Reklama

Antidepresiva

Krishou (Po, 26. 10. 2009 - 08:10)

Prosím o radu. Minulý týden mi lékař napsal AD anafranil. Nikomu nepřeji, co se mi dělo první noc po požití léku. Byla jsem sjetá jako blázen, cvakali mi zuby, potila jsem se, zorničky jsem měla přes celé oko, nemohla jsem spát, musela jsem pořád něco dělat, ač se mi motala hlava, uklidila jsem celý barák a už v 7 ráno jsem se musela procházet po zahradě. Fakt hrůza. zrovna jsem byla na víkend u rodičů a ty ze mě byli vážně vedle, máma měla hrozný strach, chovala jsem se fakt šíleně. máte prosím také někdo zkušenost s takovým stavem po AD? Dnes jsem volala doktorce, ta mi řekla že po Anafranilu se s tím ještě nesetkala. měla jsem strach ty léky brát, mohla jsem si to sama nějak vyvolat, takový stav? Prosím poraďte

anna (Po, 19. 10. 2009 - 23:10)

NEporadí mi někdo nějaké...Prepač ale tebe asi švitori, antidepresiva sa neberú kvôli dobrej nálade!!! Ľudia ich potrebuju na liečenie rôznych chorôb. Sú to veľmi nepríjemné lieky, ťažko sa vysadzujú, niesu na experimentovanie takými ľuďmi ako si ty. Keď chceš mať dobrú náladu tak si daj niečo iné a neotravuj tu ľudí s týmito hlúposťami. Ľudí ktorý sú naozaj chorý a musia tie antidepresiva brať (čo nieje žiadna sranda)!!!

RichardKnopp (Út, 13. 10. 2009 - 22:10)

http://www.tojesila.cz/cz/s16/n2207-CSSD-zastavila-volby-2009-Proc

Itas (Út, 13. 10. 2009 - 19:10)

vice hledejte na www.tojesila.cz

mona (Út, 13. 10. 2009 - 13:10)

Dobrý den,mám změněná antidep z Mirtazapinu na Depant prolog,beru je 4 den...již 2 dny se mi občas projeví i víckrát denně mírné studené brnění od hrudi po krku až do hlavy a zas to odezní,když si vezmu Neuorol,tak to po chvíli přejde.Nechci ho brát ale často..Je možné že je to vedl.účinek či nedoléčené nešrvy se ozývají...při Mirtazapinu mi bylo často na omdlení...Taky mi chybí už od ledna draslík,je možné že je to od nervů?Děkuji za odpověd

lenuse (Pá, 4. 9. 2009 - 23:09)

chci se zeptat,trpim uzkostnou poruchou,deprese,fobie,obsese.poprvi mi byl predepsany lek anafranil,zabral,pak jsem otehotnela,brala jsem zoloft take zabral,po trech letech se mi stavy vratili niny eru cipralex 4 mesice,ale porad nejsem v pohode.muzete mi nejak poradit?vracela jsem se i zpatky k tomu anafranilu,ale po tom mi bylo hrozne stavy uzkosti.nepopsatelny.dekuji za odpoved

lenuse (Pá, 4. 9. 2009 - 23:09)

chci se zeptat,trpim uzkostnou poruchou,deprese,fobie,obsese.poprvi mi byl predepsany lek anafranil,zabral,pak jsem otehotnela,brala jsem zoloft take zabral,po trech letech se mi stavy vratili niny eru cipralex 4 mesice,ale porad nejsem v pohode.muzete mi nejak poradit?vracela jsem se i zpatky k tomu anafranilu,ale po tom mi bylo hrozne stavy uzkosti.nepopsatelny.dekuji za odpoved

NaĎa (Po, 24. 8. 2009 - 21:08)

jáí beru trittico už 2 roky, je to dlouhodobý lék, není to tak že si zobnete jeden za týden při nespavosti

Danka (Pá, 7. 8. 2009 - 14:08)

Začala jsem brát cipralex někdy před dvěma lety, možná déle. Před rokem jsem ho asi celkem rychle vysadila, ale neměla jsem žádné obtíže. Teď se mi po roce vrátilo to, proč jsem ho tehdy začala brát, takže jsem ode dneška opět na cipralexu. Spíše by mě ale zajímalo, jak je to s těhotenstvím a cipralexem, jak psychiatr tak gynekolog mě ujišťuje, že to bude dobrý, že je lepší, když ty léky budu brát, než abych celé těhotenství žila v tom stavu, ve kterém se nyní nacházím. Také jsem léky už nechtěla začít brát. V osobním i pracovním životě jsem nadmíru spokojená, pouze vleklé zdravotní potíže mě opět zahnaly "do kouta" A tak doufám, že až to všechno přejde, přestanu ty léky zase brát

Pavlína (Pá, 7. 8. 2009 - 14:08)

Aha, tak na to mě můj doktor neupozornil :-( Jenže vracet se k braní se mi nechce. Mám pocit, že to utrpení budu jen protahovat, protože únavu jsem cítila i při snižování dávek. Jak dlouho to může trvat takhle úplně bez léků? Začínám mít pocit, že z nejhoršího jsem venku, že už se to trošku zmírnilo. Děkuji za odpovědi.

