Reklama

Existuje Bůh?

Anna (Ne, 22. 1. 2012 - 12:01)

Pre Hmm : "Veci, ktoré...Keď si rozum myslí, že ľúbi, nemusí to znamenať, že je prítomná láska. Keď si rozum myslí, že cíti, nie je vylúčené, že sú to iba jeho pocity. A keď je rozum presvedčený, že pochopil, čo mu niekto objasňuje, znamená to iba toľko, že počul slová a videl rozprávačovu tvár.--- Rozum je od prírody bádateľ.Sústavne pozoruje okolie, premýšľa o ňom, čosi vyskúša, opäť o tom premýšľa, čosi zmení,pozoruje, premýšľa... V skutočnosti vôbec necíti, ale analyzuje. Dokonca aj pocity. --- Okolitý svet je preň zrkadlo. Čokoľvek nám rozum umožní či neumožní urobiť, svet nám potom ukáže svoju reakciu. Ak nerobíme nič, zisťujeme, aký vplyv má na okolie naše ničnerobenie. Ak dostaneme dobrý nápad a zrealizujeme ho, zistíme, či bol správny alebo nie. Tým sa o sebe dozvedáme čoraz viac. Až vonkajší svet nám umožňuje spoznať samých seba a priblížiť sa k odpovedi na otázku, kto alebo čo sme.

Anna (Ne, 22. 1. 2012 - 12:01)

Anna: ...Ak neveríte mnohí,...Pre Hmm : "Veci, ktoré patria do božskej sféry, uvidí iba ten, kto sa stane takým, aké sú ony. V ľudskom svete to tak nie je. Človek môže vidieť slnko, a nemusí sa stať slnkom. Môže vidieť aj nebo, zem a všetko ostatné, no nie je nimi. vo sfére božskej reality a pravdy je to inak. Keď niekto vidí čosi z tejto skutočnosti, stane sa jej súčasťou. Vidí ducha a je duchom. Vidí Krista a je Kristom. Vidí Otca a je Otcom. Tu, vo viditeľnom svete, vidíte všetky veci mimo seba. V neviditeľnom svete, v božskej sfére, vidíte naopak, sami seba. Lebo to, čo človek vidí, tým aj je." /Ježiš z Nazaretu - Evanjelium podľa Filipa 44/

21.1. (So, 21. 1. 2012 - 16:01)

Mě je ID na prd...

Hmm (So, 21. 1. 2012 - 15:01)

Anna: ...Ak neveríte mnohí, tak nemáte vlastne právo kritizovať Boha, že niečo zle stvoril...

Jo.
Ale máme právo kritizovat věřící, že si boha vymysleli špatně.

Anna (So, 21. 1. 2012 - 15:01)

Nič nieje len tak. Všetko v našom živote je v pohybe,a sme presvedčení, že len vlastným pričinením. Tak kde sme, čo sme ? Zamyslime sa nad našou minulosťou. Nieje všetko presne len tak dobre, ako to máme? A každý inak, a zapadá to všetko ako ozubené kolečka do seba, priestor a čas s ktorými vôbec nič nemôžme urobiť. Vonku svietilo dnes krásne slniečko. Zastavím sa, pozriem na strom, pretože niečo šuchoce. V trblietavom svetle-sneh a slniečko, a bol tam v korunách stromu zázrak. Maličký vtáčik, čierny s červeným zobáčikom. Krásne si ďobkal jarabinu, jednu guličku za druhou. No krásne a úžasné jednak sa zastaviť, jednak sa zamyslieť aj nad inými hodnotami.Čo nás napĺňa? Niektorí jedinci si myslia, že sú pracovnou pozíciou, niektorí, že sú športovcom... A sme tým? To je len náš čas, v ktorom to robíme. Ak to stratíme, nevieme sa nájsť. Vtáčik sa nemusí hľadať. Poletuje, oďobáva. A čo my? Hádame sa o existenciu Boha, či niekto prinesie niečo presvedčivejšie? Čo robíme mi ľudia? Prečo je toľko bezdomovcov, prečo je toľko narušených vzťahov, rozpadov manželstiev... Zastavme sa, zahľaďme sa. Aj my sme vlastne jedinečný zázrak. Nielen ten vtáčik. To čo vystrájame, je už to naše, čím si tu sami strpčujeme život, zvaliac to na evolúciu, či na Boha. Tento zázrak, ktorým sme, je Boží výtvor. A každý, kto má poznať viac, povedzme aj Boha, tak ho v Jeho čase pozná.Tak sa zastavme, niesme pracovnou pozíciou... ale bytosťou s rôznymi hodnotami a reakciami, sme každý jedinečný a nenahraditeľný a všetci sme úžasní. A pohľad na vtáčika je jedinečný, je to zázrak. : ) Boh je úžasný, že to tak všetko krásne stvoril. Niesme tak úžasní vo svojom vlastníckom "ja", keď to všetko tak úžasne ničíme.Máme úžasné svoje "ja", a tým máme slobodnú vôlu všetko rúcať, alebo všetko stavať. Stredná cesta neexistuje. Tak je to aj s vierou a nevierou. Sú len dva tábory a každý z nás sa slobodne a dobrovoľne postaví sám kde chce. Jeden na stranu, áno verím v existenciu Boha, druhý -neverím v existenciu Boha. Len náboženstvá sú rôzne. Ale tábory len dva. Neplatí tu stredná cesta- zlatá cesta.Rozhodnime sa sami. Ak neveríte mnohí, tak nemáte vlastne právo kritizovať Boha, že niečo zle stvoril. Ak veríte, tak ho spoznáte, ak ho spoznať máte. Každý v takej miere, ako mu Boh sám dovolí podľa možností, ktoré človek sám dokáže prijať. A nikto z nás nieje dobrý.Sám Ježiš to o sebe tvrdil, že len Otec je dobrý. Ale ten vtáčik áno, ten je dobrý a úžasný. Tak kde je vlastne chyba ? Vo stvorení nie.Určite nie.

