Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Pá, 1. 1. 2021 - 16:01)

Zdravím vás v novém roce a určitě si budeme i nadále vzájemnou oporou! Já dneska ušla na procházce cca 3 km, tak mám radost, že už jsem to takhle zvládla, tak ještě doladit to ostatní..... M.

Jirka111 (Pá, 1. 1. 2021 - 09:01)

Ahoj v novém roce, obě vás moc zdravím, vše jsem přečetl a přeji do nového roku hodně zdraví a štěstí. Ať jsme si i v tomto roce navzájem oporou a povzbuzením. J

Míša (St, 30. 12. 2020 - 23:12)

Ahojky, to máš pravdu s tím Silvestrem ať si ho užijí mladí, nebo kdo chce, mě taky nikdy nebral a poslední 3 roky za sebou jsem ho taky sloužila, v práci mi to vadilo pouze z toho důvodu, že to byla nejhorší služba v roce, ale to už po letošním koronavirovém roce ani neplatí...... Mám ráda dobré papání, tak zítra přiveze rohlík ještě nějaké dobroty-sýry, salámky, šunku...., otevřeme si portské, které máme moc rádi a tím to taky pro nás asi skončí. Dneska jsem vařila kotel zelňačky, zítra udělám tu čočku a bude to. V sobotu by jsme měli mít to posunuté grilování z minulého týdne, tak pojedeme v době vycházek, které mám a už se těším, že konečně všechny zase uvidím. A v neděli asi završím obžérství a upeču ku kačenku, mám domácí, tak to bude ňamka. Mám to všechno se zpožděním, ale to neva, hlavně aby to zdraví už šlo k lepšímu. Bolesti mám pořád stejné a kardiolog na základě vyhodnocení přístroje mě poslal nové prášky na srdce, tak se uvidí jestli zaberou a bude zase lépe...... páčko M.

Viana (St, 30. 12. 2020 - 10:12)

Ahojte))) No četla jsem jednou že acylpyrín zahřívá klouby, tak je dobrý na revma i na osteoporozu, ale je fakt že každý lék který užíváme navíc by jsme měli skonzultovat s lékařem. No o tom anopyrin u jsem to nevěděla a jaký myslíš si je mezi nima rozdíl? Oba ředí krev,ne?
Hele depka ke corona patří, já ji měla taky. Najednou si člověk řekne na co to všechno je, co bude dál a má takové divné myšlenky. Tím jsem si prošla taky. Ke všemu když vidíš jak to klem tebe umírá,tak se logicky člověk začne bát. Ale jsme tady a doufám že ještě dlouho budeme. Já když mám depku s revmou ,jako co když nebudu moci chodit, nebo tak nějak ,tak mi pomáhá,že si myslím ,že určitě na revmu něco najdou, jako že se z toho vyléčíme,nebo že stejně jsme na tom lépe než třeba před 50 ti lety, co se chudáci lidi pouze mazali alpou. Doba jde dopředu a co chudáčci děti co to mají už od mala. ))))
No ale už dost , teď se připravíme na silvestra když jsi vánoce promarodila, toto si užij s manželem. Já budu silvestra slavit noční prací, ale je mi to úplně jedno, už jsem se nařádila dříve až až. Teď je řada na mladých.....)))pa

Míša (Út, 29. 12. 2020 - 20:12)

Ahojky Vian, vím o jakém přístroji mluvíš, ten znám moc dobře, ale tenhle je jiný, ten si mám přiložit a nasnímat jenom, když mě chytne záchvat tachykardie. No docela se to zatím ustálilo, tak jsem ráda, to tak vždycky bývá, když to máš někde ukázat, že? Já se taky mažu tím belodermem a střídám to s černou mastí, zatím je to pořád stejné i stejně bolestivé, ale nehorší se to. Jinak včera mi bylo docela blbě, nějak to na mě všechno odpoledne padlo, dokonce jsem si měřila i teplotu, ale neměla jsem. Nebylo mi nejlépe ani psychicky, ale sousedka mě vzala náhodně na kafe, když jsem jí nesla zelí a pak už bylo docela dobře a dneska je už zase lépe až na ty bolesti. S tou embolkou máš pravdu, ale koupila jsem si už víc než před rokem anopyrin, že si ho vezmu do letadla a pak jsem si přečetla, že se k MTX nesmí!!! Acylpyrin neberu, ale asi začnu a jak víš, že je pro nás dobrý, to jsi někde četla? Přeji hezký večer, ať už tě nic nebolí a taky zdravím našeho spolubojovníka Jirku na Moravu M.

