Reklama

Existuje Bůh?

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Tebe čtu, tvé příspěvky...Jo, jako že jsem oproti tobě ponížená, jo? Hm, tak to mi nevadí.

matouš (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

A mě? :-D Jestli mě...Tebe čtu, tvé příspěvky beru jako studijní materiál člověka s poruchou myšlení.

Borec (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Jseš dobrej, že to...Já ho taky většinou přeskakuju, Matouši, ale tohle bylo adresovaný mně a já byl zvědav na jeho argumenty, proč jsem pod vlivem ďábla. Bohužel to opravdu nebylo nic jinýho než blablabla.

Borec (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Myslím, že s tímhle...Já chápu, že nejsi v logice vůbec dobrá, a tak když řeknu, že trocha toho utrpeníčka je nutná, vyvodíš si z toho, že mám rád násilí. Ano, boj mám rád. Ženy a zbabělci z něj mají panickou hrůzu.

Ale především mám rád život, a to, co si tu někteří představují pod ideálem, není život. Je to jen výsledek jejich naivních představ, že dobro je něco jako těsto, stačí jen nechat ho kynout a udržovat a ono pak zaplaví celý svět.

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Jseš dobrej, že to...A mě? :-D Jestli mě nečteš, klepne mě pepka.

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Kravka, Rosťo, na kravku jsi...Já nevim, Rosťa je schopen se na to ptát ještě dlouho. Rosťo, neni odkaz.

matouš (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Milane, v zásadě jsi...Jseš dobrej, že to dokážeš číst. Já Milana přeskakuju.

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Jestli je ďábel někdo, kdo...během své druhé schízy jsem asi mluvila i s tím archetypálním Ďáblem, nebo co to bylo. Chytrý, šaramantní, nahání respekt, cítíš moc z něj bezmoc ze sebe. Zdravotní následky, takovýho pokecu, na nervovým systému - nic moc. Velice vyčerpávající.

Milan (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

"A přece vskutku...Borče,kdo se rozhoduje? Za tebe rozhodují druzí. Je pravda,že někdy je člověk okolnostmi nucen udělat to co sám vnitřně nechce a jde tedy proti svému přesvědčení,ale má možnost se z toho poučit. Ale jeho rozhodnutí jsou stejně ovlivněna jeho vnitřním naladěním.
Opět poukazuješ na skupinu lidí,zde se bavíme pouze jako jednotlivci a to každý sám za sebe,tak se toho drž.

matouš (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Kurva tak dáš sem ten song!Kravka, Rosťo, na kravku jsi zapomněl!

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Jestli je ďábel někdo, kdo...Já tě nechci hnát do nějakýho strachu, kdyby ses toho bál, stačí se začít vážněji zabývat duchovními idejemi i na sobě a nemáš se čeho bát. Nejsi tak strašně ubohý, to jako ne. Ale jednoduše - působíš asi jako sekerka. To ďábel taky. Láska a moudrost vypadají jinak.

suei (So, 11. 2. 2012 - 18:02)

Myslím, že s tímhle ďábel manipuluje rád - s lidma bez valného soucitu (Borče) rád mává tak, aby se chovali krutě a zároveň měli dojem, že dělají dobro nějakým bojem za...
Ty nemáš rád násilí? Co uhejbáš vole? Furt tady vyřváváš, že utrpeníčko je nutný a ať žije boj a nenávist.
Nebo si viděl málo reálných následků těchto tvých ideí? Možná že to tu hraje roli. Ďábel potřebuje naivy, kteří si nejsou schopní spočítat následky.

suei (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Jestli je ďábel někdo, kdo...I ty naivo :-)

BOrec (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Já nevim na tuty, že jsi...Jestli je ďábel někdo, kdo má podobný názory jako já, tak to musí bejt dobrej kolík. Ale podle toho, co o něm vim, tak bysme si moc nerozuměli. Já nemám rád utrpení sebe ani druhých, ani princip heirarchie, otroctví a moci jednoho nad druhým. Ovšem některým místním pámbíčkářům by se tyhle věci (až na tu první) určitě líbily...

BOrec (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

arigance -> arogance

suei (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Já nevim, z čeho přesně...To musíš vědět ty. Jestli tě neznala, třeba si tě s někým spletla, nebo měla prostě nějakou haldu. Pokud jsi tou dobou netýral nějakou holku (což může být možné, jen ty si to nechceš přiznat), tak můžeš být v klidu. Jestli jsi spokojeně ženatý a tvá žena tě miluje, tak se prostě spletla. Jestli jsi zlý šíf, nebo despotický partner, tak se nemusela plést. Co já vim, prosimtě, jestli tě zoufalka varovala, nebo se spletla.

Ale jako kvalifikovaný pracovník pekla bys mohl dopadnout, jestli nehejbneš :-)

BOrec (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Ahoj Borče,čertíš se..."A přece vskutku neexistuje žádný tvůrce osudu člověka vyjma jeho samého."

Omyl. Člověk je determinován k nutnosti, jako vše ostatní kolem něj. Jen si to neuvědomuje.
Myslet si, že jsme na nějaké podstatně (a abslutně) vyšší úrovni než ostatní živočichové, je dalším příkladem křesťanské arigance.

suei (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Já nevim na tuty, že jsi Borče ovládán ďáblem, ale i kdyby tě ovládal, tak by ti to nevadilo, máte dost podobný názory. Měl by ses zkusit to pchopit, co ti píše Milan. Já jsem se do toho rozplétání nitek musela dát, jinak by mě to strašně táhlo dolů. Princip toho ďábla v komunikaci je takový, že pokud jsi napaden a neslyšíš hlasy, tak máš pocit, že jsou to tvé názory, že je to správné. Prostě cítíš tu ďábelskou krutost, v nutnosti nějaké monumentality je pak člověk schopen udělat hodně zla. Je to dokonalá iluze, kterou prohlédnout není snadné.

BOrec (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

To nevim Borče, to jsem...Já nevim, z čeho přesně mě vinila, jenom vim, že jsem si to za boha nemoh dát do souvislosti s nějakou částí mýho života. Určitě bych se poučil, kdybych v tom našel kapku pravdy. Ale spíš to prostě byla taková nějaká zoufalka jako ty...

suei (So, 11. 2. 2012 - 17:02)

Nám ne, ale tobě jo :-D

Reklama

Přidat komentář