Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 14:09)

V., to byla odpověď pro dotyčného, který chtěl urgentně vyšetřit. Jinak vy žádanku potřebovat nebudete a bude to samozřejmě zdarma, pošlete mi prosím na sebe mail.

V. (Pá, 17. 9. 2021 - 14:09)

Jste úžasný, ani nevím, jak se Vám odvděčit. Založila jsem si nyní email pro zdejší anonymitu, je to [email protected]
Ještě jednou děkuji.

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 14:09)

Máte to tam.

TH (Pá, 17. 9. 2021 - 13:09)

Tady udelaji EMG samoplatci bez zadanky:
https://www.medicinaplus.cz/neurologie/cenik

V. (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Děkuji moc za nabídku, pane T., podařilo se mi objednat se k panu Kalousovi, ale až na půlku října a bohužel je potřeba žádanka, kterou nevím jestli se mi podaří získat. Šlo by to teda nějak přes Vás? Mám pocit, že se z toho neustálého tikani a divného polykání opravdu do té doby zbláznim.. Moc děkuji za informaci.

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Zkusím a dám vědět během pár dní.

Š. (Pá, 17. 9. 2021 - 07:09)

Zdravím pane Tomáši,muže ulnarni nerv/jiný uvízly nerv způsobovat fascikulace v oblasti pod vnějsi stranou lokte a kolem? Pokud se opru/zatlacim o hranu ruky(malikovou)tak tím jsem schopna fascikulace zapnout.Jedna se nejspíš o oblast svalu anconeus. Dekuji za informaci.

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Je to spíše méně pravděpodobné, ale ne vyloučené. Je potřeba vyšetření, především EMG, takto se nedá nic jiného doporučit.

H. (Čt, 16. 9. 2021 - 19:09)

Zkuste pan doktor Kalous, Praha 2 myslím. A antidepresiva jsou i pro těhotné a kojící. Psychiatr vám určitě doporučí vhodné a vhodné dávkování, třeba nizoucke dávky. Musíte něco udělat z tou úzkosti, takhle byste se zbláznila za chvíli. To opravdu nemá cenu se takto trápit.

V. (Čt, 16. 9. 2021 - 19:09)

To by bylo úžasné, moc ráda si ho nechám udělat, jen mě na to nikdo nechce poslat a nevím už, kam se obrátit. Obvodní lékař mi nedá žádanku a neuroložka nechce víc řešit. Nemáte tip na někoho, kdo bere bez žádanky a ideálně i v co nejkratší době? Okolí Prahy, Středočeský kraj.
Antidepresiv se neobávám jako takových, jen je problém s tím, že stále kojím a nerada bych něco posílala děťátku přes mléko, asi chápete, co tím myslím.

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Pokud byste EMG nesehnala, mohu případně zařídit, dejte když tak vědět.

Návštěvník (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Žádanku mam a dojedu kamkoliv.

Návštěvník (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Dobrý den Tomaši,
bylo by možné zařídit EMG nejpozději pondělí nebo i na zítra?

T. (Pá, 17. 9. 2021 - 12:09)

Tak na zítra nebo pondělí ne, ale existují zařízení jako Litnea (http://www.litnea.cz/cenik.php), kde provádí vyšetření i mimo ordinační hodiny. Dr. Cee je velmi dobrý. Můžete se zkusit domluvit přímo s nimi.

Návštěvník (Pá, 17. 9. 2021 - 13:09)

Děkuji za tip ,akorát už tam mají zavřeno ted,tak se tam už nedovolám ,nemáte ještě jiný tip kde by to šlo urgentně?Děkuji.

Návštěvník (Pá, 17. 9. 2021 - 13:09)

Zkuste tam napsat mail na [email protected]
Telefon tam ne uplne bezne berou, ja vzdy uspel az na nekolikaty pokus. Na mail vzdy odpovedeli obratem.
Na termin jsem cekal dva nebo mozna tri tydny, tedy uplne urgentne bych neuspel, ale je tam ta skutecnost, ze lze bez zadanky jako samoplatce. Cili pokud by snad nekdo mel problem se samotnou zadankou, tahle klinika je resenim.

Vera (Čt, 16. 9. 2021 - 18:09)

Dobrý den,
již 2 měsíce mám neustále fascikulace všude po těle , na rukách stehnech, úplně nejvíc na hyzdicj, spodní části stehen, lýtkach a taky musím říct že i bohužel na jazyku, což mě děsí úplně nejvíc.
Znervoznuje mě to, jsem dost na prášky z toho, že mám možná ALS. 23.9 jsem objednaná na EMG, ale mám pocit že to nezvládnu, že se zblaznim.
Kromě fascikulaci mám týden pocit ztuhlosti v oblasti licnich svalů na obou stranách, taky mne bolí neustále krční páteř.
Svalovou slabost nevím jestli mám, ale občas mi přijde že mám slabší vydrz.
Atrofie svalů taky nevím jestli mám, já mám už geneticky svalnatejsi nohy a nedá se to poznat, jestli tam nějaký menší sval ubyl,ale dnes jsem mě docela vyděsilo, že leginy co jsem oblikla před dvěma dny mi byly dnes volnější, tak mám strach jestli to není už ta atrofie.
Jsem docela alkoholicka, dokážu stáhnout bez mrknutí i celou láhev vinaa to vícero dní po sobě.
Mohly by ty příznaky, ty fascikulace být z alkoholické neuropatie, přečetla jsem ze to taky existuje, ale tam píšou že je tam je víc ta necitlivost v končetinách a tu až tak nemám.
Chodím normálně do práce, po práci jsem si byly vždycky zvyklá i zacvičit aerobik, ale poslední týden nezvládám nic, jsem úplně na dně.
Prosim není nějaké pracoviště, kde mě vezmou ihned zítra nebo teď o víkendu, už to vážně nezvládnu.

V. (Čt, 16. 9. 2021 - 18:09)

Ne. Jen 1x EMG nohy, ale ve svalu, kde jsem nikdy tik neměla. Ruce ani nic jiného ne.

H. (Čt, 16. 9. 2021 - 19:09)

Tak si nechte jen pro vás klid udělat EMG více svalu, včetně jazyka. Jehla se picha pod bradu. Ale z největší pravděpodobností to mate spojene z úzkosti. Antidepresiva vám pomohou. Nevím čeho se obávate. Získáte nadhled a zjistíte, že se vám uleví psychicky i fyzicky. A smířite se s tim, že prostě občas vám někde zaskube. Jako většině lidí, co sem chodí. A že to neni žádná tragédie.

H. (Čt, 16. 9. 2021 - 18:09)

Vyšetřena jste? Myšleno tím EMG?

Reklama

Přidat komentář