Reklama

Depo-Provera

Gina (Ne, 23. 9. 2007 - 10:09)

Ahoj, ja jsem s injekci maximalne spokojena, brala jsem ji nejdriv 4 roky, pak jsem si dala kvuli riziku osteoporozy rok pauzu a ted uz treti rok zase vesele beru...:-) Mela jsem hrozne silnou a bolestivou menstruaci, neskutecne krece 4-5 dni kazdy mesic, a hormonalni antikoncepce mi potize akorat zhorsila, vyzkousela jsem ctvery pilulky a byla to pokazde katastrofa. Sestra byla hrozne spokojena s Proverou, akorat ze uz ma ukoncene planovani rodiny, a mne doktor nejdriv injekci nechtel napsat, protoze jeste nemam deti. Ale zkusili jsme to a je to uza, nemam vubec zadne potize, menstruace vymizela uplne a nemusim na nic myslet. Kdyz jsem cetla nektere prispevky, tak jsem byla docela zdesena, ze ma takova spousta lidi s injekci spatne zkusenosti, ja bych urcite nemenila. Co se tyce bolesti kosti a kloubu, v pribalovem letaku mate informace, ze Provera muze zpusobit ridnuti kosti, to ja resim branim tabletek vapniku a nemam problemy.

Zuzana (St, 19. 9. 2007 - 13:09)

Přesně před rokem jsem poprvé zavítala na tyto stránky a dost se vyděsila tím, co jsme se dozvěděla. Bylo to v době kdy jsem jakožto kojící matka našeho prvorozeného potomka (tehdy 9-ti měsíčního)dostala od své lékařky 4. injekci depo-provery. Jelikož jsme do budoucna plánovali a plánujeme další dítě, byla jsem hodně vyděšená. Další jsem si již píchnout nenechala. Když jsem se potom své doktorky ptala, co si o tom myslí, tvrdila, že za její dlouholeté praxe se všem uživatelkám menstruace do půl roku navrátila (ale ani o této době mě předtím neinformovala), a že to nedoporučuje užívat déla jak 5 let kvůli osteoporóze. Menstruaci jsem dostala v červenci, tedy 10 měsíců po poslední injekci, je ale pravda, že jsem do dubna ještě kojila a nepřítomnost menstruace mohla být spojená i s tím. Další miminko plánujeme příští rok, tak uvidíme, jak se nám bude dařit. Co se týče ostatních problémů během mého užívání DP, tak na váze jsem nepřibrala, naopak mám ještě o pár kilo méně než před porodem, ale pleť se mi dost zhoršila a ani s chutí na sex to nebylo zrovna nejlepší. Každý ať si udělá názor sám, já vzhledem k tomu, že chceme to další dítko, tak bych do toho už nešla. Jsou to zbytečné nervy, když to jde řešit jinak a lépe.

Eva (Po, 17. 9. 2007 - 09:09)

Jedinou výhodou je, že nejsou měsíčky. Určitě jsem si měla zjistit, co mě vlastně doktorka předepsala. Je pravda, že jsem po porodu tři měsíce v kuse špinila a DP mě pomohla. Taky je pravda, že život bez menstruace je nádhernej, ale bez dětí je to špatný. Že jsem přibrala 30 kg jsem vůbec nedávala za vinu DP a už vůbec mě nenapadlo, že to, že ráno nemůžu chodit, protože mě bolí tak klouby je způsobený antikoncepcí. I klouby v zápěstí mam samou bulku. A o bolestech v kříži a kostrči ani nemluvin. Někdy chodim ohnutá jak stará babka a to je mě 30 let.Už znám příčinu všech problémů. Je to svinstvo. Teď plánujeme druhý miminko a jak je vidět, asi si můžeme nechat zdát. Teď, když jsem se konečně rozhodla mít druhé, tak to nepůjde. Mělo by to být napsáno v příbalovém letáku u antikoncepce, že nelze až rok a půl otěhotnět, že řídnou kosti a že jsou takové váhové přírustky. Já jsem byla dokonce u dokrora, protože jsem tolik přibrala. Napsal mě Meridii a ani po tý jsem nezhubla a to mě garantoval minimálně 10 kg. A co je nehorší, doporučovala jsem DP známím, že je perfektní. To, že jsem tolik přibrala, jsem připisovala normálnímu poporodnímu stavu. Je tolik maminek, co po porodu přiberou a bolest kloubů jsem zase spojovala s nadváhou, jak je vidět, příčina je jinde. Děkuji za radu, co se týká očistné kůry a vyšetření na hustotu kostí. Určitě půjdu. Dnes jsem měla jít na další injekci, ale už nejdu a budu doufat, že se dam co nejdřív dohromady. Výroba a předepisování takovýhle antkikoncepce by měl být trstný čin. Držím všem co jsou na tom podobně jako já palce ať nám to dobře dopadne.

Martina (So, 15. 9. 2007 - 17:09)

Mě je kolem 40 a o dětech neuvažuju (i když člověk nikdy neví), ale tohle bych nebrala. Je to jistě věc názoru, ale moje doktorka jí předepisuje jen tomu, kdo na jinou nemá peníze nebo není schopen brát antikonc. pravidelně, ale pak je snad lepší podkožní imlantát.

