Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Čt, 28. 1. 2021 - 15:01)

Ahojky, tak já tak optimistické zprávy nemám, dneska mi kardiolog napsal léky na ředění krve a před chvilkou mi volala revmatoložka, u které jsem byla včera na kontrole, že příští týden nastupuji do nemocnice. Radost z toho nemám, ale na druhou stranu, třeba už to pak půjde k lepšímu a nebudu se doma další týdny trápit bez efektu. Hory už jsem asi definitivně letos odpískala, štve mě to, ale zdraví je teď přednější. Páčko M.

Jirka111 (Čt, 28. 1. 2021 - 13:01)

Ahoj holky, jak se vede? U mě celkem OK, bolesti mírný, běžkám a dalším aktivitám se vyhýbám :-) V práci se to zase trochu uklidnilo, víkend je za chvilku, tak snad fajn. Definitivně už jsme se rozloučili s myšlenkou na hory o jarních prázdninách. Naopak se to má ještě zpřísnit. Tak budu asi chodit do práce a žena vezme kluky a na pár dní s nimi pojede k máme na Moravu. Jinak se neděje nic zvláštního, chodím na procházky, čtu si a koukám na filmy nebo seriály. Akorát zítra se sejdeme u kamaráda na podvečerní pivko. Covid máme všichni za sebou, alespoň tedy jednou a ta britská mutace na nás snad nedosáhne. Tak zatím Pa. J

Jirka111 (Ne, 24. 1. 2021 - 21:01)

Hezký večer, tak jsem si početl a jsem rád, že aspoň RA se Ti, Míšo, zklidňuje. Ten Covid je mrcha, ale věřím, že se ti také ustálí. Tedy, Viano, Ty jsi věčná experimentátorka. Ale já mám taky svou hlavu. Pokud už Ti nezabírá MTX, bude potřeba jít o krok dál. Biolka fakt umí pomoct spoustě lidem. Také se děsím, co mě v budoucnu čeká. Víkend byl fajn, ale do práce se netěším, mám tam teď problémy, až z toho nespím, a tyhle nervy mi určitě zase zhorší bolesti. Opatrujte se. J

Míša (Ne, 24. 1. 2021 - 17:01)

Klidně ji o mě řekni, no uvidíš, jak s tebou bude tentokrát komunikovat. Já jdu teď na revmatolku ve středu, už se mi trochu konečně upravil i ten průjem, mám ho tak jednou za týden, ale nevím jestli se jí bude líbit ten ostatní postcovidový průběh. Už mám zase modřiny na noze, srdce buší, v noci nespím, nemůžu se z toho vyhrabat....a s těma doktorama máš pravdu, je to hrozné, taky si je hledám sama, např. teď kožní, kardiolog, nikdo ti nepomůže...... M.

Viana (Ne, 24. 1. 2021 - 14:01)

Míšo, nevím jestli tam už volala, nemluvila jsem s ní, čekám do toho 5. února až pojedu na revmat. jestli se třeba nedomlouvala s ní. Hele ten Leflunomid je v podstatě taky jako biolka, ona ta biolka taky zasahuje jen do těch postižených nebo nemocných buněk a jiné nechává v klidu,tak není otráven celý organismus. Zkusím se s ní domluvit na jiné léčbě, třeba ji řeknu i o tobě,že ti to pomáhá, no uvidím. Víš co je hrozné? Že si člověk tu léčbu musí hledat sám, na co je potom doktorka?

Míša (Ne, 24. 1. 2021 - 11:01)

Vian, taky v tom mám trochu zmatek, ale je pravda, že jsem o tom toho ještě moc nenačetla. Ten Leflunomid co beru je poslední lék, který se zkouší před biologickou léčbou a podle mě je to taky druh imunosupresiva, který je ale soustředěn jen na RA a ne na věci okolo. I na revmatoidní poradně jsem četla, že je dobrej, tak uvidíme, zatím to vypadá dobře. Co vím od svého doktora tak i v biologické léčbě je chemie, tak si nevybereš, ale jestli ti jí revmatoložka nabídla a už nechce vyzkoušet nic jiného, tak bych do toho šla. Jak jsem byla na tom ECHU, tak tam byla sestřička co má taky RA a má už od podzimu vysazený MTX i Medrol, bere jen něco jiného, nepamatuji si co a funguje výborně. Každý je v tomto onemocnění individualita. A jak dopadla ta tvoje praktická lékařka v té Olomouci, volala tam, jak slíbila? Pa M.

