Reklama

lupus erytematoides

Sarka Dvorakova (St, 29. 9. 2004 - 14:09)

Dobrý den pane docente,zajímaly by mne bližší informace ohledně preparátu o kterém se zminujete.Pracuji v oblasti klinických studií, sama mám dg SLE, ale o ničem podobném jsem se nedoslechla.Pokud vím, tak biologická léčba je ve fázi výzkumu a dostupná léčba pouze antimalariky a kortikoidy, též potvrzeno od mé lékařky, kde se léčím.děkuji a s pozdravem Sarka

Sarka Dvorakova (St, 29. 9. 2004 - 14:09)

Ahojky, též mě trápí dg SLE, užívám antimalarika prvním rokem.Budu ráda, dozvím-li se nějaké informace, kde možno hledat podrobnější údaje.díky Sarka

Jarka Rad. (Ne, 26. 9. 2004 - 10:09)

Jano.U nás toho asi moc není,ale jdnou jsem byla na stránkáck Olomoucké nemocnice nevím přesně www adresu nějaký ocent má stránky o lupusu,myslím že to bylo SLE a její léčba nebo tak něco.ALE!Na mně to působilo dojmem,že se z té nemoci asi zblázním a nikdy se mi ta nemoc ani nezkldní a prostě bude konec.Proto jsem to zavrhla,popisuje tam léčbu spíš odbornými názvy,kterým nerozumím a stejně vím co mi na to dají tak nepotřebuji víc,když vím,že jsem v dobrých rukou!Já vím,že při téhle nemoci je těžké všechno!Tak proč si ještě přidávat strach,nejtěžší je se s ní vyrovnat,věřte mi.Zdravím,Radostová.

Jana (St, 22. 9. 2004 - 19:09)

Potřebovala bych nějakou literaturu o této nemoci... prosím nevíte kde ji mám sehnat. Hledám jakékoliv informace!

P.B. (So, 28. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj všem,koukám, že Karlák-nefrologie se tu objevuje docela často,pokud by to bylo někomu přínosem, mě určitě ano, nechtěli byste se sejít někdy...Třeba budeme mít v jeden den kontrolu a nebo jen čas zajít na čaj a popovídat si na živo...Petra B.

Jarka Rad. (So, 28. 8. 2004 - 09:08)

Ahoj Petro.Já ho mám taky diag.od jara.Jezdíš na Karlák,na nefrologii?Je to šok,ale musíme to zvládat a věřit,že bude líp!Tak se drž.

petra (St, 25. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj všichni, lupus mám osmým rokem, ale diagnostikovali mi ho na 1000% letos na jaře. Vážně moc pěkný dárek k narozeninám. I když je to sobecké a kruté, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Dost mě to vzalo. Naštěstí se nevzdávám lehce, takže jsem už docela v pohodě.

Alena (Út, 10. 8. 2004 - 18:08)

Jari, co je s Tebou? Nikde se neozyvas....doufam ze jsi ejnom na dovolene, ze nemas problemy po tom co jsi upadla..... ahoj:) dej mi vedet prosim te, jo?

Alena (Út, 10. 8. 2004 - 16:08)

Majo, vetsina lidi asi Imuran snasi, ja jsem ho nesnasela. Sly mi po nem strasne dolu bily krvinky, tak si na to davej pozor. Jinak znam zenskou ktera zase Inuran velice pomohl. Mozna jsem jedina, nevim. Zkousela jsem to trikrat a vzdycky stejny vysledek, protoze doktor nechtel verit ze ej to z Imuranu......

Maja (Út, 10. 8. 2004 - 09:08)

Ahojte lupusienky,po dlhsej dobe sa ozyvam....Bola som na kontrole v Piestanoch a vysledky mi dopadli celkom dobre a lekari sa rozhodli mi zamenit lieky a to Endoxan za Imuran. Mate s tymto liekom nejake skusenosti?Neviem o nom nic a rada by som si precitala nejaky rady a odporucania.Dakujem a krasny den!Maja z BA

Alena (Pá, 30. 7. 2004 - 20:07)

Ali, bohuzel tady je jiny druh lupusu, kozni lupus (lupenka) bude patrne jiny chat, takze nevim jak ti kdo tady pomuze...my jsme systemicky lupus a myslim ze kazdy z nas by rad menil....

alena (Pá, 30. 7. 2004 - 16:07)

dcéra má kožný lupus, rada by som saskontaktovala s podobne postihnutými, nako?ko moja dcéra ve?mi ťažko znáša toto ochorenie, musela zmeniť doslova život, čo sa prejavilo na psychike, má 16 rokova chorá je 4 roky, pomohol by námkontakt s podobne postihnutými, na Slovensku som nič podobné vašej stránke nenašla, mohli by sa ozvať aj mamičky ktoré sú choré a majú deti, ako znášali tehotenstvo, aké lieky berú a podobnedakujem vopred za každú odozvu

Alena (Pá, 30. 7. 2004 - 00:07)

Jmenuje se to Celozivotni boj o zivot ozvu se ti pozdeji ted jsem v desne honicce:))))

Alena (Pá, 30. 7. 2004 - 00:07)

ahojky, je to momentalne druhy clanek odvrchu. koukni se ale i na treti ja nevim jak rychle je tam Daniela dava.... nevim ted jak se jmenuje ale je psany Soniou...

