Reklama

alkoholismus

Líba von Budweiser (Pá, 25. 12. 2020 - 18:12)

Chlastám 3 lahve vodky už od 6 ráno a zakoupím si 2 krabky a jedu až do večera. Nic prakticky nejím a zvracení přepiju.

Návštěvník (Pá, 25. 12. 2020 - 22:12)

To už je patologické , jdi se léčit , dokud je čas . Pozdě bycha honiti !!!

Návštěvník (St, 23. 12. 2020 - 15:12)

Stejně tak s vínem. Vinařské národy kromě putyk jako jsou všude nepijí víno samostatně bez jídla.

2.12.2020 (St, 23. 12. 2020 - 13:12)

(Praštil mě pánvičkou, pak bodal, líčil muž u soudu. Přežil díky lékařům)
Oba muži během silvestrovského dne a noci značně popíjeli. Belšán měl podle svého vyjádření cca 10 piv a sedm velkých rumů, Roman C. pil totéž, ale vypil toho o trochu méně. I tak měl bezmála dvě promile. Když se nad ránem vydali domů, náhodou se setkali na ulici. Přestože se neznali, slovo dalo slovo a Roman C. pozval nového kamaráda k sobě domů. Pustil muziku, rozlil pivo a víno. Povídali si, Belšán si ještě zakouřil marihuanu. Pak ale pohoda rychle skončila.„Řekl, že dělal bojový sport a ukáže mi chvat. Zkroutil mi ruku a svalil mě na postel. Pak mi zasadil pěstí několik ran do obličeje,“ líčil Roman C. Dodal, že útočníka odhodil a sám ho několikrát udeřil. Pak dal zakrvácený potah do pračky a šel na chodbu. Požádal sousedku, ať zavolá policii, a na Belšána křičel, ať odejde. Ten ale neposlechl, tak se vrátil zpět do bytu. „Dostal jsem ránu litinovou pánvičkou do hlavy, až jsem byl otřesený. Pak mě bodl do hrudníku. Pamatuji si, že řekl něco ve smyslu „teď jsi mrtvej“. Poté se mi zatmělo a probral jsem se až v mezipatře v kaluži krve,“ popsal Roman C., který byl v minulosti už třináctkrát soudně trestán.

Návštěvník (St, 23. 12. 2020 - 11:12)

Stejně tak s vínem. Vinařské národy kromě putyk jako jsou všude nepijí víno samostatně bez jídla.

Návštěvník (St, 23. 12. 2020 - 11:12)

Kultura pití piva tady v ČR nemá moc dobrou tradici, nechci tedy spekulovat, ale dle mého to musí mít nějakou tradici. A co je to za tradici , každý den v hospodě naklopit piv kolik snesu ?
Dřív se šlo s partou na pivo, dal se k tomu utopenec, nebo ještě lépe nakládaný hermelín s chlebem a šlo se domů. Dnes? Pivo je tak drahé, že si lidi chuťovky k pivu prakticky nedávají.

Návštěvník (Út, 22. 12. 2020 - 15:12)

Po pivu se blbne, ale po vodce se rve. Málem jsen se přesvědčil na vlastní hubu. Patrně neruský postsovětský dělník byl před peny marketem viděn s flaškou vodky a v krámě jsem ho potka ve frontě jak si jde pro druhou. Cyhtrá baba ho pustila před sebe rovnou na mně a šel do mně, no nějak ani nevím jak mi nedal přes hubu. Jestli měl v sobě jen jednu lahev vodky, nebo už dvě jsem nepochopil, ale spíš tam je to zvykem, když je velká oslava, tak půl litru na osobu není nic.

Jindra (Út, 22. 12. 2020 - 00:12)

Závislost se dle mého rozvíjí v etapě, že nějak se zapomenou lidi na začátku, když jim není divné, chodit ze začátku často do hospody a pak jim to nepřijde a namlouvají si, že ještě závislost nechytí do té doby než ji chytí, to zase o tom pochybují a říkají si, že včas budou umět skončit a pak ji mají na krku a skončit se jim nechce a tak dál a tak dál.

Návštěvník (Po, 21. 12. 2020 - 23:12)

Jak dlouho trvá rozvoj závislosti? Samozřejmě předpoklad je, že se tomu začnete věnovat jako intenzivnímu koníčku a máte excesy s množstvím a frekvencí chození na alkohol (nebere se za to společenské běžné žití, kdy se třeba zajde na skleničku během přestávky v divadle) a jednou měsíčně se sejde na oslavě narozenin a jednou v hospodě na slezině spolužáků a několikrát do týdne vínečko před pěkným večerem.
Pokud je to už 3-4 a chození do hospody s povedenou partou, tak potom trénujete na závislost.
U dospělého člověka trvá vznik závislosti většinou několik let, zhruba od jednoho do 5 let, takže alkoholická troska se může z člověka stát už i v mladém věku.