Viana (Ne, 24. 1. 2021 - 09:01)

Tak jsem si o tom něco načetla a jdu do toho. Zkusím se domluvit s dr. pořád tvrdí že jsem adept ,tak ať pro to něco udělá. Držte mi pěsti ať mi to vyjde,,,pa

Viana (Ne, 24. 1. 2021 - 08:01)

Ahojte,,Míšo no super váha jde dolů, ty jo já si taky myslím že je to těmi léky. Medrol a MTX je vražedná kombinace. Jak ráda bych ty sračky taky vysadila. Míšo ty máš novou léčbu,ale pořád nevím o jaký druh to vlastně jde. To není nějaký druh biolky? K biologické léčbě se MTX pořád bere,že? Mám v tom trochu zmatek, vím že na tobě něco zkoušeli. Já budu asi volaná před nějakou komisi,pokud mi to teda uznají a snad mi bude nabídnutá biolka. Já ale pořád nevím jestli do toho jít. Co to vlastně ta biolog. léčba je? Je to léčba vlastní krví, nebo je to zase ta chemie? Kdyby mi to nabídli, jít do toho? pa

Míša (So, 23. 1. 2021 - 21:01)

Ahojky, taky vás moc zdravím, já už týden střídám Medrol celý a půlku ob den a zatím obstojně držím, občas bolí jen palce u rukou, ale není to nic hrozného. Bolí mě akorát ty vředy, které se hojí a pořád nějak nemůžu srovnat to srdce a to mě teď obtěžuje nejvíc, dneska mi bylo zase na nic, je to fakt jak na houpačce, každý den jinak, přála bych si aby už bylo dobře, už to trvá moc dlouho.....navíc počasí taky nestojí za nic, ani se mi nechce venčit, jak bylo teď to sluníčko a teplo, tak to byla paráda!!! A ještě mám alespoň jednu pozitivní informaci, pořád jdu od toho října co mi dr vysadila MTX z váhou dolů, sice pomalu, ale jistě. Už jsou to 4kg, teď se to trochu zastavilo, ale nepřibírám a až se budu moct zase víc hýbat, bude to lepší. Mějte odpočívací neděli ať se mají kloubíky dobře a nebolí pa M.

Viana (So, 23. 1. 2021 - 14:01)

Ahojte))) Jirko bolesti fakt souvisí s námahou. Já pokud něco dělám delší dobu,nebo se více namáhám mám v rukou opravdu bolesti. Pokud jsem relativně v klidu nic mě nebolí. Nedovedu si představit, že bych měla do konce života jen odpočívat. Jsem člověk, který pořád musí něco dělat a jsem zvyklá odpočívat pouze v noci. No naše nemoc si prostě určuje svá pravidla ať se nám to líbí či ne. Ve čtvrtek jsem to přehnala se žehlením, ruka se hned ozvala a tak jsem si vzala na noc medrol a aulin, jelikož jsem musela v pátek do práce , no a ráno jsem byla jak čiperka. Takže fakt nic nepřehánět.)))Mišenko zdravím tě.)))

Jirka111 (Pá, 22. 1. 2021 - 20:01)

Ahojky, měl jsem v práci blázinec, příští týden mě čeká další, tak jsem nějak neměl čas vám napsat. Viano, s loktem teď nic nemám. Měl jsem 3 roky zpátky v něm zánět, asi 2 měsíce, než to povolilo, patrně už to bylo k naší nemoci. Mě je fyzicky vcelku dobře, v noci bolí ten palec a ukazovák, ale přes den se to rozhýbe a do večera je klid. Ramena dobrý, ale mám strach je nějak namáhat, tak to vidím jen na víkendové vycházky. A zítra má sněžit a foukat, tak asi to bude hlavně o odpočinku. A zkusím něco uvařit. Holky, užijte víkend. Pa J.

