Reklama

děti a pláštěnky

Jáno (Pá, 4. 2. 2022 - 15:02)

Milá paní Jano, dal bych tomu vašemu fakanovi jednu pořádnou do tlamy a pláštěnku bych mu přicvaknul na oděv sešívačkou - blbec blbej bude nosit pláštěnku i kdyby se posral.

Melida (Pá, 4. 2. 2022 - 15:02)

Tak ono se toho dá vybrat designového už opravdu celkem dost. Spíš než konkrétní shopy doporučuju kouknout na nějaké srovnání a testy. Třeba tady https://www.arecenze.cz/plastenky/ je to popsané celkem fajn.

Petra (Pá, 25. 6. 2021 - 18:06)

Dneska jsem s dcerou šla se projít se psem. Když jsme vyráželi tak já jsem si klasika vzala svou dzinovou bundu. Bylo trochu vlhko tak si dcera vzala gumáky a její pláštěnku. Když jsme šli venku lehce poprchavalo ale pro mě to bylo osvěžující. Ale dcera udělala klasiku co dělá při mrholení. Zapne si pláštěnku ke krku nandá kapucu a utáhne šňůrky. Všichni okolo šli v tričku a ona si jde v pláštěnce že jí přes kapuci nevidím nic jiného než kruh oci nos pusa. Pak se vyjasnilo kapucí si sundala bylo krásné v tom tři kilometry před domovem začalo pršet a kroupy vítr. Já jsem šla zmoklá jak slepice a dcera jde vedle mě spokojená v pláštěnce s utazenou kapucí. Někdy prostě člověk musí být připraven. Prolomim svůj odpor a asi si koupím takovou tu igelitovou která je schovaná v klicence.

pavla (So, 19. 6. 2021 - 21:06)

pro yellow:psal jsi taky že jsi taky trpěl na záěty močáku a močové trubice a dokonce i s pinďourem,nemělo to souvislost i s tím prochladnutím?tyto problémy jsi měl jenom přes den nebo i v noci jak to měla tady jana s evou?

Yellow (So, 19. 6. 2021 - 21:06)

Ano mělo, jak jsem psal, me se i celkove od mala hure prokrvuji nohy, takze stavilo nosit holinky ve kterych bylo vzdy tepleji a plastenku do deste nebo mrholice a bylo po problému..

pavla (So, 19. 6. 2021 - 21:06)

ahojky všem,zajímavá diskuze,která mě taky docela zajímá.píšete tady o pláštěnkách,jaké jste nosili,nebo nosí vaše děti.napíšu vám svou zkušenost jak u mne tak u mých dětí.co se týká mě,tak jsem ročník 73 a v té době jsem nosila takové silnější pláštěnky myslím že značka fatra napajedla,měla jsem jich několik,pamatuji si že ve školce a ještě na ze začátku základní škol,jsem měla takovou puntikatou,kapuce byla na stahování s gumičkou,ještě dneska ji mám doma,kterou měla i moje dcera,potom jsem měla takovou samou s jahudkama,tu už nemám,ale pak jsem měla takovou červenou,tu mám taky a má ji aji dcera.pamatuji si,že když jsem byla mladší,tak jsem se taky hodně styděla za to,a nebo když jsem třeba ve škole zapoměla pláštěnku a potom pršelo,tak jsem si dokonce musela vzít pláštěnku od svého brášky,ten měl pro změnu takovou modrou s letadýlkama nebo s večerníčkem,to jsem se tenkrát jako malá holka hodně styděla.dneska ty pláštěnky co se vyrábějí,tak nejsou tak kvalitní jako byly dříve,i když jsem se tenkrát za to hodně styděla,tak splnily svůj ůčel,proto dcera i kluk mají pláštěnky které jsme jako já a můj brácha nosili.sice někdy je nechtějí nosit,ale když se někam jde,třeba do lesa,nebo někam se školou,tak je prostě musejí mít.jinak jak tady psala ze začátku diskuze jana a nebo ted nedávmo eva že mají problém že jejich děti mají problém s nošením pláštěnek a pak ten problém s nočním pomočováním,tak napíšu jak to bylo u nás. s dcerou jsem problém neměla,ta byla v pohodě,ale syn,který měl 8 let,nyní 12,tak v té době měl taky tento problém,že se dost často v noci počůrával,dneska už je snad v pořádku,i když sem tam se nějaká nehoda vyjímečně objeví,ale to jenom když je nemocný,nebo někde prochladne a právě proto reaguji na to že jak tady jana nebo eva psala,že to můe být i prochladnutím,že se někdy ty děti počůrají,tak to opravdu s tím hodně souvisí.proto jediné co jim můžu doporučit,tak ty děti teple oblíkat hlavně v noci,třeba i punčocháče,ted třeba v létě né,ale v chladném počasí určitě ano,jinak když prší tak určitě pláštěnku,aby dítě bylo fakt v suchu a nebylo promočené.co se týká toho jak přimět dítě nosit pláštěnku,tak můžu doporučit zkusit formou odměny,že když si ji bude brát tak mu třeba něco koupíte a i když se za to bude stydět,tak když bude vědět že mu něco slíbíte a pak koupíte,tak za tu ostudu mu to bude stát za to a pak si na to tak zvykne,že si tu pláštěnku bude potom brát automaticky i bez odměny píšu jenom ze své zkušenosti,třeba to pomůže i vám.

