Reklama

Trestani dospelych deti

Niky (So, 3. 7. 2004 - 23:07)

Renato a od kad pises, z psychiatricke nemocnice,? promin ale tvoje logika je chybna. Stale tu chces propagovat telestne tresty i kdyz je to proti zakonu!

Dana (So, 3. 7. 2004 - 22:07)

Co já jsem tedy slyšela, tak když v Americe třeba v supermarketu plácnete svoje rozjívené dítě přes ruku nebo přes zadek, tak máte ihned oplétačky s ochrankou nebo i s policií. Tam se prý nesmí bít ani malé zlobivé děti. Takže se mi nezdá možné, aby ředitel školy uděloval výprasky studentům. Před padesáti lety možná ano, ale dnes určitě ne.

Renata (So, 3. 7. 2004 - 21:07)

Robe, já si myslím, že to "nahonění" teploměru je dost velký přestupek, protože to je snaha podvést rodiče a vyhnout se plnění svých povinností, v tomto případě škole. A co já opravdu nesnáším je lež. Larisa byla potrestána zcela zaslouženě, jestli se to dá vůbec brát jako trest. Sama pak píše, že už nikdy nesimulovala, takže nakonec to opravdu účel splnilo. Ale zdá se mi, že tady někteří lidé asi nepochopí rozdíl mezi nějakým sadismem a spravedlivým trestem.

Niky (Pá, 2. 7. 2004 - 23:07)

Tvoje mama udelal trestni cin. Je to proti zakonu nekomu ublizovat. Rekni to znamym, pribuznym a mozna si uvedomi, ze udelala spatne. Uz se ta chyba stala ze jsi nedostala tu nejlepsi znamku a ted jak to napravit? A priste se nedej bit a nebo utec k sousedum. Ona by se mela stydet ne ty. Je mozne ze mati by ti pomohla s cestinou a bez biti? Rekni ji, ze kazdy problem se da vyresit a to i bez biti a vis jak na to.

Lenička (Pá, 2. 7. 2004 - 11:07)

Mně je 16 let, chodím do prvního ročníku SŠ a předevčírem jsem dostala za 4 z češtiny máminou vařečkou na holý zadek! Strašně to bolelo. Máte někdo stejnou zkušenost?

Renata (Čt, 1. 7. 2004 - 19:07)

Niky, dcery trestám zásadně v soukromí a za zavřenýma dveřma. Nepočítám samozřejmě, když v minulosti zlobily, tak jsem je plácla třeba i venku ještě jako malé. Ale výprask na holou veřejně jim nedávám, to tedy ne. Ostatně by to přece ani nebylo normální a bylo by to pro ně ponižující, kdyby se na to ještě díval někdo cizí, nebo ne ?

Olga (Čt, 1. 7. 2004 - 18:07)

Katko, nedostala jsem nikdy nařezáno ani "zaslouženě" od otce ani o Velikonocích. Nebyla jsem vychovaná, abych se nechala bít. O velikonočním třískání žen se u nás mluví jako o něčem normálním, ale normální to NENÍ. Jakékoliv násilí není normální. V některých zemích je běžný trest ukamenováním, například. Exekuce je veřejná. A ty to považuješ za normální a správné, protože v jejich médiích se o tom hovoří zcela otevřeně?

Katka (Čt, 1. 7. 2004 - 18:07)

Olgo, ty jsi ještě nikdy na Velikonoce nedostala nařezáno ? Mě na těchto svátcích nepřijde nic špatného. Je to docela legrace. A i v našem tisku a televizi se o tom mluví zcela otevřeně a ještě jsem na to neslyšela žádnou kritiku. A určitě je mi milejší dostat na Velikonoce než třeba od otce za trest.

