Reklama

alkoholismus

Návštěvník (Čt, 12. 12. 2002 - 22:12)

Pavlina, no teda "silne kvapky" mi tu davas.Robila by som kvoli mame ,pre inych to iste.Si skvela, ze si robis starosti,a davas si namahu s tym pisanim.Uprimne ti dakujem.Viem,ze je to pre vaznost situacie,ktoru plne chapem.Niekam pojdem do nejakej ambulancie.Myslim, ze normalne to vydrzim,teda naucim sa zit bez toho,potom nie je co vydrzat, ale v krizi-neviem. Mozno antidepresiva,neviem.Este mi napis,pomohlo mi to,ked si pritvrdila.1.par dni si to pripustam,ze som alkoholicka a nepijem.2.uz ma svedomie tlaci niekoho navstivit.Pokrok nie?(pochvalte ma,po tolkych tvrdych slovach)Tvoja maminka je velmi chora.Je mi jej naozaj luto.Napis mi o nej.Ma skvelu dceru,mozno aj kvoli alkoholu...(vsetko zle je na nieco dobre?)Alkoholici su precitliveli ludia,ktori maju slabu volu.Patrim k nim aj ja. Len par dni to takto chapem,ze som alkoholicka.Dnes v obchode, ma napadlo,

Návštěvník (Čt, 12. 12. 2002 - 21:12)

Alca,ja nemam ziadne fyzicke prejavyako trasenie a tak.Odbery tiez dobre-diky Bohu.

Návštěvník (Čt, 12. 12. 2002 - 17:12)

Mila Andy a mila Alco, naprosto souhlasim s tim, co tady pise Pavlina (a Pavlino, diky, takhle dobre bych to nikdy nevyjadrila). I moje mamka byla v lecebne, od te doby je na tom dobre (a zivot nas, dcer, se tim rozhodne hodne zlepsil). Musim rict, ze vsichni, kdo o tom vedeli, si ji za to, ze se sla lecit, hodne vazili a dodnes vazi. To, ze se clovek chce zmenit k lepsimu, je preci ucty hodne, nikoli zahambujici, ne? Nechavam Vam tady odkaz na knihu, ktera by Vam asi o zavislosti rekla dalsi veci: http://www.mujweb.cz/veda/nespor/tyka99w.docPreju hodne sil! B.

Návštěvník (Čt, 12. 12. 2002 - 13:12)

Milá Alčo, Andy..Tak především - moje matka mela také strachz ostudy, z léčení...Jenomže poté,když jí začalo vlastní tělo zabíjet- což už mimo jiné bylo pozde,dodnes není v pořádku aje to 8 let )pila zhruba 10-12 let....), tak se šla léčit. Ať jste odkudkoliv, léčebny jsou po celé republice a přijmou vás třeba i na druhé straně republiky.. Rozhodně pokud Andy, lituješ toho, že sis nekoupila lahev - není to v pořádku!!!Tebe nesmí ani napadnout si jí koupit,ne přemýšlet cestou z nákupu o tom, že sis jí nekoupila!!! Radím ti dobře, vyhledej odbornou pomoc, stavy, které máš ty, už ve mě vyvolávají pocit, že začínáš být pěkně na dně!! A ty, Alčo, pokud se pití již projevilo na játrech,je to nejvyšší čas a varovné znamení!!Mojí matce se taky projevilo na játrech - dneska se jí dělají jaterní skvrny, nesmí jediný lék - ani když jí bolí zub, objevila se u ní cukrovka...Takže holky, nebojte se ostudy - ona to ostuda není, prostě jenom se vám trochu něco nepovedlo, ale všechno jde spravit. Neváhejte, neničte si život alkoholem.Dlouho trvá, než se tělo a hlava od alkoholu vyčistí, ale uvidíte, že to půjde. PROSÍM VÁS, JDĚTE SE LÉČIT, VYKROČTE DO TOHO NOVÉHO ROKU S TÍM NEJLEPŠÍM, CO PRO SEBE MŮŽETE UDĚLAT. Skutečně věřte tomu, že jak vám, tak vašemu okolí se bude žít čím dál tím hůř...Ono vydržet "SAMA" jde,ale co za měsíc, půl roku, rok, při dalších životních krizích..Kašlete na ostatní nedostatky - váha, vlasy, nehty a kdovíjaké blbosti, které nejsou podstatné. Podstatné si je v životě zachovat zdravý rozum a zdravé tělo!!!A to vám alkohol opravdu nedá - naopak vám to hodně rychle vezme.. A s tím vším vám vezme rodinu, přátele, kteří to s vámi myslí dobře.Pokud se od vás někdo odvrátí jen proto, že jste se nechaly léčit z alkoholismu - pak je to člověk, který vám nestojí ani za to, abyste se naněj podívala!! Je to váš život, váš boj a bude to vaše výhra- Tomu pevně věřím!!A uvidíte - opravdoví přátelé zůstávají, věřte mi.. Držím palečky!!

