Reklama

alkoholismus

Pavlína (Út, 25. 2. 2003 - 12:02)

AHOJ Andy a Betko, jestli to čteš.Tak po delší odmlce.. Pořád dokola nějaké potíže-teď ta chřipka, samozřejmě se nevyhla ani nám.Andy, napiš, jak pokračuješ ve svém úsilí, i když nepochybuji o tom, že je vše v pohodě!! Napiš, jakou máš náladu a tak. Já teda osobně nic moc. Maminka je zatím v pohodě, tak uvidíme. Stejně ale ve mně hlodá nejistota,jak dlouho to vydrží být zase dobré..Už jí nějak moc nevěřím.Uvidíme.. Tak holky, napište, chodím sem každý den,ale nechce se mi tady jen tak plácat,na to ty stránky nejsou :-)

andy (Po, 24. 2. 2003 - 21:02)

HALOO KOCKY KDE STE?AKO SA MATE?

andy (Po, 17. 2. 2003 - 22:02)

MILY GERGE, PRAJEM TI, ABY TA V ZIVOTE NIC ZLE NESTRETLO, ABY SI MAL VZDY SILU PROBLEMY RIESIT TAK, AKO SA "MAJU" -TEDA SPRAVNE.A ABY SA TI VTEDY, KED NAHODOU "ZAKOLISES" NIKTO NEVYSMIEVAL A NEPONIZOVAL TA CYNICKYMI STIPLAVYMI SLOVICKAMI ...:o)

andy (Po, 17. 2. 2003 - 22:02)

No parada! Tak sme sa zase zisli! Tesim sa. Mam sa dobre, priam skvele! Nepijem 3 mesiace, nefajcim 1 mesiac!A take dva tyzdne chudnem.Drzim sa .Som uplne super.A Vy? Pavlinka , co maminka?Betka, tak si hovorim: "ze vsetko bude dobre,len aby zdravie bolo"Kocky myslim na Vas, budem sa tesit, co napisete.Andy

Betka (Po, 17. 2. 2003 - 15:02)

Ahoj Pavlino, to vis, ze sem taky chodim, urcite napis, tesim se. B.

Pavlína (Po, 17. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj Andy a Betko! Omlouvám se za výpadek, ale měla jsemdo toho obě děti nemocné,takže sidovedete představit, že mi čas už nezbýval. Nebudu se zatím rozepisovat,protože nevím,jestli po tom, co si píšete mezi sebou, sem ještě chodíte ?? Dejte mi vědět.Pavlína

gerge (Pá, 14. 2. 2003 - 18:02)

asi cucaš taky?jinak nelze tvúj vyplod vysvětlit

Betka (St, 12. 2. 2003 - 14:02)

Andy, napsala jsem Ti e-mail na adresu, kterou jsi tady pred casem uvadela, abych sem netahala jinou tematiku. B.

andy (Út, 11. 2. 2003 - 19:02)

Betka,nie nie som smutna, fakt.Pises o sebe malo,napis viac,jasne ze ked dopracujes, mozno ti to tiez pomoze.Rada si od Teba par slov precitam.A.

Betka (Út, 11. 2. 2003 - 16:02)

Ahoj Andy,z Tvych poslednich dopisu citim, ze jsi smutna. Doufam, ze uz je to dneska o neco lepsi... Drz se, moc na Tebe myslim. Chapu, ze zmenit se je hodne tezke, taky se o to uz delsi dobu pokousim, i kdyz nepiju a nekourim, menit je vzdycky co. Proto chapu, ze to stoji hodne sil.Mej se hezky a vydrz! Stoji to za to. B.P.S.: Napisu vic, ale ted musim bezet pracovat (pisu uz delsi dobu praci, ktera me drti, proto ji potrebuju dodelat, aby mi pak bylo lip...:)

andy (Po, 10. 2. 2003 - 22:02)

