Reklama

Antidepresiva

Eva (Po, 11. 5. 2009 - 09:05)

Berete ho na noc?já ano,těsně před spanímJe pravda,že se po něm chce spát,jenže na noc je to dobře!

smrcinova (Po, 11. 5. 2009 - 09:05)

Berete ho na noc?já ano,těsně před spanímJe pravda,že se poně chce spát,jenže na noc je to dobře!

Lada (Čt, 7. 5. 2009 - 21:05)

Spíš mi ho přidali proti úzkostem a soc. fobii.

David (Čt, 7. 5. 2009 - 13:05)

Deniban jsem bral, neměl žádné nežádoucí účinky, ale na deprese moc nezabíral, je slabý.

Lada (St, 6. 5. 2009 - 20:05)

Byl mi předepsán lék Deniban. Mám celkem strach ho brát po přečtení příbalového letáku. Beru také Mirzaten. Teď mám brát oboje. Jaké máte zkušenosti?

allkka (St, 1. 4. 2009 - 16:04)

já dobírám Argofan 75 1x denně k Trittico 150 taky 1x denně. Přidala jsem ho až dnes a mám strach, že budu moc oblblá a bude problém ho vysadit. Prý po něm bývá problém př sexu...s dosažením orgasmu a tak...???

David (Út, 17. 3. 2009 - 11:03)

Antidepresiva ti může předepsat i praktik. Bez receptu koupíš třezalkové tabletky, které jsou taky docela účinné na depresi (vím z vlastní zkušenosti).

Lucie (Út, 17. 3. 2009 - 11:03)

Ahoj.Trápí mě už delší dobu deprese a nervozita,kterou pak přenáším na svou dceru.Chtěla bych se zeptat,zda mi nějaká antidepresiva předepíše praktik nebo musím k nějakému psychiatrovi?

Lucie (So, 21. 2. 2009 - 11:02)

Moniko,jedná se spíš o panickou poruchu a agorafobii. Jdi na diskuzi PP9!

Petula (So, 21. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj Moniko,
moc dobře znám ty hnusné pocity, které prožíváš. Kdybych si tím vším neprošla taky, tak snad ani neuvěřím, že psychická bolest může být daleko horší než bolest fyzická.Z vlastní zkušenosti ti Moni můžu doporučit dobrého psychologa a psychiatra. Psycholog s tebou problémy rozebere, poradí, jak bojovat se špatnýma myšlenkama, jak se chovat, když ti je zle, jak se odreagovat... a psychiatr ti předepíše antidepresiva... nemusí ti sednout hned napoprvé, pomoct ti můžou třeba až druhé, nebo třetí. Taky jsem si sáhla až na dno a myslela jsem si, že umřu, že takhle se přežívat nedá, ale pomoc opravdu existuje. Mě zabraly až druhá AD. Beru je cca 2 roky a cítím, že zase žiju, že se dokážu radovat a těšit s mojí malou dcerkou, že se zase dokážu na něco těšit... Zajdi Moni za lékařem a svěř se mu, uvidíš, že se s tím dá bojovat. Držím ti palečky a hodně štěstí, Petra.

monika (So, 21. 2. 2009 - 04:02)

dobry den vam vsem co vas trapi hrozna deprese,me trapi taky,mam strach z leku,ze mi bude jeste hur,loni jsem brala deptram ad.asi 5 mesicu a po peti mecicech mi kazde rano busilo hronze rychle srdce,jen co jsem se probudila,vysadila jsem je okamzite,a od te doby se bojim neco vzit,mam 4 deti a je mi blbe v aute kdyz jedu,v kine v obchode se mi mota hlava,je to strasny pocit a uz to nechci nevim jak stoho ven,boli me celi telo,zaludek hlava brnej me nohy,jsem slaba,bez energie,nic se mi nechce,ani dobre nespim porad mam strach ani nevim proc.prosim poradte mi co mam delat.modlim se k panu za vsechny lidi kteri rtpi tim co ja(depresi) aby ten hrozny pocit odesel od vsech lidi na celim svete a uz se knam nikdy nevratil

Pampeliška (So, 31. 1. 2009 - 15:01)

Ale uniká mi důvod. To proto, že to NEVÍ, co tomu člověku je, tak mu napíšou AD?
Nerozumím tomu. Když nemá deprese, tak co mu píšou AD?

Jiri (So, 31. 1. 2009 - 15:01)

Vsak to je v tom clanku. Lekari mylne diagnostikuji az 40% tzv. depresi. 40% pacientu ma ve skutecnosti jine obtize, presto dostanou AD. Nemyslim si, ze to je spravne, proto je na netu tolik protichudnych informaci k temto lekum AD.

Pampeliška (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Jiri,
a proč jsi dostal AD Ty? Jakou máš diagnozu? Depresi? Jakou ? Je spojena i s jinými příznaky?
Podle něčeho ten doktor musel ten lék předepsat, ne?
Jinak souhlasím s tím, že mnohdy jsou AD předepisována zbytečně a rutinně.

Jiri (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

Chtěl bych potvrdit, že jsem v tom testu: Jak lze poznat příznaky deprese dosáhl 2až 3 body a přesto mi lékař nasadil pokaždé antidepresiva. Odhaduji, že lékaři ordinují možná až v polovině AD nesmyslně, zbytečně. Je to módní záležitost. Trend.

Jak poznat příz (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

http://www.portal.cz/scripts/detail.php?id=5060

Lékaři si často (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

http://www.novinky.cz/clanek/142260-lekari-si-casto-pletou-priznaky-deprese-se-symptomy-jinych-nemoci.html

Jiri (So, 31. 1. 2009 - 14:01)

http://www.lekarna.cz/venlafaxin-xl-pliva-75mg-cps-30x75mg-tobolky/

No, jasne, dalsi senzacni dobrutka posledni generace, staci si precist ty vedlejsi ucinky... Ja si myslim, ze to je vhodne pouze pro pacienty, kteri maji skutecnou depresi, nikoli jak to ordinuji lekari, jako automaticky na vsechny psych, obtize. Vsechny psych. obtize nemaji, opakuji znovu: NEMAJI! vzdy puvod v nedostatku serotoninu. Je absolutni nesmysl se tim ladovat v pripadech jinych, nez je deprese.

Luciano (So, 31. 1. 2009 - 13:01)

Venlafaxin je jedno z najúčinnejších antidepresív. Ja ho užívam v dávke 375 mg denne a pomáha mi. Žiadne ved?ajšie účinky som nemal. Je to moderný liek a odporúčam ti aby si vydržala.

evinazboru (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj všem,nemáte někdo zkušenost s lékem Venlafaxin sandoz?Včera jsem ho začala brát na úzkost,deprese a afekt a můžu říct,že jsem měla celý den hrozný třes v rukou i nohou a na jídlo jsem se nemohla ani podívat,protoýe mi bylo furt na zvracení.Mám to vydržet?Myslíte,že to přejde?

Reklama

Přidat komentář