Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Kuba (St, 8. 6. 2022 - 19:06)

V létě mám jet do Ameriky, tak jsem si začal psát na ig s lidma od tamtut. Už od několika lidí jsem se dozvěděl, že tam začíná být populární u kluků nosit plekny. Že prostě si vemou něco co se jmenuje goodnites a vypadá to jako slipy, a pak prostě neřeší čůrání a pustí to. Nebo že když hrajou na kompu, tak si prostě vemou plenku a do tý čůrají a kadí. Prý se to u nich normálně prodává v obchodech, neví někdo, kde se to dá sehnat tady? Díky

Jitka (St, 8. 6. 2022 - 19:06)

Já se synem mám stejný problém jako paní Jana syn trpí také epileptickymi záchvaty takže pleny musí nosit je mu ještě 8 let ale malého vzrůstu takže pleny má větší pampersky číslo 7 až 8 do těch se vejde normálně akorát teď přišel z venku a byl hodně pomoceny a říkal mi že se v nich i potí tak přemýšlím že mu do plenek budu ještě dávat jednu látkovou plinu on musí mít pleny také non-stop jelikož si záchvaty nevibiraji jaký den přijde on už je na plínky zvyklí a také je nosí úplně všude bez plinecek ani ránu ale občas ho nechám úplně bez plenek aby vetral nemůže přeci být furt zabalený v plenkách a punčocháče dávám s kraťasy také pak je ho lepší i venku prebalit kdykoliv je to možné vždy nosím batoh vybaveny s plenkami atd... Teď se šel umýt a pak ho čeká dávání látkových plen se svrchnimi kalhotky látkové pleny zatím používám ještě doma a jednorázové pleny dávám pouze na cesty krátké či dlouhé a hlavně na venek.

Návštěvník (St, 8. 6. 2022 - 08:06)

Máma mne poslala na týden se strejdou a bratrancem na hory do Francie. Mělo se jet přes noc a slyšel jsem jak se telefonem domlouvá s tetou, že mi má na cestu koupit plenky abychom neřešily stavění kvůli záchodům. A tak jsem ve 13 letech vyfasoval plenku jako malé kluk. Do auta jsem byl oblečený jen v silných punčocháčích a mikině. V autě jsem ale zjistil, že ani bratranec ani sestřenice plenky nemají, že si je odmítli vzít. Takže jsme stejně stavěli na benzínkách kvůli čůrání a já chodil na záchod jen v těch punčocháčích, plenku jsem měl takovou nasazovací, že šla stáhnout jako slipy. Nakonec ale když jsme dopoledne dojeli na hotel, tak jsem zjistil, že jsem ve spaní plenku trochu použil. Zjistila to i teta a donutila mne vzít si plenku čistou i přes den. Celou dobu na horách jsem strávil v plence a čas od času jí použil, hlavně když jsme byli na sjezdovce ale v podstatě i každou noc jsem se probudil s mokrou plenkou. Teta mi dokonce ve Francii koupila nový balík plenek, protože ty co jsem dostal od mámy tak mi došly. Ty nové plenky byly na lepítka po stranách a větší než ty natahovací. Po návratu z Francie, mi máma dává plenky na noc i kdykoliv někam jedeme autem i když je to jen kousek. Co přibilo v mém šatníku jsou silonky které mne máma naučila nosit a které nosím i pod kraťasy. čím je větší teplo tím mám slabší a jemnější.

Návštěvník (Út, 7. 6. 2022 - 15:06)

Bože

Jana (Út, 7. 6. 2022 - 08:06)

Tak sanitku jsem nevolala jelikož ho to přešlo tak leží v posteli v plenkách a punčocháčich a přesně chtěl abych mu dala i bodyčko tak vše má ale mezitím jsem už prebalit musela třikrát jelikož hodně čůra a dala jsem radši i dudlík aby se nepokousal a pít pouze z kojenecké láhve to už jsem volala dětské lekarce a ona mi řekla abych dala radši dudlík do úst aby se nepokousal a krmit pouze z kojenecké láhve radši teď si dává sunar kaši... A pak musím znovu jít ho prebalit do čistých plenek.