Yellow (So, 19. 6. 2021 - 21:06)

Odměna je dobry nápad, to ja nezažil. Kdyz sem si vzal plastenku ale nevzal si holinky a mama prisla driv, tak uz jsem vedel, ze bude zle. Vetsinou, kdyz jsem prisel domu, staly holinky proti dverim a na nich byla položená varecka, abych vedel co me čeká.. musel jsem mame tu varecku podat, zout tenisky a obout si ty holinky, co sem nechal doma, abych pry vedel proc dostavam a ze je mam nosit, pak uz jen ohnout pres botnik. Mamka mi stahla teplaky a vetsinou i slipy a uz mi sazela vareckou na holou a ja musel drzet, jinak by pridala navíc.

Petra (Ne, 20. 6. 2021 - 23:06)

Tak to je sila já když jsem jednou odporovala k tomu si vzít pláštěnku si pamatuju to jsem zrovna měla ten pršipláště byl začátek jara decentně pršelo a samozrejmne klasika vem si pláštěnku a holínky máš je tam připravené. Jsem zrovna šla s mámou se psem a byl to největší trapas šli jsme se psem venku poprchavalo a já jako největší kokot v pláštěnce a s utaženou kapucí jako do největšího lijáku. A to jsme ještě potkali spolužačky a ty si sli v tilkach a kratasech a ja oblečená v pláštěnece. Bylo mi trapně.

Yellow (Po, 21. 6. 2021 - 07:06)

