Reklama

vaginismus?

Moni (Čt, 18. 1. 2007 - 22:01)

Achoj Dominiko,
s pritelem jsme spolu jiz nekolik let a mame stejny problem:(Zkouseli jsme take spoustu veci,ale pokazde jakoby se ve mne neco zaseklo a proste to nejde..jakmile vim, ze k tomu ma dojit prestanu byt vzrusena a nic me uz v te cvhili nebere.
Proto by me zajimalo, jak jste si vy s priteleme dokazali poradit.

Docela rada bych si o tom s tebou psala treba pres email, jeslti to nevadi.

diky

Moni

matysek (Po, 25. 9. 2006 - 10:09)

Jiz jsem jednou do teto diskuze psal a plati to same co driv. Trpelivost ruze prinasi... a damy rozhodne se nebojte sexuologu. Samozrejme, ze po pri nejakych pochybnostech v chovani ho vymente, ale jinak jim duverujte, jsou to lide na svych mistech. Asi to bude malinko bolet, ale jinak to nejde. Samozrejmosti je vytrvalost jak vase, tak partnera, vyuzivani ruznych technik a praktik behem lecby a urcite se dockate zlepseni jako my. 2 roky cekani, ruznych forem mazleni, obcasneho odrikani a cviceni a od te doby jiz tri roky je to stale lepsi a lepsi! Krasne milovani bez stresu. A nezapominejte na lubrikanty. Nam se jednoznacne nejvice osvedcil Doer Medical Silk, nebo jakykoli jiny gel na bazi silikonu. Nedelaji hrudky, nelepi a krasne zjemni a zvlacni pokozku! Vim, ze to zni jak reklama, ale jinak ho doporucit neumim! Pocit pred, pri i po milovani se s pocity pri pouzity gelu Ty"Ja a podobnych neda srovnat! Preji hodne trpelivosti, sil a krasneho milovani!!!

Cami (St, 20. 9. 2006 - 07:09)

Ahojky Martino,myslím si, že krvácení není normální.Já trpím taky vaginismem a můj gynekolog-sexuolog se mě pokaždé ptá jestli se náhodou při sexu neobjevila krev.Pár krát se mi to totiž také stalo.Vše je způsobeno překrvením a stáhnutím v té naší oblasti.A při sebemenším nešetrným vniknutí dochází k poranění sliznice.Vím, že i minimální stres (výměna práce,neshody s partnerem,strach) dokáže udělat hodně-že to pak ještě víc bolí.Nenech na sebe tlačit.Prostě když na to nemáš chuť tak se do toho nenuť.Pak to totiž má úplně jiný efekt než by jste si ty a tvůj partner přáli.Přecejen existují i jiné praktiky jak partnera uspokoji a přitom se ty nebudeš zbytečne stresovat.:o) U nás to aspoň tak funguje a můj partner si nestěžuje.Měj se hezky a hlavu vzhůru.

martina (Pá, 15. 9. 2006 - 17:09)

Ahoj Dominiko,tak ti nevim proc to je,ale ted nic nebylo.Byla jsem pekne lubrikovana a mozna prave proto se to stavalo,ale urcite mi napis co ti tvuj lecitel poradil budu moc rada ze kazdou pomoc.Dekuji a napis...

Dominika (Út, 12. 9. 2006 - 13:09)

Stejně je to divné bez´účelně krvácet, já si vzpomínám, že jsem o tom někde četla.Určitě se s ním nerozcházej, nenech ho přece kvůli tomu odejít, nějak se to vyřešit musí,na psychiatrii bych to neviděla.Víš, co si myslím osobně? Pokud je něco psychického rázu, tak se to projeví bolestí, jenže ty máš u toho krvacení, které přece nejde spustit nebo ovlivnit myšlením.Je to něco hmatatelného, prokazatelného.Zkusím se zeptat meho kamaráda, možná on bude vědět odpověď, je léčitel.Vrátím se sem Ti odepsat za chvíli.

martina (Út, 12. 9. 2006 - 11:09)

