Reklama

Existuje Bůh?

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 21:02)

Já nevim Milane, já tu...Suei,v tom s tebou naprosto souhlasím,také nejsem člověk který si nechá cokoliv vnutit. Jsem založen tak,že všechno pochopení,porozumění a zkušenost musí být mnou samotným prožita a správně pochopena,nikoliv na základě tvrzení druhých. Do té doby dokud jsem neměl ve věcech zcela jasno jsem o nich ani nemluvil. Mluvil jsem o věcech pouze mě srozumitelných a jasných,nikdy jsem se nenechal vtáhnout do debaty o čem druzí jen spekulovali.
Takže chápu tvůj postoj k Ježíši pokud je ti druhými nevhodně vnucován. Není to ve skutečnosti odpor k němu,ale odpor k vnucování něčeho co by mělo být přijato pouze tehdy když mě to zaujme a nějak vnitřně osloví. V tomto směru lidé nadělají spoustu škod. Vyrůstal jsem a žil mnoho let jako ateista. Neměl jsem rád kostely a vše co se tam odehrávalo,protože mi to nic neříkalo,spíš naopak jsem nesnášel to pokrytectví,já jsem to tam nikdy prostě necítil. Vše mi to připadalo velice bezduché a lidi jak bez vlastní vůle,bez života a vnitřního zápalu. Pak jsem ale byl několikrát v Praze na letničním kázání o Kristu kde jsem viděl na vlastní oči uzdravování lidí a kázání Krista tak jak to mělo být. Tam jsem opravdu cítil ten život a tu opravdovou lásku Krista k lidem a to mě přesvědčilo. Pak se můj dosavadní život postupně absolutně rozpadl,v tu chvíli jsem si s ním vůbec nevěděl rady,vše se hroutilo,bořilo a měnilo. Nic co jsem dělal mě již nenaplňovalo,jen jsem měl silný pocit vrátit se do té nevinnosti,jakou jsem měl jako malé dítě. Až když jsem se tím začal řídit,bez toho abych si o tom s kýmkoliv povídal nebo to komukoliv vysvětloval,jsem věděl že dělám dobře a pak se děly věci o kterých se dá jen s těží někomu vyprávět kdo to sám nezažil.

Borec (Pá, 10. 2. 2012 - 21:02)

Borče,teď jsem se opravdu...Volba jídelníčku ovšem vůbec nesouvisí s tím, jestli si připadáš lepší než druzí, to sis dal nějak divně do souvislosti.

Borec (Pá, 10. 2. 2012 - 21:02)

Borče,teď jsem se opravdu...Výborně. To rád slyším, když se člověk snaží žít v souladu s přesvědčením, jakkoli je mu to nepohodlné. (I když coby křesťan bys měl na tuhle přetvářku plný nárok, protože bible nezakazuje vraždění kraviček.) Eště ti ale přecejen kousek chybí k dokonalosti, co to nebohé obilí a zelenina? Myslíš, že netrpí, když je zbavuješ života? Jenom proto, že nemají očička, aby se jimi smutně dívaly, a pusinku, aby s ní křičely?

Ale jinak ti rozumím, člověk když se posune do nějakého stylu života, náhle se před ním objevují nové obzory, které by neobjevil, kdyby svůj koníček/deviaci nepěstoval. Říkejme tomu koníček a taky doufám, že to koníčkem zůstane, protože jako ideologie je to velmi nebezpečné, jak už jsem tu vysvětloval.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Borče,teď jsem se opravdu...neživím - Rostislave další úsměvná chyba.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Furt ňák nechápu, čemu...Borče,teď jsem se opravdu musel zasmát,když jsi tvrdil,že lžu,že si nepřipadám lepší než druzí,tak jako uznávám své právo na život tak jej uznávám i u ostatních zvířat a proto neživým své tělo jejich masem,aby nemuseli kvůli mě předčasně umírat. Je tomu bez mála skoro dvacet let. Jako dítě a dospělý člověk jsem chuť masa miloval,ale čas od času mě skličovalo pomyšlení,že musí kvůli mě druhý zemřít abych si mohl na jejich mase pochutnat. Byly to zvláštní paradoxy,na jedné straně hluboký soucit a na druhé straně veliká chuť na dobrou pochoutku a to jen proto,že to byl přejatý zvyk. Tyto rozpory ve mě rostly a po třicátém roce svého života jsem se rozhodl,že již nemíním žít podle toho co vyhovuje mému tělu a společenským konvencím,ale že začnu žít podle toho jak to především cítím já sám uvnitř sebe. No a tento způsob života mě začal odhalovat i jiné možnosti a zákonitosti života o kterých jsem skoro nic nevěděl. Bylo to jako když se pomalu rozpomínáš na to co jsi již dávno zapomněl a já pochopil,že soucit a milosrdenství ti dovolí nahlédnout tam, kam jiní pro tvrdost svého srdce prozatím nemají přístup. Tak to je asi tak prozatím vše. Snad je to pro tebe celkem přijatelná odpověď.

