Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Natalie (Ne, 27. 11. 2016 - 16:11)

Ahojte, chci se jen zeptat a i uklidnit, dysfagie neni jen u als ze ne? Byla mi diagnostikovana na Orl ale ne z orl hlediska. Ve středu jdu na emg a hrozně se bojím. Děkuju

Mirek (So, 26. 11. 2016 - 19:11)

Vanda, Hanka, děkuji. Spíše mi jde o to když je MEP hodně špatné zda to znamená že problém je jinde než že by se jednalo o Als? Proto se ptám jak vyzerá MEP u Als?

Hanka (So, 26. 11. 2016 - 18:11)

Mirku, asi jsi o ALS moc nečetl, kdyby ano, tak bys věděl, že pro diagnostiku ALS je nejdůležitější EMG. Ostatní vyšetření MEPy SEPy BAEPy EEG, MRi a další jsou jen vylučovačky ostatních nemocí.

Vanda (So, 26. 11. 2016 - 17:11)

Prosím a když má někdo...Diagnóza ALS se bohužel nedá potvrdit ani vyloučit. Jde se na to vylučovací metodou. Některá vyšetření mají pro diagnostiku větší význam než jiná. S vyřčením diagnózy ALS každý lékař váhá, protože to je ortel smrti. Ale i sebelepší diagnostik se může mýlit.

Mirek (So, 26. 11. 2016 - 17:11)

Prosím a když má někdo Als tak co je na MEP vidno? Co ukáže? Dá se dle MEP tato diagnóza vyvrátit?

? (So, 26. 11. 2016 - 14:11)

Je mep bolestive vyšetření?

pro Mirka (Pá, 25. 11. 2016 - 11:11)

Vyšetření MEP je důležité pro diagnostiku svalové slabosti jakéhokoliv druhu, tedy způsobené poruchou periferní i centrální nervové soustavy, při simulaci nebo konverzní poruše. Nezanedbatelnou úlohu hraje vyšetření v prognózování poruch hybnosti po cévních mozkových příhodách. Významnou roli hraje při poškození míchy jakéhokoliv původu – zúžení páteře, nádory, záněty,roztroušená skleróza.

Mirek (Pá, 25. 11. 2016 - 10:11)

Několikrát se zde...Prosím všechny, ptal jsem se zde v pondělí k čemu se při podezření na Als dělá vyšetření MEP? Děkuji

Natalie (St, 23. 11. 2016 - 23:11)

Zu, držte se, doufám a...P. Mužu se zeptat zda u tetanie je běžná disfagie? Jinak jsem ráda, že vám ALS vyloučili. To vždy ráda čtu.
Já dneska byla právě na ORL u primáře Pasky v Tomayerce a ten řekl, že disfagie tam je,ale ne z orl hlediska. Hrozně se právě bojím emg ze mam bulbarni formu :( ještě, když mi je jen 23. Jsem z toho špatná.

P. (St, 23. 11. 2016 - 20:11)

P dakujem, ste zlata. Mne...Zu, držte se, doufám a věřím, že to u vás als nakonec nebude. Já jsem v prosinci po dvou špatných emg dostala diagnozu als, v dubnu v nervosvalové poradně, kam jsem se sama objednala na radu pana T., následovalo zpochybnění als, a teď v září vyloučení als, po dvou čistých emg. Potíže mám pořád, ale řeč se naštěstí nehorší, spíš zlepšuje, atrofie levé ruky se ztratily. Držím palce a ozvěte se zase někdy. Nedivím se, že Vás přestalo bavit běhat po doktorech - ale zkuste se ještě dostat do neuromuskulární poradny, jestli máte tu možnost. Máte opravdu hodně podobné potíže jako já, snad by to u Vás mohlo být taky dobré. Myslela jste na tetanii? Ted v září mi řekli, že se u mě po sdělení diagnozy ze stresu projevila. Mo Vám držím palce, i ostatním. P.

Natalie (St, 23. 11. 2016 - 20:11)

Dakujem Natalie, ste mila. Aj...Já vám taky děkuji Zuzu. Modlím se, Aby to bylo něco jiného.

zuzu (St, 23. 11. 2016 - 19:11)

Pevné věřím, že to ALS...Dakujem Natalie, ste mila. Aj ja Vam prajem nech Vas vsetko zle obchadza.

Vlastaas (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

Pro p.. Můžete mi napsat na email dlouho jste se neozvala

Vlastaas (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

Pro O.. Můžete mi napsat na email dlouho jste se neozvala

Velvyslanec (St, 23. 11. 2016 - 06:11)

Uzdravení ve jménu Ježíše www.youtube.com Radek Binder

Natalie (Út, 22. 11. 2016 - 22:11)

P dakujem, ste zlata. Mne...Pevné věřím, že to ALS není. Hodně sil Vám přeji.

zuzu (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

Zu, casto na vad myslim, mela...P dakujem, ste zlata. Mne diagnozu zatial nestanovili, ale ani velmi nemohli, nakolko som za cely rok bola len na jednom vysetreni. Take rychle EMG, 5 minutove, kde mi napichli len jeden sval. Tuhnutie, viditelna atrofia, slabost, fascikulacie, krce, bolesti ako pri svalovici... a poslednu dobu bolesti hlavy. Kym minuly rok som v strese chodila od doktora k doktorovi, tohto roku som tak trochu rezignovala a nechala to tak ako sa to vyvinie. Ale nieje to dobre a pomalicky sa to zhorsuje :-/ A ako ste nakoniec dopadli Vy? Ako sa Vam dari? Ako sa drzite? Dakujem, ze ste sa ozvali :)

??? (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

vazeny co diskutujete o stave...Co to jako znamená zlepšit se o dva body? Ze někomu zpátky ozivly mrtvé bunky v mozku, co řídí svaly?

Pro Honzu (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

Nikdo Vám tady na to líp neodpoví. Musíte k lékaři, po internetu se diagnóza určit nedá. Pokud si chcete být jistý, nechte si udělat EMG znovu, ať vám napichnou všechny svaly, ať vám udělají sep mep vep, nechtě si odebrat krev, eventuálně mozkomisni mok, může se klidně jednat o boreliózu, protože to na to vypadá mnohem víc, a je náš tady takovyCh víc. A to jsem ani neměla klíště, prostě blba muska vás kousne a za pár měsíců je vystaráno o zralost na psychiatrii. ALS se fakt nebojte. A myslím si, že můj názor bude sdílet víc lidí, nežli jen já. Věřte mi, že sezením u téhle diskuze a hledanim na internetu akorát ničíte sebe samého.

1ac0 (Út, 22. 11. 2016 - 21:11)

vazeny co diskutujete o stave ci sa moze zlepsit, prejdite si databazu na patientslikeme.com, je tam mnozstvo pripadov kde sa stav zlepsil o viac ako o jeden alebo dva body. osobne som videl lekarske zaznamy troch ludi u ktorych sa zlepsil o viac ako tri body, hodnotenie bolo urobene ich lekarom - a nebol to neurolog v hornej dolnej ktory sa s als stretne raz za zivot ak vobec ale islo o kliniky specializovane na als. viac v detailoch to popisuje dr. bedlack vo svojom videu https://www.youtube.com/watch?v=cipUW9adwjA

existuje na to teoria preco to tak moze byt.

musel som uvarit kus kodu s podporou jsoap kniznice, pristup k datam mi nedali. za par dni boli stiahnute a dali sa pohodlnejsie prezerat ako klikanim...

Reklama

Přidat komentář