Reklama

Dioptrické bryle

Hana (Po, 29. 3. 2021 - 10:03)

Nějak jsem měla zafixované, že dioptrie mám ty slabší a cylinr se nepočítá. Ať tak nebo tak, je úplně jedno bez brýlí nevidím. Když tady pročítám názory, tak popravdě ty nej nej menší písmenka taky normálně nevidím, musím je přiblížit a hodně zaostřit.

Klára (St, 17. 3. 2021 - 11:03)

Znám to taky, teďka co rok, tak 0,5 dioptrie navíc a věř, že 9 ještě nejsou nejhorší. Přemýšlím o operaci, ale protože nemám stálou vadu, tak to zatím nejde. Jestli se to ustálí, tak jdu a i kdybych potom ještě měla nějakou dioptri , tak to bude podstatně méně než mám teď. Nošení brýlí jako takové mi v podstatě nevadí, ale míň dioptrií by bylo příjemnější.

Richard (St, 17. 3. 2021 - 17:03)

Ahoj, můžu se zeptat, kolik máš ty dioptrií, když píšeš, že 9 nejsou nejhorší. Já brýle nosím rád, ale mám pouze 1 dioptrii, tak je mám spíš pro zábavu a lepší komunikaci.

Klára (So, 20. 3. 2021 - 09:03)

Mám 12 a 13,5 dioptrií a pomalu pořád ještě přibívají. A zřejmě jako ty nějak podvědomě radši komunikují s lidmi co mají brýle ( např. jdu v obchodě za prodavačkou s brýlemi), ale brýle pro zábavu nejsou můj případ.

Helča (Út, 23. 3. 2021 - 06:03)

Pracuji, kde k nám chodí klienti a mám ověřeno, že brýlatý nebo brýlatá jdou věci řešit se mnou, ikdyž kolem jsou volné kolegyně, ale nemají brýle, tak si počkají a jdou za mnou. I ten oční kontakt je u nás brejlatejch myslím více intenzivní, než u těch co brýle nemají. Určitě funguje něco jako, že brejlatí drží při sobě a toto už dobře znám z gymplu, kde nás nosilo brýle poměrně hodně a bylo to hrozně fajn.

M. (Po, 22. 3. 2021 - 06:03)

Když mám tu možnost, také si vyberu prvně oslovit kdekoliv protějšek s brýlemi. Jsem skupina, která ráno brýle nasadí a večer sundá, bez nich bych nemohl vůbec fungovat.

Návštěvník (Pá, 19. 3. 2021 - 16:03)

Vy tady všichni teda naděláte řečí kvůli brýlím. Špatně vidím,tak nosím,jednoduché. Helena

Návštěvník (So, 13. 3. 2021 - 18:03)

Bez brýlí se už fakt neobejdu,ale není to nic hrozného.Zrak se mi zhoršoval postupně a najednou to bylo.Teď mám skoro 3 roky na dálku 9 a 9,75,loni na přeměření o čtvrt víc,ale zatím jsme to nechali.Neboj,taky si zvykneš,stejně je už nosíš asi stále,tak už to víc nejde.Poslední krok k úplně pořád byla u mě před léty sprcha.Monika

Hana. (Ne, 14. 3. 2021 - 08:03)

Nejde o zvyk brýle nosím pořád s už jsem si na ně zvykla. Takže jestli máš 7 nebo 9 dioptrií bude v principu asi jedno. Čočky nesnáším, tak jen mě trochu děsí, kam až to půjde. Jinak časem jsem vychytala, které brýle brýle mi padnou a údajně mě brýle sluší a podstatné je to, že se sama v brýlích cítím příjemně a už mi nepřekáží.

