Reklama

SATANISMUS

Karel (Ne, 21. 12. 2014 - 10:12)

Jen ještě malý doplněček. Vyvolávání páchají třeba někteří indičtí bhaktijogini. Snaží se přimět k viditelnému projevu božstvo které uctívají, jako třeba indický bhaktijogin Rámakrišna bohyni Kali.
Vyvolávání páchali adepti antických mystérií aby došlo k viditelným projevům bůžků na které se obraceli. Viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských, Alpuelius - Zlatý osel - závěr knihy a další texty...
I někteří středověcí a novověcí mágové se obraceli a obracejí na bytosti nedémonické. Viz pro příkald Arbatel, Z magie starých duchové "olmpští" nebo jinak nazývaní "planetární".
A našlo by se mnoho dalších příkladků.

Jen mimochodem. Spiritisty s jejich tabulkami a skleničkami neberu jako vyvolavče. :-) Ty do toho nepočítám. Jako vyvolávání beru výlučně když se někdo snaží aby se mu volaná bytůstka Viditelně projevila, otázečky zopdpověděla, eventuálně přáníčko splnila. :-)

Karel (Ne, 21. 12. 2014 - 09:12)

Ten kdo vyvolává satany je...Naštěstí nejsou jen satani. On satani vyvolává málokdo. Jen občas někteří lidé zblblí křesťanstvím. :-)

Fred (Ne, 21. 12. 2014 - 09:12)

Ten kdo vyvolává satany je blázen !!

Karel (Ne, 21. 12. 2014 - 06:12)

pokud vím, tak evangelia...Jinak, nepopírám existenci "duchovních" bytostí. Jen u některých mám občas důvodné podezření že může jít i o bytosti typu Červené Karkulky či Otesánka.

Karel (Ne, 21. 12. 2014 - 06:12)

pokud vím, tak evangelia...tazatel - Vyvolávání pro neznalé je nebezpečné neboť v duchovním světě jsou i velice mocné negativní síly, které se zpočátku snaží člověka oklamat svou přívětivostí .............

To je vidět že o skutečném vyvolávání víš akorát ........ (pardon, neslušný výraz) :-)

Při skutečném vyvolávání se volaná bytost často vůbec přívětivě netváří. Jenže aby to člobrdík pochopil, musel by to sám vyzkoušet. Volně přístupné literatury na na netu habaděj.
Mimochodem, když už jsme u satanismu, ani sám velký La Vay :-) vyvolávání nedoporučuje. Jen mám dojem že z jiného důvodu než náboženští fanatici. On by totiž "vyvolavač" mohl poznat, co mu velký mistr La Vay předkládal za hovadinky. :-)

tazatel (Ne, 21. 12. 2014 - 05:12)

Rozdíl mezi Satanem a...pokud vím, tak evangelia vypráví o tom, že kdo chce poznat Ježíše, měl by dělat to co Bůh a Ježíš Kristus přikazují. Není to z důvodu podrobení si člověka, ale pravím důvodem je eliminace negativních psychických v samotném člověku, tak aby se nestal jejich nástrojem a obětí. Měl by to člověk podstupovat z lásky ke svému učiteli, kterým by měl být Kristus sám. Na východě se přímo podmiňuje přijetí adepta na Poznání láskou ke svému učiteli, pochopitelně je vyžadována i poslušnost. Dále se uvádí, že ten kdo Krista takto miluje a dosvědčuje to tím, že se řídí Jeho radami, tomu se dá poznat, proto jsi-li ochotný to podstoupit a budeš-li mít lásku ke Kristu, budou ti odhaleny věci dosud nevídané a dozvíš se rovněž i o satanovi a jeho principu. Pak uvidíš co je v písmu pravdivé a podstatné a co nikoliv. Vyvolávání pro neznalé je nebezpečné neboť v duchovním světě jsou i velice mocné negativní síly, které se zpočátku snaží člověka oklamat svou přívětivostí jen aby se jim opravdu otevřel a oni jej pak mohli buď trápit a nebo jej použít jako svůj nástroj. I u lidí se projevuje jízlivá škodolibost, při které pociťují zvrácené uspokojování z trápení a nebo ničení druhých.
Jestliže nepopíráš existenci duchovních bytostí, pak kdo je Kristus a satan.

