Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Maja (So, 29. 1. 2022 - 06:01)

Stračeny se ozývají, panika ve stádu.

Pájja (Pá, 28. 1. 2022 - 07:01)

Pravděpodobnější je, že jedna zbloudilá Milka Maja hledá kravín, kde by si tupě bučela a nemůže pořád trefit mezi ty své :D Tak šup, hledej zase o dům dál, slušná společnost není nic pro tebe.

Aja (Čt, 20. 1. 2022 - 18:01)

Zdravím dievčatá. Dlho som sa neozvala, ale vyprovokoval ma príspevok od Maji k hodnoteniu tajto diskusie. V čase mojich op./ 3 roky/ som hľadala informácie, ktoré by mi pomohli uľahčiť obdobie návratu do normálu a našla som to tu. Takže milá Maja, ak máš problémy, čítaj a čítaj. Prejdi príspevky od začiatku a verím, že keď to budeš naozaj potrebovať, tak ti pomôžu a zistíš, že žiadny odborník ktorý si týmto neprešiel a má to naštudované iba z kníh nemá toľko skúseností ako nájdeš v tejto diskusii. Všetkým ďakujem. Aja

Alena (St, 19. 1. 2022 - 16:01)

Pájjo, já když sem začnu psát, tak hned tak neskončím, snad mi bude prominuto. Ale sama se podívej podrobněji na stránky té šumperské nemocnice, zejména na postup při TEP kyčle. Když nám psala Táňa z lázní z V. Losin, tak se divila, co je tam lidí ze Šumperka a jak špatně oproti ní (když byla sama tak krátce po výměně) chodí. Jak také jinak, když mají po "o" až do vytažení stehů nohu v sádrové dlaze. Teprve pak začíná rhb. a kdo se nechá přeložit z lůžka do lázní, např. do Losin, tak je to přesně to, čeho si tam všimla Táňa. Nás stavěli na nohy hned druhý den po "o" a cvičení začalo už před ní. Teď jsem si dala odpolední kávičku a trochu blíže se na ten špitál koukla. Předtím jen na čekací doby a v "novinkách" na Pacientskou cestu (nebo jak se to jmenuje). Po nechutném příspěvku prudiče jsem tam zavolala na ortopedii -v kontaktech primář, vrchní sestra a hlavní sestra ortopedie, tak jsem se spojila s tou hl. sestrou. Byla moc milá a já zase ráda, že jsem si vše ověřila. P.S. Včelka Mája zde není poprvé.

Pájja (St, 19. 1. 2022 - 19:01)

Alenko, pročetla jsem si stránky nemocnice Šumperk a mrkla na video. Ta fixační bota mě vyděsila, neumím si představit s tím ležet a nemoci kdykoli se jít projít nebo na toaletu. Stejně tak redony v posteli, ty mi pověsili na bok postele v držácích. Poprvé mi je vyndali už na JIPce, podruhé mi jeden nechali a odstranili ho den po přeložení na pokoj. Podpažní berle jsme neměli, ale všimla jsem si, že figurantka rovnou plně došlapovala a neměla bandáž nohou. Režisér udělal chybuchybu :D Třikrát denně ledovat? My celý den. Zase je vidět, že všude je to jinak. Bavila jsem se se známou, která je dva měsíce po operaci v Mostišti. Chodí hůř než před operací. Bolesti má pořád, nespí, na boku stehna zatvrdlá boule, která se udělala dva dny po propuštění. Volala do nemocnice, když jí z rány nic neteče, nemá jezdit. Nohu má teď skoro o 2 cm delší, druhou kyčel má zdravou. Žádná kontrola po šesti týdnech, má se objednat až přijede z lázní. Nesmí skoro nic, ani rotoped, prý v lázních ji rozhýbou. Jsem valila oči, a to se těšila, že bude bez bolestí. Bolí ji i záda. Do lázní až za měsíc. Domů žádná sanitka, vlastní odvoz a měla se snažit alespoň pololežet. Dost mě to překvapilo, že nemusí na kontrolu. Snad se jí to vše zlepší, je to moc hodná paní.