Taky sem si zazil podobne situace, ne teda takovy extrem, ze by ostatni mely kratasy a tilko ale vetsinou treba bylo fakt osklivo a ostatni klasicky v mikine nebo bunde a kalhotech a ja v plastence a holínkach. Obcas to proste vyslo, ze jsem nafasoval plastenku a holinky rano do skoly a odpoledne kdyz se slo domu uz pralo slunicko, tak sla plastenka do batohu a jen v tech holinkach sem si to odslapal domu. Jinak u nas to bylo bezny, ze kdyz sem neposlechl prisel trest, mamka pro ranu nesla daleko a ja jak to byva ji daval docela dost prilezitosti od tech 12 uz, kdy sem vymyslel kraviny. S holinkama sem to vedel a vzdy vsazel na to, ze prijdu driv ze skoly nez ona z prace ale dost casto mi to nevyslo az jsem to vzdal a holinky proste nosil radši. Jednou jsem byl po skole, protoze jsem se popral se spoluzakem. Mamka samozdrejmne uz doma, venku lijak a ja v teniskach bez plastenky. Dosel sem domu, tam uz pripravena varecka na holinkach. Mamka me videla, ptala se kde sem byl, priznal jsem se dal zakovskou, kde sem potreboval podepsat poznaku. No dopadlo to jak nejhur mohlo pro me. Mamka me nechala svlect do naha, musel sem zase obout holinky a vzit plastenku. Rekla je to tak tezky, si to vzit? Tak vidis a tu rvacku ti taky z hlavy vyzenu. Ohnula me pres botnik, ohrnula plastenku a serezalame vareckou az praskla. Ja uz chtel utict, strasne to bolelo, jenze mamka si dosla pro kozeny pasek a pokracovala. To uz jsem nedaval a chtel utéct, samozřejmě me pridrzela a schytal jsem i nekolik ran pres kulky a pindoura, jak jsem se kroutil uz. No ve skratce, serezala me tak, ze sem druhy den zustal doma, aby to nikdo nezjistil, ze sem nemohl ani sedět. Pak uz sem si hodne rozmyslel zda pujdu v teniskach nebo holinkach ven, stejne tak jako nejaky lumparny.

Yellow (So, 19. 6. 2021 - 06:06)

V letr, kdyz bylo teplo a obcas bourka nebo přeháňky se pod ten modry plášť nosil treba jen tílko, slipy a do holinek slabe ponozky a stacilo to.. byl tak akorat dlouhy, ze kdyz mi bylo fakt teplo stahnul jsem si i slipy a nikdo nic nepoznal a me bylo akorát.

Petra (Čt, 17. 6. 2021 - 23:06)

Pamatujete na ten problém s tou mou dcerou a pláštěnkou? Svou zálibu posunula o hodne dal. Třeba a to myslím vážně nekecám spí v latexové kombinéze kukle a latexové pláštěnce. A přes den doma když má svůj latex a kuklu. Do školy když prší nosí pořád pláštěnky a gumaky.

Petra (St, 16. 6. 2021 - 19:06)

Pro doplnění vlasy jsem měla úplně zpocené a byla jsem skoro až zaparena

Yellow (Čt, 17. 6. 2021 - 07:06)

Tak to.je taky sila a holinky ti nevadily, taky si je musel nosit pri kazde rose nebo desti? Ja snad na jare a na podzim nenosil nic jineho. Dostaval sem holínky i do snehove břečky, abych nenicil jine botY..

Petra (Čt, 17. 6. 2021 - 20:06)

Ano taky jsem musela do sněhu i do letního deště. Ale někdy pláštěnka a holínky mě zachránily před brutálním proniknutím. Takhle jsme s kamarádkama byli venku a šli jsme do lesa byla rosa a mokro a já jsem zase měla pláštěnku a holínky zatímco me kamaradky měli jenom kraťasy a trička. A když jsme byli v lese tak začala bouřka ale strašná bouřka a věděla jsem tenkrát že když je bouřka nemůže být člověk v lese může udeřit blesk do stromu tak jsme šli na louku a základ je zalehnnout na zem ať nezasáhne blesk já si jen zapnula pláštěnku ke krku a nandala kapucí utáhla a protože moje pláštěnka byla jako kabát nenamočila jsem si ani kraťasy a zalehla a byla jsem v suchu. Zatímco kamarádky promokly jak slepice a jít 4 kilometry total promokly není zrovna dvojnásob komfort. Když přestaly blesky a začalo pršet úplně špagáty hustý déšť já si šla v suchu v pláštěnce protože jsem měla kvalitní pláštěnku tak ta se dala utáhnout tak že těsnila a měla jsem mokrý jenom obličej vlasy ne. A kamarádky byly úplně nacucane vodou. Tenkrát mi bylo úplně jedno že jsem potkala nějaké lidí tentokrát jsem se jedinkrát v životě nestyděla za pláštěnku jako obvykle.