Návštěvník (Ne, 14. 3. 2021 - 22:03)

Brýle nosím od gymnázia.Nějak mě tehdy přestala bavit puberta a zkusila jsem elegantní slečnu s brýlemi.Slečna už je sice dávno minulostí,ale brýle zůstaly.Iva

Miloš (Čt, 11. 3. 2021 - 07:03)

První brýle 0,75 dioptrie. Očí si rychle zvykly a bez brýlí jsem neviděl a bolela mě hlava. Postupem času horší vidění a silnější dioptrií. Je mi 34 a už jsem na +5,5 dioptrií a když je sundám, tak mě dva dny bolí hlava. Dle predikce lékařky ještě nějaká dioptrie přibude a za pár roků ještě budou brýle na čtení o cca 2 dioptrie vyšší než aktuální do dálky. Tak brýle nosím, ale že bych u nich nějak odvážný se říct nedá, ale zvyknul jsem si.

Dana P. (Út, 23. 3. 2021 - 17:03)

Dalekozraká jsem od dětství se stejnými dioptriemi až kolem 40 se oči zhoršily do dálky o 2 dioptrie na součastných 8 dioptrií a na čtení musím mít 10,5. Dříve také, když jsem brýle chvíli neměla, hlava mě dlouho třeštila, to bude u všech dalekozrakých stejné. Rychlý zvyk na brýle a rychlý růst dioptrií vidím u svých dětí, prakticky během pár týdnů je braly jako samozřejmost a taky se bez nich už vůbec nemůžou fungovat

Dita (St, 10. 3. 2021 - 10:03)

Zdravím všechny brejlatý. Je mi 32 nosím brýle od 12 roků, nosím je asi ráda a hlavně jsem si na ně zvykla, mám 3,5 a 4 dioptrie. Není to moc, ale bez brýlí to nejde.

Návštěvník (St, 10. 3. 2021 - 15:03)

Také jsem brejle dostala ve 12.Taková klasika,problémy ve škole a 2D. První dny s brýlemi jsem probrečela,musela jsem je nosit stále,připadalo mi to jak konec světa.Ale viděla jsem líp a docela rychle jsem si zvykla a dnes si na brýle docela potrpím.Monika

Dita (St, 10. 3. 2021 - 16:03)

Když s těmi brýlemi vidíš líp, tak si na ně zvykneš celkem rychle a potom už je těžké být bez nich. Viděla jsem to u své dcery, v prvních brýlích dostala 1 a 1,5 dioptrie a po 14 dnech je nosila od rána do večera. Nemusela jsem ji k tomu vůbec nutit, říkala, že s nimi super vidí. Já si na brýle taky potrpím, provozuschopné mám asi desatery a docela je střídám.

Návštěvník (Čt, 11. 3. 2021 - 11:03)

Už jsem tehdy viděla dost špatně,ale po několika dnech s brýlemi jsem bez nich neviděla nic.Mám troje a nosím i dvoje starší zhruba o půl D slabší.Kovové i plastové,líbí se mi retro.Střídám podle nálady,oblečení,pocitů.Monika

Mirka (St, 24. 2. 2021 - 17:02)

Pro nás co jsou brýle naprosto už zcela nepostradatelné a nosíme je pořád, tak opravdu to nějak neřešíme. Mám je při sportu, třeba i v bazénu, na lyžích i při tom sexu. Kdyby jsme je s přítelem neměly, tak se ani nenajdeme a popravdě chceme se navzájem vidět, ikdyž nekonfortní to určitě je.

Petr (So, 27. 2. 2021 - 15:02)

Nevím nad čím se pozastavit. Brýle potřebují, tak je mám taky pořád na očích a neberu to jako žádný handicap.

Lucka (St, 3. 3. 2021 - 16:03)

Brýle nosit musím, nosím je od školy, přesto je strašně miluji. Mám ráda ten okamžik a těším se až si je každé ráno nasadím a cítím, jak mě příjemně tlačí. Partnery si vybírám pouze brejlatý, hrozně se mi líbí vzájemné pohledy skrze brýle.

Pavel (Út, 9. 3. 2021 - 22:03)

Jsem na tom, tak nějak stejně. Brýle mám rád a jsou mi příjemné. Moje žena brýle také nosí a dcera se synem od dětství mají také brýle. Takže dokonalá brýlatá rodinka.

Reklama

Přidat komentář