Reklama

Existuje Bůh?

Zvědavec (Pá, 20. 4. 2012 - 09:04)

Anna píše:
"V kostele jsem byla/taková zvláštní atmosféra a vúne-tak jsem si potom myslela, že každému chybí asi tá atmosféra, neuměla jsem pochopit, že skutečne věří... "

Nic divného.
Nejnovější výzkumy ukázaly, že kadidlo (získávané ze stromu kadidelníku - boswellie) je psychoaktivní podobně jako konopí.
Raphael Mechoulam, jeden z autorů studie (objevitel THC a cannabinoidových receptorů) poukazuje na to, že i přes celou řadu informací obsažených ve starověkých textech, nikdy se nezkoumalo, jestli jsou látky obsažené v kadidle psychoaktivní. Jeho tým objevil, že tomu tak opravdu je a že aktivní látky v kadidelníkové pryskyřici při testováních na laboratorních myších snižují úzkost a působí anti-depresivně.
“Je zřejmé, že většina dnešních věřících se domnívá, že pálení kadidla má pouze symbolický význam,” říká Raphael Mechoulam.
Pro všechny odpůrce látek měnících vědomí tak mám velmi špatnou zprávu. Celé desítky generací křesťanů se při mších vlastně uvědoměle zhulovali. Co tedy takhle křesťanům rovnou zakázat ty jejich feťácké obřady, abychom všichni byli tak dokonale čistí, jak po tom někteří bojovníci za ordung touží?

nono (Pá, 20. 4. 2012 - 09:04)

Pre nono: Vieš, kedysi som...Anno, to co tí závidím je vnitřní síla, sebejistota a přesvědčení o správnosti vlastních postojů...já jsem zyvyklá si ve všem nechávat rezervy, pochybovat a chovat se k těmto záležitostem pokorně..Jen jedno mi vadí, to vyhrožování katastrofama ne zlým lidem, ale jen těm, kteří věří v něco jiného než ty..taková ta agitovanost..

neznaboh (Pá, 20. 4. 2012 - 09:04)

"Člověk je obklopen božím dílem, takže bůh musí být."
Ten Markův "důkaz" má základní vadu v tom, že napřed bez důkazu označí vše kolem za boží dílo a jen na základu tohohle označení dovozuje, že bůh teda musí bejt... tak to je vrcholná ukázka patalogiky.
Někde tu bylo napsaný že když chceš věřit v boha, speciálně v toho biblickýho, tak musíš vypnout rozum. Je vidět že je to hluboká pravda. Hlubší než celá ta slavná bible

Anna (Pá, 20. 4. 2012 - 09:04)

Anno,I kdybych pripustila, ze...Pre nono: Vieš, kedysi som vonkoncom nepripúšťala existenci něčeho, co nevidím. Šly moje kamky na skoušky na výšce. A jedna říkala, že se modlila, bozkala kříž, a ji Pán Ježiš pomohl, že tú silu vnímala. No víš, co jsem si tehdá myslela?To co všichni nevěřící. No když ti to /akože/ pomohlo,tak jsem si jenom myslela. Nikdy jsem nikomu nebrala jeho přesvědčení, a veruže ani doposiaľ neberu. A ROZUMÍM NEVĚŘÍCIM, protože pochádzám z této skupiny, i když bábinka byla věřící, i v kostele jsem byla/taková zvláštní atmosféra a vúne-tak jsem si potom myslela, že každému chybí asi tá atmosféra, neuměla jsem pochopit, že skutečne věří./ A líbila se mi mocinko jedna knižka s andělíky. A TY JA DNES ZŘETELNE VNÍMAM- oba strany./ Víš přímam svědky Jehovu i v jednu podstatnú věc- žádné zázračno. Čiže podobné ateizmu, jenom věří.Ako Ti to vysvětlit ?Takhle-nemúže jse nik z ríš duchú ukázat, protože to není t těch dvú věrných třetin. Ani léčení... Věřím ale, že když sám Búh Stvořitel pomúže, tak i nevylečitelné se vyléčí. Zažila jsem. Takže žádny kladení rúk a pod. vod jiných lidí /ale- neberu skutečně NIKEMU NIC V CO VĚŘÍ, nech véří.../ Nemá se nikemu nic brát, nic vnucovat, vše v Boží vúli, když jsi přitáhne sám. Né člověk. Také ve sboru svědku Jehovových nejsou zvěstovatelé dokonalí, má Zlý všude moc, i nad nima. Jde u SJ o uctívaní bez model,a hlavně zvěstovaní dobrého poselství. Lidi ale nadobúdají dojem, že straší. Není to strašení,jenom varování, protože když mají jít trapitelé do tartáru=nečinnosti,a Soudce/JK/ bude soudit zem ve spravedlnosti, tak tomu bude předcházet Veľké soužení/a podle Bible ještě tak zle na zemi nebylo=a to byli i světové války,a více tak zle už nebude/ a také ten počátek tiesnivých bolestí, za kterým příde VS podle Matoše:Povstane národ proti národu, králevství proti králevství, zemětřesení jedno za druhým na celom okruhu země,nedostatek potravín, budete slyšet o válkách a PAK VÁS VYDAJÍ SOUŽENÍ/pronasledovaní... a pak se budete vzájemně mnozí zrázet...