Rostislavbezpec (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Já si tady politicky zaagituju, sorry:) Internet je naše moře:

http://www.pirati.cz/

http://www.facebook.com/ceska.piratska.strana

Rostislavbezpec (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Ahoj Rostislave,
děkuji za...Milane, to je v poho, jen mi to přišlo vtipné.

Borec (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

"Lžeš, když...Ano, u tebe jsem si taky všimnul, že uvažuješ po "levelech". Dej se k nim, holka, u těch ti bude dobře!

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

"Lžeš, když říkáš, že si nepřipadáš lepší. Ale připadáš. Pro tvoje jednoduchý uvažování existuje jen směr nahoru a dolů. "

Ale Milan má právo, aby se cítil lepší. Víš co, Světci toho dost svatě přetrpí a pak jdou do nebe. Tak to na Zemi chodí bejb.

BOrec (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Tebe zase píšu s velkým B....Hehehe... já do toho nemám vhled, ale zároveň se mam přiznat, že mluvim jak ďábel. Tak to sem úplně v prdeli :)

Víš, co označovali (a dodnes označují) jednoduší křesťané za ďábla? Všechno, úplně všechno, co má duchovní podstatu (a většinou i to, co ji nemá) a neni to vod jejich boha. Ať jsou to bůžkové, strážný duchové, sny, věštění atd. Sám Marek ti to tu naznačuje.

Tak si myslim, že je Marek nedůslednej, jestli pro něj počítač nebo auto nejsou ďáblovo vynálezy.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

No koukam, že si tě...Tebe zase píšu s velkým B. Hele, nedělej, že ďábel neni. Mluvil jak ty. Ty do tohohle nemáš vhled.

BOrec pro Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Borče,mluvím teď za sebe....Furt ňák nechápu, čemu bych se měl podle tebe vyhýbat nebo vykrucovat. Svůj příspěvek adresuju místním zatvrzelým křesťanům, což jsi momentálně jen ty a Marek.

To ty jsi mi neodpověděl na obvinění z přetvářky ohledně zabíjení nevinných zvířat. Ohledně pocitu "lásky" k tomu, kdo se tě chystá zabít.

Lžeš, když říkáš, že si nepřipadáš lepší. Ale připadáš. Pro tvoje jednoduchý uvažování existuje jen směr nahoru a dolů. Dva různý názory nemůžou koexistovat, jeden z nich bude vždycky "pravější", "lepší než ten druhý". Tohle paradigma se táhne celým tím vaším zastaralým učením a myšlením. Kdybys ho popřel, tak popíráš samotnýho svýho boha.

(Dobrá, dva názory můžou koexistovat, pokud ani jeden z nich vám nevyplývá z bible a není s ní v rozporu, ale to se stane málokdy. Například bych věřil, že dokážeš určit, jestli je správnější jíst párek s hořčicí, nebo s kečupem.)

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 20:02)

Suei,ty když bys měla děti...Já nevim Milane, já tu díru citové a sexuální hladovosti už dost zaplácla něčím úplně jiným. Když jsem byla mladší, myslela jsem si, jak je sex důležitý. Teď vim, že neni. A city? Já sama musím být v pořádku. Už se nechci vázat na žádnýho muže snů. Bojím se týhle bláznivý zamilovanosti.

Pracuju na tom, abych byla samostatná jednotka. V tom jsem dělala největší chybu, že jsem stále čekala. Ta zamilovanost podle mě byla prokletá. Je to stav úplně vyhozenýho mozku a srdce.

Já vim, že je možný Božský zázrak. Já to vidim. Já vim, že mám hlavu obalenou iluzí. Ale ten exorcista mi pomohl exorcismem, jenže co s tím? pomohlo mi to, jistě, ale já vim, že tenkrát dělal věcičky, kterým nerozumím. Já mám vůči Ježíši taky odpor. Podvědomý. Musíš Ježíše! Nic než Ježíš! Člověk ho uplně nenávidí.
Přitom vím, že je to prostě zdroj duchovní čisté enrgie, povznášející, očišťující, z nebe. Že to nemá co dělat s tím, jaký mám k němu vztahy. Jenže já to vidim - má dlouhý vlasy, je v hávu, chodí po vodě....

A dokud nejsem tak světlá, že to přijde spontánně, napojení na tyhle sféry, tak mi jakákoliv persona jakýhokoliv náboženství nepomůže. Já nevěřím Milane na osoby.

