Reklama

Podvazky a punčochy

Pepa (Pá, 9. 4. 2021 - 01:04)

Od mnoha žen jsem slyšel, že nesnáší punčocháče (o punčochách raději nemluvit), proto nenosí sukně. Naopak v létě, kdy je teplo a punčochy nejsou potřeba, tak začne sukně nosit většina žen.

Pepa (Ne, 14. 3. 2021 - 08:03)

V oblasti oblékání a módy mužů a žen jsou obrovské rozdíly. Stačí vzít do ruky nějaký katalog e-shopu a počítat stránky, o pestrostí nabídky nemluvě. K tomu si ženy bez problémů vypůjčí mnoho věcí z pánského, u mužů podobný je přístup problematický. Roky nosím kompresní punčochy a podvazkový pás, tak s návštěvou oddělení dámského prádla nemám problém, ale mnoho mužů určitě ano. Například v teplém počasí bych ke kompresním punčochám určitě raději nosil sukni než dlouhé kalhoty, ovšem to by společensky moc neprošlo.

Aramis (So, 10. 4. 2021 - 08:04)

Naprostý souhlas. Nedávno na internetu ukazovali fotku jednoho Američana,který si na "stará kolena" oblíbil nošení sukní včetně punčoch. Mimochodem,člověka vzdělaného a i společensky dobře postaveného. Zatímco jeho okolí a přátelé to přijali s pochopením a úsměvem , na našich sociálních sítích se strhla lavina nenávistných komentářů a anonymního vylévání špíny. Takže je vidět,že naše společnost ještě nedospěla k poznání,že v rozmanitosti,nikoliv v uniformitě je podstata lidské osobnosti. Jinak si myslím,že ženy jsou daleko odvážnější v oblékání než muži.
Umíte si představit,jak se musely cítit první ženy,které si v tehdejší společnosti oblékly kalhoty?
Dneska je to vnímáno jako naprostá přirozenost. Stejně jako nepřipadá nikomu divné,když si Skot oblékne sukni. Z toho je vidět,že způsob oblékání je jen otázka zavedených zvyků.

lalla1 (Čt, 11. 3. 2021 - 19:03)

Nosit lodičky na podpatku je jen věcí praxe, kdo je má jako dress code, ví. V posledních letech firmy požadovanou výšku podpatků omezují tak na 5-6cm.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 12:03)

Asi jsem příliš zvědavý,ale co si mám představit pod pojmem "dress code" Lallo?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 13:03)

:) Dress code je oblečení, které firma předepisuje nebo požaduje, aby zaměstnanec nosil. Někdy je to uniforma, tam je to jasné, a k ní předepsané doplňky-boty, barva punčoch/punčocháčů, styl make upu atd. Tak to mají třeba letušky, kdy velmi záleží na tom, jak chce firma vypadat. Jinak bude vypadat uniforma Low Cost Aerolinií- bude volnější, méně striktní- trika, kalhoty, boty bez podpatku a jinak bude vypadat letecká firma, která je tradiční, provozuje první třídu, uniforma a doplňky budou klasičtější, lodičky, jasně daný počet šperků, večerní makeup....No a pak jsou firmy bez uniforem, banky, korporátní firmy tady, kde je dress code předepsaný- oblek, nebo kalhoty košile u pánů, dámy kostým, lodičky....Pak je oblast různě uvolněných Dress Code, reklamní agentury, umělecké firmy- zde se více hledí na kreativitu zamestnance a jaksi modnost oblečení-....Ale to vše platilo v době předcovidové....

