Reklama

Ztráta čichu

Libor Chládek (Út, 13. 1. 2009 - 16:01)

Pro obnovení čichu mi pomohla injekce Diprophos. Po ní jsem cítil jak pes přesto že mám nosní polypy, a taky ustala rýma alergie apod. Bohužel jenom na měsíc. Teď mám nos zacpanej, rýmu, a i když ne, necíttím nic. Když vlezu do zakouřené hospody necítím nic, ani benzín ani slivovici, nic.'

Mirka (Po, 5. 1. 2009 - 12:01)

Před několika lety jsem zjistila oslabený čich. Dočetla jsem se, že to může způsobit nedostatek ZINKU. Koupila jsem si obyčejné zinkové tabletky a hle... pomohly. Od té doby jsem měla např. problémy v tramvaji, kdy jsem cítila kde-co.'

Petul (Po, 5. 1. 2009 - 11:01)

Mám již asi 5let problém s vnímáním pachů. Vůně parfémů, bílého vína a pod.rozeznávám snad jako předtím. Necítím, jak bych se vyjádřil - "smrad". Spíše jej vnímám zcela odlišně, ale ne jako předtím. Přičítám to mé "samoléčbě", kdy jsem denně proplachoval nosní dutiny vlažnou vodou. Výsledek byl ten, že přes 20let nevím co je rýma. S lékařem jsem můj problém dosud nekonzultoval. Setkal se s tím někdo?'

Katka (So, 25. 8. 2012 - 13:08)

V poslední době mám...Mě všechno smrdělo, když jsem bala těhotná, tenkrát jsem to ještě nevěděla. Dokonce jsem byla vrátit i čerstvé maso, které mi hrozně smrdělo, myslela jsem, že je zkažené. A pachy z kuchyně, to jsem taky nezvládala.

Marta (Pá, 24. 8. 2012 - 23:08)

Dobrý den,mám dotaz...V poslední době mám probléém s čichem,všechno mi smrdíhlavně když vařím a nebo peču maso ajiné ostré pachy.Jsem z toho nešťastná,protože to jídlo nemohu jíst,mám k němu odpor.Prosím o radu.

Václav (St, 27. 6. 2012 - 12:06)

Je mi 59 a asi 10 let mám problém s dutinami, nejdříve jsem nemohl dýchat nosem, a asi před 3mi roky jsem byl na operaci dutin. Od té doby nosem dýchám dobře, až na ten čich. Někdy necítím ani benzin, někdy trochu jo. Chodím na lékařské prohlídky, ale o čichu mi doktorka nic neřekne. Každé ráno si stříkám do nosu AVAMYS, je na lékařský předpis. Z čichem je i snížená chuť.

Honza (Út, 13. 3. 2012 - 20:03)

Ahoj Honzo,mám přesně to...Ahoj, nevím, jak jste na tom vy, ale pomalu se to mění. Především často vnímané a intenzivní čichové vjemy už poznávám. Takže doporučuju čich cvičit a ty věci, které vám nejdou, zkoušet. I to vaření zkoušejte, pokud jste rádi vařili - v něčem pomůže paměť a něco se zlepší.

lenka (Ne, 27. 11. 2011 - 19:11)

Dobrý den,mám dotaz ohledně čichu mého manžela. V poslední době si stále stěžuje že mu vše zapáchá.Smrdí mu hlavně vyprané ,vyžehlené prádlo,neustále ke všemu čichá...prý je vše zatuchlé..my ostatní doma nic necítíme,jen vůni aviváže či pracího prášku.Začínám si dělat starosti,měla bych ho přesvědčit at jde k lékaři? Už mne unavuje pořád dokola všechno přepírat.Děkuji lenka

mirka (Po, 18. 7. 2011 - 10:07)

Ahoj Honzo asi před 3 týdny...Ahoj Jennie,jsem na tom podobně jako ty.autonehodu jsem měla pře 6týdny,otřes a otok mozku.po 3týdnech jsem si uvědomila,že necítím....čich nefunguje.dost depresivní...navštívím orl,ale dost se bojím.

jennie (Út, 5. 7. 2011 - 21:07)

Ahoj, 4.3. jsem měl otřes...Ahoj Honzo asi před 3 týdny jsem měla otřes mozku, a mám stejný problém jako ty. Po tomto úrazu jsem zjístila, že nerozeznám chuť jídla, poznám jen, že je to kyselé, sladké, slané, ale na jídle si vůbec nepochutnám a při vaření nejsem schopna jídlo dochutit. Na vyšetření jsem nebyla, taky nevím co s tím.