Jarka Rad. (Čt, 29. 7. 2004 - 20:07)

Ahoj Alenko.Byla jsem na Kudlance,ale nevím jak se dostat na ten únaváč?Yukon jsem našla.Pod čím to hledáš?A jak je ,líp?No ty máš pořád tak perné zážitky.Já taky,ale ne tak barvité.Něco pro zasmání-zatekla mi na jedné straně pusa,otevřu jí tak na půl,nejde mi jíst a kousat.Asi jsem nastydla v průvanu,jak jsem uklízela po malování.Máme ted?obývák oranžový,je to nádhera,tak aspon?něco!Mějte se všichni hezky,Alenko snad vám ty požáry zkončí,přeji vše lepší.Ahoj.Jarka.Tak a jdu s tat?kou na jedno malé orošené pivo!!!

Alena (Čt, 29. 7. 2004 - 08:07)

a muzete se zrovna podivat pokud budete chtit na moje psani "Na Yukon za romantikou"ale hlavne reknete neco do diskuse!!!!! Chce to viclidi!!!!

Alena (Čt, 29. 7. 2004 - 08:07)

URGENT!!!!! Holky bezte na kudlanku, zapoje se do diskuse o Unavovem syndromu!!!!!! adresa www.kudlanka.cz

Janda (St, 28. 7. 2004 - 22:07)

Teda Alenko,ty prostě musíš zažít dobrodružství i tam,kde by to skoro nikdo nečekal. Jen nevím, jestli ti bylo do smíchu nebo spíš do pláče. Každopádně my jsme si to rádi přečetli. Jen nás informuj-je fajn, že už vás netrápí ty požáry. Monyno, myslím, že Simon má teď 8 zoubků, ale taky jsme si užili. Většinou byl hrozně protivný, uslintaný a někdy měl průjmík. Snad ještě těch 12 zubů co poroste nějak vydržíme. Teď učíme chodit na nočník a je to marná námaha. Holčičky jsou šikovnější-jeho sestřička už byla v jeho věku bez plínek,ale on se ani nesnaží. Za nejlepší nočník považuje vodu, takže do koupaliště a bazénů chodí zásadně jen v plavkách, abychom zachytili alespoň to tuhé. Jejda, kam jsem se to až dostala. Jinak teď si docela libuju, když se to počasí na pár dní trošku zkazilo. Ale zase lituju ty, kterým sluníčko nevadí a milují ho. Prý zase bude vedro, tak se zase vykoupeme. Mějte se Janda.

Alena (St, 28. 7. 2004 - 18:07)

ahoj holky, nastesti pozaru skoncily s ochlazenim. Tady se totiz les zapaluje sam od bezucelovych blesku. Shorelo nam 200 000 ha lesa, jenom na Yukonu.Jari jsem moc rada ze ti komp zase funguje, ja to znam aky jsem bez nej jak bez ruky a silim:)Jinak co se tyce jak komu je, tak se Monyno nijak nestyd,ja se citim taky docela dobre az na ty unavu (teda holky, chcete neco slyset? No ja vam to povim stejne:) Jeli jsme s Midhou (muj starsi ma uz prozatimni ridicak, to znamena ze muze ridit kdyz sedim vedle neho), za Kennedym a Olinem (muj mladsi) na reku na fishing. Mame kemp u Ctyricate mile. Tak Kennedy tam prijel, privezl ssebou Sylvaina, a Misha tam zustal a Sylvain mel ridit auto zase domu. Ja totiz nerada ridim standard jsem uz zvykla na automatik a po te mozkove mrtvici standard je trosku moc delat nejednou:) no a jak jsme jeli zpatky najednou prestala fungovat spojka a my jsme zustali nastesti uz jsme emli za sebou tu cestu z buse (projixdeli jsme tam mistama ohnem, silnice byla zavrena a koure bylo uplne desne.... no tak jsme zustali viset s autem kousek od halvni silnice (Silnice na vrcholu sveta se to jmenuje) a v aute jsme meli nalozenejch 250 kilo lososu, kteri museli okamzite prijit do restauraci a do mrazaku......no a tak jsme sli na stopa, i s tema lososama:))) a zvladli jsme to, nez se na rybach rozpustil led:))) Ale teda...dva dny jsem byla vyrizena:)))Petro, je to sympaticke ze nekdo jiny taky chodi pro prasky s batohem:) Kolik Cellceptu beres? Pomahaji ti?

Petra (Út, 27. 7. 2004 - 21:07)

Ahoj Alenko,Cell Cept mi predepisuje ma nefrolozka na Karlaku v Praze.No,drahy...A co neni drahe? Vim,ze krabicka stoji i Cyklosporinu v radech 5tiscic a vice. Vzdy jsem se bala,aby me nekdo neprepadl,kdyz jsem sla s batohem z lekarny...Monyo...Hm,takovou proteinurii bych brala,kdybych ji mela do 2gr,bylo by to super,ale hlavne,ze mi ledviny "jeste" funguji! Za to jsem vdecna.Tak at se malovani dari.Petra

Reklama

Přidat komentář