Yellow (Pá, 18. 6. 2021 - 00:06)

Tak to byl asi okamzik, kdy ostatni zavideli.. co na to vubec rikali ostatni a byl nekdo, kdo taky nosil alspon obcas holinky nebo plastenku? Ja obcas od ostatnich vyslech nejaky ten posmesek ale jinak to brali, protoze vedeli, ze musim. Naopak bylo dobry, ze alspon holinky nosily temer vsichni z party, kdyz na ne bylo počasí, to sem max. slyšel nejakou tu narazku na to, ze mam holčičí holinky..mozna, kdybych mel uz jako kluk klučičí holínky, tak bych to nebral tak ukorne.

Petra (Pá, 18. 6. 2021 - 06:06)

Tak když jsem byla mladší třeba v sedmi letech trochu mi to vadilo ale když člověk je starší a dospívá tak už to začíná vadit například ono chápali mou situaci a smáli se mi jenom jednou a pak jsem si vysvětlila a byl klid.
Spíš to co jsem měla jinak než ty byla kapuce od pláštěnky mě sice vadila ale neměla jsem odvahu si ji i při mrholení sama sundat protože jednou jsem šla ze školy a poprchavalo a já šla sice v pláštěnce ale rozepnuté a bez kapuce to byl pak doma malér. Pamatuju si že jsem měla jako jedna z mála pak pláštěnku na zip většinou byly na patentky. Třeba měla ta tvoje pláštěnka stahovací kapuci?

Yellow (Pá, 18. 6. 2021 - 07:06)

Tak alspon, ze to slo vysvetlit, v partě co jsme mely, to chapali ale ve škole moc ne, byly tam taci, co me trochu šikanovali kvůli holínkám, tam jsem si zazil své, pritom jsme je nosily i na vylety nebo na pracovní činnosti i na branne cvičení ale ja je nosil i jindy narozdil od ostatnich, tak sem se stal terčem ikdyz vedeli, ze kdyz bych je nenosil, tak by me doma serezali..

Yellow (Pá, 18. 6. 2021 - 07:06)

Kapuci stahovaci mela aslpon ta kedna ale to az tolik mamka neresila, ale tak sem mel problem, kdyz jsem sundaval plastenku prisla na to. Jednou sla.vencit psa a ja samozřejmě jen v mikine, holinky sem mel ale pláštěnka byla hozena pres rosti. Mamka si me k sobe zavolala a kdyz me upozornila, tak sem si pro ni sel ale dokozal jsem tu plastenku o to rosti roztrhnout, no musel sem pak okamzite doma. Doma.mi byla receno, at utru psovi packy, to sem udelal a pak uz jsem se nestacil ani zout holinky. Do mamky vjel takovy vztek, ze vzal to psi voditko, stahla mi teplaky i slipy az k holinkam a serezala mi zadek tim voditkem..

Petra (Pá, 18. 6. 2021 - 11:06)

Jaké pláštenky jsi v životě měl? Já měla nejdřív nějakou fialovou s vilama u jsem mela do 7 let pak jsem mela měsíc nejakou klasickou smradlavou modrou od vietnamce. Pak jsem dostala nějaký černý pogumovaný pršiplásť . Ten byl velmi praktický byl dlouhy po kolena, na kapuci měl kšilt takže nepršelo do obličeje a ten prave mel to utahovaní kapuce a byl na zip. Kdyz treba byla zima stacilo pod něj hodit mikinu a byl z toho zimní kabát.

Yellow (Pá, 18. 6. 2021 - 21:06)

Žlutou, světle modrou, vinovou, červenou, maskacovou, vojensky zelenou a u babicky takovy gumovy silny kabat a k tomu gumove cerne vysoke holinky, co mi byly velky, ze mi padaly z nohou.

Reklama

Přidat komentář