Jarda (Út, 14. 6. 2011 - 21:06)

Ahoj, 4.3. jsem měl otřes...Ahoj Honzo,mám přesně to co tady popisuješ,byl jsem již na jednom vyšetření,ale bohužel na nic nepřišli,pravděpodobně je to,aspoň u mě nevratné,když tak se ještě ozvi.

Honza (So, 28. 5. 2011 - 21:05)

Ahoj, 4.3. jsem měl otřes mozku a od té doby nic necítím, nepoznám benzín od vody. Chutě jen základní - sladké, slané, kyselé, hořké, pálivé. Nicméně rozliším zda mi něco chutná, či ne. Nedávno jsem si všiml kouře, nebo také čehosi v pavilonu v ZOO, ale nebylo to takové, jako si to pamatuji. Byl bych moc rád, kdyby se to zlepšilo, bohužel ale počítám s přerušením nervu. Na specializovaném vyšetření jsem nebyl.

Nikola (So, 19. 3. 2011 - 20:03)

Zdravím, prosím jak jste...marodím s angínou, dnes konečně první den bez horečky, ale s chutí a čichem mám stejný problém ... kapky do nosu ve spreji používám 4. den

Standa (Út, 15. 2. 2011 - 20:02)

Zdravím, a vidím , že...Zdravím, prosím jak jste dopadla s tou ztrátou čichu? Já jsem teď taky prodělal chřipku, bral biseptol a čich nikde. Chuť je tak na třiceti procentech a čich téměř na nule. Díky za info

kuba (Pá, 4. 2. 2011 - 12:02)

Nosní kapky se mohou...to vim, ale bohuzel jsem to zjistil celkem pozde...Lekar mi diagnostikoval prave chronickou rymu...

kuba (Pá, 4. 2. 2011 - 12:02)

Nosní kapky se mohou...to vim, ale bohuzel jsem to zjistil celkem pozde...Lekar mi diagnostikoval prave chronickou rymu...

Aneta (Pá, 4. 2. 2011 - 09:02)

Nosní kapky se mohou používat pouze týden a může se jednat i o pouhý Olynth! Pozor na to, určitě nejste jediní, kdo takhle přišel o čich. Dalším rizikem dlouhodobého užívání kapek do nosu je chronická rýma.

Ivana (Čt, 27. 1. 2011 - 17:01)

Dobrý den,
chtel jsem se...Dobrý den, mám to hodně podobné, jako Vy. Bohužel už 10 let a nikdo nic neví, neumí pomoci. Kdyby se Vám nějak poštěstilo - problém vyřešit, napište nám sem...díky...

kuba (St, 5. 1. 2011 - 17:01)

Dobrý den,
chtel jsem se zeptat, po dlouhodobé aplikaci olynthu jsem nemohl dychat, po nekolika letech jsem ztratil i cich. Byl jsem nekolikrat na ORL a na alergologii. Na ORL mi nerekli skoro nic, jen ze to bude nejspis alergie. Alergii ale zadnou nemam, doktor doporucil avamys, ktery opravdu funguje, ale pomohl mi jen v dychani, cich stale nic. Cich mam pouze kdyz mam rymu (smrkam zlutozelene hleny) tak cca jednou za pul roku. po vyleceni rymy jsem opet bez cichu. Nevíte co s tim?
Dekuji za radu :-)

Sinsin (So, 6. 12. 2008 - 13:12)

Jsem na tom uplne stejne jako vetsina z vas. Cich nemam od ctrnacti, priblizne tedy asi patnact let.
Pro Pavla: O Tea tree oleji uvazuji take, premyslel jsem udelat si nejaky roztok s vodou a strikat si ho pravidelne do nosu. Budu rad, kdyz sem pak napisete, zda vam tea tree olej pomohl.
Pro Pubela: No a kdyz nepomuze tea tree olej, tak zkusim i tu urinoterapii. Co bych pro znovuziskani cichu neudelal. Doktori nepomuzou, takze nezbyva nez zkouset.

Reklama

Přidat komentář