Niky (Čt, 1. 7. 2004 - 15:07)

A Klaro proc se ti vyprask od rodicu zda normalni? (ja myslim, ze hlavne ti by meli chranit dite pred urazy, nebezpeci a bolesti)

Jirka (Čt, 1. 7. 2004 - 14:07)

ad Klára - tělesné tresty jsou stále ještě přípustné v některých převážně jižanských státech USA a i tam jen v soukromých školách. Bližší informace v angličtině získáš třeba na http://www.corpun.com/usscr2.htm

Silva (Čt, 1. 7. 2004 - 14:07)

V dětství jsem absolvovala mnoho výprasků, jeden horší než druhý. Nejdřív jsem se vždycky hrozně bála, pak to hrozně bolelo, cítila jsem se ubohá, ponížená a nešťastná, ale vzrušení?? To tedy nikdy. A o erekci u kluků jsem take nikdy neslyšela.

Pavel (Čt, 1. 7. 2004 - 09:07)

Velikonoce a trestání dospělých děí jsou snad dvě různá témata. Velikonoční výprask, který dostává jednou za rok manželka pomlázkou, je něco jiného, než když je rákoskou bita dcerka, třeba za pozdní příchod.

Klára (Čt, 1. 7. 2004 - 09:07)

Ahoj.Je to už trochu dávno, asi osm let, co jsme se ve škole snažily překládat články z anglických časopisů. A v jednom se psalo, že na soukromých a církevních středních školách v některých jižních státech USA jsou ještě stále dovolené a také stále používané tělesné tresty. Nikdo ve třídě tomu tehdy nechtěl věřit, všechny jsme se smály, nicméně naše profesorka tvrdila, že to možné je, protože v 60. a 70. letech tam školní tělesné tresty určitě existovaly. S takovým trestem nejdříve musí souhlasit rodiče studenta nebo studentky, ti většinou souhlasí, no a potom provinilec ještě za přítomnosti několika svědků dostane velmi bolestivý výprask jakousi velkou dřevěnou pálkou s otvory. A dokoncese prý trest vykonává i veřejně před ostatními spolužáky. Já osobně mám s výprasky z dětství trochu zkušeností, takže dostat jednou za delší čas více či méně zasloužený nářez od rodičů, to si ještě dovedu docela dobře představit. Ovšem, že by mě třeba v třeťáku na gymplu za opisování při písemce třídní odvedla do ředitelny, tam bych se musela dobrovolně předklonit a nechat si vysázet pětadvacet na holou, tak to mi přijde jako absolutní absurdní nesmysl. Prostě blbost maximální. Něco tak ponižujícího možná existuje někde v zaostalých islámských zemích, ale u nás v Evropě snad bití žáků učitelem bylo naposledy povolené za Rakouska-Uherska? Zajímalo by mě, třeba to někdo víte, jestli v té Americe jsou takovéto tělesné trestání opravdu ještě dnes možné?Klára.

Niky (Čt, 1. 7. 2004 - 08:07)

