Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Al (Út, 14. 2. 2017 - 06:02)

Nieco nove s Gm24? Alebo to bol tiez len boom? Aj pri druhom boli spomínané famozne vysledky..... Necrta sa nic nove? A.

Al (Út, 14. 2. 2017 - 06:02)

Nieco nove s Gm24? Alebo to bol tiez len boom? Aj pri druhom boli spomínané famozne vysledky..... Necrta sa nic nove? A.

Vitamin D (Pá, 19. 1. 2018 - 18:01)

Clinicians should not measure 1,25(OH)2D levels to diagnose hypovitaminosis D. Doing so can lead to an erroneous interpretation of vitamin D status because calcitriol levels are often normal or even elevated in patients with vitamin D deficiency as a result of elevated PTH levels.

Směrodatný je 2 (Pá, 19. 1. 2018 - 17:01)

Není pouze vitamín, vždy...Measurement of the total 25(OH)D level is the best test to assess body stores of vitamin D. The total 25(OH)D level allows for the diagnosis and monitoring of vitamin D deficiency.

Metabolit 1,25 OH vitamin D neodráží nedostatek vitamínu D, jeho hladina je dost proměnlivá, navíc vzorek musí být zmrazen (ne každá laboratoř dodrží). Člověk může mít těžký nedostatek vitamínu D (pod 10 nmol/l) a 1,25 OH v normě.

Oldřich (Pá, 19. 1. 2018 - 05:01)

ALS nepřežil nikdy nikdo. O...Standa se domníval, že byl otráven a proto používal chelační látky na vyloučení težkých kovů z organismu. Nešlo tedy o žádnou alternativu, ale o běžné metody používané např u USA.
Byl v mnohém velmi naivní a myslíme si, že hlavním důvodem jeho úmrtí byl jeho psychický stav, kdy se proti němu obrátili jeho bývalí partáci a šéfové a chtěli ho okrást. Nasugeroval si že ho otrávili a poslední půlrok už jen čekal na konec.

D (Čt, 18. 1. 2018 - 23:01)

Není pouze vitamín, vždy je potřeba znát obě hladiny D, endokrinologové ví o čem píši.
Ad

? (Čt, 18. 1. 2018 - 22:01)

Nechali jste se testovat na vitamín D? Je možné, aby jeho těžký deficit byl příčinou svalové slabosti, atrofie svalů?

Lakonicky (Čt, 18. 1. 2018 - 21:01)

Studuju a nic jsem nezjistil,...ALS nepřežil nikdy nikdo. O léku se mluví už asi 100 let. Standa Gross od začátku vsadil na alternativu a stálo ho to několik melounů. Výsledek je známý.

S. (Čt, 18. 1. 2018 - 21:01)

Studuju a nic jsem nezjistil, příčina neznámá, Tak člověk musí něco zkoušet, protože se pomoci nedočká. Nejedná se o ALS, ale jeden mladý chytrý docent, když onemocněl Crohnovou n. začal sám zkoušet vše možné a zbavil se ji. Já jsem se zbavil dny, tu také neumí vyléčit. To nejsou léčitelské rady, buď lidé se oddají osudu nebo něco budou zkoušet nebo hledat pomoc jinde. Včera jsem se seznámil s paní jejíž otec má rakovinu, leukémii a nemocné srdce a hledá pomoc po celém světě. Věřím, že někoho najde.A stejně by měli postupovat i při ALS.

To jsou naprost (Čt, 18. 1. 2018 - 20:01)

Nedává ta nechuť a bolest...Něco si o tom nastudujte a pak se pokoušejte radit. ALS je naprosto absolutně smrtelná nemoc a jde jen o dobu přežití. Ta může být třeba 20 let. Nebo taky jen 3. Léčitelské rady tu nepomohou.

S. (Čt, 18. 1. 2018 - 20:01)

A čím je degenerace neuronů způsobená?

To jsou nesmysl (Čt, 18. 1. 2018 - 20:01)

Nedává ta nechuť a bolest...U nemoci, kde atrofují svaly, je jíst naprosto klíčové, zejména proteiny. Tedy dokud to jde. ALS s trávením nemá naprosto nic společného. Je to degenerace neuronů.

S. (Čt, 18. 1. 2018 - 20:01)

Nedává ta nechuť a bolest žaludku signál těla, že by se jíst nemělo? Pravděpodobně to tak bude. Co zkusit jenom pít, za pokus to snad stojí. Co se bude dít. Podělte se, co jste pozorovali. Nemá tato nemoc souvislost s trávením? Viz. transplantace střevní mikroflory.

Dotaz (St, 17. 1. 2018 - 20:01)

Má někdo zkušenost s neuromuskulárním centrem v FN Brno? Je tam někdo schopný, kdo by dokázal diagnostikovat neuromuskulární onemocnění? Případně Olomouc?

ježiši (St, 8. 2. 2017 - 21:02)

to jsou furt dotazy dokola a dokola to samé. Po dvou letech škubů bez atrofie a v pripade skubani jazyka bez poruch reci, to als asi nebude..!!

petr (St, 8. 2. 2017 - 17:02)

Pro Toma, ja mam zaskuby vsude po tele, chodidla nejvice, dale zada, obcas ruce ale i jazyk...stale na jazyku z boku z leva... vzdy je ale citim, jakoby ve svalu projela elektrika. mam to rok a pul az dva. je mozne ze bych mel als

Ph (Út, 9. 1. 2018 - 17:01)

Ma nekdo s ALS problemy s...Ano. Manželovi nic nechutná, vše je bez chuti, prý jakoby ji ztratil. Ji jen aby jedl

Misarisa (Út, 9. 1. 2018 - 15:01)

Ma nekdo s ALS problemy s travenim a nechuti k jidlu ? Polykat jde,ale na nic neni chut a po jidle jsou velke bolesti zaludku .

T. (St, 8. 2. 2017 - 11:02)

Pavel: pokud se musíte ptát, pak slabost nemáte. Otočíte klíčem v zámku, zavážete si tkaničky, otevřete dveře od auta? Pokud najednou nmůžete provádět činnosti, které vám dříve nečinily problémy, je to důvod k obavám...
Eva: začněte u obvodního lékaře, nezmiňujete slabost, křeče ani záškuby...nevím proč začínáte u ALS.

Eva (Út, 7. 2. 2017 - 17:02)

Pro Toma-Za půl roku mi nápadně zhubly zápěstí,prsty a hřbety rukou.Připadá mi,že mám jen kosti pokryté kůží.To samé u nohou,hubené nárty,prsty,chodidla.Jinak jsem postavy silnější,jinde nehubnu.Je mi 54 let170 cm,88 kg.V poslední době jsem unavená a malátná.Děkuji.

Reklama

Přidat komentář