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 15:03)

Děkuji za vysvětlení a poučení, Lallo. A jaké Dress code předepisuje firma Vám,Lallo?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 16:03)

Aramisi, kostým sukňový nebo kalhotový (já preferuji sukni) nebo pouzdrové šaty. V zimě černé punčochy/punčocháče, v létě tenké tělové. Make up, vlasy nad ramena nebo do uzlu, culíku. Hladké lodičky, nemusí být jehlové, v zimě mimo interier možné hladké kozačky. Náušnice, dva prstýnky, jeden náramek nebo hodinky, pokud řetízek tak jednoduchý nebo perličky. :)

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Hmm, a v jakém oboru vaše firma podniká?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

To nemohu upřesnit, omlouvám se.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Ale omlouvat se nemusíte Lallo, pokud jste usoudila,že se jedná o informaci pro Vás choulostivou,tak omluvit bych se měl spíše já. Ale můžu se zkusit zeptat i jinak. Vaše firma Vám poskytuje Dress code sama anebo máte v jeho výběru určitou volnost a firma Vám jej hradí paušální částkou?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Firma mi dává kostým, košile, trika, kabát, pašmínu, šátek, vestu... vše v třech barvách, které jsou firemní a mohu je různě kombinovat. Boty, punčochy, šperky, make up. parfem jsou moje dle mého výběru, pokud splním požadavky, o kterých jsem psala.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 18:03)

A kdyby jsi zvolila diskutované FF punčochy tak by firma neprotestovala?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 18:03)

Tak FF punčochy jako punčochy se švem manuál neřeší, ale upřímně já bych si je neoblékla (v civilu ano) a kdyby s tím přišla nějaká podřízená kolegyně, tak bychom se nad tím asi museli všichni '' hluboce'' zamyslet, Aramisi. Ale punčochy se švem jsou prostě poněkud nápadnější a to u mého dress codu není žádoucí.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 20:03)

Ale i tak,podle toho co jste uvedla, si myslím,že Vám to musí ve vaší "uniformě" slušet.

Aramis (Čt, 11. 3. 2021 - 14:03)

Máš pravdu Ludmilo,neuvědomil jsem si jaká je dnes smutná pandemická doba neumožňující společenské využití krásných punčoch. A k tomu ještě ta již otravná zima spolu s opatřeními bránícími pohybu do pěkné přírody. Takže jenom domácí "radovánky". K tomu doporučuji využít právě ty již zmíněná videa La Dame de France na you tube ( je jich tam více ). Třeba Tě inspirují u číše vína jako výbornou
ouverturu k romantickému večeru ve dvou. . .
A samozřejmě si neodpustím všetečné otázky. Jak jsem již dříve předeslal, líbí se mi
FF punčochy,což je zkratka pro Full Fashioned punčochy. Dalo by se to přeložit jako
"plně módní" a myslí se tím punčochy s klasickým zadním švem. Ty se vyráběly v 50-tých a zpočátku 60-tých let na plochých pletacích strojích, vyrobená plochá pletenina se pak sešívala do tvaru punčochy,odtud ten dlouhý podélný šev na punčoše. A zdá se,že znovu přichází tyto punčochy do módy. Přiznám se,že jsem je nosit naše ženy v poslední době moc neviděl. V souvislosti s nimi se objevují i termíny s kubánskou patou a francouzskou či evropskou patou. Jedná se zřejmě o vzhled nášlapné plochy punčochy. Ta ovšem pro mužského pozorovatele obuté ženy v punčochách není vidět. Mohla by jsi mi více vysvětlit či přiblížit zmíněné termíny? Tedy, pokud tyto zmiňované punčochy nosíš.

Ludmila01 (Čt, 11. 3. 2021 - 19:03)