Ahoj Dominiko,Ja jsem zkousela vic doktoru a nikdo nevi proc to je.Jednou jsem musela i na pohotovost a tam semnou mluvili jako bych mela 15 let.Pan dr.mi nedal ani zadnou zpravu a rikal ze nevidi proc se to deje.Mam trach se milovat se svym pritelem a ted jsem ve stresu.Menim zamestnani a nejak na sebe a Radkem(pritel)nemame cas.Pak to chce hned,hned a ja se bojim,ze to bude Zase.Tesim se na neho,ale obcas si rikam jak dlouho to jeste vydrzi,mozna bych mu mela dat prostor ktomu at si rozmysli jestli jestli semnou chce byt.Miluji ho a nechci o neho prijit,ale... .Co ted?Mam si spis najit nejakeho psychiatra,nebo sexuologa?Nebo to mam radeji udelat jak pises ty?Proste prepnout uvolnit se a myslet jen na neho a na milovani?Urcite napisu jak jsem dopadla.

Dominika (Út, 12. 9. 2006 - 02:09)

Ahoj Moniko,asi máš pravdu,možná správný okamžik a nebo správná osoba.To jsem se ale načekala docela dlouho, ale k lékaři bych stejně nešla,věřila jsem,že by se všechno ještě zhoršilo.Každá rada drahá.
A pro Tebe Martino,když Ti gynekoložka řekla, že jsi v pořádku tak nejpíš ano,proč pro jistotu nezajdeš i pro jednou ještě k jinému.Osobně vím,že jejich odpovědi se občas liší,aby jsi opravdu byla v pořádku.Pak ten problém bude asi jinde.Já zase takový problém nemám,možná si někdo objeví,ale já s tím stáhnutím dole měla problémy.Opravdu si říct v té hlavě-teď se uvolním a otevřu.Normalně, si neuvědomuji,že jsem dole stáhnuta,ale když jsi to řeknu,tak se uvolním.Napiš-nám,co a jak.

martina (Po, 11. 9. 2006 - 15:09)

Ahoj Dominiko tvuj clanek je moc pekny a preji Ti at uz mas jen to pekne.Ja zatim o tom jen snim.Ja panna uz davno nejsem,ale mam problem se asi uvolnit.Vzdy,kdy se do me chce pritel dostat a chviku se milujeme tak zanu malinko krvacet.Moje gynekolozka rika,ze je vsechno v poradku.Ted to bylo chvili vpohode a dnes zase znovu.Nevim jestli to vic trapi me nebo pritele,ktery mi rika,ze to pro neho neni dulezite a zemuzeme byt i bez sexu,ale ja si myslim opak.Nevim jestli jde o vaginismus,ale pokud mi muzete nekdo poradit byla bych moc rada.

monika (Ne, 10. 9. 2006 - 18:09)

Dominiko, zažila jsem před mnoha lety totéž. Jen byl listopad, takže na horko bych to nesváděla. Řekla bych, že byla jen ta pravá konstelace hvězd.

Dominika (Ne, 10. 9. 2006 - 14:09)