Jana (Út, 7. 6. 2022 - 04:06)

U syna 14 let taky dávám pleny jelikož trpí epileptickymi záchvaty tak je dostává ale před chvílí mne vzbudil jelikož dostal menší záchvat a říkal mi že se pomocil do plenek ale procural je tak jsem u něj až se probudí úplně ale do školy vůbec dnes nepůjde jelikož nesmí po záchvatu nikam jenom ho pak umyji a prebalim do čistých látkových plen se svrchnimi kalhotky které mají vyšitý silnější igelit a do školy pak zavolám že je po záchvatu epileptickem také svým dětem když mají tento záchvat tak se chci optat jestli dostávají pleny teď mi řekl že se i pokadil bohužel tak teď půjde se rovnou celý vysvleci do naha a já ho v koupelně celého umyji mohl by sám se umýt ale radši se to nedoporučuje od lékaře vždy když se mu to stane při spánku tak ho vždy musím celého umýt a prebalit a teď mu dám ještě látkové pleny se svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče radši a pak se jenom počká jestli se bude volat rzp a nebo nikoliv jak po chvíli usne tak to bude v pořádku.... Je mi ho líto že kluk ve 14 letech musí nosit plenky a punčocháče ale jinak by dopadl špatně minulý týden byl v nemocnici měl velký epilepticky záchvat a tam od nich dostávál také pleny bohužel už bude nosit plenky zatím nastalo bylo uvedeno od dětské neurologie že nosí plenky a dětské punčocháče mu zatím nevadí prý mu vyhovuji. Já ale nevím proč mu punčocháče vyhovují jestli to dělá kvůli plenkam a bodyčku tak to si neumím vysvětlit proč.

M (Út, 7. 6. 2022 - 00:06)

Matka jirika ten si hodně věcí vymysli jemu je bohužel 15 let ale plenky nosí protože že se začal znovu pocuraval do postele a oblečení před pěti lety měl dětské pomocovani do postele tak se mu to asi vrátilo zpět tak jsem mu prostě dala pleny ale i punčocháče frote nosí ale akorát doma a na venek má jednorázové pleny L3 jelikož mu drynites už nejsou tak jsem zvolila tyto plenky a aby si látkové pleny nemohl sundat sám tak bodyčko má nasazovaci přes hlavu doma mu dávám jenom látkové pleny a na venek jednorázové pleny L3 Abena dnes je také dostal na večer se svrchnimi kalhotky a bodyčkem přes hlavu ale také pyžamo nakonec chci zjistit jenom jak plenky zůstanou jestli suché či promocene a s dudlíkem má pravdu to jsem jenom řekla jestli ho bude plivat že použiji lepidlo ale papírovou pásku a obtocim mu ji kolem hlavy aby dudlík držel tam kde má být..... V puse já jsem mu řekla že dudlík mu nedám ale on si zatím stále stál že ho chce bohužel mít tak ho dostal a dudani dudlíku jak přes den a noc.

Pulec (Út, 7. 6. 2022 - 17:06)

Zajímavé malé miminko jestly hcete psát tak napište na e-mail [email protected] rád pokecam a rád bych se o takové malé dítě staral

Jiřík (Út, 7. 6. 2022 - 00:06)