Skalnička (Čt, 6. 8. 2009 - 21:08)

Mate někdo zkušenosti s antidepresivem Depant prolong-DOSUD JSEM BRALA fEVARIN,PAK REMOOD.DĚKUJI VŠEM.

Návštěvník (Čt, 6. 8. 2009 - 18:08)

Pavlino, mesic neni pomale vysazovani, ale hodne rychle. Nekdo znizuje i pul roku. Jestli jeste mas Cipralex, dej si 2 tydny ctvrtku kazdy den, potom dva tydny obden, potom dva tydny kazdy treti den a az potom vysad.

Pavlína (Čt, 6. 8. 2009 - 17:08)

Dobrý den. Mám otázku ohledně symptomů u vysazení antidepresiv. Brala jsem zhruba 2,5 roku Cipralex. Cítila jsem se už lépe, takže se můj lékař rozhodl mi je vysadit. Dávky jsem snižovala velice pomalu, více než měsíc. Po úplném dobrání mi začalo peklo. Obrovská únava, neustálá ospalost, malátnost, slabost, závratě, nekoordinuji pohyby, jsem otupělá, plačtivá, nesoustředěná. Dokonce jsem měla zvýšenou teplotu. Fyzické příznaky mě dohnaly až k obvodní :-( Ale asi zbytečně. Trvá to už od soboty a já už nemůžu. Máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho tohle může trvat? Dlouho to nevydržím :-( Děkuji.

Adéla (St, 29. 7. 2009 - 17:07)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné brát antidepresiva dlouhodobě, tím myslím i několik let. Půl roku jsem užívala Asentru, stres se totiž na mě projevoval skrz trávicí potíže, měla jsem neustále nafouklé břicho atd. Asentra mi zabrala a cítila jsem se skvěle. Jenže doktorka mi je po pul roce již nechtěla napsat, když nemám problémy. Jenže jak jsem Asentru vysadila, vše se vrátilo, po každém jídle trpím nafouklým břichem, nadýmáním atd. Může mi Asenteru na požádání napsat i obvodní lékařka?děkuji za odpověď

Hana (Út, 14. 7. 2009 - 11:07)

Beru Amitriptyline 3.5 roku; je to AD, ktere sice bylo puvodne vyvinuto na lecbu deprese, ale pouziva se i na tlumeni bolesti (svalu, na migrenu, neurologicka bolest -trojklanny nerv, neuropaticka bolest u diabetiku), proti pocuravani u deti (pravd. i dospelych ?); je hodne sedativni, tudiz vhodny na tzv. anxiozu, cili nervozitu a napeti, na "panikareni

Adam (St, 8. 7. 2009 - 19:07)

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo berete jako antidepresiva amitriptylin? Jedná se o antidepresivum 1. generace. Já trpím chronickou úzkostně-depresivní poruchou už asi 13 let a vyzkoušel jsem všemožná AD, žádné nepomohlo, ale trochu snad jen ten Amitriptylin. Máte s ním někdo zkušenosti?

Monika (Čt, 18. 6. 2009 - 12:06)

Ahoj všichni i Moniko,co jsi psala koncem zimy...já měla ty samé pocity na omdlení,závratě,bušení srdce,mám navíc 2 děti...předchozí antidep nezabrala ani po 4 měs a ted mám 2 měs Mirtazapin,je mi líp...ale v počátku děsné vedl.účinky ospalost....ted lepší ale zas přibírám,břicho mám jak v 7 měsíci hlavně večer,zadek narostl..děsný.Sem v určitých partiích jak nateklá..Byla sem spokojená s váhou 54-56kg,ted mám 60kg,bojím se už jíst abych víc nepřibrala...poradte mi..kdo má zkušenost.Po 2 měs užívaní je asi brzo snižovat...Jinak máte pravdu s tím že psych. bolest je horší než fyzická.

Peťa (Út, 2. 6. 2009 - 19:06)

Ahoj, antidepresiva ti může předepsat obvodní lékař, nebo psychiatr. Nečeká tě nic strašného, svěříš se mu, co tě trápí a doktor ti napíše léky. Zabírají za 3-6 týdnů, tak to chce nějaký čas vydržet. Pokud máš výraznější potíže, doporučuji navštívit spíš psychiatra. Hodně štěstí,Peťa.

ludimila20 (Út, 2. 6. 2009 - 19:06)

chtela jsem se zeptat, kam presne si muzu jit nechat predepsat antidepresiva a co me ceka nez mi je napisou?

Lada (Po, 11. 5. 2009 - 19:05)

Deniban beru ráno a Mirzaten večer.

Reklama

Přidat komentář