Návštěvník (So, 15. 9. 2007 - 16:09)

Tak to maš štěstí,ja ho neměla.Rok jsem si ji pochvalovala a po roku už ne.Prostě mi nevyhovuje:-(.To či je pravda o tom,že dlouho trva než člověk otěhotni se uvidí.Moje teta ji bere už 7 let a taky je spokojená.

Blanka (Čt, 13. 9. 2007 - 09:09)

Tuto antikoncepci beru už více než tři roky
a nédělá mi vůbec nic. Jsem maximálně spokojená

Návštěvník (St, 12. 9. 2007 - 18:09)

Možna ta injekce je dobra no pro ženy,ktere už fak nechci děti.(kolem 40)A zavysí to i od toho jak to člověk snáší.Predse jsou to hormony...

Návštěvník (Út, 11. 9. 2007 - 16:09)

tak to si bude manžel muset pořídit jinou antikoncepci KONDOM

Tina (Út, 11. 9. 2007 - 15:09)

:-),všechno je možné i nemožné.Ja jsi budu i tak dávat POZOR,i když manželovi se moc nechce.Druhé mimi jěšte chceme mít.No časem.Dík za odpověd.

Návštěvník (Út, 11. 9. 2007 - 14:09)

Klidně bych se vsadila, že i když ostatním se otěhotnět nedaří, tobě by se to povedlo :-)

Návštěvník (Út, 11. 9. 2007 - 14:09)

Po roku jsem začala špinit a trva to už 3 měsíc.Injekci už jsem si nedala píchnout...je to asi měsíc.Na kontrole,mi Dr.předepsala Ascorutin,pri se to ustáli.Jine prašky zatim nemohu protože kojím.Tak až pak.(Pri mě to nevyhovuje...)Je nejake riziko otěhotneni pri nechranenem styku.Když každy píše ,že nemůže otěhotnet?

sandra (Út, 11. 9. 2007 - 13:09)

Ahoj tuto antikoncepci jsem brala po porodu dva roky nyní jí už taky dva roky neberu a stále jěště nemužu otěhotnět.Takže tuto antikoncepci už nikdy,myslím si že tato antikoncepce je vhodná pro ženy co už nechtějí děti.Dodnes mě mrzí,že sem si jí nechala dát.

Návštěvník (So, 8. 9. 2007 - 20:09)

ahoj, mám stejný problém, měla jsem jí od 11/04 a teď jsem jí vysadila, od té doby mám 12 kg nahoře. Taky chceme 2. dítě a teď čekám, co se stane a bude se dít.

vladucha (Pá, 7. 9. 2007 - 12:09)

mi pomohly bylinky na očistu jater a ledvin a postupně,když se upravila menstruace,tak jsem začala hubnout,protože se v těle přestala zadržovat voda. ale klouby mi postiženy zůstaly a to dost. musím neustále chodit na denzitometrii(měření hustoty kostí) jestli mi nezačne osteoporoza.takže na to pozor a raději si na to vyšetření taky zajdi.

Eva (Čt, 6. 9. 2007 - 16:09)

Tak co dělat, aby se tělo zase dalo dohromady? Já jsem přibrala 30, ale ani ve snu mě nenapadlo, že by to mohlo být Depo Proverou. Klouby mě taky bolí. A chtěli by jsme ještě jedno dítě. Je mě 31.

vladucha (Čt, 6. 9. 2007 - 14:09)

Depo Proveru ani za nic.Totálně mi rozhodila hormony,přibrala jsem tenkrát 15kg při stejném pohybu a stravě,měla jsem problémy s játry a ledvinami,objevily se u mě velké problémy s klouby a i po vysazení jsem ještě 2roky nemenstruovala a cítila se ve 24letech jako v přechodu. Takže nééé.

Eva (Čt, 6. 9. 2007 - 13:09)

To doopravdy neexistuje nikdo, kdo po Depo Proveře neotěhotněl dřív jak jeden rok po vysazení antikoncepce?

Šárka (Čt, 6. 9. 2007 - 10:09)

Dobrý den, abych pravdu řekla, tak s Depo-Proverou mám opravdu velké potíže, ze tří měsíců od doby co mi ji aplikovali mám, pokud nepočítám časté špinění, 30 dní v kuse menstruaci, bolesti v podbřišku, nevolnost. Lékařka mi nepomohla, prý s tím nelze nic dělat. Už nikdy bych tuto antikoncepci znovu nepoužila, ovšem pravda je, že spoustě žen vyhovuje. Všem co jste se pro ni rozhodly přeji hodně štěstí.

lucka (Ne, 2. 9. 2007 - 17:09)

Asi před půl rokem jsem prodelala monoluglézu. A pani doktorka mi řekla že jedinou antikoncepci, kterou mi může nabídnout jsou náplasti nebo inplanon. Chtela jsem se zeptat jestli depo provera mohu uživat..nebo jestli to škodí? díky

Eva (Ne, 2. 9. 2007 - 16:09)

Také užívám proveru,a jsem úplne v šoku,co zkušeností jako já mám ,se tu popisuje. trpím bolestmi kostí a kloubů.Ted vím, že je tomu asi
na vině antikoncepce. Také svědění kůže a zhoršená kvalita vlasů.Stoji pro mne 250 kč.

Reklama

Přidat komentář