Nikdy nie proti sebe. Ja som casto kvoli sebe plakala, aka som troska,vypila som 7 deci - 1 liter, pritom som vyfajcila 20-30 cigariet, a dobre som sa napapkala tak o 23 00.A plakala, hnevala, slubovala sama sebe a porusovala to.V mojom zivote sa s tych vonkajsich faktorov nic nezmenilo, len mam iny postoj. Postoj k sebe. Mala som trable, a hovorievam si: "preco robit sebe zle ,kvoli hluposti druhych". To ako : mna nahnevaju a ja si zato znicim pecen, pluca a postavu. Kvoli nahnevaniu. Obdivujem, a chcela by som to naucit moju dceru, takích ludi, sebavedomích, takích ktorí si robia svoj ranny jogging, vlocky, a meditacie , za akychkolvek okolnosti. Pri zamilovani, pri strate prace a tak.Snazim sa zit pre mna . Zit tak , aby som sa nemusela za seba hambit.Po tom tuzim. A tuzim aj vychovat dobreho cloveka, a byt babicka. Coho sa moja maminka nedozila. Hoci nepila.Betka, zazila som tolko trapenia, ze by sa Danielle Steelovej zamotala hlava s takeho osudu. Ale sme v rukach Bozich, mozeme riadit iba seba.Tak sa snazim. Pytala si sa co namiesto toho robim?Na kavicky vysedavat nechodim. Aj kvoli fajceniu. Ku kamaratke kde som zvyknuta tiez nechodim, alebo sedime v obyvacke namiesto v kuchyni.Doma nefajcime. Asi to poznas, ked mas doma 4 rocne dieta,nejde to. A vecer si hovorim, ze vsetci takto rovnako sedia pri telke. Ze je to normalne. Betka ,mas deti? tusim ano, ze?Co manzel? Praca?Ked chces napis mi viac, aj ked to nie je k teme.Budem sa tesit.

andy (Po, 10. 2. 2003 - 22:02)

Betka,som rada, ze si sa ozvala. Na stastie, moj manzel nefajci a moc nepije.Ja som o takomto svojom stave dlho snivala. Tuzim mat zivotospravu krasnej spokojnej zeny. Vecer travim pri telke, lebo kvoli dcere nechcem behat vselikde.Kedysi som sa zanedbavala, muz bol v praci, a ja som sa pravidelne opila neumyla a lahla neodmalovana. Pila som sama , citala som, telefonovala,alebo som si hovorila, aka chcem byt uzasna a ze dnes je to naposledy.Rano som vstala s bolestami hlavy a s vycitkami ako hrom!! A poobede uz som zacala mat napatie, ze si musim kupit flasu, lebo som bez nej STRATENA. Neviem co mam bez nej robit. Bola som bez nej bezradna a citila som sa bez nej sama.A mala som PANIKU. Viem , ale pomenovat svoje problemy. Ked som si ju kupila, nastal klud, blaho, vidina prijemneho vecera. A znova dola kazdy vecer.Moja dusa plakala. Ja som bola zo seba uplne na dne. Keby to neprislo, tato sila, tak fakt neviem.Uvedomujem si seba. uvedomujem si ze je normalne sa nudit, citit sa opustene,a vsetky tie veci ktorymi sa clovek trapi. Ale nikdy nemoze robit skutky proti sebe.

julie (So, 8. 2. 2003 - 05:02)

ahoj Andy o protirakovinove detoxikaci jsem neslysela,ale muzes si procistit telicko pustem.Zkus se kouknout na pust.cz.Pust je skvela vec.Zdravim a drzim palecky i na nohou.julie

Betka (Pá, 7. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj Andy, to je bezvadne, ze uz ani nekouris. Prestala jsi ze dne na den, nebo jsi to nejak omezovala? Je pravda, ze ja problemy s alkoholem nemam (ale nikdy nerikej nikdy...), spis se konzumaci alkoholu vyhybam a je pravda, ze maloco mi i chutna. Mam z alkoholu spis strach. Kourit jsem ani nikdy nezkousela, od mala jsem vedela, ze mi kour smrdi a ze je to neco nezdraveho (tatka kouril, mamka prestala, kdyz me cekala). Tvuj manzel kouri? Myslim, ze takova ta pospolitost: ted si spolu dame kafe a zapalime si, hraje taky urcitou roli. V kazdem pripade jsi silna natura, ze to takhle zvladas. Pamatuju se, ze jsi sem psala, jak si chces po vecerech s nekym dopisovat misto piti a koureni, napis, co ted vecer delas a jak se s tim vsim vyrovnavas. Moc Ti drzim palce a preju Ti, aby to takhle vydrzelo naporad. O protirakovinne diete nic moc nevim, hlavne asi hodne vitaminu a vlakniny (celozrnne pecivo, zelenina, musli), zadne cigarety... Fakt s tim kourenim je to bes - muj deda ma ted nador na plicich, tak to vidim... Bohuzel kouri tak asi 30-35 denne... Mimochodem, nejsem presvedcena o tom, ze si clovek prestane nicit zdravi, kdyz vi, ze jinak umre, muj tata taky neprestal...Mam z Tebe vazne radost. Drz se a napis, jak se Ti dari. B.