Jiřík Sorry ale já mám telefon a vždy píšu když nikdo není doma a není mi 40 ani 8 let ale po pravdě mi je 13 let a pleny musím nosit bohužel za trest jelikož jsem se jednou pocural do postele a dvakrát do oblečení tak z se máma s tátou rozhodli mne prostě dát hold plenky sice je to štve že mne musí prebalovat ale je to takto udělalne já si musím zvyknout na pleny a oni na přebalování když mne dávají ještě látkové pleny se svrchnimi kalhotky a bodyčkem ale dnes jsem večer dostal 3 látkové pleny s jednorázovkou které mamka objednala jsou m3 jednorázové pleny pro větší děti ale cítím že jsou silnější ale to poznám až bohužel ráno když mne mamka prebali do čistých plenek ale jednorázovék já už jsem pleny nechtěl na noc ale měl jsem smůla dostal jsem je se svrchnimi kalhotky a bodyčkem a ještě mám bohužel dudlík v puse a já jsem mamce říkal že ho nechci ale ona řekla že když ho budu plivat z pusy tak mi ho prilepi prý tak jsem zvědav jestli existuje nějaké lepidlo na dětský dudlík aby to dítě stále neplivalo z pusy ven......

Martin (Po, 6. 6. 2022 - 21:06)

Jiřík: Sorry, je ti 8 let a píšeš tak dobře i s občasnými chybami? Ačkoli jsem také člověk, který miluje plínky, ale nevěřím tomu, co píšeš. Vymýšlet fantazie by se mi nepodařilo. Tipuji, že je ti 20-40 let? Být tvůj otec, zakázal bych ti počítač na nějakou dobu.

Bouše (Út, 7. 6. 2022 - 04:06)

Tady je to o jednom člověku max. dva. Přerostlej a přestárlej uchyl. Napíše to a ukápne mu do trenek jak se z toho udělá

Jiřík (So, 4. 6. 2022 - 12:06)

Já mám pleny také stále přes den a noc a mne je 8 let a také všude jak doma tak i venku ven je dostávám pro jistotu ale doma je nosím jenom na noc jelikož se pomocuji do postele a že mám bodyčko mne vůbec nevadí spíš vyhovuje ale dnes jsem si mamce řekl když mne sundavala noční pleny tak jestli by mne mohla dát i plenky přes den a neváhala a dala mi je ale doma používám klasické látkové pleny a pvc kalhotky s bodyckem mám na sobě 4 látkové pleny a ptal jsem se mami jestli ji to nevadí že mne prebaluje jako malé dítě a ona mi řekla že je lepší mne prebalovat než aby prevlekala postel a oblečení tak mi bude dávat pleny radši vždy se látkové pleny vyperou a dají vysušit na zahradu na šňůru a nebo se používá sušička prádla a pak se jenom složí na počet plenek které používám a nikdy jsem si všiml že nemám pvc kalhotky ale mamka dává do plenek založený igelit. Jenom přes jednorázové pleny dostávám pvc kalhotky pro větší jistotu teď je výhoda že je teplo že mám jenom jednorázové pleny a kraťasy a dlouhé tričko ale včera jsem měl místo trička bodyčko a také nikdo nic nepoznal vůbec jelikož mne mamka sundavala pleny až doma když jsem přišel z venku ale byl jsem obojí ale mamka si všimla že jsem měl jinou jednorázovou plinku zn. Huggies to se mne zeptala kamarádova mamka jak jsem na tom s plinkou a já řekl že jsem jenom pocurany a ona mi řekla šup na postel a já ti dám jinou plinku. Kamarádovi jeho máma také dává přednost jednorázovim plenkam ale on je nosí pouze na noc ale přemýšlela že mu je bude dávat i přes den do kraťasu jako to mám já tak dneska se uvidí jestli je bude mít ale jemu je 6 let jsou to sousedi vedle v baracku tak teta to vidí vždy u nás ty látkové pleny na šňůře vyset některé plenky jsou od ní látkové ale doma jsou i ty kapsove plenky ty jsem ještě nedostal teď jsem už doma a čekám na mamku až přijde domů aby mne mohla dát látkové pleny s pvc kalhotky a bodyčko a nebo půjdu k tetě a od ní dostanu do jednorázové pleny a punčocháče s laclem místo bodyčka říkala že kdykoliv mohu přijít když mamka nebude doma já mám i ve škole plenky drynites kdybych se náhodou ucurnul tak až to není v oblečení ale v plince... Tak jsem u tety tam jsem se musel vysvlect úplně do naha akorát mi zůstalo tričko pak jsem si musel lehnout na postel a teta mne dala kapsove pleny ale do nich dala 3 látkové pleny a bodyčko mám taky tak jsme na zahradě já a její syn a teta nám dělá svačinu oběd jsme měli ve škole jenom já tedy a už cítím v plenkách mokro trochu tak po svačine si řeknu o přebalování jelikož nemám tušení jestli kapsove pleny protekaji tak uvidím a mamka přijde z práce až večer kolem 21 hodin ale to už dávno budeme spát tak budu dnes u tety spát postýlka je už připravená stejně jí teď vyzkoušim po svačine jelikož si půjdeme lehnout jako každé malé dítě po obědě tak mi to máme po svačine... Tak už mne teta volá aby jsme šli do vnitřních prostor na svačinu už to kluci znáte to co vás čeká po svačine tak jak koukám na tebe jiriku tak ti budu muset ovazat látkové pleny kolem krku abys se neukázal sice to je v kojenecké lahvi ale kdyby náhodou něco ti uteklo je to kašička s banánů to můžeš dudat v postýlce ale teto já jsem pocuran neboj Jiříku tyto plenky neprotecou když máš 3 látkové pleny s kapsovou plenkou i ta plenka je prosita se třemi plenky tak až oba vás prebalim po spánku tak dobrou noc a místo toho telefonu si vezmi dudlík do pusy a spát a tel si vezmu já kdyby ti volala mamka tak jí řeknu že si u nás.....