Alena (Čt, 20. 1. 2022 - 17:01)

Pájjo, mně to video přišlo tak nějak naaranžované, spíše přearanžované. A také by si měli sladit informace. Na videu fixační bota, při popisu jednotlivých zákroků mají u TEP kyčle sádrovou dlahu. Děsivé je obojí. Už mám kromě TEP dalších pár operací za sebou, redony jsem vždy měla v držácích zavěšené na boku postele. Tak jasně, všude je to jinak (nemyslím tím jen ty redony), tak buďme rády za ty "naše" nemocnice a "naše" operatéry. Té tvé známé je mi líto, pár takových případů tu už párkrát v minulosti bylo a i přes dlouhou diskuzi postupně došlo k trvalému odmlčení, tak ani nevím, jak to dopadlo. V Mostišti měla operaci i Alča, že? Už dlouho se neozvala. Hezký večer všem.

Pájja (St, 19. 1. 2022 - 18:01)

Ali, mrknu. Před pár dny byla ve zprávách reportáž o nemocnici v Liberci. Taky tam mají svoji pacientskou cestu, podobně to asi bude ve více zařízeních. Jen Šumperk se chlubí, že hospitalizace a rekonvalescence se tím zkracuje. Podle postřehů Táni o tom pochybuji. Já kdybych nezvedla zadek a nejela do jiné nemocnice naštěstí "jen" 40 km od nás, tak asi dodnes (13 let) poslouchám, jak doktor nechápe, že mě bolí nohy a mám problémy s pohybem. Včelka Mája to mě rozesmálo.

Věra (St, 19. 1. 2022 - 15:01)

A zaperlil :-)

Alena (St, 19. 1. 2022 - 16:01)

Věrka nám jistě brzy napíše sama, nepotřebuje k tomu cizí klávesnici.

Alena (St, 19. 1. 2022 - 14:01)

A pro ostatní, kteří mají potíže a třeba si tu jenom čtou a nepíší: Jsem 12 let po TEP obou kyčlí. Ve svém tehdejším špatném stavu bych nebyla už schopna si vyčekat ten rok i více, což byly tenkrát čekací doby v pražských nemocnicích. Tak jsem hledala mimo Prahu a našla. To chce pouze trochu aktivity, nic jiného. I v současné nelehké době to jde, což si tu lze přečíst, dokonce i z doby nedávné. Nechci se tu opakovat, lze listovat zpátky, také jsem listovala po objevení těchto stránek. Hodnota této diskuze opravdu není nulová, ale obrovská. A komu se to nezdá, tak přece není nucen sem chodit. A pokud chodí a rady přispěvovatelů mu nevyhovují, tak pro něj platí totéž. Všem přeji hezký den a současně zdravím do lázní i do nemocnice. Holky, pište a na prudiče se vybodněte. A když už nás nazvali drbárnou, tak "drbejme" dál, mnohým to totiž hodně moc pomůže a to je přesně to, o co tu v té diskuzi jde.

Věra (St, 19. 1. 2022 - 09:01)

Děvčata, dostala jsem plavání v bazénu a zatím to jde. Ten pocit, když jsem tam po dvou letech zase šla a ono to šlo, to bylo úžasný. Píšu na mobilu a to mi dost nejde. Jsou tu čtyři počítače, ale pořád tam někdo je, tak pokud tu zase někdo nezaperlí, napíšu až budu doma. Nebo pokud se nestane něco, co byste se měly dozvědět nebo co by vás pobavilo. Ještě mám 14 dní.

ad cu (Po, 10. 1. 2022 - 19:01)

Škodná je všude.

Eva1 (Po, 10. 1. 2022 - 16:01)

Zdravím všechny kultivované lidi - Ty co zde hledají rady či je trpělivě udělují . Nahlédla jsem zjišťuji že se zde diskuze jaksi zvrhla.A pak - NĚKDO
nyní použil můj pseudonym! ! -Eva1-naposledy jsem reagovala na Alenu a ji doporučovanou skandinávskou obuv!

