Reklama

Existuje Bůh?

Borec pro suei (Ne, 12. 2. 2012 - 15:02)

Ty s Milanem... jak si můžete myslet, že něčemu na světě rozumíte, když nepochopíte ani základní otázku? (Nejen, že jste si ji nepoložili.) Proč by člověk měl být "strůjcem svého osudu", a zvíře ne?

Co z toho rozvíjíš dál, je ovšem docela zábavný: "...kočky, lvi a vůbec tahle NEPOKORNÁ zvířata, stejně jako jiný druhy zvířat, jsou absolutně namyšlený. Jsou doslova Bohorovní. "
S tímhle slovníkem si podej s křesťanama ruku, zapomeň na nějakej šamanismus, jehož principy jdou mimo tebe. Kočka nežije ve smečce, proto nevnímá svoje bližní hierarchicky. Je to NEZÁVISLEJ tvor a to je jeden z důvodů, proč je mám tak rád. A hlavní důvod, proč nejsou oblíbený v některých fanaticky křesťanských komunitách.
Ať žijou kočičky (hlavně ty černý)!

"Inteligence nás právě vytvrhává z Božství do autonomní suverenity, do stavu Ega, které je ve své nadutosti blablabla"
Stav ega je to, co ti umožňuje existenci, a proto je to ten nejužitečnější stav, jakej můžeš mít. Sama znáš problémy způsobený neschopností si ho udržet.

Mendel učinil objev ne díky svýmu modlení, ale díky svýmu vědeckýmu výzkumu.

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 15:02)

A člověk si svůj osud vytváří jenom částečně si myslím. jako že může ovlivnit jen část svého života - může ovlivnit sebe, svoje vztahy s jinými lidmi, může ovlivnit svoje směřování, ale jenom z části. Protože se musí podřizovat životním zkousškám a úkolům, které k němu většinou přicházejí samy.

Takže nějaký pocit, že jsme pány země a svého osudu, je strašně iluzivní.

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 15:02)

To je vlastně to, proč šamanismus nemá nic společného s inteligencí. Inteligence nás právě vytvrhává z Božství do autonomní suverenity, do stavu Ega, které je ve své nadutosti vždycky strženo božskými principy do pekel, které ovládá Ďábel a další síly. Tím se člověk evolučně vyvíjí, prostě se bojem sama sebe se sebou dostává do dalších a dalších inteligenčních pater, ale až tehdy, když jsou původní patra lidské inteligence již bez Ega - tzn. jsou v Božské linii.

Lidské nevyzrálé ego má prostě sklony k degeneraci.

Víte, že
"Gregor Johann Mendel (20. července 1822 Hynčice – 6. ledna 1884 Brno) byl přírodovědec, zakladatel genetiky a objevitel základních zákonů dědičnosti. Působil jako mnich a později opat augustiniánského kláštera na Starém Brně."

To k tomu přínosu věřících vědců našemu vývoji.

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 14:02)

Nutno však říct, že zvířata mají prostě tu vnitřní "dětskou" etiku. Když kočka dostane pravidelně nažrat, tak si s myšma jen hraje. nezabije je. Pohraje si a pustí je.

Pokud se do zvířecího světa nevloží rafinovaný člověk vytržený z božských pravidel, jsou zvířata doslova východní guru.

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 14:02)

Jsem přesvědčená, že co se týká zvířat, ty na to nepotřebujou filosofie, na to duchovno. Tak nějak to mají v sobě. Jsou oduševnělá, stejně jako tupá zvířata, v jednom druhu, stejně jako u lidí. V hejnu slepic jsou různé osobnostní druhy slepic - nedělám si prdel. A kohouti ty si připadají jako Bůh vždycky.