Borec (Markova (Čt, 19. 4. 2012 - 22:04)

Píšeš: "vše živé...Marek: "[kreaciounismus] není věda, ale dějepis."
Dějepis ovšem patří mezi vědy a taky jsou na něj jako na vědu kladeny určitý nároky. Například nevěřit slepě jednomu spisu, neustále a mnohokrát si věci ověřovat, sloužit pravdě a ne vizi atd.
Evoluční teorie vypovídá především o evoluci. Odpověď na otázku, jak život vznik, se hledá. Nemáme odpověď na všechno, narozdíl od vás, ale aspoň nezaměňujeme pravdu se sprostou lží, a když už tu odpověď najdeme, tak má nějakou váhu. Ne jako moudrost kreacionistů, která je na úrovni kmenový společnosti a nikdy nebude dál.

Ten poslední odstavec byl velmi špatný překlad.
Ty se snažíš dokazovat boží existenci stylem "Člověk je obklopen božím dílem, takže bůh musí být." Chceš-li ale něco dokázat, musíš vycházet z předpokladů, kterým věříme všichni, a ne z těch, ve který si věříš sám. Jinak je to amatéřina, ne argumentace.

Borec (spravedl (Čt, 19. 4. 2012 - 22:04)

Píšeš: "V tom...Marek: "V článku, 'A co ti, kdo nikdy neslyšeli' to máš podobně vysvětlené, tak si to pozorně přečti. "

Napoprvý to tam nebylo a nehodlám číst hlouposti dvakrát. Beru to jako tvůj pokus se vymluvit z nepříjemného důsledku tvý víry, že bůh buď nedává všem stejnou šanci na spasení, nebo ji sice dává, ale pak znalost bible člověku v ničem nepomáhá ke spáse. A dále jako tvůj pokus ignorovat fakt, že v zemi, kde všichni věří na duchy nebo na Aláha, asi těžko bude stejnej statistickej poměr spasených ku narozeným jako v nějaký křesťanský zemi.

Ten tvůj "konkrétní důkaz" s uzdraveným tátou mě tedy uzemnil, hned zítra běžím do kostela činit pokání... Celou dobu tady vyžaduju nějaký statistický výsledky, že "boží ochrana" funguje - samozřejmě nejsi schopen mi je dát, protože žádný nejsou. Nastupuje tedy mlžení a vykrucování. To na mě ale fakt neplatí.

Já vim, Satanem nazýváte všechno, co je vám nepohodlný, například jinou víru. Jak prostinké. Zajímalo by mě, kde bereš svý přesvědčení, že otročím zrovna penězům a tělu. Kdo z nás dvou je otrokem, to je tu rozumnému člověku zřejmé...

Stačilo to jedn (Čt, 19. 4. 2012 - 21:04)

!

Marek (Čt, 19. 4. 2012 - 20:04)

Píšeš: "vše živé vzniklo "najednou", jediným aktem stvoření a říkaj tomu věda.

To není věda, ale dějepis.
Evoluční teorie BEZ DŮKAZŮ tvrdí, že neživá hmota sama obživla a evolucionisté tomu říkají věda.