Návštěvník (Čt, 12. 12. 2002 - 10:12)

Mile damy, Andy, i ja piju vino, ale nekdy i vice nez 7 dl, treba i pres litr, piju kazdy den, rekla bych , ze mam zavislost uz i fyzickou-brneni nohou, nëkdy tres. To brneni je zvlastni, nema s tim nekdo zkusenost ? Taky mne doktorka nuti jit na leceni, ale ja se bojim, ze prijdu o praci a pak te ostudy, stale se snazim nejak sama, ale nejde. Prvni projev zdravotni se ukazal na jatrech,pry tam je zvysena jedna latka, ktera u je u alkoholiku. Jak to mate ostatni s jatrama ? Dejte prosim vedet, jsem zoufala. Diky.

Návštěvník (St, 11. 12. 2002 - 21:12)

Si strasne zlata, budem pisat,lebo musim. PISAT VSETKYM.Pred tym to bolo inac ako teraz. Teraz mam v sebe Boha.Prosim ho o pomoc.Teraz si uvedomujem,ze spravne je: UZ NIKDY VIAC.to som nevedela.(hoci mam strach)Ze uz nemozem,NESMIEM. Alebo mozem a nechcem.Ze som dusevne chora!!,ze mam navyk,ze neviem pit malo a obcas.Je mi za tym luto, lebo som sa na ten "obrad"vnutorne tesila...Ale az teraz viem, ze bud OBEZITA SAMOTA DEPRESIE CHOROBY NESTASTIESKLAMANE DIETA RAKOVINA SMRT.aleboKONTROLA NAD ZIVOTOM, SPORT,SPOLOCNOST,RADOST,LASKA,STASTNARODINA BUDUCNOST.Budem si to v krizovych chvilach stale opakovat.Zaklad je, nemat nic doma. Neprijimat navstevy nejaku dobu.Par dni nepijem.V obchode si nekupim flasu, ani pivo NIC.Fyzicku zavislost nemam.Ale psychicku.Bez flase mam STRACH.Bez flase sa citim neisto. Musim si opakovat stale dokola bud ZDRAVIE STASTIE KRASA LASKA aleboSLABOST ZUFALSTVO SKLAMANIE CHOROBY SMRT. Ked idem z obchodu bez flase,som nervozna ,trochu to lutujem, ale na koniec citim ulavu.Chcem byt stastna a zdrava-velmi.Budem prosit Boha o silu.Vies mi poradit?Treba to niecim nahradit,ze?Co poradi odbornik?Zakladna kriticka kriza je doma,v slabosti ducha.Vecer doma nemoze byt psycholog,takze to musi zvladnut kazdy sam,nie?

Návštěvník (St, 11. 12. 2002 - 10:12)

ANDY! Rozhodně se dá "zatnout" i beu lékařského dozoru!Ale ono nemusíš jít hned do léčebny - stačí vyhledat pomoc ambulantní. Potřebuješ někoho, kdo tě podpoří a ve chvíli, když přijde krize či deprese,tak se mu můžeš "vypovídat".To je moc důležité!! Rozhodně neváhej a navštiv psychologickou poradnu, kde ti poradí, co a jak dál.A neodkládej to. Ne, že si řekneš, že jsou vánoce a pak tam půjdeš!!! HNED!!Protože když to budeš odkládat, spadneš do toho znovu.. Snaž se, život máš jen jeden a tvoje dítě taky. Promiň ty vykřičníky, jen nevím, jak jinak vyjádřit naléhavost, s jakou bys měla jít k odborníkovi. Nedokážu takhle posoudit, jestli to zvládneš sama,ale kdybys to asi dokázala, tak bychom si tady teď spolu nepsaly..a neobrátila by ses s radou o pomoc na tento chat. Nemám pravdu??...V žádném případě ti víru, že to s Bohem zvládeš, neberu, ale v tomto případě je to jenom na tobě, na nikom jiném.. A věř, že to neříkám jen proto, že nejsem věřící. Po letech s matkou alkoholičkou toho trochu vím - byť jen teoreticky. Budu se sem dívat,klidně piš a piš..Hlavně napiš, jak jsi pokročila. Myslím na tebe a držím ti palce!!!

Návštěvník (Út, 10. 12. 2002 - 15:12)

Pavlina, dakujem Ti.Mam s toho liecenia strach. Viem,ze mam problem. Akceptujem ho.Citala som, ze to nejde "spravit"vlastnou volou. Skusala som to -vydrzim,ale po case si poviem, ze ved co? Teraz to beriem uz inac. Nechcem uz nikdy pit.OK.Ale, myslis, ze by som to v takomto varovnom stadiu zvladla aj sama?S Bohom?Chcem sa o to pokusit.Co myslis? Alebo co myslite ini?Da sa tzv. ZATAT,aj bez lekarskeho dozoru?Napiste mi ,prosimDík.

