Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

H. (So, 21. 8. 2021 - 22:08)

Ano, měla jsem pocit, že mi tuhne tvar, jak u mozkové mrtvice. Bolesti, píchání body různe po těle, unavené svaly, bolestivé bodani, jak jehlou. Mravenceni, pocity horkosti v různých částech těla.

Tome (So, 21. 8. 2021 - 22:08)

Dakujem ze sa ma snažíte ukľudniť ze to nebude nic vážne vážim si to od obidvoch :)
Mali ste ale niekedy ked bolo
Toľko zasklbov aj nieco ako napríklad ja v lýtkach ze takú
Bolesť alebo presilenost v nich ? Nie typicky kŕč ale taky ako ze sa schyľuje chystá sa kŕč ale nevznikne iba taká predbolest ..
dnes uz som mal záskuby aj v achilovke aj očnom viecku snažím sa ale si to nevšímať ale niekedy tam príde aj taká stuhnutost bolesť ako keby

Tad (So, 21. 8. 2021 - 21:08)

ja to mam cca pul roku, vek 32, ted uz na to moc nemyslim, i kdyz to vnimam. Zpocatku jsem i me zene poplakal na rameni ze strachu. Psychika je svina. Jinak priznaky naprosto stejne jako vy Tome. Hlavne lytka, semtam stehno a jeste mene casto treba biceps, rameno. Pak cas od casu celodenni ocni vicko nebo jsem mel pul dne treba prostrednicek. Ve svalech cas od casu citim takove vibrace. Brneni a vibrace ve stehnech mi prestalo pote, co jsem prave zacal resit utlak uzinoveho nervu n. cutaneus femoris lateralis. (tech par prispevku prave ohledne utlaku a take tech prirodnich bylin (depress) jsem psal ja, jen jsem se nejak zapomel podepsat). No a pak mi fakt hodne pomohlo zveyseni mnozstvi pohybu a spanku, na chvili vynechani colovych a kofeinovych napoju (ted uz je zase piju, ale trochu se krotim, at se neproskubu do australie :)) a vcelku dost jsem prave zkousel ruzne depressy, kozliku atd - ja si naopak myslim, ze v rozumnych davkach (tj nekolikanasobnych, nez doporucuji pribalove letaky) to docela zabiralo.

Tad (So, 21. 8. 2021 - 21:08)

ja to mam cca pul roku, vek 32, ted uz na to moc nemyslim, i kdyz to vnimam. Zpocatku jsem i me zene poplakal na rameni ze strachu. Psychika je svina. Jinak priznaky naprosto stejne jako vy Tome. Hlavne lytka, semtam stehno a jeste mene casto treba biceps, rameno. Pak cas od casu celodenni ocni vicko nebo jsem mel pul dne treba prostrednicek. Ve svalech cas od casu citim takove vibrace. Brneni a vibrace ve stehnech mi prestalo pote, co jsem prave zacal resit utlak uzinoveho nervu n. cutaneus femoris lateralis. (tech par prispevku prave ohledne utlaku a take tech prirodnich bylin (depress) jsem psal ja, jen jsem se nejak zapomel podepsat). No a pak mi fakt hodne pomohlo zveyseni mnozstvi pohybu a spanku, na chvili vynechani colovych a kofeinovych napoju (ted uz je zase piju, ale trochu se krotim, at se neproskubu do australie :)) a vcelku dost jsem prave zkousel ruzne depressy, kozliku atd - ja si naopak myslim, ze v rozumnych davkach (tj nekolikanasobnych, nez doporucuji pribalove letaky) to docela zabiralo.

H. (So, 21. 8. 2021 - 21:08)

Ve 34 to zacalo

Tome (So, 21. 8. 2021 - 20:08)

Kolko ste mala
Rokov ked to začalo ? Ak sa možem opýtať

H (So, 21. 8. 2021 - 20:08)

Nejvice nepříjemné jsou svaly na hlavě, třeba ret když skube je to hnus... Lýtka jsou proti tomu paráda, věřte mi.

H. (So, 21. 8. 2021 - 20:08)

Všude, i jazyk. Nejvíce nohy, ruce, břicho, i drobné svaly ruky, včetně obavaneho svalu mezi ukazovakem a palcem. Nejdelší doba skubani v jednom místě cca 3 tydny, to byl palec u nohy. Ano je to prapodivna porucha, ale prostě existuje a časem se to opravdu minimalizuje až mizí.

Tome (So, 21. 8. 2021 - 19:08)

Vy ste ich mala v ktorých častiach tela najviac ? Jazyku ja napríklad vôbec ja najviac lýtka ale aj rameno sem tam ruka triceps ale to len fakt jednorazovo sklbne lýtka najviac a stehno sem tam .. mala ste z nich aj take holavejsie tie svaly tým ze tam tak sklbalo furt ?

Tome (So, 21. 8. 2021 - 19:08)

Dakujem napisala ste to krásne :) tak ja ked natom EMG vyšetrení nic nebude tak sa stYm samozrejme zmierim a budem žiť ďalej .. vy ich máte 6 rokov ja 2-3 týždne je to pre mna nieco nové predtým som to nemával vôbec ani to mravencenie a hlavne ja stych fascikulacii v lýtkach mam
Pocit aj ze sa mi zle chodí ze tie lýtka ako keby tým ze tam furt skáču tie svaly dostávajú take mini kŕče alebo su svaly take bolavejsie v nich .. si všímam tým ze tam tak často skáču ale ked vide EMG dobre samozrejme ze to uz nechám tak aj tak stM pravdepodobne nic nespravím. Mam 26 rokov no každému to začalo asi v inom veku niekomu skôr niekomu neskôr

Petr (So, 21. 8. 2021 - 19:08)

H, vy je mate i na jazyku ze?