andy (St, 5. 2. 2003 - 19:02)

Uz som sem raz pisala, taku dlhu spravu, ale nezobrazila sa. Kocky, uz mi chybate. Kde ste? Trosku si robim starosti o tu Pavlinkinu mamicku.Nepijem 2 mesiace!Nefajcim tiez skoro mesiac.Som alkoholicka a uz nikdy nebudem pit.Nevezmem pohar do ruky. Bojim sa chorob, rakoviny z alkoholu, rakoviny pankreasu.Pankreas sa neda vyliecit, ostava v takom poskodenom stave pri vhodnej strave a abstincecii.Pri nevhodnej zivotosprave sa stav stale zhorsuje, clovek dostane cukrovku, prestava znasat mlieko ...bojim sa toho. To je hlavny dovod toho preco som so vsetkym prestala.Nijaky iny dovod pre nikoho neexistuje.Iba strach. Strach vychovava vsade, aj v laske,ked sa bojime byt opusteni,sme ochotni sa zmenit, aj ked lekar povie cloveku, ze mate 2 mesiace , ak neprestanete fajcit, taky clovek prestane zo dna na den.Iny nie, iba ak silna osobnost, a ta neprepadne neduhom.Tak. Aj ja som zo vsetkymi neduhmi prestala.Manzel tvrdi, ze on to vedel, ze prestanem fajcit. (o miere pitia nevedel, tajila som to)Betka a Ty? ako sa mas? Ty nemas taketo problemy so sebou,ze? Bud rada. Ked teda Pavlinka nie je k mání, tak si pisme aspon my,dobre? Ona sa zase pripoji.Uz mi chybate. Mam sa dobre na alkohol vobec nemyslim, ani na cigarety. Teraz chudnem, chcem sa dat do poriadku. Chcem drzat nejaku detoxikacnu protirakovinovu dietu. Neviete o nejakej? Asi to bude nejaka mrkvova, ze?Betka, napis pa A.

Betka (Po, 3. 2. 2003 - 14:02)

Ahoj Andy, ten cas utika, vid... Napis, jak se Ti dari, jak uzivas zimy a co prozivas... Moc na Tebe myslim, i kdyz sem zrovna nepisu. Drz se! Ahoj Pavlino, jak pokracuje Tva maminka? A co Tvoje zada, je to lepsi? Tesim se, ze napises. Ahoj.

Pavlína (Po, 20. 1. 2003 - 09:01)

Ahoj Andy a Betko!Tak už jsem zpátky,záda povolila,ale nevím, na jak dlouho..Jsem moc ráda, že se Andy, tak držíš!!!Je to bezva!!!Přestav si,že i moje máma se rozhoupala a minulý týden zašla po dlouhé době k odborníkům a nyní je objednána ambulantně na každá týden!!!Takže moje radost se ještě zvětšuje..!! Takže vydrž, já napíšu, až budu mít chvilku víc čas, teď tady toho mám na stole k vyřízení až dost!! Tak pište!!! ANdy, piš víc - pocity, stavy atd.. Je to i pro ostatní.

andy (Čt, 16. 1. 2003 - 16:01)

Betka,kde je ta nasa Pavlinka? Dufam, ze sa ma po tych infuziach dobre. Ze uz chrbat neboli.Som zvedava ako sa ma. Betka moja a Ty sa mas ako? Ja sa drzim a som stastna.A.

Betka (Po, 13. 1. 2003 - 15:01)

Ahoj Andy, to je prima, ze se snazis i nekourit! Jsi sikulka! Co tomu rika Tvuj manzel? A jak se ma Tvoje dceruska? Drz se a uzivej si radosti z toho, jak to zvladas a jak muze byt zivot pekny i bez alkoholu. Tesim se, ze zase napises.

andy (Po, 13. 1. 2003 - 13:01)

Kocky, casto na Vas myslim, dufam, ze sa nase pisanie v Novom Roru znovu trochu rozbehne.Stale pokracujem. Je to uz mesiac. Pridala som k tomu to, ze prestavam fajcit, a zacinam aj zdravo jest. Kocky, takto,s Bohom,sa mi este nikdy nedarilo.Ked mam chut na cigaretu,prosim Boha o silu,a naozaj to ide. Som stastna. Hlavne pre dceru. Uz mi "scházíte".A.

Reklama

Přidat komentář