Viana (Čt, 21. 1. 2021 - 18:01)

Zdravím vás,,,Míšo, děkuji moc za nabídku medrolu, ale půjdu v únoru na revm. tak si nechám napsat a pokud se jí to nebude líbit napíše mi obvodní , už mi ho psala když se na mě revmatoložka vyprdla. Teď ho zase nejím, ale stejně ho budu muset nasadit kvůli tomu očkování. Dnes a ani včera mi sice nebylo nejlíp,ale přičítám to změnou počasí, doufám že se to nerozjede. Chodím pořád na ty rehabky loktu a stále bolí a bolí při určitém pohybu do strany. Vůbec nemám v té ruce sílu a v noci se budím když mám ruku trochu déle v určité poloze. Druhá ruka mě bolí taky, ale jinde v zápěstí. Nikdy jsem ten loket neměla takto bolavý a hlavně trvá to fakt dlouho. Ke všemu ruku úplně nenatáhnu, což by mi až tak nevadilo. Podle rehabilitační mám zatuhlé svaly , já si myslím že je to zánět, no uvidíme brala mi dr. krev na ko. na revmatologii. Měla jsem to už když jsem měla covid,tudíž jsem nemohla chodit na rehabky. Napište mi jestli jste to měli taky . Ale už dost o sobě, co nového u vás? Jirka už psal,že má rameno lepší, tak snad vydrželo. Míšo píšeš, že už se vředy hojí, tak super vydrž , ta paní u nás to má taky lepší,ale pořád ji to ještě bolí. Mějte se,pa.

Míša (Út, 19. 1. 2021 - 15:01)

Ahojky, tak to je dobře, že už je bolest pryč a že zase normálně funguješ. Já měla s očkováním ještě další problém, že mi to nemocnice nepotvrdila a tak jsem včera volala všude možně až jsem sehnala telefon přímo na to očkovací centrum, kde mi ochotně řekli ať přijedeme jen s tou rezervací a nevyhodí nás, tak uvidíme na konci ledna, jak to dopadne. Jinak info ohledně dnešní návštěvy na kožním, vředy se hojí a ještě dlouho budou, tak kontrola za měsíc. Pa M.

Jirka111 (Út, 19. 1. 2021 - 13:01)

Čauky, tak mě už je lépe, obě ramena se zase hýbou. Teď je určitě nechám delší dobu v klidu. Bylo to tak hnusné, že si příště rozmyslím, než je budu zase víc namáhat. S tou kočkou dobrý, úplně si to dovedu představit. Určitě se pak k pračce pěkně dlouho nepřiblížila :-) Tady ve městě mají málo vakcín, tak s termínem pro rodiče jsem se zatím nechytl. Jinak souhlas, už to trvá moc dlouho a je to pro všechny únavné. Opatrujte se. J.

Míša (Po, 18. 1. 2021 - 20:01)

Vian nejedeme podle signusu a ani nám neubírají dny, jen mě odečetli z výplaty za prosinec půl dne dovolené, protože už jsem ji měla vybranou a posledních 14 dní jsem nebyla v práci, no aby je taky neubylo. Já mám teď nafasované 4 krabice Medrolu a doufám, že už ho tolik nebudu potřebovat, klidně bych ti poslala, kdyby jsi potřebovala, ale lepší je to bez bolestí. Do lázní jeď třeba už to bude v září s tím covidem lepší a nebudou to muset zavírat. To vše ukáže čas, ale přála bych ti to. Já měla v úmyslu zase dělat nějaká vylepšení a pokračování v rekonstrukcích na chaloupce, ale po dvouměsíční neschopence a můstku za 23 000 na to všechno můžu akorát tak zapomenout a spokojit se s truhlíky s kytičkama a zeleninou. No hlavně aby už to zdraví sloužilo a ostatní počká, to nikam neuteče. Držte se, zítra dám vědět, jak na kožním pa M.

