Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

hch (Ne, 7. 1. 2018 - 01:01)

ALS je vražedná nemoc, před 20 lety zcela neléčitelná (moje matka zemřela) - postupné ochrnutí, těžký konec.
Prvé příznaky slabost rukou, nohou, velká únava.
Někdy předchází zánět nervů nebo bolesti v kloubech. Delka od prvých příznaků 3 roky. Možná však již něco drahého ve stádiu pokusů existuje.

hch (Ne, 7. 1. 2018 - 01:01)

ALS je vražedná nemoc, před 20 lety zcela neléčitelná (moje matka zemřela) - postupné ochrnutí, těžký konec.
Prvé příznaky slabost rukou, nohou, velká únava.
Někdy předchází zánět nervů nebo bolesti v kloubech. Delka od prvých příznaků 3 roky. Možná však již něco drahého ve stádiu pokusů existuje.

hch (Ne, 7. 1. 2018 - 01:01)

ALS je vražedná nemoc, před 20 lety zcela neléčitelná (moje matka zemřela) - postupné ochrnutí, těžký konec.
Prvé příznaky slabost rukou, nohou, velká únava.
Někdy předchází zánět nervů nebo bolesti v kloubech. Delka od prvých příznaků 3 roky. Možná však již něco drahého ve stádiu pokusů existuje.

hch (Ne, 7. 1. 2018 - 01:01)

ALS je vražedná nemoc, před 20 lety zcela neléčitelná (moje matka zemřela) - postupné ochrnutí, těžký konec.
Prvé příznaky slabost rukou, nohou, velká únava.
Někdy předchází zánět nervů nebo bolesti v kloubech. Delka od prvých příznaků 3 roky. Možná však již něco drahého ve stádiu pokusů existuje.

hch (Ne, 7. 1. 2018 - 01:01)

ALS je vražedná nemoc, před 20 lety zcela neléčitelná (moje matka zemřela) - postupné ochrnutí, těžký konec.
Prvé příznaky slabost rukou, nohou, velká únava.
Někdy předchází zánět nervů nebo bolesti v kloubech. Delka od prvých příznaků 3 roky. Možná však již něco drahého ve stádiu pokusů existuje.

Ph (So, 6. 1. 2018 - 17:01)

Zkoušel jste ho tu někdo,...Ano, Cu atsm bez efektu, ale manžel vydržel myslím jen 4mesice,mb píchame přes rok a myslíme že pomáhá. Vyzkoušeno mnoho věcí a u tohoto +thc jsme zustali

pavel (Po, 6. 2. 2017 - 12:02)

Pro Toma... jak se pozná svalová slabost? jak dlouho trvá? odezní? zůstane? Děkuji

Pavel (St, 1. 2. 2017 - 18:02)

Pro T: když ležím a zatnu sval na lytku a dlouho ho držím zatlý, chytnu křeč.

T. (St, 1. 2. 2017 - 17:02)

Křeč je křeč, bolí každého stejně. Náběh na křeč u ohýbání prstů, ale třeba i při zatínání lýtek, je normální. Nejsou to svaly, které takto běžně používáte. Pokud nemáte křeče spontánně či při běžných aktivitách, pak to nemá smysl řešit.

Pavel (St, 1. 2. 2017 - 16:02)

Pro T. myslel jsem, že lide s als necítí křeče. Jak se pozna svalova slabost? Mě pořád škubou chodidla a lytka a když ohnu prsty, příjde mi že mam také náběh na křeč.. příjde mi že i špatně chodím,jakoby dost stuhle. ve svalech mi škube cca 2 roky a i v jazyku. Tak to dokonce citím. Mám fakt obavy z als

T. (St, 1. 2. 2017 - 15:02)

Oboje, u ALS mnoho pacientů dostává křeče při běžném pohybu - podrbání se rukou na zádech, shyb pro zavázání tkaniček, a podobně.

1ac0 (Po, 30. 1. 2017 - 14:01)

Obecně to platí - maligní...dakujem za vysvetlenie.

spytam sa este na krce vo svaloch, ako to s nimi je? pri als vznikne krc vo svale "z nicoho nic" alebo az v momente ked sa umyselne zatne sval tak ho potom je problem uvolnit a sval zostane v krcovitom stiahnuti?

Pavle (Pá, 27. 1. 2017 - 20:01)

máš to dva roky, různě po těle, to ALS nebude, fakt ne...to uz bys mel po dvou letech sakra problemy.

Pavel (Pá, 27. 1. 2017 - 20:01)

Ja co skubani citim v jazyku, nohy me skubou obe, take to citim i vidim, obcas i ruka, nebo zada... neprijemne na pocit... mam to jiz cca 2 roky. Do toho po porad boli nohy.... myslite ze je to Als? Uz jsem fakt psychicky na dne

Petr (Pá, 27. 1. 2017 - 19:01)

Me skube v nohach a v jazyku uz rok a pul! Zaskuby citim a jsou neprijemne. Take mam strach z als. Na neurologii jsem mel emg ciste ale bojim se aby se mi to casem nerozjelo...

Hanka (Pá, 27. 1. 2017 - 18:01)

Já teda nevim, ale mě ve svalu konkrétně na noze z boku mezi palcem a patou vysloveně probleskavalo na různých místech, pak jen škubalo a po měsíci to přešlo, takže se to asi takhle neda napsat. Nebo i na lýtku to probleskne občas. Pak to přejde. Když jsem si googlila, jak vypadají fascikulace u ALS, tak mi přišlo, že jsem jasná....asi je to strašně individualní...Ale je fakt, že většinou klasicky škube jedno místo opakovaně, ale není to pravidlo.

T. (Pá, 27. 1. 2017 - 15:01)

Obecně to platí - maligní fascikulace bývají ve svalu difuzně, na různých místech současně či střídavě. Benigní většinou v daném svalů postihují jeden snopec (čili "cuká" jedno místo opakovaně).
Ale nic z toho nelze brát jako pevné pravidlo, je to jen další dílek.

1ac0 (Pá, 27. 1. 2017 - 13:01)

prosim vas to "Benigní jsou často několkrát na stejném místě." plati (asi s miernou rezervou) aj pre ine svaly po tele alebo len pre ten jazyk?

T. (Pá, 27. 1. 2017 - 13:01)

Pavle, nic není pevně dané, ale vím od řady ALS pacientů, že o svých záškubech na jazyku neví. U nich je to takové bublání různě po povrchu jazyka ("škub sem, škub tam,"). Benigní jsou často několkrát na stejném místě.

pavel (Pá, 27. 1. 2017 - 10:01)

jak vite že je necítí?

Reklama

Přidat komentář