Ahoj, ja jsem byla v Americe nekolikrat a vzdy to byl nadherny vylet a pribuzny jsou normalni lidi take jako mnoho jinych americanu. Ale podle statistyky je tam vice kriminalniku je tam lehko dostat zbrane. A take je jiste, ze ve zpravach slysite jen o zvlastnich udalostech a malo o dobrem, jelikoz to lidi moc nezajima. Ja ziji v krasne Kanade klidne, logicke zemi. Ja jsem vam jen chtela nechat vedet, ze biti deti je tu proti zakonu a prisne se to dodrzuje a lidi jsou uz tak vychovani, ci velmi logicky, ze je to ani nenapadne mlatit deti. Jenom lidi s mentalnima problebama se tak chovaji, a cela spolecnost se snazi nic takoveho ignorovat. A zazrak canadsti lidi vyrostli nadherne a i bez biti! Vzpominam na historiji, jak nacisti trestali lidi, kteri s nima nesouhlasili, stejne s komunistama a pak ta pratelska navsteva v 1968, a 1970 jak cesti obcane trestali pribuzne od lidi kteri se rozhodli odejit do zahranici. Same nasili. A ted ty ceske rodiny, kde ubivaji sve deti, jelikoz neskoci tem moment co jsou osloveni. Ja jsem odesla jelikoz jsem od malicka touzila procestovat svet, ale v 1968 uz jsem nemohla vydrzet,tu pokrytost a pretvareni. Zase ty komunisti se dostali k moci a ostatni poslouchali. Cesi se pretvari, ze jsou dobri rodice, ale delaji nasili na svych detech a ti o tom mluvit nesmi. Sama nespravedlnost a naslnost. Deti maji pravo na vlastni zivot, vyvijet sve talenty a pravo vysvetlit sve mysleni a ne zit ve strachu. Myslite, ze v Americe je plno zlocincu, ale jak vy to muzete posuzovat, kdyz zlociny vy sami praktisujete. Proste je to nenormalni delat diteti bolest! Pak vyrostou a jsou vetsi nez rodice a stale se nechaji od nich bit, tak jsou zdemorolazeni.Vyrostou a se spatnou logikou ze biti je normalni. Ne vsechny, ale mnoho. A pak kdyz se stanou dospelyma budou se umet postavit za sva prava? A co jako ta Renata, kdyz veri na mlateni, umi to rici na verejnosti, nebo mlati deti za zavrenyma dverma? Mozna, ze by se mel vynalezt eletricky proutek a kdyz deti udelaji neco spatne dat jim eletricky sok, tim by se usetrilo hodne domacich naradich a rodice by meli lepsi zabavu. Jak ctu ty fora, vy se tam pekne mezi sebou mlatite a to kritizujete Ameriku. Ty ceske vychovatelky v Severni Americe maji problemy s vychovou, jelikoz nejsou schopni ovladat situace nez jak jsou doma nauceni a to bitim. Ale je logicke, ze dite se smi uhodit jenom kdyz si muze sobe nebo druhemu ublizit na zdravi ci zivote. Hlavne nejsmutnejsi je, ze zeny, ktere davaji zivot, umeji tak krute ublizovat a ty deti to ponizeni maji v sobe pro cely zivot. Je ubohe kolik lidi se z toho byvaleho biti snazi delat legraci, ci to brat hrdinsky. Nechci nikoho urazit, ale neni neco spatneho s ceskym narodem? Ve vetsina zemich se nebije a ty "pomlazky" by nikde jina vlada nedovolila provadet take.

Rob (St, 30. 6. 2004 - 21:06)

Renato, v počátcích této diskuze jsem taky Niky vysvětloval, že velmi uvolněná americká výchova je druhý extrém, jenže my se zde bavíme o trestání - dospělých - dětí a pokud to obhajuješ, tak obhajuješ porušování zákona. To mi vadí asi nejvíce - všichni se rozčilujeme, jaký je právní nihilismus v naší zemi, "a ti špatní soudci, špatní policajti". Ale zde vidíme, že to začíná již u nás, v rodinách, kdy zákon nerespektujeme a ještě to hrdě píšeme na internet.Jinak přísloví o metle hlavně propaguje skupina, která má v minulosti na svědomí tísíce mrtvých při procesech s čarodejnicemi ap. Samozřejmě "nahonění" teploměru je obrovský přestupek, myslím si že adekvátní by byl trest smrti a že teploměr vražený v konečníku je ukázka lidumilství dotyčného osvícence.Ale vážně, nikdo zde nezpochybňuje nutnost trestu při provinění, ale snižování lidské důstojnosti (protože stažení kalhotek a bití na holou nic jiného není) v pořádku není.Ještě jednou prosím příznivce bití dospělých lidí, ať napíšou právní normu, která to povoluje.

Renata (St, 30. 6. 2004 - 20:06)

Asi tady budu opět ta špatná, ale já stále tvrdím, že tělesný trest v rozumné formě, tedy ne nějaké bezhlavé bití, je občas opravdu užitečný. Niky, píšeš, že v Kanadě se tělesné tresty nepoužívají. Moje kamarádka, která žije v USA už asi dvacet let tvrdí, že právě příliš mírná výchova se podílí na tom, že v USA jsou děti nejen rozmazlení, ale často už i kriminálníci. Drogy, zbraně ve škole, nezvladatelní doma i ve školách. Má kamarádka doma tělesné tresty používá a na americké poměry jsou všechny tři její děti velmi slušné a zodpovědné. Ne nadarmo se říká přísloví, že "Metla vyhání z pekla". A k příspěvku Larisy. Pokud sama přiznáváš, že jsi se snažila otce podvést, abys nemusela do školy, byl jeho trest zcela pochopitelný a myslím, že jsi mohla být ráda, že Ti místo měření teploty v konečníku nedal pořádný výprask. A ještě pro Katku. Jsem ráda, že zde také je někdo, kdo dovede uznat, že pochybil a přijmout za to trest.