Viana (Po, 18. 1. 2021 - 18:01)

Zdravím,, Míšo i my musíme mít dovolenou rozepsanou brzy, ale letos si ještě vybíráme starou, tak já mám dovču v půlce března a týden v dubnu. Novou zatím ještě nepíšeme,ale jindy už bývala rozepsaná. Taky jedete podle signusu? Ten pitomej program nám každý rok ubere jeden den dovolené,takže už jsme přišli o tři dny za tři roky. Vedení nám to vždy bezvadně odůvodní. Musím ti napsat,že ty bolesti nejsou jenom u tebe, mě taky dnes bolí ruce a pokud se natáhnu tak se nemůžu rozejít. Myslím si,že to počasím bude. Venku sněží a má být oteplení. Teď jsem si rozpustila aulin a doufám, že zítra bude líp. Medrol si šetřím, mám ho málo a na revmatolku jdu až 5 února tak kdyby bylo nejhůř. Ke všemu si musím nechat před tím druhým očkováním. No ale rozehranou dovču máš taky dobře. Já se budu muset nad sebou zamyslet,ale já si to všechno spojím až pofrčím do lázní. Chtěla bych jet tak v žéří, to je nejlepší,ale vůbec nevím jak to s corona bude, sice budu očkovaná, ale může být zase nějaký zákaz vydaný vládou a budu nahrátá.))) Jirko, zdravím tě,,,pa

Míša (Po, 18. 1. 2021 - 15:01)

Ahojky, taky se přidávám s pár řádky. To jsi mě Vian pobavila, chudák kočka, ale když to dobře dopadlo můžeme se tomu jenom smát. Mě je jak na houpačce a fakt mě to nebaví, čtvrtek fajn, pátek tak nějak, sobota bída, včera super i jsem uklidila šuplík a celou lékárnu a ještě jsem stihla ujít něco přes 4 km a dneska je mi zase fakt bídně, ale že by na tom mělo podíl počasí to už si nemyslím. Uvařila jsem na dva dny, protože mám zítra kontrolu na kožním, tak to nestihnu, ven dnes nejdu a tak asi jen k sousedce na kafe, pokusím se na ten blbej stav nemyslet. Taky jsem měla plány dopředu, ten nejbližší už nevyjde, měla jsem jet v sobotu do Jeseníků na 6 dní na hory, další jsou pak v plánu Harrachov po půlce února a další začátek března do Krkonoš na Černou horu, tak z toho už snad něco vyjde. Už jsem taky psala rozpis dovolené do konce roku-u nás to chtějí děsně brzy. Jinak Jirko termín na očkování už se mi povedl, zkoušej to, třeba budeš mít taky štěstí. Drž se s bolestma, já měla v sobotu poprvé půlku Medrolu, dnes zase celý a zítra zase půlku a uvidím jestli to takhle dám. Vian drž se v práci a pište páčko M.

Viana (Po, 18. 1. 2021 - 13:01)

Ahojte)))
Jirko teda ty jsi v jednom kole. Máš plány dopředu na hodně dlouho. Kde se na tebe hrabeme. Máš pravdu v tom,že když se někam jede tak se vším všudy. Pěkně minimálně polopenzi,žádné zdržování a vymýšlení ohledně jídla. Hezky zasednout a nechat o sebe pečovat. Já to taky tak dělám. Užij si to a rameno šetři...))
Já běhám z práce domů a z domu do práce, žádná zábava. Ke všemu ten covid se šíří a já se docela bojím abych něco domů nedonesla i když vím že jsme to prodělali s manželem,ale aby to nechytl po druhé. No když přiběhnu domů, v chodbě jen zavolám ahoj a jdu přímo do koupelny. Vše ze sebe končí v pračce a já běžim pod sprchu a pak teprve funguji. Už je to fakt dlouhé i pro klienty. ))) Hele dnes je prý už 15 let nejdeprimější den v roce. Horší prý už nebude, no jenom aby. Tak na sebe dávejte pozor minimálně do půlnoci. Míša nepíš,trochu mám obavy ale snad jenom odpočívá.
Něco vám napíšu pro zasmání. Jak můj kámoš vypral v pračce kočku. Zní to děsivě ,ale končí to dobře. Prostě jejich kočka stále lezla do pračky. Spávala tam. No a jejich kluk polil deku na posteli, kterou kámoš vzal a nacpal ji do té pračky s tím že si nevšiml,že tam ta kočka leží. No a zapl ji na 40 'C , dal aviváž aby to pěkně vonělo a zapl. Jelikož v pračce nebyla vysoká teplota, deka nasála většinu vody a otáčky byly nízké kvůli mačkavosti materiálu zůstal tam i vzduch. Pračka doprala , on vytahuje deku a vypadla mu omráčená a pomotaná kočka,která byla živá jen trochu zmatená. On se lekl, hned ji popadl a jel s ní na veterinu. Tam už ji dr. prohlédla a zjistila,že ji vůbec nic není a že tak čistou a voňavou kočičku nikdo nemá. Je to už pár měsíců co se toto stalo,jen jsem si na to teď vzpomněla, protože mě tu otravuje můj chlupatý kocour, leží před monitorem a dělá údržbu kožíšku,tak mu vyhrožuji,že není problém ho taky protočit....)))pa

