Reklama

Existuje Bůh?

Jirkovi (Ne, 12. 2. 2023 - 17:02)

Jirko, jaký je tvůj názor na apokryfní evangelia?

Jirka (Po, 13. 2. 2023 - 23:02)

Většinu z nich jsem četl (včetně deuterokánonu, který je součástí EP) a věřím, že má důvod, proč nejsou součástí kanonizovaných písem.

Návštěvník (Út, 14. 2. 2023 - 10:02)

otázka byla jaký názor máš na apokryfní evangelia - a ty neodpovídáš - jen že věříš - takže asi žádný.

Návštěvník (So, 11. 2. 2023 - 18:02)

Občas tam narazí na kočičího tygra o váze 12-15 kg a už v roce 2005 tam ulovili kočku o délce 1,5 metru, tedy dvakrát větší než by měla být.
https://www.osel.cz/12725-nezastavitelna-evoluce-invazni-vetrelci-v-australii-se-meni-na-nove-druhy.html

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Jedna z těch hustších Jirkovo hlášek: "Evoluce není empiricky ověřená. Protože kdyby byla, tak tu nesedím a nepolemizuji o její pravdivosti."

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 22:02)

Empirie je věřícímu naprosto cizí a odepřena podstatou náboženství.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 22:02)

Jsi prolhaná mršina!

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Můžeš mi ukázat, kde jsem tohle napsal?

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Jakého ty jsi vyznání Jirko, pokud vím tak i papežové souhlasí s evolucí.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Tak mě napadlo jakého vyznání může být někdo, kdo souhlasí s evolucí. To je ústupek, kompromis, ďáblovo dílo. Evoluce přece jasně popírá stvoření Adama a Evy. Je smutné, že potom lidé jako ty se diví, jakého je vyznání ten, kdo věří Písmu.

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

souhlasit s evolucí může protestant, katolík v EU . V USA mají kreacionistický pohled na vznik života třeba mormoni atd.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

V EU jako v evropské unii? Pokud ano, jakože EU určila, čemu se má a nemá věřit? Písmo svaté ale nepodléhá žádné sekulární instituci. Jestli ti tohle někdo řekl, tak si z tebe nejspíš udělal srandu. Kreacionistický pohled mají možná mormoni i jehovisti, ale pořád to z nich nedělá křesťany.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Myslím, že papež už dávno neříká co stojí v Písmu, ale to co chtějí lidé slyšet. Já nejsem papeženec. Jsem protestant - evangelikál. Radikální křesťan, žádný liberál, spíš konzervativec. Například jednota bratrská, baptisté. Kalvín, Luther, nauka o Boží svrchovanosti, milosti, predestinaci....

Návštěvník (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

No nemůžeš být všechno naráz.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 20:02)

Jakto že ne? Uvedl jsem pravou křesťanskou nauku, kterou zastávám a které se držím.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 19:02)

Jinak upozorňuji, že Darwinova evoluční teorie nepopisuje vznik světa ani života. Vysvětluje jen diverzitu životních forem v různých prostředích a časových obdobích. A jak se život přizpůsobuje změně skrz rozmnožování.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 19:02)

Aspoň tohle že víš. Ale ET je stejně nabalená na nesmysl kterému někdo věří, že všechno vzniklo náhodou a z ničeho. Prostě ten Bůh je tam pořád, ačkoliv bys sebevíc chtěl, nezbavíš se ho. Nechceš uznat Boha, to je tvůj hlavní problém.

člověk (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Takže ti to zopakuji ještě jednou. DET nemá nic společného s nějakou představou, že "všechno vzniklo náhodou a z ničeho." Ona se vůbec nezabývá tím, jak vznikl svět nebo dokonce život. Je to empiricky ověřená biologická teorie a může ji zastávat budhista, hinduista, křesťan, muslim, rodnověrec, ezoterik, žid, mystik nebo ateista. Jediný problém, který s ní může mít fanatický křesťan jehovistického typu, je to, že se o tom nepíše v Bibli :)

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Blbe, podle tvého tvrzení by Bibli věřili jenom jehovisti a křesťané by jí naopak ignorovali. Já nemohu za to, že papež souhlasí s evolucí (pokud je to pravda). Papež nemá k dispozici nic navíc než každý křesťan, a sice Boží slovo v Písmu svatém. A jestli káže o evoluci, tak určitě nekáže Boží slovo, k čemuž byl původně povolán, a to je špatně. Zaslechl jsem, že snad v některých církvích podporují stejnopohlavní registrovaná partnerství. Na tom předpokládám taky nevidíš nic špatného.

Jirka (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Žádného "jehovistického typu", protože jsi zjevně natvrdlý, tak znovu opakuji, že kdyby byla evoluce pravdivá, nemohla by být pravdivá kniha Genesis. A není žádná pravda, že evoluční teorie je empiricky ověřená, kdyby byla, nebude se o její správnosti pořád polemizovat, pochybovat, spekulovat. Už jsem ti napsal, že nejsi moc chytrý, za to sice nemůžeš, ale aspoň se nepokoušej lhát.

Reklama

Přidat komentář