Reklama

Ztráta čichu

Návštěvník (So, 19. 8. 2006 - 10:08)

Musi to byt hrozna bolest! Rada poradim z vlastnej skusenosti. Trpela som velkymi bolestami hlavy po 8 mesiacov, bolest som mala od nosa po hornu celust na lavej strana, podnebie v ustach, polka jazyka a lave lice.Bolest mi vystrelovala od zatylku do horneho podnebia, ako elektricke soky! Bola som praceneschopna po celych 8 mesiacov neznesitelnych bolesti, ktore som mala denne, bolesti mi utlmoval len morfin. CT a MRI vysli bez anomalii, ziaden nador na mozgu. Od bolesti mi pomohol chiropraktor, ktory mi urobil rtg celej chrbtice. Bola som zhrozena, ked mi ukazal moje snimky. Prve 3 stavce pod lebkou som mala vytocene, dva stavce do lava a treti do prava. Stavce mi napravil manualne, rukami mi vytocil hlavu do oboch poloh, v krku to silne zaprastalo a bolest bola prec! Chiropraktor, je vystudovany lekar chiropraktik. Navstevovala som jeho ordinaciu po 3 mesiace, 4 x do tyzdna, pretoze moje svaly na krku sa stale vracali do povodnej polohy a vytlacali mi stavce naspat, do nespravnej polohy. Po troch mesiacoch navstev chiroprakta netrpim ziadnymi bolestami hlavy! Svaly na krku sa mi ustalili do normalnej polohy a stavce su v polohe, akej maju byt! Odporucam kazdemu, kto ma bolesti hlavy, ci migreny, navstivit ordinaciu chiroprakta - odborneho lekara. Zarucene Vam pomoze, tak ako pomohol mne. Neurolog - odborny lekar, ma liecil na neuralgiu trojklanneho nervu drastickymi liekmi, ktore mi vobec nepomahali. Neurolog mi navrhoval operaciu - preseknutie nervu nad zatylkom, na bolestivej strane hlavy, s cim som nesuhlasila, pretoze mi nevedel zarucit, ze mi bolesti ustupia. Takztiez po preseknuti nervu by som zostala paralizovana na polke tvare!!! Tak som sa rozhodla navstivit chiroprakta, na radu dobreho priatela, ktory vdaka skolioze stratil cuch. Chiroprakt mu chuch vratil, skolioza ho prestala trapit, trpel bolestami chrbtice medzi lopatkami. Vdaka chiropraktorovi, moj zivot sa zmenil k nadhernym dnom, bez bolesti hlavy, ktore ma trapili denne po 8 mesiacov. Zuzana z Canady.

pan nikdo (Pá, 2. 6. 2006 - 18:06)

určitě máš, to by ses ale asi musel soudit'

zek (Čt, 1. 6. 2006 - 16:06)

pred rokem jsem navstevoval zubarku ve Velke Britanii a ta mi injekci tlumici bolest poskodila nerv a ja tak prisel o cich.Pravdepodobne na trvalo,myslite ze mam pravo na odskodneni?

jajajajenomja (Čt, 21. 10. 2004 - 18:10)

Dano, jestli citis peroxid, tak na tom tak spatne nejsi.

Soňa (St, 20. 10. 2004 - 23:10)

před devíti lety jsem přišla o čich z důvodu autohavárie, při které došlo i k čelnímu nárazu a komoci,to mělo podle lékařů za následek přerušení čichového nervu,nikdo se tím dále již nezabýval a uzavřelo se to jako trvalý následek,zajímalo by mě zda je možnost čich vrátit pomocí nějaké metody a nebo je to opravdu definitivní'

viki (St, 26. 11. 2003 - 15:11)

Dano, zrovna dneska nebo včera napsala Pepinka na "chronickém únavovém syndromu", že někdy může ztráta čichu provázet zánět dutin. Dělali ti nějaké vyšetření v tomto směru? Problém je, že na rgt se objeví známka zánětu prý pouze v případě bakteriálního nikoliv virového původu. Mě asi před třemi týdny postihla ztráta čichu i chutě(opakovaně). V lednu mi budou dělat vyšetření dutin (náhodou v souvislosti s mnoha jinými potížemi), a protože se mi čich pomaloučku vrací, nechám to zatím být. Přeji ti brzké uzdravení.Viki'

Dana (St, 26. 11. 2003 - 13:11)

Již dlouhou dobu mám problémy s čichem. Cítím pouze pronikavé vůně a nevůně :-) jako je česnek, cibule, benzín, peroxid apod. Na alergologii jsem byla léčena analerginem a kapkami, není zjištěno, že ke ztrátě čichu došlo díky alergii. Zatím je léčba bezúspěšná. Poradili byste mi nějakou účinnou léčbu o které bych mohla informovat také svou lékařku?Předem mockrát děkuju.'

Reklama

Přidat komentář