Reklama

Lumbální punkce

Marka (Po, 12. 3. 2007 - 12:03)

Pro Lenku: já jsem se taky bála, při samotném zákroku po mně tekl pot od hlavy až k patě, ale nebylo to vůbec nic strašného.Je tlak,žádná bolest,trochu nepříjemné. Po zákroku se musí ležet 24 hodin, mně to dělali před operací páteře, měla jsem křeče v nohách,tak jsem ležet nevydržela, sestřičky mně pomohly z postele, prošly se se mnou po pokoji, aby se mě ulevilo, pak jsem v klidu ležela a bylo to ok. Je fakt, že každý to snáší jinak, viz: Ozzynka, ale samotného zákroku bych se nebála. Nesmíš se při zákroku hýbat, ale to vydržíš. Nestresuj se a neposlouchej,kdo ti vykládá, jak je to hrozné. Jsou i horší věci, pro mě např.trhání zubů a vydrží se. Tak se zklidni a uvidíš, že to bude dobré. Držím pěsti

ozzynka (Po, 12. 3. 2007 - 10:03)

me tohle delali ne¨dávno ve F-M a musím říct že to byl otresný zážitek. volali mamce řekli t to podepíše, samozdřejme to z těžkým srdcem podepsala. a ja nic nevedela, tedy skoro nic, protoze je mi 17 let a tak se na me vsichni vykaslali a nikdo mi nic nerekl. kdybych mela jit nekdy znova tak nikdy :-( opravdu je to hrozne :-/ pa a sorry za chyby..ozzynka

Lenka (Ne, 11. 3. 2007 - 09:03)

ÚPLNĚ SE TŘEPU HRŮZOU,NA LUMBÁLKU JDU 16.3.VŮBEC NEMŮŽU SPÁT, A POŘÁD JEN PŘEMÝŠLÍM JAKÉ TO BUDE.NEVĚDĚLA JSEM,ŽE SE TO NAPICHOVÁNÍ DĚLÁ I NĚKOLIKRÁT,KDYŽ SE TO NEPOVEDE.AŽ BUDU MÍT PO VŠEM,NAPÍŠU SVOJE "ZÁŽITKY" DRŽTE MI PALCE

Návštěvník (St, 28. 2. 2007 - 22:02)

pro Vodu
proboha proc ti jich delaji tolik??co vse se pri ni da zjistit???dekuji V

voda (St, 28. 2. 2007 - 20:02)

Myslím, že stav po lumbálce není srovnatelný, absolvovala jsem čtyři, dvakrát normálně, potřetí s bolestmi hlavy trvajícími přes tři týdny, kdy jsem nebyla schopná vydržet ve vertikální poloze a čtvrtou atraumatickou jehlou. Zřejmě záleží i na zručnosti lékaře. Čeká mne další, tak jsem zvědavá, jak se projeví nyní. Je-li provedení nutné, nemá asi smysl se nějak stresovat a je lepší předpokládat, že to bude bez problémů. Všem dopředu držím palec.

Jarka (St, 28. 2. 2007 - 20:02)

Souhlasím s Iren,zákrok se nechá vydržet a opravdu je důležité dodržet pokynů lékaře. Být správně informován není tak stresující,
navíc každý z nás je jinak vnímavý a citlivý.
Zákrok mi provedli před dvěma dny a hned na poprvé.Ležela jsem také 24 hodin.
Opravdu se nemusíte bát.

Iren (Čt, 15. 2. 2007 - 09:02)

Absolvovala jsem zákrok před dvěma dny, je absolutně nebolestivý, je třeba dodržovat všechny pokyny lékaře a hlavně se nenechat odrovnat stresem, jeho následky jsou nejhorší!Držím všem palečky a hlavně se nebojte, zvládnete to!

Anonymous (St, 31. 1. 2007 - 19:01)

Tak to jsi trefila hřebíček na hlavičku!

