Reklama

Podvazky a punčochy

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

Hmmm, takový odborník nejsem, myslela jsem, že stále ještě existuje rozdíl mezi mužským a ženským tělem, které je třeba při volbě prádla respektovat :) Znám unisex parfemy, unisex trika a další a upřímně, ale nesme cílovou skupinou unisexu. Ale dovedu si představit člověka, který bude komplet oblečený v unisex modě včetně make upu a nepoznáme, zda se jedná o ženu nebo muže. To již existuje, s tím souvisí desítky gendrů,,,

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Ale no tak,Lallo. Já skutečně nejsem zastánce různých genderových teorií a ani netoužím se kompletně oblékat jako žena,jak mi naznačuješ. A pokud se týká unisex módy, tak zkrátka již někteří výrobci přišli na to,že neexistuje z hlediska střihové konstrukce často výrazný rozdíl mezi tím co je označováno za pánské či dámské spodní prádlo. Příkladem mohou být zmíněné punčochové kalhoty či tanga popř. slipy. Ostatně jaký je rozdíl mezi saténovými trenýrkami v "mužském "pojetí a saténovými šortkami v "ženském" pojetí z hlediska jejich střihu? Takže sama
vidíš,že sjednocení u některých druhů prádla vede u výrobce spíše k zefektivnění jeho výroby . .

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Ale vůbec to nenaznačuji. Diskutuji a snažím se tě pochopit. Proč ty vlastně nenosíš to co chceš bez ohledu co je na krabičce na psáno nebo co si o tom kdo myslí. Já třeba si držím celý život svůj styl a trendy mě ovlivňují minimálně. V mém případě to znamená, že budu nosit lodičky a budu a budu a tenisky si obuju jen opravdu na sport. I když ostatní koulí očima, že jsem de mode. ( Teda v těch mých stahovacích punčocháčích si muže představit nedovedu, myslím, že by mu neseděly:) Stejně tak mně by neseděly pánská tanga nebo slipy, to už vůbec ne.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Kdyby jsi si přečetla moje dřívější příspěvky , tak by jsi zjistila, že si skutečně nosím to v čem se cítím pohodlně a co mi dle mého názoru sluší bez ohledu na to,co je na krabičce napsáno včetně motivace proč tak činím. A přál bych to i ostatním, já nemám rád nějaké to škatulkování co se může a co ne. Každý jsme nějaká osobnost s různými individuálními nároky a představami . . .

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Naprosto souhlasím.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Uf, nezbývá mi než Ti vyseknout poklonu,Lallo. Sobotní odpolední diskuse s Tebou pro mě byla duševní lahůdka . . .

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Zrovna jsem ti taky chtěla poděkovat:) Odvedl jsi mě od běžných problémů této blbé doby. Tak zase někdy.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 17:04)

OK.

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 11:04)

Druhá poznámka je k tradované domněnce, že sukně je záležitost ženská a kalhoty mužská. Jistě si všichni pamatujeme, jak vypadalo oblékání v antice nebo středověku a jakási podoba sukně byla vždy součástí oblečení můžů. Zároveň jak šel čas, kultura a náboženství a výroba oděvů, zjistil muž, že 1. Jako válečníkovi je mu lépe při usedání na koně (zjednodušuji) mu sukně překáží a začal poptávat nějakou podobu kalhot s kratší sukénkou :) Žena byla ovšem ovlivněna křesťanstvím, náboženstvím a to naprosto zakazovalo, aby žena naznačila, že nějaké nohy :) má, proto sukně, šaty, které její nohy falešně cudně schovávaly ....Současný pohled muž/kalhoty, žena sukně/ to je až novověk od francouzské revoluce dál. No a pak přišla doba, kdy žena konečně získala volební právo, začala pracovat a přestala být jen ozdobou nebo služkou svého manžela, A zapojovala se i do mužských profesí, musela čelit chladu a tak zjistila, že kalhoty jsou pohodlné, je v nich teplo a tak:) No a teprve na základě těchto prvních vlaštovek neboli ulice přišla geniální paní Coco Chanel a z výstřelku udělala trend. A už to jelo....

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

A i zde bych si dovolil trochu oponovat, Lallo. Nechci tady probírat celou historii lidstva a tvrdit,že za většinou nových módních výrobků stáli muži. Dovolil bych si jen opravit poslední zmínku o geniální paní Coco Chanel,která byla bezesporu úspěšnou postavou v módním průmyslu.Takže jenom telegraficky k současným punčochovým výrobkům,které tady diskutujeme. Jak vynálezy PAD vláken ze kterých se punčochy vyrábí, tak vynález pletených punčochových kalhot,které ženy s oblibou nosí je výhradně mužskou záležitostí. Konkretně za vynálezce punčochových kalhot je označován Allen Gant senior,který je v roce 1959 vymyslel pro svoji manželku Ethel Boone Gantovou a také ve svojí textilní firmě Glen Raven Mills rozjel jejich výrobu. Toho se pak chytli francouzští výrobci a teprve pak už to jelo . . .

