Reklama

Gamblerství

17.8. (St, 17. 8. 2016 - 14:08)

...exekuce,případně donucení ke splnění povinnosti a práva dlužníků...

Tragik (St, 17. 8. 2016 - 14:08)

Dení výčitky jsou k ničemu.

Navíc silnější motivací může být i jistý druh ignorance ve stylu: "mě to nezajímá.. dokaž mě že splníš co jsi slíbil"

Proto jsem říkal konkrétní termíny.. a pak se bez výčitek ptát.. jestli splnil co řekl.

Mila (St, 17. 8. 2016 - 14:08)

Pro Mílu:

Co mě pomohlo....Dekuji a moc drzim palecky. :-)

Jsem rada ze si to napsal, protoze si taky myslim ze aby to k necemu bylo, musi s nejakym resenim jak to chce zvladnout prijit sam, ze nuceni nema cenu. Ja jsem byla hodna ze zacatku,ale pak mi doslo, ze pokud nechci aby mne stahl sebou ze musim byt dusledna. Neomlovam ho, ani mu uz nepujcuji penize, ale taky si prave myslim, ze denodenni vycitky, nebo hlidani ho na kazdym kroku by k nicemu dobrymu nevedly.

Tragik (St, 17. 8. 2016 - 14:08)

Pro Mílu:

Co mě pomohlo. To že jsem o tu rodinu málem opravdu přišel. Ono dokud jsi na gamblera hodná tak mu nepomáháš ale ubližuješ. Dokud vidíme že nám bude odpuštěno pokračujeme.

A co mě pomohlo? Hlavní je si uvědomit že už takový být nechceš. A tím pádem musíš změnit fakt hodně věcí. Mě pohohl i třeba deník. Nedám na něj dopustit. Píšu téměř denně. Mě hodně pomohlo navštěvování AG. Víc než psycholog třeba. V léčení jsem nebyl ale půjdu jakmile bych selhal.
On si hlavně musí uvědomit že to musí být ON kdo něco dělá. Já si všechno zjistil sám. Adresy, psychology, oběhal jsem si dluhy banky atd atd.

Ty mu maximálně řekni, že s aktivním gamblerem nebudeš mít dítě a bydlet. Ať přijde on s řešením jak zamezí svému hraní a jak se dá dohromady. Ty na to pak přistoupíš nebo ne. Ale POZOR.. nikoli sliby. Konkréní kroky znamenají konkrétní adresy, opatření a hlavně termíny do kdy zařídí co. Pak se mu bude dát věřit.

Poslední věc... co ještě pomohlo.. bylo právě nehrát. Gambl se chová v mozku podobně jako alkohol. Tedy i když nehraješ třeba já nevím měsíc tak máš ještě docela zaprasenou hlavu. Postupně se to čistí a vidíš věci jinak. Já to tak měl.

Projeď si třeba i tahle videa?

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214732147-ze-zavislosti-do-nezavislosti/4143-jan-jilek/

Jsou tam i dobré příklady zničených žen alkoholiků a hráčů co chtěli pomáhat.

Mila (St, 17. 8. 2016 - 13:08)

Milo, tak kolem něho dal...No, ja jsem se tady hlavne chtela zeptat tech abstinujicich byvalych hracu, co je treba dokopalo opravdu s tim seknout. Co jim pomohlo, nebo naopak nepomohlo.
Nesud mne za to, ze verim ze to zvladne. Preci to neni nemozny.

Martin AG (St, 17. 8. 2016 - 13:08)

Milo, tak kolem něho dal chod po špičkách az dojde k exekucim. Komu není pomoci ano ten potřebuje spadnout az na dno jako ty. Chudacek gambler nerad čte. Omezuje ho nemít své peníze na automaty. Ty jsi ta špatná, když se budeš bavit o tom ze nesmí hrát. Blbost! Ze ma splácet dluhy. Prober se a řekni mu at se jde léčit a nebo od něho uteč. Rad tady mas spousty. Zatím mirite oba k velkým dluhům. Přečti si to tady za rok, dva kdy budete ve velkých dluzích oba. Ze se chudacek ta velká osobnost zasekne? Tady jde i o tebe holka! Chceš žít se zoufalcem co všechno co vydělá prohraje s na automatech jako nesvepravna troska? Co nesplaci dluhy a propadá se do exekuci? S tak nezodpodnym člověkem chceš mít rodinu a nemít na nájem a jídlo? Bez si půjčit k rodičům a dej mu ty peníze at si jde zahrát ta osobnost. A neříkej jim, ze žije se zadluzenym sobcem co da všechno do automatu.

JJ (St, 17. 8. 2016 - 13:08)

A ty jsi co zax, lemogu? Hrajes si chytraka a bez tak jsi na tom jako my....