Návštěvník (Út, 10. 12. 2002 - 12:12)

ANDY,nemáš se za co stydět!!Ale jdi se léčit už kvůli dítěti!!Já sama mám matku alkoholičku - věř,že byť se neválela ve špíně a nepila na vařejnosti, byla to hrůza!!!Dítě tě potřebuje a bude potřebovat,ale střízlivou a ne náladovou,kam to později dospěje,popřípadě naprosto rozloženou a jako trosku!! Není ostuda se jít léčit,ostuda je propíjet se do naprosté (odpus´t ten výraz) debility a myslte si,že to bude samo O.K..Nebude. Naopak,když se vyléčíš a vydržíš,budeš ta správná maminka..Dnes už je mi 30 let a vzpomínky na dětství mi sestávají z toho, že máma byla unavená, ospalá, nepamatovala si(později) co slíbila, posílala nás hrát si do dětského pokoje-ale už si nikdy s náami nehrála,protože časem byla ráda,že stíhá domácnost.Postupně začala mít doma nepořádek,nepamatovala si vůbec nic. Šla se léčit až když upadla do bezvědomí (za střízliva,tělo prostě řeklo dost..)a přišli na to, že její játra už dál nemůžou.. Věř, že trvalo 7 let a trvá doteď se z toho dostat.Držím ti palce. Jestli si chceš psát se mnou, klidně piš sem, třeba tím pomůžeme i ostatním. Ale pamatuj si, je to jako díra na kalhotech - čím déle ji necháš, tím bude větší a půjde hůř spravit...Držím ti palce a přeju hodně síly a vytrvalosti!!

Návštěvník (Ne, 8. 12. 2002 - 13:12)

pijem kazdy den 7 dl vina. som zufala,rano sa hambim a vecer zase pijem .nechcem sa ist od hamby liecit. radsej by som si s niekym o tom a namiesto vysedavania v kuchynifajcenia a pitia vecer pisala.taka pisomna terapia.je taky niekto?mam male dieta musim sa vzchopit. Je to iba otazka rozhodnutia?Nemam fyzicke prejavy abstinencie,ale psychicky pijem vzdy -ked je mi dobre, zle, dobra nalada, zla...depka a tak ...Len mi nepiste, ze mam vyhladat odbornu pomoc. Nepriznala by som si to, a do nejakej liecebne ist,kde by ma poznali-hrozna hamba...to radsej ...najdem niekoho na pomoc a pisanie?

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 23:12)

OPRAVUJEM1andy2"azet.sk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 19:12)

1andy2"zoznam.sk

Návštěvník (So, 7. 12. 2002 - 19:12)

hladam niekoho, kto by mi pomohol nepit tym ,ze by sme si po veceroch-ked mam krizu a chut...pisali ,chatovali o alkohole a abstinencii o rannych vycitkach o niceni tela...pomozeme si?

Návštěvník (St, 30. 10. 2002 - 13:10)

věro,nabízím užší diskusi,i když na tom nejsem přesně tak,jako vy;alkoholik jsem zcela jistě,ale nepiji tři roky.vaše anamnéza mi dost připomíná-také jsem dost snesl,nebylo na mě nic vidět;dlouho jsem se s tím pral a váhal,co dělat.přímo z plzně nejsem,ale právě plzeň mi pomohla. pokud máte zájem,ozvěte se.petr.

Návštěvník (Út, 29. 10. 2002 - 13:10)

Čau Kati, ted už bych to v práci taky nikdy neudělala, ještě teď se mi z toho zvedá žaludek. Teď vůbec nepiju, připadám si jako mistr světa, mě se to už nestane. To si myslím. Můžu si klidně dát 2 deci vína, nebo panáka, ale ne víc. Jinak už se mi mění myšlení a nekontroluju se. Co ty? Kolik je Ti let, možná jsem to četla ale nevím. Máme to v rodině, což je nejhorší, každý Tě může pak srovnávat s rodičem, strýcem a.......Řekla bych že piju tak 1 rok a 1/2 a to tak 1x za 3 měsíce. Lucy

Návštěvník (Pá, 25. 10. 2002 - 14:10)