Alena (Po, 10. 1. 2022 - 17:01)

Evi, máme tady škodnou, občas se to stává. Všem, co sem chodíme, je jasné, že ta předchozí Eva1 nejsi ty. Věřím, že tu brzy zase bude klid. Hezký zbytek dne všem.

Eva1 (Po, 10. 1. 2022 - 14:01)

Kecáte covid hrozně působí na lidi co trpí depresemi a panickými poruchami. Jsou jich plné čekárny na psychiatrii.

fanda (Po, 10. 1. 2022 - 13:01)

Žádného tepkaře s covidem neznám, ale určitě by záleželo na průběhu. Tepky ohrožuje infekce, je otázka, zda u covidu vzniká?! Kamarádka je astmatik, měla covid a doktorka do ní kvůli plícím cpala antibiotika. Takže těžko říct. Mám známého hasiče, byl po první dávce očkování a skončil s covidem v nemocnici. Ještě stihnul nakazit manželku a když ho pustili, nechal tam odvézt ji. Poslední týden se mi nohy také ozývají. Změny tlaku, dnes má už pršet, hrůza. Dokonce jsem po dlouhé době polkla Ibalgin. Dnes jdu na druhou lymfodrenáž, snad ji nohy ocení. Mám po první dávce, tak nějak věřím, že by už měla chránit.

Ok (Po, 10. 1. 2022 - 13:01)

Ok

Tana (Pá, 7. 1. 2022 - 20:01)

Ahoj holky! Alčo taky na tebe myslím a pořád držím!
Tady v laznich je chlápek s operovanymi oběma kyčlemi zároveň. Celkem nechápu, jak to jde.
Pájo, rozumím Ti, s těmi lázněmi, budu je chtít zkrátit, je to dlouhé.
Ke stafylokoků a Třinci. Od mě mámy manžel tam byl na výměnu kolene a v nemocnici chytil stafylokoka. At to zkrátim. Šílené martyrium, domácí osetrovani hnisající rány. A závěr? Amputace nad kolenem, je které ovšem nedošlo, protože otcim den před tím v nemocnici zemřel...

Ještě jednou Alena (Čt, 6. 1. 2022 - 23:01)

Oprava: kolenní kloub, ne kyčelní, kterým jsem začala ten smutný příběh.

Alena (Čt, 6. 1. 2022 - 23:01)

Celý den myslím na Alču a doufám, že to zvládá a teď už snad bezbolestně spí. To jí ale určitě přejeme my všechny. Snad se nám brzy ozve. Také bych ale chtěla reagovat na Pájjin příspěvek o jejím známém, u kterého jasně šlo o naprosté porušení všeho, co se má po operaci dodržovat. Já tu ale mám jiný příběh o bolestech po operaci. Šlo o lékaře mého manžela, který ještě před epidemií podstoupil výměnu kyčelního kloubu. Vše proběhlo na jedničku, ale po čase začalo koleno zoufale bolet. RTG ukázal, že je vše v pořádku, leč bolest se zhoršovala. Abych to zkrátila, tak se pak ukázalo, že přímo v nemocnici se nakazil - jde o tzv. nemocniční nákazu (nozokomiální nákazu). Nechci to podrobně popisovat, lze najít ve Wikipedii. U něj šlo o "stafylokoka". Koleno muselo ven a začala dlouhodobá léčba. Po jejím ukončení další "o" a nový kolenní kloub. Po čase opět bolesti a vše se opakovalo. Celkem 5 operací, teď už pomalu odkládá hole a opět ordinuje. Manželovi předepisuje životně důležité léky, tak i přes všechny ty problémy byl se svými pacienty v kontaktu a pomáhal, což je ve stavu našeho zdravotnictví skoro neuvěřitelné. Už moje ségra, která léta pracovala jako zdravotní sestra v nemocnici, mi kdysi o těchto možných nemocničních nákazách vyprávěla, tak jsem ráda, že jsem si na to při všech těch svých operacích nevzpomněla a že nejen mne, ale i vás všechny tento malér nepotkal. Tak dobrou noc, Alče držím všechny palce, posílám pozdravy do lázní, ale i všem ostatním.

Reklama

Přidat komentář