Lenka (Pá, 3. 6. 2022 - 05:06)

A proč má plenky stále pocuravas se do postele či oblečení tvá máma asi ví proč ti dává pleny a bodyčko abys si pleny nemohla sama sundat a jaké ti dává látkové či jednorázové pleny. Já synovi 5 let zatím dávám jednorázové pleny pampersky zatím ještě 5 a je spokojený ale dávám mu bodyčko a svrchní kalhotky ale mám i dceru 10 let a ta si pleny vyžaduje sama na noc také pampersky číslo 8 a taky je spokojená ale přes den pleny nemá ale když je plenka z noci suchá ale to většinou přes víkend tak ji plenky ponechám a když vše udělá do plenek tak ji pak neprebaluji jenom plínky sundam a je bez nich ale zase syn je má furt ale když se nikam cestujeme tak si i dcera řekne o plenky ale jak říkám nosí je jenom když si řekne ona jinak nikoliv.

Návštěvník (Čt, 2. 6. 2022 - 21:06)

já třeba ty bodyčka nesnáším, je to uplí na těle, na ramínka nejde prostrrčit ruka abych si to sundala, mám v tom nohy od sebe jak to je stažený a plena plná a ať rukama nohama hážu a snažím se to sundat, je to tak dobře udělaný že se doho bodyčka ani moc nedotknu a tudíž se mi nedaří to sundat, uplně mučící nástroj

Návštěvník (Pá, 3. 6. 2022 - 23:06)

pokud to bodyčko máš těsný a nejde ti dát ruka pod ramínko aby sis sundala to oblečení horem, a pokud se ti nedaří ani dostat se kvůli lemu v rozkroku k pleně,aby jsi s ní mohla manipulovat , je to správné body na to aby jsi v něm zůstala . Takže bohužel, ano takto to funguje, budeš muset svou poslušností přesvědčit maminku že to body nepotřebuješ, ale proč ho nemít ?

