Reklama

Ztráta čichu

krátký dotazník (Út, 23. 6. 2009 - 08:06)

Děkujeme, že vyplňujete náš dotazník. Umožňujete nám tak lépe zmaovattuto oblast. Výzkum pokračujte, proto prosím dále vyplňujte náš dotazník. Velice děkujeme za Váš čas. http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=XtnvbhmOnF_2b9HQRHlTYRwA_3d_3d'

Jiřina (Po, 18. 5. 2009 - 00:05)

Pro Petru : Nechala jsem si udělat CT mozku,právě ze stejných obav,jaké máte vy.Naštěstí mám negativní nález.Čich nemám cca 2 roky,chutě jsem ztratila zároveň ve stejné době.Zkusila jsem ledacos,vše bezúspěšně....Už mi zbývá jen vyzkoušet autopatii nebo urinoterapii.Klasická medicína mne zklamala,nikdo se ani nepokusil zjistit příčinu...'

Petra (So, 16. 5. 2009 - 17:05)

Ahoj, chci se zeptat, jestli porucha čichu a chuti může souviset s mozkovým nádorem? Asi měsíc po prodělaném respir.onemocnění jsem začala mít problémy s čichem. Na ORL mi bylo řečeno,že mám zduřelou nosní sliznici a p.doktor mi předepsal nosní sprej. Stav po 2 měsících léčby se příliš nezlepšil,naopak se přidaly velké bolesti hlavy (asi 3 týdny). Obávám se,že tato bolest (tedy spíše tlak v hlavě) a poruchy čichu mohou být způsobeny právě nádorem na mozku. Máte někdo podobné zkušenosti? Prosím,poraďte.'

krátký dotazník (So, 9. 5. 2009 - 21:05)

Dobrý den,
prosíme Vás o vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se Vaší ztráty čichu. Děkujeme
http://www.surveymonkey.com/s.aspx?sm=XtnvbhmOnF_2b9HQRHlTYRwA_3d_3d'

dotaník (Ne, 3. 5. 2009 - 13:05)

Jak jsme již v předešlých příspěvcích zmínili, jsme studenty psychologie na FF UK a provádíme výzkum - anosmie, ztráta čichu. Prosíme Vás, kteří máte zkušenosti se ztrátou čichu, o účast v našem výzkumu. Jedná se o vyplnění jednoduchého dotazníku (otázka 10 minut). Děkujeme za ochotu a Váš čas. Prosím, abyste nás kontaktovali na mailové adrese:safarikova.sona(zavináč)post.cz. Děkujeme'

Karel (So, 2. 5. 2009 - 11:05)

K mému předešlému příspěvku o urinoterapii jsem zapoměl dodat, že proplachování dutin je třeba provádět alespoň 2x denně, ráno a večer. Proplachování dutin je dle Mudr. Partykové vhodné doplnit aplikací tampónů namočených v odpařené urině a to na 10 min. 2x denně (urina má být odpařena na 1/4 původního množství). Postup je popsán v její knize "Urinoterapie a nemoci". Tuto proceduru neprovádím, takže nemám vlastní zkušenost.

Karel.'

co.rine (So, 2. 5. 2009 - 01:05)

Někde jsem letem světem četla,že čich ztrácí lidé ohrožení Alzheimerovou chorobou.Ale to mi jen tak uvízlo v paměti.'

Karel (So, 2. 5. 2009 - 00:05)

Pro Ivu a další zájemce, kteří to chtějí zkusit s urinoterapií. Návod jak na proplachování nosních dutin je od Mudr. Partykové, která se urinoterapií zabývá již několik let. Naberte si urinu ze skleničky do dlaně, jednu nosní dírku ucpěte prstem, vdechněte urinu a vyfoukněte z nosu. Tímto způsobem se urina dostane až do dutin, které propláchne. Každou nosní dírku propláchněte 10krát. Další informace naleznete v knize "Urinoterapie a nemoci" nebo můžete kontaktovat Mudr. Partykovou mailem. Ten najdete na jejích strankách - http://urinoterapie.sweb.cz/index.htm

Já sám to momentálně zkouším na sobě. Je to teprve týden, ale mohu konstatovat, že vnímám pozitivní změny. Včera jsem cítíl vůni medoviny :-) A to jsem prakticky čich neměl několik let.

Karel.'

Šafaříková (Ne, 26. 4. 2009 - 20:04)

Dobrý den,
jsme studenti 2. ročníku psychologie na FF UK a věnujeme se právě psychologické roli čichu pro člověka. Byli bychom Vám velice vděční, pokud by se našel někdo, kdo trpí (dočasnou/dlouhodobou) ztrátou čichu a kdo by byl ochoten zúčastnit se našeho výzkumu. Pokud máte zájem podělit se o své dojmy a zážitky, prosím o kontaktování na adresu:safarikova.sona(zavináč)post.cz. Děkujeme'

Juhas (Pá, 24. 4. 2009 - 21:04)