Hmm (So, 21. 1. 2012 - 13:01)

Nemontuj se mi laskavě do......a prokazujte jim úctu,
protože jsou spolu s vámi dědičkami daru života...
Dědička... může být babička dědička?
Tady je nerovnost genderová.
Když je dědictví, mělo by bejt i babictví.

Hmm (So, 21. 1. 2012 - 13:01)

Co to znamená? Ačkoliv...Zkopčeno i s chlupama z:
http://cb.cz/rakovnik/drupal/node/31

Žeby další část úsměvného seriálu "Marek se vrací?"

20.1. (Pá, 20. 1. 2012 - 21:01)

A datumko, docela reálně...Nemontuj se mi laskavě do náboženství...

,,Stejně i muži:když žijete se svými ženami,
mějte pro ně pochopení,že jsou slabší,
a prokazujte jim úctu,
protože jsou spolu s vámi dědičkami daru života,,.
(1Pt3,7)

suei (Pá, 20. 1. 2012 - 21:01)

Jak je vidět, o myšlenky tady nebude nouze :-DDD Společný předci se nechtěj množit. Čím to je?

Metamorfóza (Pá, 20. 1. 2012 - 20:01)

Vajíčko - housenka - motýl. Několik zcela odlišných stádií. Zvláště přeměna housenky na motýla je nesmyslná. Housenka je ve své podstatě spotřebována a přestavěna na motýla. Kde se vzala tak složitá genetická informace, která umožňuje housence žít její život, pak ho ve své podstatě ukončit a začít žít podle jiného programu, který do té doby nebyl spuštěn?

Genetická odděl (Pá, 20. 1. 2012 - 20:01)

Co to znamená? Ačkoliv evoluční teorie učí, že se druhy postupně vyvíjely a přecházely v jiný druh životních forem, není možné druhy vzájemně křížit.
Např. zmiňované opice, coby předchůdci člověka. Ačkoliv to mají být naši přímí předkové, tak se s opicemi nemůžeme křížit. Navzdory tomu, že fyzická podobnost a genetická příbuznost je opravdu veliká, to nejde. Nebyla by logičtější možnost vzájemného křížení druhů (díky společné původní genetice) která by umožnila vznik nepřeberného množství nových druhů? Druhy jsou však mezi sebou striktně oddělené a něco podobného není možné. Proto se nabízí přirozená otázka, proč mezi sebou nejdou druhy vzájemně křížit, ačkoliv máme mít společné genetické předky?

EVOLUCE (Pá, 20. 1. 2012 - 19:01)

http://www.stvoreni.cz/video-mp3/evoluce/

suei (Pá, 20. 1. 2012 - 17:01)

A datumko, docela reálně vem v potaz, že jsi médium, jen o tom nevíš. Napadená ďáblem ty křesťanko.

suei (Pá, 20. 1. 2012 - 17:01)

Ať si věřila čemu věřila vím stoprocentně, že to byla konina. Ač nevím o čem mluvíš.

20.1. (Pá, 20. 1. 2012 - 17:01)

Právě proto, že tady...Jaké tři roky? Já z toho měla smrt na jazyku a ještě jsem zlanařila půl republiky...

suei (Pá, 20. 1. 2012 - 17:01)

Právě proto, že tady mluvím s takhle marnýma lidma, to dál nejde. Vyhrabat se ze schizofrenie ( 3 roky + čtvrtletní přestávka) za 20 dnů jde sice z 2/3 při plné snaze, ale prevence takového jevu do budoucna je na věčné mystické úsilí

Rostislavbezpec (Pá, 20. 1. 2012 - 16:01)

Já vás tady už nemlžu...Ty se teprve hrabeš ze schizofrenie? Já myslel, že už ses z ní vyhrabala.

20.1. (Pá, 20. 1. 2012 - 14:01)

copak, už žádné další...Je po výplatě,asi nám vyschlo v krku z toho...

20.1. (Pá, 20. 1. 2012 - 14:01)

Zdravím účastníky nedělní školy.

suei (Pá, 20. 1. 2012 - 13:01)

Já vás tady už nemlžu bavit. Život není estráda, ten můj vůbec ne. Hrabu se z schizofrenie, docela mi to jde, duchové otravují čím dál méně, organicky elektromagneticky se mi pročišťuje hlava. Se bavte sami. Ale s tou vaší invencí je asi pravda to, co napsal "hospodský"

Reklama

Přidat komentář