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

Díky, to jsem nevěděla. Coco Chanel jsem mínila v souvislosti s kalhotovým nebo sukňovým kostýmem, ne punčochami.

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 10:04)

Dovolím si dvě poznámky. Ta první k tomu, že jsem zde pány Aramise a Pepu pochopila, vidí problém v tom, že v nabídce prodejců, eshopů atd není dostatek zboží, které si oblíbili nebo je potřebují, zde punčoch- áčů. Jenže k tomu je třeba, aby se z vaší osobní preference několika nevím set, tisíc můžů stal trend, tedy něco co se prodejcům vyplatí prodávat a návrhářům navrhovat. V momentě, kdy poptávka převýší nabídku, se začne trh hýbat a poptávané zboží chrlit. Ono to totiž nefunguje tak, že nějaký návrhář se jednoho dne probudí a vymyslí puunčochy pro muže (BTW nějaké na trhu jsou a poptávce stačí) nebo třeba účes ve tvaru karfiolu :). Funguje to tak, že modní návrháři čerpají insiraci z ulice, sledují, pozorují co asi tak chcete, co poptávát, co první vlaštovky nosí a teprve z toho vytvoří své modely.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 13:04)

Zde si Lallo dovolím trochu oponovat. Ono totiž nejenom v politice ale i v módě existuje něco čemu se říká marketing. A v rámci aktivní marketingové strategie může výrobce velmi ovlivňovat módní trendy,což se také děje,ale v mnohém větší míře v módě ženské než mužské. Jako příklad mohu uvést již uvedené zmínky o propagačních videích La Dame de France. Dělají taková videa tuzemští výrobci punčoch ? Nikoliv. Propagace nošení podvazkových punčoch je ze strany našich výrobců punčoch zcela tristní a tomu pak odpovídá i neustále se zmenšující jejich vyráběný sortiment ve prospěch punčochových kalhot u kterých je již dlouhodobě známá jejich zdravotní
závadnost.
A pokud se týká vyráběného sortimentu pánských punčocháčů, jediný tuzemský výrobce je Evona,kterého jsem na zmiňované disproporce již upozornil včetně možného řešení. A slíbil mi
nápravu. Tak jsem zvědav. Ostatně můžeš se přesvědčit sama na www.evona.cz. Sortiment
pánských punčocháčů má vyprodán a zájemce odkazuje na výběr ze sortimentu dámského.
Takže nyní jen čekám,zda dodrží to,co mi bylo od příští kolekce slíbeno.

lalla1 (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

Takhle. Marketing je řekněme obor, který má firmě zvýšit zisky. Nic jiného. A dělá to tak, že zjišťuje, jaké má zákazník (vždy jen zákazník) potřeby, o co má zájem. Co si chce koupit. A na základě toho pak firma vytvoří nějakou taktiku nebo celou strategii, co má vlastně nabízet. Takže bychom mohli říci, že buď rozvíjí a nějak upgraduje nebo updatuje již zaběhlý trend nebo "vyčuchá" na základě toho, co lidé kupují dnes i to, co budou kupovat zítra. A to vyrábí, nabízí nebo prodává. Dnes je klasický příklad anti covid zboží. Firma měla nějakou strategii co bude vyrábět za rok , přišla krize, která zamíchala kartami a firma okamžitě začala řešit zboží kolem covidu. A tím nemyslím jen ochranné prostředky. Neboli firma nyní eshop, který do minulého roku nabízel modu pro managery a jejich dress code:) nyní nabízí a posílila sortiment domácího oblečení. A taky za něj zvedla ceny. Tak funguje marketing nebol průzkum trhu.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 14:04)

Promiň Lallo, já Tě opravdu nechci poučovat. Nicméně jako bývalý vedoucí marketingového oddělení si jenom dovolím poznamenat,že to co popisuješ je klasické pasivní pojetí marketingu. Ale existují také moderní marketingové metody,které umožňují aktivně ovlivňovat požadavky trhu . . .

