Reklama

Depo-Provera

Martina (Ne, 2. 12. 2007 - 18:12)

Chci se připojit k diskusi na užívání Depo-provery..nechávám si ji píchat už 5 let od té doby jsem spokojená a neměnila bych .Prostě se musí vyzkoušet a někomu sedne a jak ušitá.jen beru preparáty na řídnutí kostí a jednou za 3 roky mi dělají vyšetření na osteoporózu.Je to levná antikonceopce a hodně se ušetří za vložky.Moje kamarádka ji brala také jen třikrát a musela vysadit..je to opravdu individuální.Je mi 37 a děti už nechci, tak mi to vyhovuje na 100%.Držím palce ,aby nás bylo víc.Hezký den Martina

monika (So, 1. 12. 2007 - 20:12)

Musím říct,že jediná Provera mi zastavila krvácení.Je to jediná antikoncepce,která mi vyhovuje.Po porodu jsem krvácela rok.Střídala jsem různé antikoncepce,včetně tělíska Mirena,které mi absolutně nesedlo,dále jsem krvácela a měla silné bolesti.Ovšem musím říct,že jsem s proverou spokojená,zastavila mi konečně krvácení,nemenstruuji vůbec,ale zničehonic se mi začalo dělat akné a to na neobvyklých místech,ačkoli jsem nikdy akné neměla.Je to bolestivé a nepříjemné.Jinak jsem ale spokojená,dále chci říct,že provera je pro ženy,které už neplánují otěhotnět,protože návrat menstruace může být dlouhodobý.Já ji měla i před porodem a trvalo mi to rok a půl než se tělo srovnalo.Co taky chcete za 120 kč na 3 měsíce,asi to nic moc nebude,ale pro mě to bylo vysvobození nekrvácet.Každé ženě ale vyhovuje něco jiného,ale neměnila bych.

Betty (Pá, 30. 11. 2007 - 16:11)

připoju ji se do diskuzue ohledně D-P. Nechala jsem si tuto antikoncepci píchnout koncem října 3.den mens. hned druhý den jsem přestala krvácet. Asi po měsíci začalo špinění a přešlo to v krvácení, které trvá už asi 3týden. Dr. mi předepsala nějaké léky na zastavení krvácení. Nepomohlo to já krvácím dále. Další doporučení je, že píchne další dávku dříve a uvidí se. Máte prosím někdo podobné zkušenosti? Jak dlouho trvá než se to upraví a přestanu krvácet. Díky za odpovědi :-)

NIKITA (St, 28. 11. 2007 - 14:11)

Ahoj souhlasím s váma je to svinstvo!!!!!!!Já jsem ji měla dva roky sice jsem nepřibrala,mens. jsem neměla vůbec ale návrat normálních mens. cyklů jsem měla až po nasazení HA /prášky/ na upravení.Teď jsem vysadilaa uvidím za jak dlouho se mi podaří otěhotnět.
PAVLI TO JSI ASI JEDNA ZE STA KTERÉ SE PODAŘILO OTĚHOTNĚT TAK BRZO PO VYSAZENÍ DEPO-PROVERY.

Hanka (Po, 26. 11. 2007 - 17:11)

ahoj, můj Dr. mi take predepsal depoproveru na lecbu endometriozy. chi se jen zeptat jak casto ti ji pichal, me jednou za 3 mesice, nekde sem se docetla ze pri lecbe End. se picha kazdych 14 dnu, vubec netusim co me ceka :(

andrea (Ne, 25. 11. 2007 - 17:11)

Ahoj,mám úplně stejný problém jako ty.Před měsícem a půl jsem si nechala píchnout depoproveru a od té doby každý den menstruuji.Je to hrůza,pořád doufám,že se to upraví,ale už pochybuji,ještě že manžel pracuje v zahraničí,určitě by se mu to nelíbilo.Takže jsem totálně znechucena a už to nechci..

saska (Ne, 25. 11. 2007 - 14:11)

Já také nikomu Depoproveru nedoproručuji. Je to svinstvo. Váhový přírůstek, akné a hlavně se stále nedostavuje menstruace.

Vladka (Ne, 25. 11. 2007 - 14:11)

Naprosto s tebou souhlasím že je to svinstvo. Depoproveru jsem musela brát na léčbu endometriozy, na vlastní kůži jsem si to vyzkoušela a musím říct, že mi znepříjemňovala život rok a půl. Deprese, 8 kilo váhový přírustek, návaly horka a pak zimy, bolesti kloubů, zhoršení akné atd. NIKOMU NEDOPORUČUJI!

Pavla (St, 21. 11. 2007 - 18:11)

Tak o tom otěhotnění to vůbec není pravda.Proveru jsem zacala užívat po prvním dítěti, po dvou letech jsem chtěla druhé a otěhotněla jsem do dvou měsíců, nemyslím si že by zabraňovala otěhotnění je to blbost.