Niky (St, 30. 6. 2004 - 19:06)

Simca, proc sis to necahala udelat? jsi vetsi, silnejsi. Neverim jaky to lidi vyrustaji v teto zemi, pokorni beranci. Promluv si s totou "mamkou" a at si ti omluvi. Udelala trestni cin.

Simča (St, 30. 6. 2004 - 17:06)

Každý rok mě a mamku tatínek symbolicky vyhoduje pomlázkou koupenou u Tesca:) Letos si ji ale navíc půjčila mamka a můžu vám říct, že navštěvá kluků byla jen taková sranda.Od mamky jsem občas na zadek dostala, rukou nebo takovou malou vařečkou,ale to tak naposledy tak před 2 lety.Fakt by me nenapadlo,že můžu ted když mi je skoro 17 let,měřím 178cm a jsem o dost větší než máma dostat!!!!Prostě, trochu jsme si vyměnily názory,pak řekla, že s ní teda takhle mluvit nebudu a že si jde do kuchyně pro vařečku.Nevěděla jsem co mám dělat, neuměla jsem si představit,že bych mohla být v tolika letech pottrestaná.Do kuchyně ani nedošla,na stolku zůstala od rána ležet tatova pomlázka.Chytla mě za ruku a začala mě švihat,jenže já měla na sobě dvoje nohavičkový kalhotky a džíny kvůli klukům,loni byli dost surový,tak jsem se připravila.A fakt mě to vlastně nebolelo,snažila jsem se vycuknout a křičela at mě nechá bejt.Pak ji to asi došlo a řekla at si svléknu klahoty, koukala jsem jak blázen a řekla ji,že to snad nemyslí vážně.Dostala jsem pár facek,až jsem se málem rozbrečela.Rozdělala jsem pásek, rozepla kalhoty v tu chvíli mě chytla stáhla ze mě úplně všechno přetáhla přes kolena a začala mě švihat pomlázkou.Brečela jsem a pištěla na celý dům,jenže nikdo nebyl doma.Na tyhle velikonoce nezapomenu a můj zadeček taky ne:)))

Olga (St, 30. 6. 2004 - 10:06)

Katko, ty se necháš na Velikonoce řezat? Vždyť je strašné udělat z Velikonoc oslavu projeveného násilí! Proč myslíš, že civilzovaný svět (ano, v této oblasti jsme evidentně barbaři) vrtí nechápavě hlavou nad touhle naší "tradicí". Nojo, ale dokud budou ženy, které si "zaslouží" výprask... Katko, moc bych ti přála, abys prohlédla a měla k sobě větší úctu.

Jaqueline (St, 30. 6. 2004 - 07:06)

Katko, proboha, zacni si vazit sama sebe. Nemela by sis myslet, ze si "trest zaslouzis". Maximalne si uz auto priste nepujcis, to by bylo primerene. Muzete se pohadat, mit ruzne nazory, ale bit Te nikdo nesmi. Jen jestli neni pohodlnejsi si ten vyprask odbyt a pak znova odjet otcovym autem a tak porad dokola. Myslis, ze to ma nejaky smysl? A nebo, promin, jsi masochistka. Pises, ze sve deti rozhodne timhle zpusobem trestat nebudes, ale podvedomi je silne. Dej pozor, aby sis nevybrala zivotniho partnera, ktery je jako Tvuj otec (funguje to tak). Protoze, kdo Te bije? Prece tatinek, takze ty muzes detem sice domlouvat, ale rozhodovat bude zrejme nekdo jiny. Nezlob se, moc bych si prala, abych se mylila..

Reklama

Přidat komentář