Ale věřím, že Ježíš jako duchovní bytost skutečně existuje. Jenom si neumím dost dobře představit, jak to teda zvládá.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

"Odpuštění znamená...Suei,člověk nemusí mimo děk promlouvat vůbec nahlas,to je také omyl,stačí když člověka hluboko ve své srdci mrzí,že má tak nešťastné vztahy s ostatními,že v životě druhému ublížil ať vědomě,či z nedbalosti či záměrně z nenávisti. To hluboké a tiché uvědomění má obrovskou moc,protože je v tom obsažena skutečná láska k druhým a láska na lásku reaguje a tak se dějí věci. Uvedu příklad: mrzelo mě že byli v životě lidé kteří již zemřeli a my se rozešli v nedorozumění a já nevěděl jak se s nimi vyrovnat. Pak jsem měl sen,kdy za mnou přišli a říkali,že důvody mého jednání chápou a že jim rozumějí. Bylo to krásně osvobozující a od té doby jsem měl v této záležitosti ve svém svědomí klid. A vizualizace není potřeba, protože každá myšlenka sama o sobě je představou a ta představa je zároveň i vizualizací. Pak již záleží jen na motivaci,hloubce ponoření a emočním naladění. Proto si musí jemný člověk dávat pozor neboť má větší schopnost citového zaujetí což mu propůjčuje také určitou moc. Proto má být jemný člověk poučen moudrostí,aby svým emočním naladěním nezpůsobil druhým víš škody než užitku. Není to vážně žádná sranda jde o magickou sílu,kterou slovu propůjčuje emoční síla. Tak pozor na to.

BOrec (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Ale jinak Borče - úplnej...No koukam, že si tě místní pámbíčkáři postupně zpracovávaj... poslední dobou máš plnou hubu ďábla s velkým Ď. Už to nebude dlouho trvat a jsi v měkkoučké boží náruči

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Principy sebezáchovy, volby...Ale jinak Borče - úplnej Ďáblův řečník. Špičkový výkon. Takto mluví - jo jo - nenávidí pokrytectví, na tuhle strunu hraje nejvíc. Furt je tam PROTI ČEMU ZA CO. Furt tam mává ta smlouva propadená.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Na druhou stranu chápu, že..."Ale z čeho žiješ? Jestli se mohu drze zeptat?"

Z tukových zásob :-D Zatím mě naštěstí pomáhá rodina, ale prostě celý život čumět do zdi nechci. To bych musela být masochistická hypochondrička. Já se s těmi duchy nechci vybavovat celý život. Ale úču dělat nechci - to je dneska na jiný povahy. Slyšíš mou přímočarost? Vlézt mi do kabinetu nablblý tatínek a stejně mám průser. Ale něco jinýho budu muset dělat. Pracovní trh chce loajální flexibily. Se poseru. Asi budu muset využít svý inteligence všech druhů :-S A upustit z ideálů.

Milan (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Milane, Ježíše nelze...Suei,ty když bys měla děti bys je milovala sexuálně,nebo druhé lidi. Ty máš o Ježíši mylnou představu,že je zřejmě mrtvý,že zemřel na kříži a nebo že jde o jakýsi náboženský výmysl. Skutečnost je ale jiná. Psal jsem o tom,že by tě Ježíš mohl zbavit okamžitě všech tvých psychických potíží,protože s tebou soucítím a myslím si, že je to zbytečné aby jsi takto po léta zbytečně trpěla. Pak bys možná potkala i muže svých snů,kdyby to bylo tvé nehynoucí přání.
Nyní tě již dál nebudu v tomto směru ovlivňovat,ale co myslíš,že dělal exorcista když se ti snažil pomoci.
Jinak oceňuji tvou naprostou otevřenost,zranitelnost a upřímnost s kterou zde diskutuješ. Je mi to velice sympatické,máš v sobě obrovský potenciál a proto ty negativní síly mají o tebe takový enormní zájem,protože kdybys prohlédla,byla by jsi pro ně velice nebezpečná,proto využívají tvé sexuální a citové hladovosti a bohužel je to tvé slabé místo. Tím se tě snaží připravit o energii a tvůrčí potenciál v tobě dřímající.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Co mi pomáhá při odpuštění, představit si někoho z těch, co mi to udělali, s mým problémkem, ve špatným stavu, s tou psí hlavou a srolovanym ksichtem .... v tu chvíli zjišťuju, že až tak moc je nenenávidim. Je to paradoxní. Ale jo, je to tak.

suei (Pá, 10. 2. 2012 - 19:02)

Suei, existují dva způsoby,..."Odpuštění znamená to, že řekneš nahlas - odpouštim tomu a tomu a pak si tvrdě zakážeš myslet na to, co ti někdo udělal. "

TO SI NEUMIM PŘEDSTAVIT. Leda, že za pár desítek let zjistim, že mám tik v levym oku, protože jsem zapomněla na tuhle jednu věcičku.

Jinak s tou vizualizací, představivostí - je nutné svoji vizualizace mít v souladu s Bohem, jistě. Hele - když má člověk blbý představy, tak to prostě vázne, má to překážky, nejde to.

Reklama

Přidat komentář