? (St, 1. 6. 2022 - 14:06)

Ty Bouše tady to je o dětech které plenky a punčocháče či overaly či dupačky nosit musejí když jsou nějaké nemocné jednou nevíš stane se ti velký úraz a budeš v nemocnici tak pleny budeš dostávat také??? A nikdo se ti ptát nebude a nebo si necháš strčit cevku do pindoura ale i do zadku on ten klučina co dostává pleny zato přeci nemůže když to jeho teta od mami dostala příkazem tak ti dám jednu radu tak na tyto stránky nelez a číst tohle nemusíš hodně děti se mne taky posmivali že jsem v nemocnici nosil pleny ale problém byl v tom že ty které se mi posmivali tak je nosili také.? Mne tenkrát bylo 11 let a když dítě leží po úrazu v posteli a nemůže se hnout tak pleny jsou jeho součástí a vše dělá hold do plenek a že nosí punčocháče ale i bodyčko a nebo dupačky je jeho vlastní věc a nebude přeci uchyl přečti si úvod co tam je psáno. Můžou větší děti při cestování nosit plenky. Není tam psáno o uchylech přeci a nebo snad jo. Ono to také může být dítě které prostě nevyrostlo ještě hold s plenek plus to co k plenkam patří.!!! A může to klidně psát i v ruštině či v ukrajincine takové děti které jsou z Ukrajiny tak prostě mají strach z války ač jim je od 1 až do 15 let tak se strachy pocuraji či pokadi a ono stále aby se prevlikalo oblečení či celá postel tak mají radši Nappies.

Mirek (Út, 31. 5. 2022 - 11:05)

Já jsem omarodil a jsem u tety mamky sestry a ona má malého synka který nosí plenky ještě ve 3 letech ale mne je také dává tak je semne batole v 10 letech mamka ji řekla až moc s postele nevylejzam že ať mi dá radši také pleny a dává mne je už od minulého týdne tak teď mne prebalila a dostal jsem 4 látkové pleny s pvc kalhotky a bavlněné punčocháče sice jsem pod dekou v posteli a potim se a čůram a kadim do plenek jako malé mimino a denně jsem přebalovány tak 4x já jsem tetě říkal až mne k posteli dá radši nočník ale ona mi řekla že mamka ji řekla až mi dá radši pleny že to bude lepší pro mne tak jsem to zkousnul být v plenkách a je to docela dobrý celý den a noc být v plenkách a punčocháčich a stará se dobře a občas dostanu i sunar do kojenecké láhve s menším průtokem v dudlíku abych si prý užil být malé batole ale dává mi i kaši v kojenecké lahvi většinou si lahev držím sám ale mám také ovazanou látkovou plinu kolem krku abych se neumazal ale občas mi dá i pevnou stravu ale krmí mne i když bych mohl jist sám pak až domarodim tak se mi bude stýskat po plenkách a po ostatních věcí to jsem tetě říkal ale odpověď jsem dostal jednoduchou když bydlíme v jednom baráku tak já mamce dám látkové pleny a gum kalhotky a bavlněné punčocháče a může ti dávat pleny jenom na noc ale o víkendu můžež mít pleny non-stop když tě budu muset občas hlídat a já jsem se optal jestli budu muset mít pleny i venku no jestli bys chtěl i to se dá zjistit koupi se větší pleny jednorázové pro větší děti jako si ty a budeš mít pleny i venku pod tepláky či kraťasy třeba ale i do bazénu třeba na existuji pleny do vody přeci a této ano mirecku to mne budeš ty a nebo mamka prebalovat venku jako prebalujes svého synka ano úplně stejným způsobem a co třeba když kolem nás nikdo půjde jako např děti mého věku no nemáš se stydět to přežijes to s jednorázovkou je jednoduchý způsob přebalování klidně i ve stoje tě prebalim ani si toho nikdo nevšimne tak to jo už se těším na prázdniny to se těš první měsíc pojedeš se mnou a s mim přítelem do Chorvatska a celý měsíc budeš mít pleny non-stop jelikož u malých dětí v hotelu plenky vyžadují aby je měli aby nedošlo k nehodě pomoceni postele a teto můžež mne prosím prebalit já jsem pocurany přeci jsem ti dala 4 látkové pleny tak já to mám vidrzim do oběda a po obědě vás oba prebalim a půjdeš i ty spát s dudlíkem v puse jelikož si celou noc kaslal tak abys se trochu i vyspal a teto já jsem už dlouho nekadil no to jsem si všimla že když jsem tě vždy šla prebalit tak si byl jenom mokrý k obědu ti dám ridkou kaši s trochou projimadla a nebo chceš teď čípek do zadnice abys se mohl do oběda vyprázdnit jó klidně mi ho dej prosím. Tak ti stáhnu punčocháče a gumové kalhotky a pocurany pleny a víš co já ti dám suché rovnou stejně se ještě jednou pocuras a rovnou i pokadi tak tě před obědem umyji a dám čisté látkové pleny ale dostaneš rovnou 6 látkových plen jo souhlasím a zkusím ti dát i overal já se kouknu do skříně u tebe v pokoji jestli ho tam máš ale musí tam být jelikož mi mamka koupila 3 overaly a možná tam jsou i dupačky ještě když jsem byl doopravdy batole a nosil jsem dupačky ještě v 8 letech.