Jirka111 (Po, 18. 1. 2021 - 10:01)

Ahoj holky, zdravím po víkendu. No, bylo to veselý, protože v pátek se mi rozjel zánět i v levém rameni, naštěstí míň. V sobotu se to začalo zlepšovat, rodina šla na běžky a já taky jen pěšky :-) A četl jsem knížku a odpočíval. V neděli bylo zase o něco lépe, odpoledne jsem šel s klukem na zamrzlý rybník. Asi jen tak na hodinku, víc bych asi v bruslích nevydržel, no vzali jsme si hokejky a trošku jsme si šťouchly. A to byla chyba, protože se mi to zase zhoršilo, tak opět trpím. Jasně, s Medrolem se to také snažím regulovat. Teď jsem nechtěl moc zvýšit, spíš zkusit počkat, protože se mi nechtělo navyšovat jen kvůli rameni, když s tím ostatním se to dá vydržet. Teď to nechám fakt v klidu, tento týden dělám naštěstí z domova, tak autem nikam nemusím. Je tu spousta sněhu, ale začíná se oteplovat a zítra má dokonce pršet. Rodiče jsem taky zaregistroval, je to, jak píšeš, Míšo. Zkusíme hlídat termíny a snad je nějak do konce února stihnou naočkovat. Už aby se to zase zlepšovalo. Druhý týden v únoru tady máme jarňáky, jako obvykle máme s partou zarezervovaný týden na Šumavě, ale uvidíme, možná to nakonec vyjde. Mají změnit toho psa a nově ve čtyřce budou otevřené i penziony, ale nevím, jak s jídlem, jsme zvyklí na to, že nám tam vaří. A do Německa na Javor asi taky nebudeme moci lyžovat. Užijte týden a opatrujte se. J

Viana (Pá, 15. 1. 2021 - 18:01)

Ahojte))) Tak začnu Jirkou, přesně to co ti poradila Míša bych udělala také. Klidně na dva dny nasaď třeba 12 mg zastaví se to a ty budeš fungovat. Potom se vrať na 4mg a uvidíš, že to zabere. Teda toto mi tehdy poradil ten dr. z poradny a fakt to funguje, ovšem vím že i tebe to napadlo. Kámoška z práce taky revmatička měla jako ty zánět v rameni a dr. ji nasadila 72 mg prednisolu asi dva dny a pak snižovala. Říkala že měla všechny vedlejší účinky,ale cítila se jinak dobře a do teď má pokoj a už to bude rok co toto absolvovala. Jirko Egypt bych brala taky, já teplo i děsné teplo mám moc ráda a jak jsi mluvil o červenci, tak to úplně vidím. Kraťase , tričko, sandály a šup ven. No nevadí že je leden, máme se na co těšit.)))
Míšo, píšeš , že ti dnes taky není nic moc, může to být tím že bude hodně mrznout, aspoň to říkají. U mě dobrý, jako by mi to očkování pomohlo,fakt se cítím dobře a to zase nic z medrolu neberu. No nechci to zakřiknout abych ráno vůbec vstala. Dnes jsem celý den lítala s manželem a se sebou po očním, já dobrý a manžel musí na MR s tím pravým okem asi prý nějaká cévka , když má horečku tak mu nateče to oko. Divný, že? ale jinak jsme si udělali krásný den, moc jsem se nasmála, jedli jsme v autě zákusky a pili kapučíno, když nikde vám to na talířek nedají. )))
Mějte se krásně a pěkný víkend,já zítra sloužím zase na covidu,tak pište večer nakouknu, pokud neodpadnu,je to fakt náročné. Máme jich tam šest a jedna ve službě protože vrchní nechce ohrožovat ty co to ještě neměly. Tak pa.

Reklama

Přidat komentář