Karel (Pá, 19. 12. 2014 - 06:12)

zde jsme na diskusním fóru...Rozdíl mezi Satanem a Kristem je ten, že Kristus mohl být historická ososba. Žádné přímé doklady o jeho životě vyjma Biblických textů ale nexistují. A ti co psali NZ jej osobně neznali. Ti zpracovali pouze vyprávění svých předchůdců, takže jaká byla skutečné realita vědí bozi. :-D

Satan? Co konkrétního se o něm píše v Bibli?
Já toho moc nečetl. Spíše to vypadá jako výmysl kněží, ne reálná popstava.
Tím nepopírám existenci "duchovních" bytostí. Kdysi jsem zkoušel evokace (vyvolávání) podle chytrých knížek, viz třeba od Josefa Durra, Experimentální démonologie. A povedla se.
Ale satanismus beru jako konstrukci lidí znechucených křesťanstvím, bez reálného podkladu. A Satanskou La vyovu Bibli jako komerční škvár.

tazatel (Čt, 18. 12. 2014 - 04:12)

starý zákon a uvidíš,...zde jsme na diskusním fóru o satanismu, proto jsem se ptal na to jaký je rozdíl mezi satanem a Kristem. Odpověď nepřišla, jen bylo sděleno, že satan poukazuje na pokrytectví, že snímá masky, což samozřejmě není pravda. Proto jsem psal o Bohu o jakém mluvil Ježíš a pokud si to pořádně přečteš v Evangeliích, zjistíš, že mluvil o Bohu jako milujícím Otci našich duší nabádajícího nás abychom se učili vzájemné lásce, nikoliv tomu co je popisováno ve Starém zákoně. Ježíš dále uvádí o satanovi, že je to otec lži, podvodu, klamu, hubitel a trýznitel duší, proto mnohé vysvobozoval odpouštěním hříchů a uzdravováním těl, jež byly spoutány a trýzněny satanem. Uznávám pouze Krista a Boha o kterém přišel vydat svědectví těm, kdo upadli do satanovi moci. Jejich Láska spočívá ve vysvobozování nevědomích duší ze satanova vlivu a moci. Proto ten kdo si zamiluje Krista a Boha a bude se řídit jejich radami, ten bude posléze vysvobozen a tomuto vysvobození se říká spása. Satan nabádá duše k neposlušnosti vůči Božímu řádu a vede k životu bezohledné sobecké nespoutanosti. Je pokušitelem jak je to hezky znázorněné v pasáži o pokoušení Ježíše na poušti.
Většina satanistů jsou oklamána satanem a věříce, že za vše může Bůh a že on je pouhou Jeho obětí a tak dále. Dělá ze sebe chudáčka a oběť jen aby mnohé duše oklamal a dostal je pod svůj vliv a také se mu to mnohdy daří, proto má proti sobě odpůrce Krista před jehož mocí neobstojí a v jeho blízkosti nevydrží.

* (Út, 16. 12. 2014 - 08:12)

starý zákon a uvidíš,...Je to pravda. A proto se nehlásím k žádnému náboženství. V Boha věřím, ale to, co se prezentuje v Bibli a jiných písmech + ty výklady k tomu, s tím se neztotožňuji. Bůh je jen jeden, je dokonalý a nějaké lidské výklady, představy a tak dále na něj nemají. Když je člověk opravdu upřímný, Bůh mu odpovídá a člověk ví moc dobře, co je správné a co ne. A také by nemohl zabíjet a páchat krutosti a magořiny tzv. ve jménu Boha.