Krásný den,všechny zdravím.
Vrátila jsem se zpět, abych Vám napsala jak vše pokračovalo dál.
Neustále mě trápil vaginismus už jak jsem o něm psala v této diskuzi, jednoho dne jsem potkala cizince - muže o deset let staršího.,po nějaké době jsem mu řekla o mém problému, byla jsem do něho zamilovaná, ač opět se do mě nemohl dostat,ikdyž sám viděl, že o sex s nim jsem stála.
Zavolal nějakému známemu gynekolovi, protože jsem také odmítala lékařskou pomoc a ten mu poradil,že máme zkusit znecitlivující mast a vaselinu v krému.Asi jsme to jednou, dvakrát zkusili a nic.
Mezitím jsem si v hlavě nacvičovala uvolněni se dole........je to jen taková pitomina, povolit svaly, jestli to trochu chápete.Dělat i něco se svou psychikou.V této době už jsem byla docela blízko,jenže jsem se musela odstěhovat a byla jsem opět bez přítele.
Trvalo dlouho než se mi objevil stejně starý kluk jako ja, v té době jsme měli oba 26let, a po dlouhé době jsem se přiznala, že v mém věku jsem panna a už jsem nevěřila, že se s tím dá něco udělat.Byla jsem opět zamilovaná.
Byl horký,létní den - přes 40C a byla jsem u něo v práci, nečekala jsem, že tento den bude pro mě jiný.Můj přítel měl zrovna pauzu v práci a tak mi řekl, že se půjdem projet na motorce, zastavil u něho doma.Byla jsem u něho mnohokrát, sexu jsem se vyhýbala.
Měl pauzu v práci asi hodinu.V ten okamžik jsme nedělali spolu nic zvlaštního,během 15minut,jsem panna už nebyla, sice jsme byli příšerně spoceni,bolest jsem necitila a mužu říct, že i poprvé se mi to moc líbilo.
Stihli jsme se ještě osprchovat a zkusit to znova.Než se vrátil zpět do práce.
Ted je otázkou,proč to najednou šlo,že by to příšerné horko?A nebo jsem byla připravená mojim myšlením, nebo snad se to mělo stát až tehdy?
Tolik let před tím se mnou nikdo nemohl pohnout a najednou přijde den a bez žádných příprav to najednou jde?

Cami (Čt, 24. 8. 2006 - 11:08)

Ahojky, už čtvrtým rokem bojujeme s partnerem s problémen, který si říká vaginismus a se vším co je s tím spojené. Prošli jsme si peklem, od surového gynek. vyšetření až po odmítnutí společného sexu. Dnes je všechno jinak. Ještě nemáme úplně vyhráno, to bude až porodím normální cestou naše první dítě, ale všechno je na dobré cestě. Mám bezvadného gynekologa, který se k nám chová tak jak se v této problematice chovat má. Náš společný sex začíná být podobný jako u lidí, který tento problém nemají. A co se týče gynek. vyšetření, tak to jsem po třech letech opět podstoupila. Není to nic moc příjemného , ale se správným doktorem to vzládnout jde..:o) Jseš-li v podobné situaci jako jsem byla já,moc ráda se podělím o své zkušenosti, aby ses vyhla všem těm špatným zkušenostnem jako já.Hlavně hlavu vzhůru. K.Cami"seznam.cz

smooth (Po, 10. 7. 2006 - 15:07)

oprava:) www.vaginismus.com

smooth (Po, 10. 7. 2006 - 15:07)

vaginismus není nic co by se nedalo léčit a mělo se tím trpět, je to jen problém, který je třeba v klidu odstranit, to je úplně celé... Hlavu vzhůru, stačí jen chtít. www.vaginismu.com - tady jsou nejlepší informace, co jsem našla

Dart (Pá, 23. 6. 2006 - 17:06)

Tady v USA se provadi Cisarsky rez na pozadani. Zeny si to objednavaji na den a hodinu jako letenku. Doktori to provadeji radeji nez prirozeny porod, protoze to urychli celou vec (nemusi cekat na nejake stahy) a nemocnice tak ma vic penez od pojistoven, ktere hradi 100%. Take se tak nemocnice a doktori brani proti potencialnim komplikacim a soudnim procesum, v pripade poskozeni zdravi ditete ci matky. Hlavni duvod proc zeny rodi timto zpusobem je ze je jejich vagina porad "panenska" a tim se pak citi plnohodnejsi v posleli (coz je podle me clekem blbost, ale nemuzu soudit). Take zotavovaci doba je rychlejsi nez pri vaginalnim porodu.

Návštěvník (Čt, 22. 6. 2006 - 22:06)

Evo, diky za info. U sexuologa ani psychologa jsem nikdy nebyla a nikdo by mě tam za žádných okolností kvůli této diagnoze nedostal...Takže odtamtud se mi, bohužel, žádný papír, coby indikace k císaři, nepodaří získat. Holt si to budu muset zařídit jinak a jinde. No nic. Ještě jednou díky a přeji též mnoho štěstí. Magda.