KLEO.LUCI"SEZNA (Út, 20. 11. 2007 - 18:11)

JSEM DIABETICKA PANI DOKTORKA CO STRIDA MEHO SOUKROMEHO DOKTORA MI PREDEPSALA PROVERU A V PRIPOMINCE JSEM SE DOCETLA ZE U DIABETIKU MUZE OVLIVNIT CUKRY, JIŽ 2 DEN MAM VYSSI GLYKEMII A BOJIM SE POTIZI!MUZETE MI PROSIM PORADIT!!!!PROSIM NA EMAIL DEKUJI LUCIE
kleo.luci"seznam.cz

bacha na odvapn (Po, 19. 11. 2007 - 11:11)

Ja sama jsem mela depoproveru asi 7 let,byla jsem strasne spokojena, ale sla jsem nakonec rychle od ni...pry to ma velky vliv na odvapnovani kosti, to vam ale vetsina doktoru nerekne, hlavne to zjistili az pomerne nedavno, takze dejte si na to vsichni pozor..ja mam ted Mirenu a jsem spokojena. Augustyna

Návštěvník (Čt, 15. 11. 2007 - 15:11)

Přečtěte si starší příspěvky. Neobjevila se tu ženská, která by po poslední injekci do roka otěhotněla. Nemenstruují, neovulují, a dítě se nedaří. Někteří doktoři tuhle injekci vůbec nechtějí dávat. A jiní vám ji bez varování píchnou.

Jířa (Čt, 15. 11. 2007 - 14:11)

Depoprovera je pěkný svinstvo,jestly nechceš mít už nikdy děti,tak dotoho běž,ale počítej stím ,že budeš mít plno zdravotních problémů,které budou přicházet nenápadně.Z vlasní zkušenosti-nedoporučuji.

Lucie (St, 14. 11. 2007 - 13:11)

TaDy pisou same maminky.Ja bych ji taky chtela brat, ale je mi 18.Ono to neni vhodne pro mlade??

Lidka (Po, 12. 11. 2007 - 21:11)

Užívám Depoprovera rok a 4 měsíce ihned od šestinedělí - narození dcery, sem tam pozlobí slabě měsíčky, jinak vše bez problémů,nemusím myslet na prášky!!! Kojila jsem rok bez problémů. Doporučuji!

eva (Po, 12. 11. 2007 - 14:11)

s depo-proverou jsem maximálně spokojená, mám ji cca 4 roky (s půlročníma přestávkama po dvou letech, kdy jsem brala prášky), prý je to tak lepší...a je to fajn, žádný špinění ani menstruace.....ale je to INDIVIDUALNI...kamarádka si to nechala píchnout a špinila, takže od toho upustila...fakt záleží na jednostlivci...po vysazení jsem menstruaci dostala cca za 2-3 měsíce

Pavla (So, 10. 11. 2007 - 17:11)

ahoj mám dvě děti,depo-proveru beru už sedm let a jsem s ní naprosto spokojená.Menstruaci nemám,nepřibírám a žádné změny na sobě nepociťuji.Myslím si,že když se správně aplikuje je vše o.k.Většinou to zapinkají doktoři tím že jí nedávají tak jak mají.S tímto má zkušenost má sestra.Já jsem v pohodě a ona krvácela.Ty co se neumíte rozhodnout nebojte se toho.

KK (St, 7. 11. 2007 - 11:11)

měla sem jí jednou a super,ted sem si dala znova mám mesíčky pořád ..hrozný.

Luci 25 (Út, 6. 11. 2007 - 21:11)

ahoj jsem po 1 dítěti,a již skoro rok si nechávám každé 3 měsíce píchat injekce...a jsem velice spokojená.Vždy jsem měla problém s jakoukoli antikoncepcí,a ted nemám žádný problém.Menstruaci také nemám,a je to paráda.Mohu vřele doporučit.Ani váha se mi nezvedá jak se někdy stává po antikoncepčních tabletkách.Jinak mám skvělého doktora,který ví co dělá,a umí poradit.

Návštěvník (Út, 6. 11. 2007 - 11:11)

ahoj taky je 26 let a mám 2 děti,mám za sebou 2 injekci při té 1 jsem si řekla že už nikdy,pořád jsem krvácela.doktorka mi ji píchla v prvních dnech menstruace což jsem se dozvěděla že je to nejvedší blbost co mohlaudělat.Poté jsem přešla k jinému lékaři jsem snim naprosto spokojena,všechno mi to díky práškum urovnal a já jsem v pohodě,jedinej můj problém je v tom že bych pořád jen jedla.máš pravdu je to bud a nebo ale všude je něco.tak ti přeji aby bylo vše v poho kdyby ses pro ni rozhodla

Reklama

Přidat komentář