásky...A je dobře, že sis to mohla vyzkoušet na mně...

Bůh ti žehnej...

Reklama

Přidat komentář