Reklama

Dioptrické bryle

Hana. (Ne, 14. 3. 2021 - 08:03)

Nejde o zvyk brýle nosím pořád s už jsem si na ně zvykla. Takže jestli máš 7 nebo 9 dioptrií bude v principu asi jedno. Čočky nesnáším, tak jen mě trochu děsí, kam až to půjde. Jinak časem jsem vychytala, které brýle brýle mi padnou a údajně mě brýle sluší a podstatné je to, že se sama v brýlích cítím příjemně a už mi nepřekáží.

Návštěvník (Ne, 14. 3. 2021 - 22:03)

Brýle nosím od gymnázia.Nějak mě tehdy přestala bavit puberta a zkusila jsem elegantní slečnu s brýlemi.Slečna už je sice dávno minulostí,ale brýle zůstaly.Iva

Miloš (Čt, 11. 3. 2021 - 07:03)

První brýle 0,75 dioptrie. Očí si rychle zvykly a bez brýlí jsem neviděl a bolela mě hlava. Postupem času horší vidění a silnější dioptrií. Je mi 34 a už jsem na +5,5 dioptrií a když je sundám, tak mě dva dny bolí hlava. Dle predikce lékařky ještě nějaká dioptrie přibude a za pár roků ještě budou brýle na čtení o cca 2 dioptrie vyšší než aktuální do dálky. Tak brýle nosím, ale že bych u nich nějak odvážný se říct nedá, ale zvyknul jsem si.

Dana P. (Út, 23. 3. 2021 - 17:03)

Dalekozraká jsem od dětství se stejnými dioptriemi až kolem 40 se oči zhoršily do dálky o 2 dioptrie na součastných 8 dioptrií a na čtení musím mít 10,5. Dříve také, když jsem brýle chvíli neměla, hlava mě dlouho třeštila, to bude u všech dalekozrakých stejné. Rychlý zvyk na brýle a rychlý růst dioptrií vidím u svých dětí, prakticky během pár týdnů je braly jako samozřejmost a taky se bez nich už vůbec nemůžou fungovat

Dita (St, 10. 3. 2021 - 10:03)

Zdravím všechny brejlatý. Je mi 32 nosím brýle od 12 roků, nosím je asi ráda a hlavně jsem si na ně zvykla, mám 3,5 a 4 dioptrie. Není to moc, ale bez brýlí to nejde.

Návštěvník (St, 10. 3. 2021 - 15:03)

Také jsem brejle dostala ve 12.Taková klasika,problémy ve škole a 2D. První dny s brýlemi jsem probrečela,musela jsem je nosit stále,připadalo mi to jak konec světa.Ale viděla jsem líp a docela rychle jsem si zvykla a dnes si na brýle docela potrpím.Monika

Dita (St, 10. 3. 2021 - 16:03)

Když s těmi brýlemi vidíš líp, tak si na ně zvykneš celkem rychle a potom už je těžké být bez nich. Viděla jsem to u své dcery, v prvních brýlích dostala 1 a 1,5 dioptrie a po 14 dnech je nosila od rána do večera. Nemusela jsem ji k tomu vůbec nutit, říkala, že s nimi super vidí. Já si na brýle taky potrpím, provozuschopné mám asi desatery a docela je střídám.

Návštěvník (Čt, 11. 3. 2021 - 11:03)

Už jsem tehdy viděla dost špatně,ale po několika dnech s brýlemi jsem bez nich neviděla nic.Mám troje a nosím i dvoje starší zhruba o půl D slabší.Kovové i plastové,líbí se mi retro.Střídám podle nálady,oblečení,pocitů.Monika

Mirka (St, 24. 2. 2021 - 17:02)

Pro nás co jsou brýle naprosto už zcela nepostradatelné a nosíme je pořád, tak opravdu to nějak neřešíme. Mám je při sportu, třeba i v bazénu, na lyžích i při tom sexu. Kdyby jsme je s přítelem neměly, tak se ani nenajdeme a popravdě chceme se navzájem vidět, ikdyž nekonfortní to určitě je.

Petr (So, 27. 2. 2021 - 15:02)

Nevím nad čím se pozastavit. Brýle potřebují, tak je mám taky pořád na očích a neberu to jako žádný handicap.

Lucka (St, 3. 3. 2021 - 16:03)

Brýle nosit musím, nosím je od školy, přesto je strašně miluji. Mám ráda ten okamžik a těším se až si je každé ráno nasadím a cítím, jak mě příjemně tlačí. Partnery si vybírám pouze brejlatý, hrozně se mi líbí vzájemné pohledy skrze brýle.

Pavel (Út, 9. 3. 2021 - 22:03)

Jsem na tom, tak nějak stejně. Brýle mám rád a jsou mi příjemné. Moje žena brýle také nosí a dcera se synem od dětství mají také brýle. Takže dokonalá brýlatá rodinka.

Deny (Út, 23. 2. 2021 - 22:02)

Při vysokých dioptriích jsou brýle používány i při sexu, bohužel. Dá se to zvládnout a časem vám to ani nepřijde, protože je máte vlastně pořád na očích.

Radek (Po, 22. 2. 2021 - 17:02)

Brýlí si užívám a nosím je strašně, ale strašně rád. Jsou, ale okamžiky, kdy trošku vadí.

Blbá Růža (Po, 22. 2. 2021 - 17:02)

Vadí při lízačce že?

Návštěvník (So, 20. 2. 2021 - 13:02)

Některé ženy jsou v brýlích naprosto dokonalé. Příklad moje kolegyně v práci to s brýlemi umí naprosto dokonale, má většinou velké, výrazné a já z ní jsem naprosto hotový. Ona přesně ví, že ji sluší a umí toho dokonale využít.

Tomáš (Pá, 19. 2. 2021 - 19:02)

Brýle od školy taky se všemi s tím spojenými problémy, posměšky jako na co máš ty lupy, brejloune , atd., určitě to taky znáte. Od doby co si mě našla dnes moje žena, taky brejlatá je všechno jinak. Brýle jsem začal milovat, pořídil si naprosto jiný typ a uživám si ten pocit brýlí " na nose ". Je to především práce ženy, která taky brýle miluje a oba nosíme plastové.

Robert (Pá, 19. 2. 2021 - 12:02)

Vidím to u dcery nikterak jseme jí brýle, které dostala nevnucovali. Vzala si je ve škole na tabuli, potom je měla celou školu, večer na televizi, do kina, pak si ráno nasadila do školy po škole sundala, poslední etapa ráno nasadila s večer sundala. Sama pochopila, že bez brýlí se neobejde a dobře s nima vidí. Dneska je problém jaké si brýle vezme ,chtěla by pořád nové a myslím si že si brýlí užívá.

Návštěvník (Pá, 19. 2. 2021 - 13:02)

U mě bylo po očním jasné,že budu brejle muset nosit pořád.Mluvilo se o tom doma,datum hotových brýlí se blížilo a moje odhodlání klesalo.V optice jsem vše ještě oddálila až na doma.Cestou ale zvítězila zvědavost a nakonec jsem brejle sundala až před spaním.A ráno už to byly moje brejličky a bez nich ani krok.Naďa

Tomáš (Pá, 19. 2. 2021 - 20:02)

Naďo, jaké máš pocity, když ráno nasazuješ brejličky? Já je nasazují strašně rád a miluji jen okamžik, když zaklapnou za ušima a usadí se na nose. Asi divný, ale nemůžu zato, že brýle už nosím rád.

Reklama

Přidat komentář