H. (So, 21. 8. 2021 - 18:08)

Ano, mám je cca 6 let. Teď již minimálně.. že to nestojí za řeč. Též to pravděpodobně začalo ze stresové situace. A též jsem měla strach z ALS, jako teď vy. Chodila jsem opakovaně na vyšetření, vždy bylo negativní. Až jsem to uzavřela a naučila se s tim žít... Není to žádná hrůza, jen nepříjemné a neumírá se na to. Proto hlavu vzhůru a hlavně pozitivně myslet. Netočí se kruhu, jako mnozí, co sem chodí. Chtějí být neustále přesvědčování, že ALS nemají, zpochybňují vyšetření lékařů a dostávají se na psychické dno. Tak nedělejte stejnou chybu. Nechte se pořádně vyšetřit, což děláte a pak se s tim smirte. Nejste sám, jsou nas tisíce..

Tome (So, 21. 8. 2021 - 18:08)

Vy ste to H mala tiez tie fascikulacie po celom tele lytkach hlavne alebo mate stym skusenost ?

Tome (So, 21. 8. 2021 - 18:08)

Dakujem ste strašne mila
Osoba zw ste si ma vypočula a poradila a dokázala sa vzit do mojej situácie začalo mi to približne pred 2-3 týždňami po stresoch tie zasklby.. predtým som mal aj kŕč v lytku raz potom zas krce v ruke stuhnuté svaly na dotyk boľavé ale naštastie ta ruka prešla co asi pri ALs by tie kŕče v ruke zostali aj boľavé svaly stuhnuté..

H. (So, 21. 8. 2021 - 17:08)

Otravné to je, ale bohužel pokud na to budete myslet 24/7,bude to ještě otravnejsi. Zkuste je ignorovat, vím, že je to těžké, ale jde to. Nezaobirat se tím, nesledovat každý skub, nechat to být, jít se projít, něco začít dělat, pokud v klidu to zlobi. Počkejte na vyšetření, ale jsem si celkem jistá, že to ALS nebude. A lehčí antidepresiva vám nedoporucim, nejsem lekar, obecne to jsou nízké dávky ssri, můžete s nimi normálně fungovat, řídit a třeba i skleničku vína.. Žádné driaky,ktere oblbuji. Ale nervy umí zklidnit...

Tome (So, 21. 8. 2021 - 16:08)

No som rad ze ma chápete a viete sa do toho vzit strašne otravne su tie záskuby fascikulacie hlavne ked máte nohy v klude na gauči alebo pri stole a furt Vám cuka niekde inde najviac v lýtkach.. svaly sklbu vcera napríklad silno väčšinu dňa dnes trosku slabšie ale aj tak cítim furt .. a ake su take ľahšie antidepresíva ? Viete nejaké
Odporučiť ? Myslím ale ze sa k nim nedostanem skôr ako na to vyšetrenie EMG mozno ked by mi tam vylúčia ze to neni ALS tak to prejde aj samé tazko povedať. Ale niektoré príznaky nato ALS sedia. Niekedy fakt neviem uz ..

H. (So, 21. 8. 2021 - 12:08)

S Neurolem si Tome moc nezahravejte, zkuste spíše lehčí antidepresiva.. Třeba se vám uleví a ty otravné zaskuby se zklidní... Měly by.. A přírodní jsou k ničemu, to vám říkám dopředu... Efekt bude mizivy...

Tome (So, 21. 8. 2021 - 11:08)

Ja naštastie spávam normálne a nadváhu nemam. Nemyslím si ze to bude z toho. Fascikulacie mávam tiez na lýtkach jeden den silnejšie potom slabšie prestanú zas začnú. Brnenie vačšinou stehne a mravencenie býva aj ruke aj nohách do toho som mal pri fascikulaciach aj blbe pocity v lýtkach ako keby sa schylovalo ku krcu ale nenastal . Zevraj to Môže byt ten syndróm fascikulacii ze tam tiez bývajú takéto kŕčovite pocity na miestach kde su fascikulacie kedže sa tam tie svaly furt šklbu. Svalovú slabosť som zatial nepocitoval nejak ze by som si všimol ze nieco nedokážem co predtým Ano ,Ze by som spadol pri chôdzi alebo zakopaval nevladal to zatial nie naštastie. Uvidime 13.9 som objednaný na EMG s ihlami na vylúčenie ALS.Rozmýšľam furt ci to môže byt vsetko z tej TETANIE Latentnej alebo je to súbeh tetanie stresu a aj syndróm tych fascikulacii. Uz neviem niekedy snáď mi takto nezačína ALS

Návštěvník (So, 21. 8. 2021 - 00:08)

Kupte si volne dostupne bylinkove uklidnovace v lekarnach (neco jako depress, neco s kozlikem, medunkou, trezalkou). Kdyz ti moc neprezenete, tak i naduzivani vam nic neudela, ale trochu vas zklidni, lepe se vyspite, ale zaroven vas to neoblbne treba na rizeni. Navic nepotrebujete predpis. Zkuste a uvidite, jestli vam to nepomuze. Neurol uz je sila…

Návštěvník (So, 21. 8. 2021 - 00:08)

Brneni v stehne a mravenceni v nohach mi pripomina meralgia paresthetika. Nic nenormalnihi - Utlak citoveho nervu pri prechodu z briska do nohou slrze panev (mun laicky parafraovany popis). Jde jen o citovy nerv. Kdyz zmenite polohu nebo se hybete, odlehcite bricho - prejde to? Nemate nadvahu (kozni previs na brichu), nenosite prilis upnuty ci tenky pasek nebo tezsi bremena? Jen se ptam, protoze mam to same a zmena kalhot (utahovani pasku a na doma gate na volnou gumu :)) pomohly

Reklama

Přidat komentář