Viana (Út, 29. 12. 2020 - 14:12)

Zdravím vás )))Míšo, tak ten stroj na srdeční frekvenci fakt nešetři. Prý se má u něho vyzkoušet vše i sex, jízda autem a všechno co by tě mohlo trochu vahecovat a srdíčko se prověří co jej nejvíce zatěžuje. Moje neteř to měla taky tak proto jsem tak chytrá a dr. jí právě řekl ať dělá pokud možno úplně vše a hlavně i sex u kterého frekvence byla nic moc( asi ten sex z její strany za moc nestál) , no a nejvíce tepů měla když řídila auto a to je dobrá a zkušená řidička.
K těm vředům ,tak u nás ta babička to má pořád a to už je tak dva měsíce po covidu, má to už jenom na jedné noze asi tři na stehně a na ruce. Je to takové růžové a hodně tvrdé. Když jí to mažeme musíme hodně zlehka jinak křičí bolestí,takže to asi fakt děsně bolí. Mažeme jí to beladermem , který jsme vystřídali po triamcinolomem, ten byl bez efektu.
My stále ještě dojídáme i když pořád střídáme řízky s kačenou ale nikdo si nestěžuje ,tak budu vařit na silvestra a to nakonec ne svíčkovou,ale chtějí roštěnou což mě těší, není to tak pracné. Pořád se ještě vyhýbám sladkému a je mi celkem fajn i když úplně bez bolestí nejsem, v noci jsem ruce trochu cítila,ale oproti tomu o vánocích je to nic. Jím už druhý den jen 4mg medrolu,ale večer ještě k tomu mám aulin. )))Ještě ti chci Míšo napsat abys fakt do práce nespěchala , vím že jsi rozumná i kdyby na tebe tlačili že nemá kdo sloužit. Ne ne ne nechoď. Po téhle nemoci si musíš hodně odpočinout a poradila bych ti i abys brala kousek acylpyrinu nebo anopyrínu proti embolce. Já jsem si ho v době covidu acylpyrín nasadila půlku a tu beru pořád. Na revma je prý dobrý.)))
Jirko jestli kukneš na naši diskuzi,tak tě zdravím...pa

Míša (Út, 29. 12. 2020 - 11:12)

Ahojky, Vian s tím Medrolem a vysazením před očkováním fakt nevím a ani se o to zatím vůbec nezajímám, protože nás se očkování teď stejně netýká, víc jak 3 měsíce po prodělání covidu očkovaní nebudeme, máme protilátky. Ale revmatoložky se pak na to časem určitě zeptám. Jinak mám doma přivezený přístroj na měření srdeční frekvence, zítra to stáhnu do počítače ( to jsem na sebe zvědavá ) a pošlu to kardiologovi, aby to vyhodnotil a zaléčil mě nějak než pominou ty svátky a budu tam moc jít. Fleky a vředy pořád stejný a bolí, prý ani kožní to nikdy neviděla a neví co s tím, když jí to můj doktor poslal na fotce. Zkoušela to na něj, že si jako vymýšlím, že to bolí, tak jí uzemnil, že se léčím s RA a že když řeknu, že něco bolí, tak už to fakt děsně bolí, protože jsem na velkou až nesnesitelnou bolest zvyklá. Ty doktoři jsou někdy fakt děsný, když si nevědí rady, obrátí to proti tobě, ale měla jsem alespoň zastání. Jdu dělat oběd, dnes bude krůtí roláda a bramborová kaše, trochu odlehčení po té svíčkové. Zatím pa M.

Viana (Po, 28. 12. 2020 - 19:12)