Petr (Po, 21. 12. 2020 - 22:12)

Mívám potíže před Vánoci s pitím, koupím si nevím proč tucet lahví whisky, nějak abych měl co pít do konce roku. Myslíte, že již jsem alkoholik?

Petr (Po, 21. 12. 2020 - 22:12)

Mívám potíže před Vánoci s pitím, koupím si nevím proč tucet lahví whisky, nějak abych měl co pít do konce roku. Myslíte, že již jsem alkoholik?

Pepa (So, 19. 12. 2020 - 15:12)

Ve čtvrtek jsem byl naposledy v hospodě U prince a pořádně jsem se sťal. Jsem alkoholik?
Měl jsem dvanáct velkách desítek.

Pepa (So, 19. 12. 2020 - 15:12)

Ve čtvrtek jsem byl naposledy v hospodě U prince a pořádně jsem se sťal. Jsem alkoholik?
Měl jsem dvanáct velkách desítek.

Jindra (Út, 13. 4. 2021 - 19:04)

Závislost se dle mého rozvíjí v etapě, že nějak se zapomenou lidi na začátku, když jim není divné, chodit ze začátku často do hospody a pak jim to nepřijde a namlouvají si, že ještě závislost nechytí do té doby než ji chytí, to zase o tom pochybují a říkají si, že včas budou umět skončit a pak ji mají na krku a skončit se jim nechce a tak dál a tak dál.

Návštěvník (So, 19. 12. 2020 - 15:12)

Hele, ale to se netýká lahvového pití sám na zahradě nebo doma a pití sám v hospodě, kde nikoho v podstatě neznáte, nebo to jsou alkoholici co jaksi znáte až z té hospody, tedy nevábná společnosti, na kterou pak svedete svůj alkoholismus v rámci alkoholové omluvy. Vždy tam několik pije extraligu a jakoby to zvládá a hospodský si je vydržuje, protože drží tempo ostatních.

Syůva (So, 19. 12. 2020 - 11:12)

Já jsem na vážkách zda jsem alkoholička. Proto vám sem napíšu můj vztah jak vypadá v tak v horní třetině mých picích štací. Obvykle dám v těch horších případech kolem tak deset, dvanáct piv a v rychlém sledu. Vyhledávám sama zahradní restaurace bufetového typu, kde si vždy chodím ihned pro další a leju ho do sebe. A u těch co sedí u mně slyším fráze typu. Ta ji má. Ta to koupila. Dobře sťatá. A v horších případech : "S tou bych si to rozdal, nic by si nepamatovala," nebo: "Tu bych chtěl mít doma."
Myslíte, že jsem alkoholička. Takhle silně se opiji jen jednou týdně.

Návštěvník (St, 30. 12. 2020 - 02:12)

Četl jsem, že není tak důležité jak často pijete,ale spíše jestli musíte pít denně a nebo máte již absťák byť slabý a za druhé kolik toho vypijete nejvíc při jedné příležitosti. Kupodivu je horší ti co pijí hodně na jedné akci, než ti co pijí víceméně nepravidelně a méně mají maximá v jeden večer než ti druzí. Mohou toho přitom vypít cekem hodně skleniček nad doporučené množství, ale není to nikdy extrémní, není to ta silná dávka, nemají tu toleranci rozvitou a nemají bažení když nepijí, nemusí ještě pít denně.

Návštěvník (So, 19. 12. 2020 - 13:12)

Četl jsem, že není tak důležité jak často pijete,ale spíše jestli musíte pít denně a nebo máte již absťák byť slabý a za druhé kolik toho vypijete nejvíc při jedné příležitosti.
Kupodivu je horší ti co pijí hodně na jedné akci, než ti co pijí víceméně nepravidelně a méně mají maximá v jeden večer než ti druzí. Mohou toho přitom vypít cekem hodně skleniček nad doporučené množství, ale není to nikdy extrémní, není to ta silná dávka, nemají tu toleranci rozvitou a nemají bažení když nepijí, nemusí ještě pít denně.

Návštěvník (Pá, 18. 12. 2020 - 23:12)

Dobrá nálada za vás nevyřeší vaše problémy, ale nasere*e tím tolik lidí, že stojí za to sí jí udělat. Ovšem ne pivem nebo alkoholem, to děláte dobrou náladu svému výčepákovi, který si vás bude snažit podržet, tím, že vám nikdy nedopustí tu dobrou náladu dosáhnout a navždy od jeho pípy odejít.

Návštěvník (St, 16. 12. 2020 - 10:12)

Já hledám orla sklalního. Neviděli jste ho tu náhodou? Asi ne, já tady vidím samé skalní opilce, ale žádného orla skalního..!

Reklama

Přidat komentář