Kaja (Po, 30. 5. 2022 - 01:05)

Kdo by nenosil v tomto počasí punčocháče jako např já je nosit musím a vždy před mámou si je musím obléci ale to mezitím už mám nasazené jednorázové pleny a punčocháče vše drží kde má já mám o číslo menší punčocháče a takto chodím ven v punčocháčích ale mám ještě tepláky samozřejmě také.? A doma mám průhledné punčocháče aby pleny byli vidět hlavně když kadim do plenek pak mne mamka prebaluje i když pleny nechci ale ona je jiného názoru řekne že jsem malé děcko které potřebuje mít ještě plenky na noc ale i den a nebo 24/7 takže non-stop je mám já už chodím do 3 třídy ale i ve škole musím mít pleny ta škola je speciální tak tam plenky nevadí a noseji je i ostatni děti proč nosím plenky jednorázové jelikož mám hyperaktivní močový měchýř a nevydržím to už semnou byla mamka u lékařů ale ty zjistili právě toto že mám v 5 letech a teď mi je 9 let a pleny mám stále tak mamka trvá i na tom abych nosil i punčocháče venku klasické dětské lépe bavlněné a pro domácí nošení stačí nylonové či silonove punčocháče že dostanu jednorázové pleny ale i s frote plenkou pro větší jistotu sání a pak punčocháče ale nikdy i přes bodyčko ale jak kdy spíš občas teď bych měl dávno spát ale já jsem pocurany a pokadeny a už na mne mamka jde a mamka mne říkala jakto že nespíš jelikož já jsem mokrý a posrany tak potřebuji prebalit do čistých plenek tak si mohl říci přes chuvicku že chceš plenky čisté tak mne vzala ještě do koupelny na přebalování ale to vám bylo nadeleni v plenkách ale měl jsem to i v bodyčku tak mne celého umyla a pak dala v koupelně na přebalovacím stole 6 látkových plen a a svrchni kalhotky a pak dupačky a odnesla mne do postele a v puse mám dudlík jelikož se mi lépe usíná s dudlíkem ale mamku zajímala ta dětská chuvicka asi ji zapomněla nabít tak jí dala do nabíječky a řekla kdyby si byl mokrý tak si klidně řekni a já tě prebalim ale ne mamko nechám tě už spát a já to vydržím už do rána tak ok a koukej už spát. Dobrou noc.

Bořík (Ne, 29. 5. 2022 - 06:05)

Já musím nosit punčocháče
pod kalhoty do školy jenže
ty punčocháče mají našitý
lacl a ty kšandy jsou tak na
košile vidět a vepředu mají
ještě spojovací popruh do pismene H aby šráky
nepadaly a ostatní se mi
smějí. A musím mít pleny

Návštěvník (Ne, 29. 5. 2022 - 09:05)

kdo by v tomto počasí nosil punčochy

Reklama

Přidat komentář