Eva (Čt, 22. 6. 2006 - 20:06)

Musela jsem mít papír od sexuologie,že jsem se tam lečíla(byla to celé popsané). Musely tam vypsat všechny diágnozy a terapie,které jsem tam prodělala. Pak u obvodní lékařky (tam mi taky něco vypisovala).Věděla o tom. A poslední papír byl od psychologa.Nejvíc mi asi pomohl papír ze sexuologie. Já jsem měla u porodu sestru. A když jsme byly na školení na porod. Tak jsem se na to vše zeptala,že mám toto a toto,jestli by mi udělaly císařský řez.Ptaly se mě,jaký mám těhotenství. Měla jsem bez problému.A řekly mi,že ty císařáky,dělají, když ta žena má problémy nebo to dítě je ohroženo na životě.Že ty cisářáky jsou dost nákladné operace. A nedělají to každému. Jen opravdu v nutnosti. Tak mi poradily,ať si oběhnu všechny lékaře stým spjaté a až bych přišla na zapsání do porodnice,tak abych to měla vše pohromadě.A pak že se uvidí...Při zapsání do porodnice,jsem jim to dala. A řekly mi,že se to musí projednat z porodníky. Hned mi to neřekly. A asi za 20 dní jsem šla rodit a málem jsem to nestihla. Přivezly mě do porodnice,hned jsem se tam převlékla,zkontrolovaly mimčo na ultrazvuku,poslechly srdíčko a během chvilky jsem šla rodit.Ani klystýr jsem neměla,nedělaly mi už vůbec nic. Daly mě na sál,nechaly mě chvíli vytrpět,abych si užila co to jsou porodní bolesti.A když přišel pan doktor,tak mi řekl,že je už pozdě na císařský řez. (Měla jsem ho schválenej)Že si to musím odrodit přirozenou cestou.Mě to v té minutě už bylo jedno, už chtěl asi ven.Chtěla jsem to mít už za sebou.Já jsem rodila v Masarykové nemocnici v Ústí nad Labem.
Musíte mít asi papír od sexuologie,že jste se tam léčila.
Nechcete si pak soukromě emailovat. Jsem ráda,že jsem poznala někoho dalšího,kdo tým také trpí.
Hezký den a mnoho štěští. Eva

Návštěvník (Út, 20. 6. 2006 - 09:06)

Evo, jak se Ti podařilo zařídit si císařský řez? Uhrála jsi to na tuto poruchu nebo jsi si sehnala nějakou lékařkou indikaci (např. oční, kardiologickou atd.)Poraď, prosím, jak na to - trpím také vaginismem a fobií ze sexu, po mnoha letech manželství se mi podařilo s hrůzou a se zuby zatnutými bolestí pár styků přetrpět jen proto, abych otěhotněla (moc času mi už nezbývalo - jsem podstatně starší než ty). Naštěstí otěhotnět se podařilo, ale mám nepředstavitelnou hrůzu z porodu a jsem ochotna jakýmkoliv způsobem si zařídit císařský řez - bohužel v Česku to není jednoduché, tak sháním informace, kde se dá.Díky moc za odpověď. Magda.

Návštěvník (Út, 20. 6. 2006 - 09:06)

Evo, jak se Ti podařilo zařídit si císařský řez? Uhrála jsi to na tuto poruchu nebo jsi si sehnala nějakou lékařkou indikaci (např. oční, kardiologickou atd.)Poraď, prosím, jak na to - trpím také vaginismem a fobií ze sexu, po mnoha letech manželství se mi podařilo s hrůzou a se zuby zatnutými bolestí pár styků přetrpět jen proto, abych otěhotněla (moc času mi už nezbývalo - jsem podstatně starší než ty). Naštěstí otěhotnět se podařilo, ale mám nepředstavitelnou hrůzu z porodu a jsem ochotna jakýmkoliv způsobem si zařídit císařský řez - bohužel v Česku to není jednoduché, tak sháním informace, kde se dá.Díky moc za odpověď. Magda.