tazatel (Út, 16. 12. 2014 - 04:12)

Dobrý den všem...Prosím...děkuji tomu, kdo za mne opravil mou pravopisnou chybu ve slově "sorry".
Ale teď již k Tobě Pohane :-).
Z jakého soudku by jsi řekl, že je pokrytectví? Že by sám Bůh byl pokrytec nebo snad Ježíš? Nikde v Božích přikázáních ani Božích řádech pro život není uvedeno, že by se měl člověk chovat pokrytecky. Láska přeci pokrytecká není. Války také nejsou dílem Božím, protože jedno z přikázání zní "NEZABIJEŠ", což neznamená jeho opak.
A ten zdvižený prst měl Ježíš, který dost důrazným způsobem káral zákoníky a farizee za to, že chtějí-li získat jednoho novověrce, obcházejí zemi i moře a když jej získají, učiní z něj dvakrát horšího syna pekla, než jsou oni sami. A proč tomu tak je? Protože takto z lidí vytvářejí stoupence jejich rozdílné víry a ideologie, kvůli které jsou ochotni se vzájemně nesnášet, napadat a vzájemně se zabíjet, a to s láskou nemá nic společného. Proto Ježíš byl nositelem poselství lásky, které se máme vzájemně učit, ale jak vidíš, cestou rozdělení to nejde. Aby toho byl člověk schopen, musí v člověku samotném zemřít starý člověk, jenž byl stvořen konvencemi společnosti. Bůh je LÁSKA a láska nabádá druhé rovněž k lásce, protože jinak ani nemůže, neboť její přirozenou touhou není nic jiného než štěstí všech, a to bez vyjímky. To že takové poměry ve světě nejsou je jasné, a tak skus zjistit, kdo za to doopravdy může.
To o čem píši, vychází ze zdravého rozumu ke kterému si nás vybízel, a i on je proto abychom se vzájemně milovali, protože budeme-li se to učit, ostatní tím přestanou postupně nesmyslně trpět.

Petr (Po, 15. 12. 2014 - 20:12)

"nesmíme zapomenout přirozenou lidskost. Většina lidí je dobrých jen proto,že se bojí božího trestu." Já se božího trestu nebojím, snažím se být dobrý sám od sebe, jenže je to hovno platný. S dobrákem každý vydrbe a ještě se mu vychechtá.

tazatel (Po, 15. 12. 2014 - 20:12)

Oprava: sorry

Pohan33 (Po, 15. 12. 2014 - 11:12)

zajímají mne odpovědi od...Dobrý den všem...Prosím Vás lidičky,pokud tohle téma někoho zajímá,rád si s vámi o všem popovídám,ale pokud to má být konstruktivní téma poprosil bych,aby jsem nepsali lidé,kteří si myslí,že pentagram je ,,jednotka hmotnosti".Satanismus dnes není protivenství Boha,nýbrž satana zde pojímáme jako žalobce.který má poukazovat na tzv.vlky v rouše beránčím,kteří se skrývají pod znamením lásky a svatého kříže a konají zlo a nutí své ovečky,aby opustily realitu a konaly co se očekává,bez vlastních ideí.Nesojíme na straně zla,nýbrž stojí proti pokritectví a slepotě obecně.Satan je zde pouze smybolika.která jakoby zdviženým prstem poukazuje na ty,kteří skrývají svou pravou tvář.Já osobně mám přátele faráře,patriarchy i jednoho rabína a rozhodně nestojíme proti sobě v krvavých výpravách za pravdu jednoho,či druhého názoru.Já zcela respektuji všechny víry pokud je v nich využíván i zdravý rozum a rámcově i společenská konvence,která respektuje právo i soukromí ostatních.Jednoduše žádné,dělej tohle,nebo se stane to,či ono..."Nejsme tak odlišní od zvířat,nesmímezapomenout přirozenou lidskost.Většina lidí je dobrých jen proto,že se bojí božího trestu a ne proto,že jenom a prostě chtějí :)

tazatel (Po, 15. 12. 2014 - 06:12)

je stejná magořina jako...zajímají mne odpovědi od někoho kdo o tom něco ví, sori.