Domnívám se, že zvířata na nás s úžasem čumí, proč nám to nejde, tak jednoduchý věci :-)

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 14:02)

Pěkné nedělní ráno...Jestli ti slívka promazává tvou mazanou namazanost... to budeš dneska asi mazaná, co?

suei (Ne, 12. 2. 2012 - 14:02)

Tou brožurkou máš na mysli...No, jo, měla jsem na mysli i všelijaký sektářský brožurky, stará dobrá Bible pak je proti tomu solidní dílo. Je pravda, že Bible byla sepsána dávno, Nový Zákon je pak ve vztahu ke zvířatům již o dost benevolentnšjí, respektive Ježíš Kristus například říkal věřícím, že nemají trápit žádné zvíře, protože neslyší, jak to zvíře ve chvílích utrpení volá svého Stvořitele.

To není tak, že jsme namyšlenější než zvířata. Já mluvím za sebe a mám vypozorováno, že kočky, lvi a vůbec tahle nepokorná zvířata, stejně jako jiný druhy zvířat, jsou absolutně namyšlený. Jsou doslova Bohorovní.

Milan (Ne, 12. 2. 2012 - 10:02)

Ale Milane, ty mi vůbec...Ahoj Borče,s tebou je to pořád dokola,jen samé vytáčky. Vždyť jsi to byl ty sám kdo zde psal o tom,že rozumný člověk si utváří svůj vlastní názor na život,nebo si to již nepamatuješ? Rozumný názor v sobě obsahuje to,že tomuto životu rozumíš,ale né podle někoho,či animálních instinktů,tak jak o tom neustále píšeš,ale především podle toho,že by jsi neměl dělat druhým to co sám nemáš rád. Možná toto tvrzení shodíš ze stolu,ale možná se tím časem budeš zabývat. Co to znamená? Je to jednoduché,znamená to pokládat si otázky,kdo vlastně jsem,jak reaguji na ostatní,proč jsou vztahy takové jaké jsou,v jaké žiji společnosti,a co to způsobilo v celosvětovém měřítku. Těch otázek je velmi mnoho a rozvíjejí přirozenou inteligenci,která vede k rozumnému způsobu života z objektivního hlediska. Omezené názory nejsou rozumné,ale nebezpečné a inteligence toto nebezpečí vidí,proto na tuto omezenost poukazuje.

12.2. (Ne, 12. 2. 2012 - 05:02)

Pěkné nedělní ráno všem.Suei,nic ve zlém,ale musela jsem včera na čerstvý luft.

Borec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

...Tak určitě!

Rostislavbezpec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

Tak já radši beru toho...Na koně bych nevlezl:)

Rostislavbezpec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

Tak určitě. Ty jsi tady ve...http://www.youtube.com/watch?v=9xoArki0yA4

Rostislavbezpec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

Já nevim, Rosťa je schopen...Do p.rdele ty k.ráááávo, tak sem dej název songu a autora!

Borec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

Já to tady valím Borče,...Tou brožurkou máš na mysli takovou tu tlustou knihu?
Skoro určitě jsme chytřejší než zvířata, s tím bych souhlasil. Jenže jistá "brožurka" nastolila dogma, že my si můžeme narozdíl od zvířat (a vůbec všech ostatních tvorů) dělat, co chcem, protože bůh nám to dovolil. Že v nás je, narozdíl od zvířat, kousek boha.

BOrec (So, 11. 2. 2012 - 23:02)

Poznání nemá nic...Ale Milane, ty mi vůbec neodpovídáš na to, o čem mluvím, asi jsi to nepochopil. Jak si mám vykládat "...To,že nechápeš příčinu a následek je pouze tvůj vlastní problém,a to vytváří tvůj nevyhnutelný odpovídající osud" ? Mám to brát tak, že nechápu příčiny a následky událostí v mém životě a ty ano, a že z toho důvodu ty jsi vyňat z příčinného řetězení událostí ve vesmíru? Jsem z toho trochu jelen.

Jakej "rozumný přístup k životu" pořád? O čem to furt mluvíš? Jinak máš pravdu, nežeru jenom zeleninu, naopak, se zlomyslnou chutí požírám všechny druhy masa. Já taky narozdíl od tebe neuctívám dogma, že je špatné zabíjet lidi nebo zvířata. Takže v tomhle směru žiju plně v souladu se svým přesvědčením.