Eva (Út, 20. 6. 2006 - 00:06)

ahojte slečny či paní,chtěla bych se tady podělit z touto psychickou poruchou. Když mi bylo 17let chtěla jsem začít žít i pohlavním životem. Když mělo k tomu dojít,tak ten partner vůbec neměl šanci se do mě dostat.Tak jsem pokaždé přišla o kluka. Začala jsem chodit na terapie k sexuologovi.Účinný to na mě moc nebylo.Vždycky když jsem se seznámila s opačným pohlavým,tak jsem to řekla na rovinu,že trpím vaginismem a jestli budou ochotni semnou chodit na terapie.Nakonec to dopadlo,že jsem to musela pokaždé vysvětlovat, co to přesně je a stejnak se po několika dnech senmou vždycky rozešli. Prý si život nedovedou představit bez sexu.Tak jsem byla dlouho sama. Uvažovala jsem i o sebevraždě. Ale moje rodina mě podržela a dodala mi novou odvahu... Ve 22 letech jsem poznala přítele,který byl o 10 let starší a moc mi pomohl. Ale byly tam i někdy velké hádky skrz sex.Po dvouletém vstahu jsem otěhotněla a měla jsem velkej strach z porodu.Když se mi blížil termín porodu,tak jsem si zařídila císařský řez.(Těhotenství bylo v pořádku),do porodnice mě vezli na poslední chvíli a císařský řez už nemohli provést.Tak jsem si to odrodila přirozenou cestou.Musím říct,že byl během chvilky venku a vůbec to nebolelo. Akorát mi pak hodně vyskočíl nahoru tlak,jak jsem se hrozně bála. Narodil se mi syn. A dnes je mi 28 let, a otec mého syna už snáma nebydlí. Šel za jinou paní, kvůli sexu... Teď máme nového přítele(taky 28let) a ten vůbec na mě netlačí kvůli sexu. U něho není na prvním místě sex jako u jiných lidí stejně starých jako my. A musím se ještě z něčím přiznat. Nikdy jsem neprožila orgasmus a vůbec mě nic nevzrušuje na mém těle. Partner se tolikrát pokoušel mě nějak vzrušit, ale všechno bylo bez výsledku. Dost se tím trápí.Nechce být sobeckej. Měla jsem jen 3 partnery a všechny myslely jen na sebe. Udělaly se oni a na mě se vykašlaly. Posloužila jsem jim jako (nastroj).Ta moje sexuální stránka je moc složitá. Ale jsem ráda,že jsem se mohla svámi o to podělit.

Rubik (Po, 1. 8. 2005 - 03:08)

POZOR!!! Příspěvěk od Matýska je zlý a debilní blábol. Je to podvrh. Vaginismus se nikdy neléčí silou. Vůbec by to totiž nepomohlo. Jedná se o psychický blok a jednorázové proniknutí do pochvy by blok neodstranilo, naopak by ho upevnilo. Žádný lékař také (pokud to není účelem chirugického zákroku při extrémně tuhém hymenu) nikdy dívku nepřipraví o panenství, protože nesmí! Nedělá to přece ani gynekolog při vyšetřování dívek - panen.Léčba vaginismu probíhá formou konzultací, alespoň co jsem četl, nejsem sám lékař. Dívka si sama zkouší 2x denně na 15 minut zavést po zvlhlčení do pochvy prst. Postupuje se od malíku po ukazováček a poté se používají dva a nakonec tři prsty. Poté nebo zároveň totéž zkouší s partnerem. Alternativou je sada válečků různých průměrů, tzv. dilatátorů, které si dívka sama zavádí. Právě ta postoupnost a to, že dívka postupuje sama funguje na ostraňování problému. Pak ještě pár dostává nějaká doporučení a sexuolog se snaži hovorem, analýzou a povzbuzením pár vést. Sexuolog doporučí třeba polohu či znecitlivující mast (mesocain, nanést 15 min. předem do okolí poševního vchodu. Tím se sníží potenciálně nepříjemné pocity atd.) Prostě sexuolog je především psycholog.

Reklama

Přidat komentář