Satanismus (Ne, 14. 12. 2014 - 19:12)

je stejná magořina jako křesťanství. Kdo věří na Satana, nutně připouští existenci jeho protějšku. Satan sám o sobě není nic, tak jako nemůže existovast jeden pól magnetu.

tazatel (Ne, 14. 12. 2014 - 18:12)

Lukáši, jaký je podle Tebe rozdíl mezi Kristem a satanem? Zajímají mne fakta, ne kritika.

Kapitola 13 (Ne, 14. 12. 2014 - 13:12)

(protože moje příspěvky...Dobrý den.Jsem tady za Pohana 33,jelikož má více práce v našem chrámu a není tak schopný diskuzí na všech webech.Rád bych Vás informoval,že často pořádáme soukromé,ale i veřejné diskuzní přednásšky,kterých se může zúčastnit každý nad 18 let,bez rozdílu vyznání a s jednáním na úrovni,rádi přivítáme všechny,kteří mají co říct k tématům jako teologie,okultismus,fylozofie,věda 21.století,skrytá historie církve,judaismus i jiná náboženství,zločiny svázáné se sektami a další.Všechny přednášky a diskuze vedou zkušení historikové a hosty často bývají i významní vědci a spistovatelé z celé evropy,ale i teologové a judaisté,někdy k nám zavítá i budhistický,či hindustický učenec.Pro jakékoliv informace mě můžete osobně kontaktovat na e.mailu [email protected] pozdravem a hodně sil ke konstruktivním kritikám.Lukáš :)

Proč (So, 13. 12. 2014 - 17:12)

(protože moje příspěvky...proč je satan protivník Krista?
Satan není Biblický, je skutečný. Bible o něm pouze svědčí.

Pohane - jen do (So, 13. 12. 2014 - 16:12)

(protože moje příspěvky byly označeny za satanistické)

1.Lucifer - světlonoš - syn úsvitu - krásné
2.keltský rohatý bůh je Cernunnos, ale ten má parohy - viz dávná zobrazení.
3.Rohatých bohů je spousta - bůh Pan (rád proháněl mladé dívky) má rohy, ocas i kopyta - se velmi podobá podobě Baphometa.
4.proč používáte podobu Baphometa vynucenou na mučidlech - neuznávám - v těchto procesech šlo jen peníze.
5.Satan - diabolos - protivník Krista - nemám nic proti Kristovi(největší kritik špatných kněží - připadá mně, že to vy jste také - viz www.Luciferius.org - Kladivo na misionáře)
6.Luciferius Satanic WEB Nechápu - co má společného Lucifer(syn úsvitu) se Satanem (proč jste zvolili toto jméno, když to s tím populárním jménem nemá nic společného - Islám - náčelník andělů neuposlechl Alláha(Al- Láh = Pan Bůh)- stvořen z ohně ne ze světla jako andělé.se mně jeví jako dokonce rozpor?

Pohan33 (Čt, 11. 12. 2014 - 22:12)

cituji
****-
nehodlám...Je výrazný rozdíl mezi satanistou a vrahem a idiotem,který se za něj vydává.Vše se dozvíte zde.

https://www.youtube.com/watch?v=TlaK8IRNhek

Satan,je v našem pojetí uplně jinou věcí,než jak ho vykládá bible.Nemáme nic společnéhos biblickým satanem,spíše se stotožnujeme s keltským rohátým bohem.Viz.např.Baphomet...Nejdřív bych doporučil navštívit stránky www.Luciferius.org a tam se dočtete odpovědi na své dotazy a podobně.Později rád budu na objektivní kritiku a podobně.Díky :)

Reklama

Přidat komentář