Píšeš: "Dokud nevěříš na boha, tak nemáš žádnej důvod si myslet, že člověk je obklopen božím dílem..."

Já to přeložím:
Dokud máš motiv nevěřit v existenci Stvořitele, tak nemáš žádnej důvod si myslet, že člověk je obklopen božím dílem, ale věříš tomu, že se všechno vytvořilo samo i přesto, že člověk nedokáže vytvořit ani jednu bakterii, protože je až děsivě složitá.

Marek (Čt, 19. 4. 2012 - 20:04)

Píšeš: "V tom případě platí ona druhá část dilematu. Bible ani křesťanská výchova nemá žádnej vliv na spasení člověka, k čemu teda
vůbec je?

V článku, "A co ti, kdo nikdy neslyšeli" to máš podobně vysvětlené, tak si to pozorně přečti.

Marek: "jestliže křesťan neposlouchá Boha, ale poslouchá satana, který mu dává myšlenky, že bude mít například autonehodu a nebo že umře na rakovinu, atd. a křesťan se začne bát, (to znamená, že satanovo slovo má u něj větší váhu než Boží slovo) tak tento křesťan přestává být Bohem chráněn, protože Boží slovo, pro jeho nevíru, nemůže působit v jeho životě. "
To je pouhé vykrucování...

Dobře, uvedu konkrétní důkaz. Můj táta měl ve 40 letech velké bolesti páteře, doktoři řekli altroza - neléčitelné. Dnes je mu 65 a problémy s páteří nemá. atd. atd. atd. (Nechce se mi to všechno psát.) Můžeš si to sám vyzkoušet, nikdo ti nebrání.

Jestli jseš pevně a definitivně rozhodnutý, že s Bohem žádný vztah nikdy nechceš mít, tak jestli chceš, můžeš vyzkoušet aktivní vztah se satanem místo toho tvého pasivního vztahu. Ve finále tě to vyjde nastejno, tak to už máš jedno. Satan toho nabízí docela dost a zrovna ten jeho "produkt", který teď využívaš, není moc výhodný, protože satan ti může nabídnout tak akorát svobodné otročení penězům, tělu, lidem a nemoci, deprese, strach, smůlu a předčasnou smrt.
Satan v jiném produktu může dát lepší věci, například uzdravení (dá se říct z jakékoli nemoci), peníze, štěstí, radost, atd.
Satan aby k sobě přilákal lidi, tak je ochoten vyhovět každému a proto nabízí tolik různých životních cest, podle vkusu každého soudruha. Satan poslední dobou slaví velký úspěch s produktem, který se jmenuje New Age, DUCHOVNÍ VIZUALIZACE, DUCHOVNÍ ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI, atd.

neznaboh (Čt, 19. 4. 2012 - 17:04)

Bible nemůže být nějaké kompletní boží slovo už proto, že boží moudro má bejt nekonečný a tahle bajka má jen konečný počet písmen.
Je srandovní jak tu z ní furt citujou a lepěj to na jakoukoli možnou i nemožnou situaci.

nono (Čt, 19. 4. 2012 - 09:04)

Pre nono : Máš pravdu, že...Anno,I kdybych pripustila, ze Bible je naprosto hodnoverny historicky dokument (proto z nej tady tak radi citujete), nevysvetluje to, ze vám Buh nepripada kruty. Utrpeni nevinnych deti..nebo to je pro tebe take prijatelne dle napr Abrahama a jeho syna nebo jinych v Bibli popsanych i lidskych obeti?

A vubec, mam dojem, ze se vam pri tom vsem teoretizovani vytraci clovek

matouš (Čt, 19. 4. 2012 - 08:04)

Dávno tomu? :-))))Žila byla, jedna kouzelná babička.

matouš (Čt, 19. 4. 2012 - 08:04)

Bylo nebylo.Za devatero horami a devatero řekami.

Anna (Čt, 19. 4. 2012 - 08:04)

Bylo nebylo.Bylo, protože jsme. Kdyby nebylo, tak nejsme.

Anna (Čt, 19. 4. 2012 - 08:04)

Pro názor: Všem nám je...My vieme.