Aramis (Út, 16. 3. 2021 - 14:03)

Možná jsem se s tím "přehlídkovým molem" vyjádřil trochu neobratně, Ludmilo a ani jsem od Tebe nechtěl "loudit" tělesné míry. Zkrátka se mi líbilo,že jsi dostatečně sebevědomá, vážíš a líbíš se sama sobě,což se odráží v tom,že si bez rozpaků vybíráš takové oblečení,které se Ti líbí a ve kterém se cítíš dobře. A nehledíš přitom na konvence v kontrastu třeba s mužským myšlením.
Uvedu to na konkretním příkladu. Spoustě mužských, soudím podle reakcí na sociálních sítích,
by se líbilo nosit pod vrchním oděvem silonové punčocháče. Nebudu tady rozebírat výhody tohoto oblečení ani to,že ve vyspělých západních zemích toto "prádélko" nosí leckteří manažeři
slovutných firem. U nás pánské a dámské punčocháče běžně nabízí ve svém sortimentu Evona.
Háček je ale v tom,že jako pánský je nabízen jen velmi omezený sortiment ve velmi omezeném počtu velikostí a minimálně 2-krát dražší než v sortimentu dámském. Zdravě sebevědomý muž
potlačí své "ego" a koupí si punčocháče označené sice jako dámské,ale v jeho vhodné velikosti.
Asi u nás nemáme dostatek zdravě sebevědomých mužů,protože řada z nich tento "problém" jde "řešit" s ženskou částí populace anebo si ty punčocháče nekoupí raději vůbec jen kvůli tomu,že
jsou na krabičce označeny slůvkem "dámské" a tudíž mají pocit,že by byli za úchyla. Proto jsem se Tě ptal v minulém příspěvku na Tvůj pocit ze saténových "trenýrek",které by se také daly označit jako pánské oblečení. Zkrátka se Ti líbí,cítíš se v nich dobře a nějaké konvence jsou Ti fuk!
A to jsem chtěl na Tobě ocenit.
Jinak samozřejmě nechci a snad ani neberu zde nikomu prostor, aby se k něčemu smysluplně a pokud možno slušně,vyjádřil. Například příspěvky Lally se mi líbily a také jsem je ocenil.
Takže také přeji příjemný den.

karolina (Čt, 8. 4. 2021 - 21:04)

aramisi v dnešní době většinou nosí pánské oblečení ženy než muži a tam se nehodí nosit to tradiční dámské prádlo, jako je podvazkový pas atd. Já bych uvítala, aby více žen nosilo ne kalhoty, ale sukně nebo šaty, co budou mít pod tim nezáleží.

Aramis (Pá, 9. 4. 2021 - 17:04)

Mně jako muži by se také více líbilo kdyby se ženy vrátily k tradičnímu oblečení včetně tradičního spodního prádla, Karolíno. Nicméně doba je již jiná,v módě vše směřuje k pohodlnému a ležérnímu oblečení. V tomto se shoduji s Ludmilou, každý či každá si může vybrat takové oblečení ve kterém se cítí dobře a pohodlně. Takže tak jako muži museli "zkousnout",že ženy začaly nosit původně mužské kalhoty tak i ženy by se měly smířit s tím,když někteří muži nosí
oblečení,které ony považují za dámské. Ostatně trend k tzv. unisex oblečení je už v řadě vyspělých západních zemí docela zřetelný.

karolina (Pá, 9. 4. 2021 - 21:04)

a tobě se líbí ženy v v těch trubkách viz některé moderátorky TV nova prima atd. Podle mě jim to absolutně nesluší, nebo ty kalhotové sukně nic moc,nevím kam ta moda spěje.Prostě žena by měla ukázat své nohy.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 09:04)

Ale Karolíno,vždyť jsem uváděl ve svém předchozím příspěvku,že se mi líbí ženy v punčochách. Ale ruku na srdce, ne každá žena má tělesné míry modelky spodního prádla a ne každá žena má ráda pozornost mužů. Například moje manželka nechce punčochy nosit vůbec a punčocháče jen vyjímečně. Odůvodňuje to tím,že podle jejího mínění nemá hezké nohy (křečové žíly) a necítí se punčochách dobře. Žádné moje přemlouvání ji dosud k nošení punčoch nepřesvědčilo. Takže to respektuji,přece kvůli takové prkotině jí nepřestanu mít rád.
No a pokud se týká těch televizních "trubek", ono to také cosi vypovídá o úrovni vedení těch televizí. Nedávno jsme tady s Lallou diskutovali o tom co je to dresscode. A můžeš si všimnout,že
na ČT asi mají moderátorky určené nějaké dresscode,neboť tam jsem si nevšiml,že by moderátorky nebyly nějak decentně oblečené . . .

Reklama

Přidat komentář