Mirku (St, 17. 8. 2016 - 13:08)

Vana výhrava dostihy s koňmi proc?
Četl jsem ,že osel jde za mrkvičkou a pokud výboci z cesty pak za metličkou .Co si o tom myslíš. Vic metlička nebo mrkvičku.

Mirku (St, 17. 8. 2016 - 12:08)

Napadl by te jiný způsob reseni ze strany te ženy. Nemam na mysli sex.....

Mila (St, 17. 8. 2016 - 11:08)

Anonymko, tady nejde vůbec o...Vim ze to myslis dobre, ono to i na nekoho muze zabrat, jenze pritel je osobnost a myslim si nechce byt v roli maleho ditete. Znam ho a vim, ze by mel pocit ponizeni a nesvepravnosti.
Taky nemam rada kdyz mne nekdo do neceho tlaci.
Vezmi si treba pubertaky....na nekoho staci dupnout a srovna se, ale nekoho tvrdost a prikazy motivuji jen k tomu ze se zasekne a nikdo s nim nehne. A vycitky vetsinou vedou k uteku. Je to asi o povaze. Ale i tak dekuji za radu.

Mila (St, 17. 8. 2016 - 11:08)

Ahoj všem: dnes 339. den bez...Ahoj, mozna jsem to spatne napsala...on vi ze ma problem, ale asi si mysli ze to zvladne sam a jeste mu nedoslo, ze uz se dostal za urcitou hranici.
Nespora uz jsem mu loni vytiskla a protoze nerad cte, tak jsem mu i zvyraznila vety o kterych jsem si myslela, ze ho oslovi. Jestli se do toho zacetl ale nevim, asi jeste neprisla pro nej ta spravna chvile.
Mam pocit, ze natlakem nic nezmuzu. I maly dite se zasekne pokud neco musi, natoz dospely chlap.
Nechci pred jeho hranim zavirat oci, ale vyhrozovanim toho moc myslim nezmuzu. Chci aby pochopil, ze na to neni sam, ale bojim se ze, aby to melo nejaky smysl, mel by mne o pomoc pozadat sam. Nebo se pletu? Co myslis? Co jsi Ty ocenil, nebo potreboval v ty dobe?
Jo a moc gratuluji k abstinenci, je to uzasny a dava to nadeji ostatnim ze nic neni ztraceny a ze cesta z toho existuje! Drzim palecky, jen tak dal! :-)

Lemog (St, 17. 8. 2016 - 11:08)

JJ,

Nedarilo se, automat nedal vyhru? No to je ale prekvapujici, to je mi lito, vypadalo to podle tvych prispevku, ze ty jsi ten stastlivec, ktery prisel nato, jak bezpracne v herne obirat automaty

JJ (St, 17. 8. 2016 - 10:08)

Hovna a hovna. Nic jineho nez hovna

Mirek Brno (St, 17. 8. 2016 - 09:08)

Anonymko, tady nejde vůbec o mne, ale o Mílu. Ta buď bude na přítele tvrdá a on se začne léčit a nebo nebude a oba skončí na dně. Dřív nebo později, ale skončí. Stejně jako statisíce párů od revoluce.

Mirku (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Výroky "bodáky lze území získat ,ale ne ho dlouhodobé udrzet"
Je pro me snadne dobít celý Řím a jeho uzemi ale nejsem schopný zvládnout sebe.
Myslíš ,že tito muži nebyli tvrdi i na sebe.?
Naopak kdo a proc mávali s nimi?

Mirku (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Nebo Napoleon....??nechci se zmiňovat o jiných. ...

Mirku z Brna (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Freud,Jung ,Adler;Gejerstam,??????

Mirku z Brna (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Napiš ,který z dobyvatelu, ať už území či lidských duší ,dokázal to získáne také dlouhodobé udržet.

Ty Mirku z Brna (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Slyšel jsi už někdy ,že tvrdosti lze něco získat ,dobít atd .ale opravdu jen těžko udržet.
Nebo pak ta tvoje tvrdost je trochu jina ?.....jake mas výsledky. ..

Lemog (St, 17. 8. 2016 - 06:08)

Ahoj všem: dnes 339. den bez gamblu

Milo, tvůj pritel si nepripousti problém, to je spatne, nenadelas s tim v tuto chvili nic.
Podstrc mu nejak nenapadne volne stazitelnou knihu dr Nespora " uz jsem prohral dost", pokud by se do ni zacetl, mohlo by ho třeba trknout, ze je nemocny. Nutit mu to cist ovšem nemuzes, to by se nejspis urazil. My gambleri jsme tak hrdi ve fazi aktivniho hrani, ze nevidíme, neslyšíme a myslime jen na hru .

Reklama

Přidat komentář