Ahojte)))) Míšo moc děkuji za vysvětlení máš toho holka požehnaně. Jedna klientka u nás má taky po covidu takové hrozně bolavé tvrdé boule na nohách ,rukách a po břichu ovšem nejsou to otevřené vředy jen tvrdé hrče ve svalech. Taky to natíráme hormonální mastí. Má to už docela dlouho,ale ztrácí se to ,sice pomalu, ale ztrácí. dobře je,že jsi začala chodit na procházky ven. Choď za každého počasí,čerstvý vzduch je na covid úplný zázrak. Nabereš sílu,dodáš si sebevědomí a toto všechno je potřeba.)))
Hele chci se vás zeptat na medrol ,který teď všichni baštíme a asi všichni chceme jít na očkování. Myslíte si že by se měl před tím vysadit? Někdo mi říkal,že kortikoidy a očkování nejde do sebe. Jak dlouho by se měl před tím vysadit? Zeptala bych se dr., ale neordinuje a pokud jsem slyšela ,tak by nás měli očkovat mezi prvními a to je někdy v lednu. Ještě k tomu sladkému. Už druhý den jsem se ho ani nedotkla a fakt je mi lépe a to dost lépe. Nemusí to být tím,mohl zabrat medrol , ale i tak se cítím dobře. ))
Jiříku zdravím tě a užívej si to s rodinou...))pa

Míša (Po, 28. 12. 2020 - 00:12)

Ahojky, tak nejdřív podám vysvětlení k té povolené večeři od doktora, asi jsem to špatně napsala. Měla jsem povolenou něco jako štědrovečerní večeři s mým mužským a to až na 26.12 kvůli té mé karanténě. Končit mi měla 24.12 o půlnoci, ale protože jsem nebyla úplně bez potíží, tak mi povolil se vidět až o dva dny později. Nakonec jsme si včera večer jen rozdali dárečky a měli jsme dneska sváteční oběd v podobě svíčkové. Bylo to zase jiné a bude na co vzpomínat....dneska jsme byli také na krátké procházce a zvládla jsem to tak hurá, bylo venku po 14 dnech fakt hezky! No a k těm mým potížím, covidově už je mi docela dobře, přetrvává jen ten kašel, ale už je asi takový, jako jsem měla poslední 2 měsíce po změně léčby, ale objevily se postcovidové potíže, lízlo mi to cévní a lymfatický systém, jak jsem psala, imunita mi dala najevo, že boj s covidem nenechá jen tak... Jirka teď nemusí číst, protože je chlap, ale tak to prostě je - mám podél cév červené fleky až boláky a jsou strašně bolestivé. Bohužel je mám hlavně na prsou až do uzlin v podpaží a nesnesu na nich ani tričko, je to fujtajbl! Mažu to tou kortikoidní mastí, ale zatím to moc nepomáhá, možná kdybych měla jedničky tak by to prošlo lépe, ale mám pětky a je to děs. Ještě je tam ta nejcitlivější kůže. Na nohou mám zase podél cév malinkaté modřinky a ty od Medrolu fakt nejsou. Jak říkal dr. taky mi to vzalo drobné cévy, co vedou k srdci a proto se nemůžu zbavit toho bušícího srdce. Tlak už se upravil, tak snad i ta tachykardie přijde na řadu. A teď to lepší - žlučník už dal naštěstí pokoj a v noci už také trochu lépe spím. Klouby zatím také spí a to je jedině dobře, protože to by bylo už na mašličku.... Rozdělili jsme ty léky na tlak a srdce a je to lepší. Jinak jsi měla Vianko pravdu, že fakt za 7 dní do práce nee, ale to jsem psala ještě v době, když jsem byla bez obtíží. Teď to bude asi na dlouho, doktor mě jen tak nepustí a já se tam ani nehrnu. Neměla jsem asi 20 let neschopenku, všechny bolesti jsem odpracovala, tak teď to ale dotáhnu do úplného vyléčení! Slibuji a dodržím to! Z nás čtyřech, co jsme se nakazili na té noční ještě do práce nenastoupil nikdo. Zítra mě doktor nahlásí na hygienu už jako neinfekční a budu dál pokračovat u něj v PN. Jinak beru Vian pořád ty 4mg Medrolu, jak jsem to asi před 3 nedělemi snížila, když zabraly ty nové léky, ale víc jsem si to nedovolila snížit. Mám oproti vám výhodu, cukroví jsem snížila už loni a navíc na něj letos ani nemám chuť, tak jsem měla fakt jen pár kousků na ochutnání a kousek vánočky s máslem jinak nic sladkého, ale ostatní jím normálně, žádnou dietu nemám, spíš jíst víc, aby mělo tělo sílu se s tím vším poprat. Tak pro teď stačilo, půjdu si lehnout papa a dobrou M.

