Reklama

Antidepresiva

Renata (St, 28. 1. 2009 - 03:01)

akorat mi pica smrdi ...

Renata (St, 28. 1. 2009 - 03:01)

akorat mi pica smrdi ...

Renata (Út, 27. 1. 2009 - 23:01)

JA uzivam uz skoro rok Citalopram a pribrala jsem pomerne dost....chut k jidlu mam porad, ale to jsem mela i predtim. Kazdopadne, pribrala jsem za ten rok, vlastne za dva, protoze predtim jsem ho brala taky, celkem 13 kg..........Pevne verim, ze az ho vysadim, vaha pujde dolu lip!!Jinak bez komplikaci, na Citalopram je spoleh, tot ma zkusenost.

Anna (Po, 19. 1. 2009 - 18:01)

A co Seropram?

Milena (Pá, 16. 1. 2009 - 21:01)

Po Citalecu a Rivotrilu se nepřibírá! Navíc - Rivotril je pěkný oblbovák a vzniká na něm ZÁVISLOST!!! (Brala jsem ho!) Ale u většiny antidepresiv se píše: nevolnost, zvracení, průjem, ubývání na váze, nechuť k jídlu, ale i přibývání na váze, větší chuť k jídlu atd. Ale na každého člověka to působí různě. Někdo přibere, někdo zhubne. Já už asi 2 měsíce užívám AD od psychiatra a zhubla jsem 4,5 kg!!!

sam (Pá, 16. 1. 2009 - 18:01)

užívám 9 let rivotril a citalec a z váhou nemám problémy..

Adela (Pá, 16. 1. 2009 - 17:01)

Anno ,ja mam AD pl roku a mam 3kg dole,mam Asentru. Ale asi jak po kterych...........

Anna (Pá, 16. 1. 2009 - 14:01)

Prosím Vás, přibírá se po AD? Díky.

Anna (Pá, 16. 1. 2009 - 13:01)

Zijem v USA viac ako styri roky,vydala som sa sem a mala som uz 45.Bola to pre mna velka zmena a nebolo to jednoduche od zakladu zmenit zivot.Po dvoch rokoch sa k nam nastahoval slobodny,37 rocny syn,problemovy typ.Na to odobie nerada spominam,zije u nas dodnes a vyzera to tak,ze nikdy ani neodide,kedze otec si s nim nevie rady.Velmi zle to na mna vplyvalo,boli rozne zle situacie,nespavala som a nakoniec mi spanok uplne odisiel,bolo to hrozne.Vo februari som skoncila som u psychiatra,nasadil liek SERTRALINE a ten zacal zaberat az po 6 tyzdnoch. Na spanie mi predpisal tiez tabletky,takze konecne som po dvoch rokoch ako tak spavala.V oktobri mi lekar vysadil lieky na spanie,prvy tyzden bol tazky,ale casom to bolo lepsie,az do decembra.Spanok je povrchovy,vsetko vnimam,pocujem kazdy zvuk,aj ked sa zda,ze spim.K synovi mojho manzela citim velky odpor,uz len ked pocujem jeho hlas,je mi zle,som z neho nervozna.Povazujem ho za pricinu mojich problemov-vzdy som bola zdrava a bola som na to pysna,ze som nikdy nemala ziadne zdravotne problemy,az tu v USA.Prosim,poradte mi,ci uz odberne,alebo ludsky-velmi pekne dakujem-ANNA

ANSILAN (St, 7. 1. 2009 - 09:01)

boha jeho co je to za kýč.....bohužel jsem po jedné // zkušenost // navalil 30-35 tobolek 10mg a řeknu Vám upřímně NIIIIIC ...prostě to nefakčí....tak co to jako jeeee?????

Pampeliška (Út, 11. 12. 2012 - 15:12)

K té třezalce: třezalka ...Srovnání třezalky se Zoloftem...to mi přijde...prostě nějak nesrovnatelné.
Zoloft se mi zdá mnohem silnější. Ale třezalka zase mnohem bezpečnější. :-)

Nicméně bych to rozhodně nekombinovala, protože hrozí serotoninový syndrom.
Ona deprese není jen o serotoninu...to už vědí i doktoři. Někteří,
;)

Já mám bylinky ráda, nicméně chuť třezalky zrovna fakt nemusím, snad si ji dělám příliš silnou, nevím. Ale 3x denně šálek po 3 týdny, to je pro mě dost obtížné, fakt raději zobnu ten Zoloft nebo Escitalopram, či jiný lék založený na serotoninu (SSRI).

Lenka (Po, 10. 12. 2012 - 23:12)

K té třezalce: třezalka je přírodní slabší antidepresivum, srovnatelná s dnes známým Zoloftem ;) jinak je dobré se poradit v lékárně,mají i homeopatická dražé, cena bývala do 140 kč...některé stavy má na svědomí pouze rozhozený serotonin a Zoloft je na to opravdu účinný sice je třeba nechat tak tři týdny udělat v těle hladinu léku, a pak postupně vysazovat,ale můžete řídit auto, nebudete utlumeni a při postupném vysazování nepřichází závislost.Bylinné preparáty jako např. čaje je dobré pít pravidelně tak dva,tři týdny, pak na týden-dva vysadit.