Anna (Čt, 19. 4. 2012 - 08:04)

Co je psáno, nebývá dáno....Pro názor: Všem nám je dáno,předem naděleno mnoho. Takhle,Jób byl trapen, bylo mu nadělováno. Nevěděl o tom. Mi vieme, že je nám naděleno, každému jiného, cež co musíme přejít, a je hodnocen náš postoj.A s pomocí se lehčí prochází, je nutné o pomoc prosit. Tedy je nám mnohé dáno, a je to psáno/globálne/ pro naše poučení skrze Boží proroky. A vše má svou niť, i kdyby to bylo jakkoliv zauzlené,a dá se vodmotat. Ale sami to nezvedeme. A vo tom to aj je.

Anna (Čt, 19. 4. 2012 - 07:04)

Bylo by to krasne, kdyby vira...Pre nono : Máš pravdu, že utrpenia je skutočne veľmi veľa,aj bolo, včetne vojen, ktoré zanechali do dnešného dňa na mnohých ľuďoch viditeľné stopy.Vnímam okolie, je to bolestné. Skutočne viera dáva zmysel života, aj nádej. Len to preskúmať, že či to nieje výmysel že? NENÍ. Když jsem mnohokrát stála v této diléme, přišla viditeľná odpověď, sám Búh Stvořitel se dával znát, že lze mu věřit i když se deje, co se deje.Každú bolesť pochopiteľne,vníma citeľne aj veriaci človek. Skutečne je dopúšťané, co je dopúšťané. V minulosti byli příklady, které jsou v SZ zaznamenány, že se nedalo vyhnout zabíjení ani božímu lidu. Jednou byli vobklíčeni krutýma Asýrčanmi=hrdlorezmi,kteří byli ve vyzbrojené prevaze. Tehdá se napichoválo na koly, oči se propichovaly... rúzné příšernosti, a tehdá už NEBYLA VIDITEĽNÁ NÁDEJ a bylo pozdě večer, Boží lid a kráľ který lid vedl si zoufal, že Bože ty jsi nás vopustil. A nepodnikly věříc MU nic, i když odpovědi se od Boha nedočkaly. Až ráno zistili, že VŠICHNI NEPŘÁTELÉ JSOU POBITÍ. Stačil jenom jeden Boží anděl a byli zachráneny,nepřátele vydechly.--- Vše je velmi kruté, áno, ale proč si třeba klást otázku, proč? Jde právě i vo ty MOCNÉ.Když jenom jeden proletel a všichni nepřátele vydechly, také za faraóna, když vydechly prvorozené pro zatvrdilost ich vúdce=faraóna, tak si představme,že tu v okolí Zemně máme třetinu takových mocných, kteří se vzepřely svému Otci. A jde také o nich, či mají pravdu na nás lidech,že i když jsme jeho stvoření jsme sebestační a nebudeme ho vúbec mít rádi,ba naopak když ... A TOTO KDYŽ dávají na nás voni=odpúrci,aby hanili Otce. Mnohé je jim dovolené,na každém rúzne.Také války, a rúzné hrúznoty,ve kterých trpíme do krajností... a pracujou na tom neustále. Nebeský Otec,vôkol neho jsou dvě třetiny věrných/vysílaní když prosíme k naší pomoci/,JK=ustanovený Král,Soudece a pozoruji,neustále pracuji.Jde aj o nich, kteří s Otcem zústaly.Jde o věčný život lidí a o existenci andělú,kteří mnějí jít do tartáru= stav nečinnosti.

21:15 (St, 18. 4. 2012 - 21:04)

Mě se líbil jeden...- - Kubrte jsi kretén od narození nebo až po úrazu? - -

Wiki praví, že kretenismus je vývojová porucha způsobená vrozenou hypothyreózou. Příčinou může být nedostatek jódu ve stravě matky během těhotenství... takže pokud je u pana Kubrta tato diagnosa uvažována, otázka by měla být položena jinak.

18.4. (St, 18. 4. 2012 - 16:04)

Mě se líbil jeden přípěvek tamního uživatele a pak,že Bůh neexistuje.

Kubrte jsi kretén od narození nebo až po úrazu?

18.4. (St, 18. 4. 2012 - 16:04)

Navštivte tyto stránky a...V jednoduchosti je krása. Copak Kubrt.

Reklama

Přidat komentář