Viana (Ne, 27. 12. 2020 - 17:12)

Ahojte))) Míšo jak se daří? Pevně doufám,že už je ti zase o trošku lépe a žlučník už dá pokoj. Zase jsem špatně pochopila jak jsi psala že se mažeš kortikoidy, máš vyrážku , nebo je to nějak spojeno jak psal Jirka s tím že nemůžeš dobře jíst ? Co máš za potíže? Dnes mi říkal můj syn co bydlí dole v bytě,že dostal rýmu. Hned jsem si to zase odvodila jestli nemá corona, ale rýmou se to neprojevuje,že? Je hrozné ,že budeme stále ve střehu jenom když člověka ofoukne a nebude se cítit zrovna fit,že to můžou být začátky corona viru. Radši k nám ani teď nejde i když by jsme měli mít s manželem protilátky,ale člověk fakt neví. Včera na noční jsem měla zase velké bolesti rukou, no a odvodila jsem si to tím,že jsem se ládovala sladkým a tak dnes vůbec nic jen pomeranč a med do čaje a je mi docela dobře. Možná už konečně zabral medrol,no uvidíme zítra, každopádně se sladkém končím to je pro mě utrpení bez sladkého.))))
Jiřík už si užívá Moravy tak Jiří, ber mě jako odstrašující případ a se sladým to nepřeháněj. Pak napiš jak ses měl,ráda tě čtu.)))
Michalko ještě jsem se chtěla zeptat jestli s tím žlučníkovým záchvatem co jsi měla si myslíš,že to bylo k tomu coronu? Já jsem ho měla tak před třema měsíci, tehdy jsem nasadila medrol a hned se žlučník ozval i když s ním nikdy problémy nemívám. Bereš Míšo medrol a v jaké dávce? Máš teď 2mg nebo 4mg? I když oboje by bylo málo aby žlučník protestoval. )))Mějte se pa

Jirka111 (So, 26. 12. 2020 - 17:12)

Mílé holky, obě vás zase zdravím, už je skoro po svátcích. Na Moravu jedeme až zítra, tak vám ještě něco napíšu. Štědrý den byl celkem v poklidu, no stromek byl obložený dárky jak u Vémoly, a přesto se náš malej vztekal, že nedostal herní notebook. Sice máme doma 4 počítače, z toho jeden herní, ale vzal si do hlavy, že chce svůj notebook a víc ho nezajímá. No, byl na nás i pěkně hnusnej, spratek jeden... Ale to on je často i kvůli jiným věcem, protože s ním mlátí puberta. Docela se nám líbila i letošní štědrovečerní pohádka a kapr chutnal skvěle. Je mi líto, že vás to letos tolik bolí a ještě k tomu Míša nemůže ani pořádně baštit. Zato já jsem se rozjel a docela jsem to nezvládl, snědl jsem tunu cukroví, vypil lahvinku bílého a na Boží hod mě vzbudily pěkný bolesti rukou a hlavně natekl jeden prst na noze a od té doby pajdám. Včera jsme byli u mých rodičů, byla svíčková, letos se taťkovi povedla, se sladkým jsem se už trošku krotil. Mám pak takový rituál, společně stíráme losy, které si vzájemně dáváme pod stromeček, zabere to víc než hodinu, protože jich mám aspoň 30. Dopadlo to tak, že se nám losy navzájem zaplatily, takže úspěšně. A večer opět nová pohádka, tentokrát byla slabší. Dnes jsme ještě dojedli kapry se salátem a teď byly rodiče na oplátku u nás. Zvládli jsem i malou procházku, šoural jsem se jak šnek kvůli tomu prstu. Opět se mi potvrdilo, že to sladký je nejhorší, ale stejně si ho asi neodpustím, oni na Moravě zase budou mít jiné druhy cukroví :-) A dnes večer bude opět nová pohádka. A ráno frčíme. Viano, také si myslím, že čím častěji se Medrol bere, tím hůř účinkuje. Nejdřív jsou 4mg paráda a pak najednou nestačí ani 12mg. Je to pitomý, určitě mě v budoucnu taky čeká nějaká krizovka, jakou právě prožíváte. Jak jsem psal, budu teď mimo až do 4. ledna a nevím, jestli se mi podaří něco poslat telefonem. Takže vám dopředu popřeji krásný zbytek svátků a hlavně všechno nejlepší do nového roku a hodně zdraví a štěstí. Budu na vás myslet a číst vaše příspěvky. J

Viana (So, 26. 12. 2020 - 15:12)

