Reklama

Depo-Provera

Ilona (Ne, 29. 7. 2007 - 08:07)

Pro Petru, já jsem si nechal píchnout Depoproveru před měsícem, lékařka mi doporučila píchnout druhou dávku za 2 měsíce, zkrátit to o měsíc a později po 3 měsících. Jinak nevím, co bude mám ji krátce

Anicka (Pá, 27. 7. 2007 - 16:07)

Deproveru jsme brala rok, taky souhlasím, že to bylo bez menstruace fain, ale přesto, že jsem denně jezdila na kole, nabrala jsem 18kg. Letos v únoru jsem si už další injekci píchnout nedala a čekala jsem, kdy to dostanu. Kojit jsem přestala v dubnu. První menstruace se dostavila až v červnu a trvala 23 dní. Pak byl asi 3 týdny klid. Teďka jsem to dostala podruhý, trvalo to 11 dní, 3 dny byl klid a teďka to mám znova.V pondělí jdu za doktorkou, ať mi s tím něco udělá. V září jedemem na dovolenou a nechci se tam s menstruací trápit. Jsem zvědavá, co mi řekne. Jinak od května si hlídám jídelníček, pohyb nic moc a dole mám 11 kg.

Alena (Pá, 27. 7. 2007 - 12:07)

Pro Danču trvalo nám to rok a pul než se dalo vše do pořádku a tím myslím pravidelné cikly.Jsem spokojená s depo-proverou.

Petra (Čt, 26. 7. 2007 - 10:07)

Prosim o radu. Zacala jsme uzivat depo-proveru-ted v utery jsem byla na prvni davce. A na dalsi mam jit az za 3 mesice.Jenze kolegyne ji zacala uzivat taky a chodi kazdych 28 dni-po dobu tech prvnich trech mesicu. Tak nevim jestli se mam bat nebo co.Poradite mi nekdo jak jste to zezacatku uzivaly vy???

Zdravotní sestr (St, 25. 7. 2007 - 15:07)

S tim podvazanim vajecniku bych si dala pozor, neni to prirozene.. Ovsem pokud tak chcete ucinit, ucinte. Myslim si, ze telisko je lepsi formou nez podvazani vajecniku.

xx (St, 25. 7. 2007 - 15:07)

Díky, tělísko je nehormonální,mám je teprve krátce, zatím ještě kojím , takže uvidím. Se záněty taky. Po čtyřicítce uvažuju o podvázání vaječníků.

zdravotní sestr (St, 25. 7. 2007 - 15:07)

Telisko neni take zrovna dobrou formou, muze zpusobovat zanety a silnejsi menstruaci, ale pokud Vam vyhovuje, neni co resit. Pokud neni tedy s hormony to telisko. To je na podpnem principu jako praky, ale hormony pusobi jen vnitrne. Jinak gratuluji, jste jedna z mala, ktera si uvedomila, ze ha neni pro zenu nic dobreho!!

xx (St, 25. 7. 2007 - 15:07)

myslím, že máš pravdu, zdravotní sestřičko, netkla bych se hormonů ani náhodou. Mám už dvě děti, neplánované, používala jsem antikoncepci, jakou ty popisuješ, teď mám tělísko nehormonální- co tahle forma? nechci se už dostat do problému- nechci už řešit žádné naplánované těhotenství, necítím se na třetí dítě, dlouho se rozmýšlela a připadá mi to jako nejlepší řešení, na to trvalé jsem ještě moc mladá / 34/

zdravotni sestr (St, 25. 7. 2007 - 13:07)

Mylny muj nazor bohuzel neni, bohuzel je pravdivy, kdyz chces, aby gynekolog mel prachy za tvoje zniceny zdravi, tak prosim. At je po tvym. Prave ze gyndove mluvi jak za komousu, nereknou vam nic, o tom, jak jsou hormony nebezpecne..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vsak poznas to casem.

ty co jsi mi ps (St, 25. 7. 2007 - 13:07)

Ber si hormony jak chces, za par lety si vzpomenes na muj prispevek. Je mi 28 a dite planuji na pristi rok.

Návštěvník (St, 25. 7. 2007 - 10:07)

Depo provera je ale fakt svinstvo. Až tady jsem si uvědomila že silné bolesti nohou,břicha, popraskané žilky na nohou, totální nechuť k sexu je příčinou těhle injekcí.Nazačátku jsem taky byla nadšená že nemám menzes a o nic se nemusím starat. Teď už se uplně bojím, co dalšího příjde.

pro sestřičku (Út, 24. 7. 2007 - 19:07)

Tak ted by mě zajimalo kolik máš chtěných a kolik nechtěných dětí a kolik ti je roku?To že žena nemenstruuje znamená že se zamezilo tvoření sliznice tudíš nemá co odtékat.A vzpamatuj se ty vždyt to jsou názory jak za komoušu.No prostě všechno co tady píšeš je jen tvuj názor a já vím že mylný.

zdravotni sestr (Út, 24. 7. 2007 - 13:07)