Jirka (So, 20. 10. 2012 - 14:10)

Vase potize jsou : geopagenni...Prosím je tu někdo kdo by mi pomohl odstranit geopatogení zony? Pište na email [email protected]

Jirka (Ne, 9. 9. 2012 - 12:09)

Dobrý den, chtěl bych reagovat na diskuzi o leku Grandaxin. Absolutně nesouhlasím s názorem, že je to slaboučké nic! Trpím obsedantně kompulzivní poruchou a lehčími depresemi. Byl sem i hospitalizovany. Leku už jsem vyzkoušel velké množství vč.např.takového driáku jako je Anafranil, a žadne tohle antidepresivum nemělo silnější efekt. Až po nasazení Grandaxinu se všechno podstatně změnilo! Beru 3tb denně už 15tydnů, můj stav je oproti dřívějšku nesrovnatelný! Dostavila se dobrá nálada, nová chuť do života, hodně síly. I OCD se hodně zlepšilo. Navic je velká výhoda, že je to benzodiazepínový derivát, a je jako jediný z této skupiny léků návykový jen v ojedinělých případech a slabě. Mě tento lék zásadně změnil pohled na svět a moji aktivitu. Samozřejmě ale musite počitat, hlavně zezačátku, s dost silnými nežádoucími učinky-u mě to byla nespavost, svědění a hlavně nechuť k jídlu. Zhubnul jsem 9kg za 2měsíce. Co se tyče té jedné tabletky před autoškolou, myslim že tam je Grandaxin absolutně k ničemu. Tam bych ti spíš doporučil Guajakuran, ten rozpouští stres nárazově :) a neboj ja to taky dal až na potřetí tu jízdu :D. No takže Grandaxin můžu doporučit, navíc je aktivační a nemá ani vliv na řízení atd. Mějte se, a kdybyste se někdo chtěli na něco zeptat nebo si jen tak vyměnit zkušenosti tak mi napište mail na: [email protected], zatím.

Jirka (Ne, 9. 9. 2012 - 12:09)

A

Pampeliška (Út, 14. 8. 2012 - 08:08)

Antidepresiva mají často...Pedro, až na ty MAOI je to pravda.
Jinak z té skupiny MAOI, nebo se píše taky IMAO, je u nás jen Moclobenid, ten jsem brala dvakrát po celkem dlouhou dobu.
Nepatří mezi léky, které způsobují sex. dysfunkci, a naopak se docela dobře s nimi dá hubnout (nezvyšují chuť k jídlu a nezpůsobují změnu metabolismu).
Bohužel mají, nebo pro mě měly také nulový antidepresivní účinek.

Psychiatrické léky jsou celkově křehký led, a kdo nemusí, nechť do toho radši nejde.
Kdo ví, co to s populací udělá za půl století, když už teď je pětina lidí na psychofarmakách...

Pedro (Út, 14. 8. 2012 - 07:08)

Antidepresiva mají často vedlejší účinky. Mezi nejobvyklejší patří:

SSRI a SNRI:

ztráta libida
neschopnost dosažení orgasmu
nevolnost (zpočátku, poté většinou vymizí)
bolesti hlavy
apatie, ztráta motivace
živé sny a noční můry

SARI:

ortostatická hypotenze
závratě
sucho v ústech

MAOI:

přibírání na váze
živé sny a noční můry
sexuální dysfunkce

Tricyklická antidepresiva:

apatie, ztráta motivace
přibírání na váze
sexuální dysfunkce
změny činnosti srdce
rozostřené vidění

Tak do toho nejdu....

Pampeliška (Čt, 2. 8. 2012 - 18:08)

Dobrý den.
Také bych měla...Danielo, jsoujen dvě možnosti. Buďto dostaneš lék, který zafunguje, a budeš klidná, ale s tím tedy v žádném případě nesmíš za volant, pokud nejsi zvyklá. Druhá možnost je dát Ti Grandaxin nebo podobné placebo a zůstat bdělá, nicméně uklidnění si spíše vsugerovat.
Grandaxin je opravdu slaboučké nic. Když si uvaříš čaj z meduňky, uděláš pro své zdraví a psychiku mnohem víc.
Hodně štěstí při zkouškách!

Daniela (Čt, 2. 8. 2012 - 16:08)

Dobrý den.
Také bych měla ráda dotaz k léčivu Grandaxin. Byla jsem u své obvodní lékařky a řekla jsem jí, že dělám AŠ, a že mám hrozný strach z komisaře při závěrčné jízdě (Vždy udělám chybu za kterou mě vyhodí, protože se soustředím na něj a né na svou jízdu). Tak mi předepsala Grandaxin a řekla ať beru 1 tbl. ráno a druhou večer. Ale já do sebe nechci prát jen chemii,tak by mě zajímalo jestli si stačí vzít 1 tbl. ráno před zkouškou. Bude mít lék stejný učinek v osudný den, když ho nebudu brát teď vůbec? Můžu si vzít i větší dávku (2 tbl.), aby mě lék dostatečně uklidil?
Předem děkuji za odpověď Daniela

Pampeliška (Ne, 8. 7. 2012 - 21:07)

Ahoj,chci se zeptat,jestli se...Sáro,
na AD závislá být nemůžeš. Po vysazení můžeš mít syndrom z vysazení (závratě, nevolnost, slabost, mdloby), ale tomu jde předejít postupným snižováním dávky, bez problémů. Žádnou odvykačku nepotřebuješ. Jaké AD bereš?

Reklama

Přidat komentář