Ahojte))) Míšo,ty máš nějakou dietu,že píšeš že ti dr. dovolil večeři? Asi kvůli té vyrážce co máš po těle? To měla jedna sestra v době kovidu taky ,ale měla to od ATB,který ji musela dr. nasadit. No a lymfatický systém rozjetý to je jako co. Jako že jsi nateklá,zavodněná? Ach jo,máš toho požehnaně. Je zajímavé,jak u každého se ten covid projevuje jinak. )))
U nás dnes byli mladí z Olomouce na obědě,no a zase kačena,tu snad dělá celý národ,ovšem já jsem na maso i celá naše rodina,tak to vůbec nevadilo. Do silvestra nevařím a budeme dojídat všechno co je navařeno. Dnes jdu na noční ,tak doufám že bude klid. Ještě jsem se za celé svátky nezastavila. Bolesti jsou menší,ale pořád jsou. Já si myslím,že čím častěji se medrol jí,tím méně účinkuje. Ale jinak si nestěžuji, je mi o hodně lépe. )))Michalko, už to u tebe musí jít jenom k lepšímu. Myslím si,že to nejhorší máš za sebou a to jsi chtěla jít za 7 dní do práce. Taky jsem si to tehdy myslela. )))
Jiřík si užívá na Moravě,psal,že tam není moc signál , taky je to dobře když člověk vypne od počítačů a mobilů)))). Mějte se,,,pa

Míša (Pá, 25. 12. 2020 - 13:12)

Noo v pohodě zvládla jsem to, za každého, který tu se mnou už není jsem zapálila svíčku a kdyby mi v noci nebylo tak zle, bylo by to úplně v klidu, ale děkuju. Kačenu budu taky dělat, jen ještě nevím kdy, jak jsou ty svátky letos celé podělané.... mám od doktora povolenou na zítra už večeři, tak bude asi zase salát a ryba a v poledne bude rodinný oběd, kterého já se neúčastním a tam se bude podávat taky kachnička. Jinak na Nový rok je u nás vždy čočka, aby byly penízky, no ale jak kdy to funguje.....kdyby za ní bylo zdraví, sním jí klidně tunu! Vianko klidnou práci a Jiříkovi vánoční pohodu M.

Viana (Pá, 25. 12. 2020 - 12:12)

No Míšo ahoj)))Super že jsi včerejšek přestála. Slíbila jsem ti že budu psát,ale fakt nebyl čas. Sedla jsem si až k večeři a s dárky. Jinak bylo dobře,ale jsem ráda,že už je to za námi,přece jenom to jsou galeje. Kortikoidy asi už zabírají,dávka stále 12 mg a včera večer byl aji aulin. )))
Míšo s tím vařaním vím o čem mluvíš,já měla stejné problémy,ale naštěstí jim doma vše chutnalo,tak hlavně si nestěžovali. Ke všemu stejně jsme neměli chuť skoro na nic.Svíčkovou bych si dala taky ,ta bude na nový rok. Dnes jsem v práci,máme kačenu a tu budu dělat i zítra doma. Tak se opatrujte ,zdravím Jiříka a pište,,,pa

Míša (Pá, 25. 12. 2020 - 12:12)

Ahojky, Vianko ty klouby jsou ale svině viď? Jestli ti můžu poradit tak si rozděl dávku na ráno 8mg a v poledne ty 4mg ať to pokreješ delší dobu a netrpíš tolik. Jinak je mě covidově lépe, ale mám spoustu dalších postcovidových potíží-vzalo mi to lymfatický a cévní systém, tak se mažu kortikoidy i zevně, aby toho nebylo málo vnitřně. V noci nemůžu spát, srdce mi běží jak o závod a na dnešek jsem si střihla pěkný žlučníkový záchvat. No jinak je fajn..... až na tu hlavu-když jsem dělala bramborový salát nedala jsem tam vejce ani salám, tak jsem to pak musela dodělávat, alespoň bude na co vzpomínat. Mám tam už asi 2 dny naloženou svíčkovou, tak ji dnes asi upeču a dodělám, jen nevím, jak to zvládnu s tou chutí..... A jak jste zvládli včerejší večer, doufám, že se nekonala žádná pohroma a proběhlo vše podle vašich představ? Mooooc vás zdravím pa M.