HOLKY, vzapamtujte se!!! Vy si vubec neuvedomujete, ze do svyho tela dobrovolne ladujete neco, co tam nepatri a jeste k tomu skodi!!! Telo se brani tim, ze tloustnete, mate migreny, spatnou naladu, nechut k sexu, vyrazky, to je reakce tela, chce to dostat ze sebe ven!! Nechapu, jak muzete byt tak padla na hlavu a myslet si, ze kdyz nemenstuujete, ze je to v poradku. Je to zrejme asi fajn nemenstruuovat, ale je to neprirozene!! To je jako kdyby jste si pri ryme zasupuntovaly nos a rekly si - tak a netece mi z nosu, je to fajn. Hormony vseho druhu jsou silene svinstvo, nemluvim o opozdenych menstruacich po vynechani hormonu, nemoznosti otehotnet, potratech, trombozach, ridkych kostech, zanetech, znicenych strevech, snizenou imunitouc, krecovych zilach, nechuti k sexu, migreny, spatna nalada... proste brani hormonu zeny posouva nekam jinam, nejsou zenami! Nejsou ani pro chlapi sexualni objekt, neprobiha ovulace, pri kteret je zena nejrkasnejsi a nejpritazlivejsi. A vubec vite o tom, ze kdyz berete hormonalku jakehokoliv druhu, vubec to neni menstruace, protze ovu neprobehla, jen z vas vytece zbytecne krev. Telo si celou dobu mysli, ze jste tehotne!! Doktori Vam nikdy nereknou, ze je to svinstvo, protoze oni za kazdy recept dostavaji od dealeru penize a zajezdy do zahranici!!!!! Je to sielnej byznys, nikdo vam nerekne, neberte to, kdyz z toho maji oni prachy, tak proc by vam to meli rikat???? Nebudte hloupe a nehazardujte se svym zdravym, to mate jen jedno!! Existuje pharmatex, prerusovana souloz, kondomy, sledovani cipku a hlenu a symptotermalni metoda - tyto metody sice nejsou tak spolehlive, ale rozhodne vam nenici zdravi!!!!!!!!!!!! Vemte rozum do hrsti a nenechte s sebou manipulovat doktory, kteri z vaseho zniceneho zdravi budou mit kupu penez!!!!!!

Návštěvník (Po, 23. 7. 2007 - 22:07)

Depo proveru jsem používala asi1 rok.Byla jsem velmi spokojená,žádná menstruace,prostě pohoda.Ale měla jsem dojem,že mi začly padat vlasy.Později jsem se dočetla,že to bylo absencí estrogenů v preparátu.Vysadila jsem,nechtěla jsem mít plešku..

Dan (Po, 23. 7. 2007 - 16:07)

A už jste měla nekdy NAPLAST?Moje kamaradka ji má a je hodně spokojená.Jen je docela draha stojí asi 1000kč na 3měsíce.

Markéta (Po, 23. 7. 2007 - 15:07)

Taky bych chtěla vyzkoušet tuto antikoncepci, před porodem jsem brala Pramino, přirala jsem 10kilo, pak je 3 roky shazovala, cvičila, hladověla, bylo to děsný. Po porodě, kojila jsem, jsem brala cerazete (nebo tak nějak) po níž jsem stále krvácela, vždy tak max. 3 dny a zase týden krvácení a furt dokola. Po pravdě mám strach z práškové či injekční antikoncepce, nechci být nateklá, nechci zase pořád krvácet, chlupatět. Jenže s kondomem si sex nikdy neužiju, protože mám strach z jeho protrhnutí apod. Jakou antik. byste použily? Mám zkusit ty injekce? Jaké nežádoucí násedky maj???

Danča (Po, 23. 7. 2007 - 15:07)

Prosím paní ALENU o odpověd jak dlouho vám trvalo než jste mohla mít zase miminko.My se o něj snažíme už rok a pořád nic:-( Děkuji

Dagmar (Ne, 22. 7. 2007 - 22:07)

Taky jsem brala dva roky depoproveru a byla to bomba bez menzes ,no prostě super.Pak mi lékařka sdělila,že ji už musím vysadit,protože může nastat odvápnění kostí a tak jsem přešla na antikoncepci v tabletách.Teď lituji,že jsem depoproveru brala, protože díky ní mám už rok nepravidelné menzes,někdy je třeba nedostanu vůbec a to už trvá rok a musela jsem vysadit antikoncepci v tabletách a stále to ještě není v pořádku-už bych do toho nikdy nešla!!!

Terka (Ne, 22. 7. 2007 - 13:07)

ahojky Dášo!Já se ptala dotorky a ona mi řekna že to je klidně možné , mám dvě děti a nikdy jsem nepřibrala.Proveru beru tak 2,5 roku a od vánoc jsem začala přibírat sice pomalu ale už mám 4 kila nahoře ,dost to pocituju ale pořád si říkám jeslti to je vůbec Proverou!

ALENA (So, 21. 7. 2007 - 20:07)

MĚLA JSEM JI 4 ROKY A BYLA JSEM MAXIMÁLNĚ SPOKOJENÁ A CO SE TÝČE TĚHOTENSTVÍ TAK ZA 14 DNÍ JDU RODIT.TAKŽE PO PORODU JDU DO NÍ ZASE.

Reklama

Přidat komentář