Kačabačka (St, 31. 1. 2007 - 18:01)

Ahojky Anonyme,mě je naprosto jasný jak to s ou jehlou je,ale bohužel limity jsou stále i na vyžádanou péči(manžel dělá ve FN pojišťovnu) To co nemocnice překočí na limtu,to musí zaplatit jako smluvní pokutu!!!Je mi ale jasné,že v tomto případě ona nemocnice S.r.o. se spíše vymlouvá.Prostě nemaí zkušenosti,tak je pro ně jednodušší používat staré a "levnější" metody.Rozdíl mezi amb.výkonem a hospitalizací jim nedochází.

Anonymous (Po, 29. 1. 2007 - 06:01)

Právě proto je atraumatická - nezpůsobuje trauma - že je tupá! Kriste Pane, ty to vidíš!!!!! Ale kdo chce kam, pomožme mu tam...
A limity už byly zrušené... Takže někdo se ještě nenaučil pracovat s atraumatickou jehlou a ještě k tomu pacientům lže?

Kačabačka (Ne, 28. 1. 2007 - 20:01)

no to je sice hezké,že to neurooga nic nestojí,nicméně se mu to započítává do limitu.Pokud limit překrčí,plati smluvní pokutu.Navíc prý mamce řekli že je atr.jehla tupá,tak to s ní nedělají.Takže prostě sto let za opicema :( Ale stejně dík za odpověď

Rea (Ne, 28. 1. 2007 - 17:01)

Ta atraum.jehla stojí zhruba cca 270,- kč a hradí si ji pacient-takže neurologa to přece nic nestojí.Zkus se poptat ve zdrav. potřebách.

Kačabačka (Ne, 28. 1. 2007 - 17:01)

No díky,mamka leží v jedné okr.nemocnici a mám obavu,že jí oš.neurolog jí právě n ic nepředepíše,v rámci úspory.Mamka si musela donést i dražší léky.Jsem zdr.sestra,ale s tímhle nic nenadělám.

Rea (Ne, 28. 1. 2007 - 17:01)

Nech si ji předepsat od neurologa, a prodává se např. ve zdravot.potřebách.

Kačabačka (Ne, 28. 1. 2007 - 16:01)

prosím sdělí mi někdo kde seženu atraumat.jelu na lumbálku?

Renata (So, 27. 1. 2007 - 16:01)

LP mi dělali kvůli nitrolebnímu tlaku. Byla jsem tam včera, dělali to klasickou jehlou, ale ani jsem to necítila. Paní doktorka byla moc šikovná a moc příjemná. Po LP jsem ležela, ale teď jsem už doma a bez problémů a bez bolestí...

Hana (Čt, 25. 1. 2007 - 20:01)

Reo, podívej se do sekce "mozkomíšní mok" tam je příspěvek z konce 12/06 k LP atraumatickou jehlou ambulantně - naprosto bez postpunkčních potíží. Výsledky byly do 3 týdnů.

Rea pro Anonym (Čt, 25. 1. 2007 - 16:01)

Díky za všechny Tvé odpovědi,už jsem zase o něco chytřejší:-) Přeji Ti hodně zdraví.Hezký den!

Anonymous (Čt, 25. 1. 2007 - 15:01)

Pro Rea:
Tak to už by sis musela vymailovat přímo s Prahou...
A na výsledky LP se čeká řádově několik týdnů (ty předběžné jsou podstatně dříve, ale to nejdůležitější - výsledky IEF z laboratoře v Modřici u Brna - přijdou později). Není třeba si kvůli tomu zoufat, neurologie je hlavně o trpělivosti (pokud nejde o akutní mozkovou příhodu).

Rea pro Anonym (Čt, 25. 1. 2007 - 15:01)

Moc děkuji za Tvou odpověď.Ještě by mne zajímalo, jak dlouho se čeká na výsledky z LP? :-)A když jsem z Ostravy(je tu sice MS centrum)ale kdyby mi LP nechtěli provést ambulantně atraumat. jehlou, je možné se objednat na LP do Prahy?

Reklama

Přidat komentář