Soupeřit Aramisi s Vašimi znalostmi je příliš obtížné. Nicméně,....u nylonek s kubánskou patou je charakteristické hranaté patní zesílení. U francouzských nylonek zesílení paty plynule, jakoby kuželovitě přechází svým zesílením do zadního švu. Zesílení v podstatě převyšuje opatek lodičky, což působí pohledově mnohem rafinovaněji. Pravé FF nylonky jsou ovšem násobně dražší v porovnání například s hladkými RHT. Je pravdou, že nošení FF punčoch vyžaduje dokonalé umístění zadního švu středem lýtka i stehna s odpovídajícím předepnutím . K dostání jsou i samodržící punčochy se silonkami se zadním švem, ať již ve francouzském nebo i kubánském provedení. Osobně FF příliš nenosím. Mám všeho všudy dvoje, které jsem si kupovala ve Villachu při návratu ze Slovinska.před dvěma lety. Měla jsem je na sobě ne víc, než třikrát. Jsou krásné, ovšem umíte si představit přejít v lodičkách náměstí dlážděné žulovými kostkami na vysokých podpatcích? Jehly nenosím, ale i v elegantních lodičkách s podpatky kolem 8 cm je to svým způsobem dobrodružství. Aramisi, téměř rok a půl jsem nebyla v divadle, jako spousta dalších....v době omezení, příležitostí, kdy si obléknout krásné punčochy....pro parádu...příliš nebylo, což patrně neuniklo nejen Vašemu povědomí s určitou abstinencí " hřejivých " pohledů okolních krás. Budete si muset chvíli počkat, brzy se rozjaří.... :-)

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 11:03)

Děkuji za zcela vyčerpávající informaci o FF punčochách, Ludmilo. Ale proč by jsi měla "soupeřit" s mými znalostmi? Rád se nechám poučit a diskusní fórum by snad mělo sloužit k tomu abychom si vyměňovali svoje názory a pohledy? Třeba Tvůj ženský pohled a můj mužský pohled na tu stejnou věc. Chápu třeba,že z ženského hlediska je náročné pochodovat v takových pěkných punčochách po náměstí, ale zase z toho mužského hlediska jsou velmi rafinované. Jak již jsem dříve předeslal, Francouzi mají nejlepší na světě módu,kosmetiku a rychlá auta. Není tedy náhodou, že na mezinárodních autosalonech propagují krásná auta krásné ženy v krásných punčochách. A který muž by netoužil vozit v krásném autě krásnou ženu v krásných punčochách? V tom je ta rafinovanost popisované presentace. A stejné by to mělo být i v té ženské aplikaci krásných punčoch . . .
Ale chtěl jsem se Tě ještě zeptat na něco z jiného soudku. V poslední době se objevuje jako poslední výkřik dámského spodního prádla saténové trenýrky. Jaký je Tvůj názor na jejich nošení?

Ludmila01 (Pá, 12. 3. 2021 - 21:03)

Termín " soupeřit " jsem Aramisi zvolila záměrně s určitou dávkou respektu, nicméně s úsměvem ve tváři. Není příliš mužů, kteří se v této problematice pohybují jako ryba ve vodě :+). Pokud ano...pak spíše po stránce erotické.....
Jak již uvedla lalla, FF punčochy se švem jsou nejen svůdné, ale zejména velmi výrazné, co se vnímavosti okolí týče. Pochopitelně mohou celkový outfit " velmi smyslně " podtrhnout ", ovšem při nevhodné volbě naopak zhatit. Pokud Vás vezmu za slovo.....co si představujete pod pojmem " krásná žena " na luxusním autosalonu? Spoře oděná modelka s konferenční velikostí XS na jehlových podpatcích?
Aramisi, saténové šortky si ráda obléknu po osvěžující sprše, po náročném dni v soukromí, kdy se potřebuje tělo nadechnout a uvolnit se. U kalhotek upřednostňuji spíše bavlnu. Satén je mi mnohem bližší například u košilky nebo župánku doplněný krajkou.........

Aramis (So, 13. 3. 2021 - 09:03)

Pojem krásná žena v krásných punčochách v krásném autě jsem zvolil jako příměr rafinovanosti té presentace, neměl jsem na mysli žádnou konkretní ženu, Ludmilo :).
A pokud se týká módy nošení saténových trenýrek, v Tvojí terminologii šortek, zajímá mě na tom spíše ta psychická stránka věci. Není přeci jenom pojem "trenýrky" spojován s mužským spodním prádlem? Já se přiznám,že když jsem si oblékal dámské podvazkové punčochy,tak jsem měl zpočátku divné pocity ://) i když
je používám jako spodní prádlo,které není vidět. A nějakou dobu mi trvalo než jsem si na to zvykl . . .

Reklama

Přidat komentář