Viana (Čt, 24. 12. 2020 - 10:12)

Ahojte))) Míšo , tak jsem dnes v myšlenkách s tebou. Dělala jsem salát a zelňačku a tak strašně mě dnes bolí klouby na rukách a nohách,že musel manžel protlačovat brambory na salát nedala bych to. Dnes jsem si vzala 12 mg medrolu a tak budu pokračovat než bolesti povolí. Pak budu snižovat. Toto je fakt hnusná nemoc pokud se rozjede. Ale dost bědování, někteří jsou na tom hůř. Koukám jak hodně roste počet nakažených, to se trochu vymklo ,ale myslím si,že je to tím hrozným nakupováním. Nechápu to. Pořád je otevřeno a oni blázní ještě i dnes. Mám obchod pod okny a je plné náměstí aut, jak se lidi hrnou do obchodu i o vánocích. )))Mišenko jak je ti? Je to trochu lepší? Hodně odpočívej.))
Jirko tebe zdravím taky a pokud nakoukne i Petra ,tak Petruš taky pěkné svátky.))

Míša (Čt, 24. 12. 2020 - 09:12)

Přeji Vám oběma krásné a hlavně zdravé Vánoce, užijte, jak jen to půjde a jsem ráda, že tu jste!!!! M.

Viana (St, 23. 12. 2020 - 14:12)

Ahojte))) Míšo , zase jsi mě rozesmála a jako vždy zase máš pravdu. Jo jo papám ode dneška medrolek a to tak,že jsem si dala ráno 8mg, zítra to samé a pak dle bolesti budu snižovat na ty čtyři. Dnes do rána jsem zase měla bolesti rukou,ale medrol už bych jedla dříve ovšem má dr. mi ho poslala až včera a to jsem byla v práci. Ta kolegyně co mi dala ten zbyteček,tak byl tři roky prošlý tudíž jsem nechtěla riskovat, že přestanou možná bolet klouby,ale začne i žaludek. )))
Míšo,taky mě hodně mrzí,že budeš sama na vánoce. Ovšem úplně sama nebudeš,jsme tu my s tebou a jak to půjde časově budu ti psát ať nejsi tak smutná. Já být na tvém místě,tak si vlezu na gauč, pustím si tam svoje nejoblibenější filmy,obložím se vším dobrým (teda pokud máš chuť na jídlo) a koukám,jím, spím a prostě svět pro mě přestane existovat. Dárky na tebe počkají a čert nem vánoce,stejně není sníh, má být teplo a tak o co jde? Hlavně že jsi doma a na silvestra budeš čiperka. Já jdu do práce 25 ,26 noc,28 a silvestra noc. Takže taky nic moc,sloužím za jednu co má kovid. Tímto vám Míšo a Jirko přeji hezké ,zdravé a klidné vánoce...))

Jirka111 (St, 23. 12. 2020 - 10:12)

Miško, to je mi moc líto, jak to u Tebe takhle blbě vyšlo. Budu na Tebe moc myslet. Jediný dobrý je, že to budeme mít za sebou. Jinak kapři už jsou rozřízkování a před chvilkou jsem namlel čerstvou strouhanku. My budeme tradičně na svátky doma a pak se přesuneme na Moravu ke tchýni, tak se potom na týden odmlčím, protože tam prakticky není datovej signál a přes telefon mi ani nejdou psát příspěvky. Tak zatím přeji, abyste si v rámci možností užily svátky... a určo ještě napíšu. J

Míša (Út, 22. 12. 2020 - 11:12)

Ahojky, joo Vánoce, jak je mám ráda a vždycky se těším, tak letos nebudou stát za nic....měla jsem toho tolik naplánováno, ale člověk míní a život mění.....a nakonec tu budu trčet sama a asi dost dlouho. Na testy půjdu až po ukončení PN a příznaky mám pořád, tak karanténu nemůžu ještě ukončit, ale zdraví je přednější já vím, ale stejně mě to hodně mrzí. Je dobře Jirko, že letos ty Vánoce u tebe už nebudou ve znamení nesnesitelně bolavých kloubů a taky si je užiješ, moc ti to přeju, protože vím jaké to je! Hlavně to nepřežeň s cukrovím ať netrpíš. Vianka už má taky jenom dnes a má to za sebou a pak až 26. Určitě už taky zase papá Medrolek, tak si kloubíky mlaskají. Zmutovaného covidu bych se taky moc nebála, možná se akorát šíří rychleji, ale snad nás teď chvilku neohrozí, když máme ty protilátky. Tak užívejte sváteční pohodu a zatím pa M.

Reklama

Přidat komentář