Ahoj!Toto jsem dneska našla na Doktorce a myslím, že není špatné si to přečíst. Ve vývoji závislosti na alkohol můžeme popsat čtyři stádia.1. Počáteční fáze: Piják zjistil, že alkohol mu přináší příjemnou náladu, pomáhá odstraňovat obavy a dodává sebedůvěru. Využívá jej k tomuto účelu a zvyká si na něj, takže přestávky mezi jednotlivým pitím se zkracují. Pije rychleji, zejména když začíná pít, aby rychle dosáhl hladiny alkoholu. Neopíjí se, pije jen tolik, kolik potřebuje.2. Varovná fáze: Piják snáší stále větší dávky alkoholu a také větší dávky potřebuje, aby dosáhl žádoucí nálady. Pití je stále častější a důvody k němu jsou stále méně závažné. Vyskytuje se již častější opilost.3. Rozhodná fáze: Piják se stává na alkoholu závislým. Nedovede se ovládnout, nedovede přestat. Někdy pije i několik dní po sobě. Ke stavům opilosti dochází často. Objevují se "okénka", tj. mezery ve vzpomínkách na to, co se událo předchozí den v době opilosti. Vznikají problémy s okolím. Lidé kritizují alkoholikovo pití, ten to cítí jako křivdu a další důvod k napití. Často se též rozhoduje nebo slibuje, že přestane pít nebo bude pít méně, ale nedokáže to dodržet.4. Konečná fáze: Jedinec závislý na alkoholu již bez alkoholu nedokáže žít. Dává si i "ranní doušky", aby byl schopný pracovat. Bez alkoholu se cítí zle, špatně se soustřeďuje, třesou se mu ruce, bolí ho hlava. Malá dávka alkoholu tyto pocity odstraní. Tolerance vůči alkoholu se snižuje. Osoba závislá na alkoholu se již opije daleko rychleji než dříve. Opije se i ve zcela nevhodné situaci. Dochází k celkovému úpadku osobnosti v pracovní, společenské i rodinné oblasti.Jako osobu závislou na alhoholu (F10.2) označujeme jedince ve třetí a čtvrté fázi vývoje závislosti; nedokáže již pití ovládat, přes závažné problémy, které mu působí. Jako pijáka označujeme jedince v první a druhé fázi, který pití potřebuje k dosažení žádoucí nálady, ale ještě je dovede kontrolovat. Spotřebitel (konzument) pije příležitostně, na žízeň nebo ze společenských důvodů; neopíjí se a bez alkoholu se dobře obejde. Abstinent ze zásadních důvodů odmítá veškeré alkoholické nápoje.U nás se obecně přijímá přesvědčení, že osoba závislá na alkoholu se již nemůže stát pijákem ani spotřebitelem. Nedokáže už pít s mírou a svoje pití ovládat. Její problém může vyřešit jen trvalá a úplná abstinence. K tomu potřebuje odbornou protialkoholní léčbu. Po léčbě pak na rozdíl od "zdravých" lidí nesmí už nikdy pít ani kapku alkoholu.Zatímco muž závislý na alkoholu zpravidla pěstuje pití ve společnosti, chodí mezi podobně zaměřené přátele do hospod nebo organizuje pitky v bytě či na pracovišti, žena závislá na alkoholu častěji pije doma o samotě a své pití skrývá. Za svou závislost na alkoholu se stydí, láhve s alkoholem si schovává do různých skrýší. Ve střízlivém stavu se obviňuje, pláče a slibuje nápravu.

Návštěvník (Čt, 24. 10. 2002 - 19:10)

zajimalo by me jak dlouho uz pijes.S pitim v praci,ja jsem to taky parkarat zazila,uz bych to,ale nikdy neudelala.Taky si myslim,ze to ostatni vedeli.katka

Návštěvník (Čt, 24. 10. 2002 - 07:10)

Ahoj Katko, s tou prací myslím to, že už jsem se napila i v práci a ne jednou a měla problém. Nevím, nikdo mi do očí nic neřekne, ale já si myslím, že si o tom všichni povídají. Jsem asi paranoidní. Je mi z toho na nic. Teď si připadám jako vítěz, mě se nic nemůže stát a zase se to stane.Asi se už nenapiju nikdy, raději, abych tím neubližovala ostatním. Bylo fakt hrozné.

Návštěvník (Čt, 24. 10. 2002 - 04:10)

ahoj Lucy co tim myslis ze je Ti to jedno i v praci?Taky se ptam proc to sdrive slo asi jsme byli mladsi Katka

Návštěvník (St, 23. 10. 2002 - 08:10)

ahoj všichni a hlavně holky nebo ženy, patřím taky mezi Vás, je mi 27 let a "jedu" si v tom už asi rok.Stejně jako Věra jsem se tomu nikdy nevyhýbala, s manželem jsme si klidně otevřeli láhev vína a za večer vypili.Jenže mi to nepřipadalo divné ani v práci, takže když bylo po draku - dal se panák na lepší den. Už je mi to jedno i v práci. Od manžela mám ultymátum, takže se musím držet. I moje mamka se léči ze závislosti, ambulantně už 9 měsíců. Je mi z toho dost smutno. Proč to dříve šlo a teď ne?!

Reklama

Přidat komentář