No rozhodně bych doporučil (a všem v předchozích příspěvcích taky) návštěvu na nosním ušním krčním. Pokud je to skutečně nějaký zánět, tak nečekejte, že to nějak samo přejde. Je to poněkud horší než obyčejná "podebraná pata". Mám to z vlastní zkušenosti, kdy mi po delším nachlazení a v možná i kvůli zánětu zubu odešel čich a začal jsem mít podivnou rýmu. Podle rentgenu to doktor okamžitě diagnostikoval a začal léčit - poněkud nepříjemný zákrok do ucpaných dutin + antibiotika. Nepodceňujte a běžte za odborníkem.
Mnoho zdaru.'

cich (Pá, 24. 4. 2009 - 02:04)

Ahoj uz asi dva roky citim spatne mam pocit ze to je z myho byvalyho pouzivani marihuany,ale nejak jsem to neresil az ted se divam na internet a hledam nejake informace mohl by mi nekdo poradit jestli to je mozny ze to mam z marihuany a kam se popripade mam obratit?

Macrela (So, 14. 3. 2009 - 14:03)

Tak já po zánětu dutin, který mi už trápí od prosince a neustále se léčím - mám to samé...nejdříve zalehlé ucho - zhruba 3 týdny a pak úplná ztráta čichu - někdy kolem 8.2. a od 18.2. cítím to zatuchlé seno. Bývala jsem celkem labužník a jedla všechno a moc ráda. Ted mi nic nechutná..když to cítím chut mi přejde a když to jím - tak s odporem -jen abych něco snědla..Chtěla bych zkusit akupunkturu - nebo nějakou alternat. medicínu - poradte..'

Magda (St, 4. 3. 2009 - 20:03)

5 dní nic není to nezoufej nejspíš to máš jak píšeš od ucpaných dutin.To pokud by tě ztráta trápila nějaký ten měsíc tak to je na pováženou,ale 5 dní opravdu nic není.'

MONIKA (Po, 23. 2. 2009 - 14:02)

DOBRÝ DEN
UŽ 5 DNÍ JSEM BEZ CHUTI A BEZ ČICHU, MYSLÍM, ŽE JE TO NÁSLEDEK UCPANÝCH DUTIN. JSEM VE 33. TÝDNU TĚHOTENSTVÍ A TĚŽKO MOHU UŽÍVAT NĚJAKÉ LÉKY. TAK ZKOUŠÍM INHALACE A NOSNÍ SPREJ VE FORMĚ VINCENTKY.ZATÍM CELKEM BEZ VÝSLEDKŮ. POKUD BY MI NĚKDO DOKÁZAL PORADIT JAK TO LÉČIT, BYLA BYCH VÁM MOC VDĚČNÁ. DOKTOR MI NA VŠECHNO DOPORUČUJE POUZE PARALEN A TEPLO, COŽ KE ZLEPŠENÍ FAKT NEVEDE. DÍKY.'

Iva (St, 11. 2. 2009 - 23:02)

Také to tak mám, jak to popisujete,také už osm let a je to dost zničující..Většinou necítím nic a když ano, je to velmi zkreslené, vadí mi to a nikdo neumí poradit, pomoci. Zkusila bych i urinoterapii, ale bohužel sem ještě nikdo nenapsal, jak přesně se to provádí. Prý to by mohlo pomoci, četla jsem o tom taky články...'

Návštěvník (St, 11. 2. 2009 - 20:02)

akupunktura má podobný účinek,naduřelé nosní sliznice a polypy splasknou, a do hodiny se Vám vrátí čich na asi měsíc...'

Zdenda (Po, 9. 2. 2009 - 23:02)

Taky me tohle onemocneni postihlo,mam to jiz asi 8let,nekdy mam stavy ze necitim nic,ani tabakovy kour,ani slivovici,benzin a nekdy mam zase stav ze citim jako ususene seno,nebo neco spaleneho,to trva i nekolik dnu a doslo tak daleko ze jak citim to seno,tak to mam i na jazyku jako chut,byl jsem na CT mozku,a nic

Robert Akai (So, 7. 2. 2009 - 02:02)

Zdravím. Taky mě postihla ztráta čichu. V lednu tohoto roku jsem byl v nemocnici se zánětem pohrudnice, dostal jsem domů hejno prášků. Necítím nic, ani rozetřený česnek. Zajímá mě, čím to je. Lékama? Uvidím v pondělí'

Sona (Út, 20. 1. 2009 - 21:01)

Dobrý den,
jsem studentkou psychologie na FF UK a věnuji se právě psychologické roli čichu pro člověka. Byla bych vám velmi vděčná, pokud by se našel někdo, kdo trpí (dočasnou/dlouhodobou) ztrátou čichu, kdo by se se mnou spojil a poskytl mi jedinečné subjektivní pocity a dojmy. Prosím o zaslání kontaktu na adresu:safarikova.sona(zavináč)post.cz. Děkuji'

Ivana (Út, 20. 1. 2009 - 16:01)

Chci poprosit o popsání postupu při urinoterapii - používá se moč zředěná vodou nebo samotná jako taková? A kolik kapek? A za jak dlouho Vám to pomohlo??
Mnohokrát děkuji'

Reklama

Přidat komentář