Že nastavuju zrcadlo sám sobě? Je to od tebe pozoruhodný poznatek, ale v tom, co člověk píše, se skutečně často odráží, co si myslí.

Milan (So, 11. 2. 2012 - 19:02)

Poznání nemá nic společného s organizovaným náboženství,jde vždy jen o to jak ty sám především chápeš život v jeho celistvosti. Nejsi oddělen od druhých i když to egu tak připadá,ale jsi součástí celého pohybu života se svým nezanedbatelným vlivem na ostatní. To,že nechápeš příčinu a následek je pouze tvůj vlastní problém,a to vytváří tvůj nevyhnutelný odpovídající osud. Vím,že tě to nezajímá,proto jsi také neodpověděl na rozumný přístup k životu o kterém jsi se začal bavit. Místo toho jsi přešel v diskusi na stravovací návyky a hledal jsi argumenty pro to,co sám osobně nežiješ. Když přijde opravdová otázka na rozumný přístup k životu,pak se ji vyhneš.
Matouš psal,že nám nastavuješ zrcadlo,sám si však neuvědomuje,že jej nastavuješ převážně sobě. Sám v něm můžeš spatřit sebe ve vztahu k druhým,ale to jsou pro tebe pouze řečičky,bla bla bla.

suei (So, 11. 2. 2012 - 19:02)

Teď koukam, že jsem...Já to tady valím Borče, protože mám pocit, že to v krátkodobých intervalech může být užitečný. Až mi vyschne, nic psát nebudu, protože je to tady i dost o zdraví někdy, v tomhle konkurenčním prostředí.
Já si nemyslím, že jsi tak ďábelsky zlý, ale co píšeš, dobro jako není, podle mě, samozřejmě.

Navíc, tvoje předpoklady:

"Bavíme se každý sám za sebe? Neřekl bych. Ty mluvíš za svý náboženství, podle nějž se člověk čímsi podstatným a božským odlišuje od ostatních živočichů. To je arogantní omyl."

Je jedno, co říká nějaká brožurka. Bůh je stvořitelem a podstatou všeho - tedy i zvířat. To ti odkejve každý křesťan. je ale pravda, že lidi dokážou kooperovat s realitou na trochu jiné myšlenkové bázi než zvířata a že evidentně jsme prostě chytřejší. Ale jsme stejné duchovní i hmotné podstaty jako zvířata. Jen jsme specificky uvažující druh bytosti ve vesmíru.

suei (So, 11. 2. 2012 - 19:02)

Kdyby člověku lítal v pokoji skutečný anděl, tak se člověk nebojí ani omylem. Co mě pomáhá proti strachu, upokojit se - že prostě kontakt s Bohem, máme v sobě.

suei (So, 11. 2. 2012 - 19:02)

V PL jsem se setkal s..."V PL jsem se setkal s několika schizofrenikama. Jeden měl po sebevražedném pokusu rozřezaný ruce protože nedokázal vydržet ten paranoidní pocit pronásledování. Tomu pomáhaly jen léky. "

Po pervitinu, no. To je to - ten pocit při schizofrenii, kdy slyšíš duchy, úplně ztrácíš soukromí. Je to šílený, ale ono se pak i těžko "sere".

Je nebezpečný brát drogy. Ta paranoia není paranoia. Vydávat se všanc špatným vlivům je hazardní záležitost. Ten boj pak - nic moc.

Já už byla ve stavu, kdy už nemělo smysl řešit strach z nich. Ať si mě vidí, z toho musíš vycházet. Někdo do toho stavu ani nedospěje a ze strachu, z paniky se třeba pokusí o sebevraždu. Jde o to, že z těch duchů jde podprahový strach - jsou ze strašných sfér.

Nesmí se člověk bát. Nesmí se bát astrálu.

Pravej Borec (So, 11. 2. 2012 - 19:02)

porádí ti lev59nekecej

Reklama

Přidat komentář