Reklama

Antidepresiva

Lucinda (Út, 4. 9. 2007 - 16:09)

Marku.Nemusí to být ani deprese,ale jakýsi stav úzkosti.Nemysli hned na antidepresiva!!!Mě byla naordinována psychoterapie....probudila se ve mě dlouhodobá úzkost. Pohovor s psychiatrem mi strašně pomohl. AD se bojím. Sice všichni říkají, jak nejsou návyková...ale můj dr. mě ujistil, že je předepisuje opravdu v krajních případech. Držím palce!!!

marek (Út, 4. 9. 2007 - 16:09)

Je pravda že v poslední době je toho na mě doopravdy moc. Už jsem byl celkem v pořádku ale asi z mojí slabosti jsem začal vzpomínat a je to zpátky. Vyděsilo mě,když píšete že se to může dostat do stádia nemoci. Jak můžu poznat že už to zašlo tak daleko. Jak dalece pomůžou AD? Dokáži mi během několika týdnu vrátit zpět normální život?

danyda (Út, 4. 9. 2007 - 16:09)

marku, ona deprese může být nemoc co se projeví u spokojenýho bezproblémovýho člověka. Stejně tak se ale může vyvinout z vbnějších problémů, když jsi dlouho ve stresu, psychika se prostě zhroutí, je neuvěřitelně křehká. Ovšem co vím, tak většina lidí se dobrala k tomu, že tu "nemoc" něco spustilo. Třeba měli problémy v dětství, osamostatnili se, pohoda, a najednou přijde psychický problém. Vypadá to divně, ale všechno se prý hromadí, člověk může překonat hrozný věci, a pak se objeví maličkost a pohár přeteče. U tebe to je ještě jasnější. A co se týká léků, samozřejmě zajdi za doktorem, myslím, že ti je určitě napíše.

Lucinda (Út, 4. 9. 2007 - 16:09)

Dobré odpoledne Marku. Obraťte se na psychologa. Krizovou životní situaci Vám může pomoci vyřešit, či aspoň poradit Krizové centrum RIAPS,Non stop telefonická Linka důvěry - 222 58 06 97. Sídlí v ulici Chelčického. Já měla hrozné stavy a poradili mi tam.Držím palce!!!

Marek (Út, 4. 9. 2007 - 15:09)

Dobrý den! Prosím o radu. Mám za sebou těžkou životní situaci s kterou si asi sám neporadím. Už dva měsíce se potácím v depresích a nejsem schopný normálně existovat. Můj stav není vyvolaný nemocí,ale životní situací. Chtěl bych využít odborné pomoci. Je to dobrá cesta,která mi pomůže? Pomohou mi anitidepresiva a nezničí mi potom život? Nemám s tím žádné zkušenosti a tak omluvte formulaci mého dotazu.

sixsi (Po, 27. 8. 2007 - 19:08)

Já jsem vysadila AD ze dne na den a úplně bez problémů. Ono asi záleží na tom jak dlouho to člověk bere a kolik toho bere. Naopak mám velké problémy s nasazením.
- to Maya: SSRI = AD. Jinak to asi taky bude individuální - pro mě třeba nasazení CITALEC (což je mimochodem stejná látka jako SEROPRAM) znamenalo okamžitě bezesné noci a nemohla jsem vydržet v klidu. Tedy neutlumoval mě, naopak mě nutil k pohybu jenže mě nenechal vyspat ani v noci, takže unavená jsem byla ....už to nechci zažít.

Ali (Ne, 26. 8. 2007 - 21:08)

Jasně, seropram je AD, není návykový, může se brát několik let. AD by se neměla plést s AX (antixylotika). to jsou rychle účinné léky. Např. Oxazepam, lexaurin atd. To sice pomůže hned, ale POZOR, jsou silně návyková!!! AD zaberou až tak za 14 dní, ale udržují člověka v pohodě bez návyku. Při vysazování se musí postupně snižovat dávky. Alůe to už tady bylo řečeno tisíckrát.

Návštěvník (Ne, 26. 8. 2007 - 21:08)

Co je SEROPRAM,jsou to AD?Dik za odpoved.

Maya (Ne, 26. 8. 2007 - 18:08)

Jiz nekolik let se lecim na OCD: AD mi od mych panickych prihod velmi pomohly, ale po vsech, ktere jsem dosud vyzkousela (Cipralex, Prozac, Zoloft) jsem trasne utlumena a cely den spava.Vite o nejakem AD nebo SSRI, ktery vylozene cloveka aktivizuje? Drive jsem musela brat i leky na spani, od te doby co jsem zacala uzivat tyto AD, bych mohla usnout "na pozadani" :) Dekuji za odpoved.

carex (Po, 13. 8. 2007 - 12:08)

Ahoj,
ja teda beru leky uz 10 let, ale rada mych kamaradu je brala rok dva a ted je nepotrebuji. Antidepresiva se berou vetsinou tak rok a kdyz je to dobry, tak se pomalu vysazuji. Rozhodne nei zadny nestesti ty leky brat.

Kamca (Čt, 9. 8. 2007 - 21:08)

Já nevím jak silné je bereš, ale já užívala,

sertralin 50mg 1tbl 1x denně a teď neberu nic po dobu jednoho roku

Petr (St, 8. 8. 2007 - 22:08)

Prosím vás, beru silné antidepresiva už v 21, nemužu bez ních být, betu je už asi pul roku, co mám dělat?? Dá se ztoho ještě dostat??

Eggy (Po, 30. 7. 2007 - 17:07)

vlastne 9prasku na jednou,1.5mg.

Eggy (Po, 30. 7. 2007 - 16:07)

Vzala jsem si najednou 6 prášků lexaurinu 1.5mg,muze mi to ublizit?byla to moje prvni davka,

Dáša (St, 25. 7. 2007 - 07:07)

Loyde, jdi k čertu... To musíš být hned tak pruderní? Idiot jsi Ty. Nejspíš jsme tady lidi s určitým problémem, jaksi, že? Tak proč ho ještě přiživuješ nadávkami? Oponovat můžeš snad klidně a rozvážně, nebo máš problém?

Lenka (Ne, 22. 7. 2007 - 10:07)

Diky za rady,myslím,že začnu s tím coaxilem.Neměla jsem nikdy problémy s přibíríním tak snad to bude dobrý.Hlavně,že mi pomužou.Martin má pravdu,že zaznamenání většího přírustku váhy by nikdo přehlížet neměl a okamžitě měnit léky,protože 30 kilo se určitě nedá jen tak shodit

Tomáš (Ne, 22. 7. 2007 - 02:07)

Pro Lenku:
Po Coaxilu ztloustneš asi těžko, pravděpodobnější je snížení chuti k jídlu a zhubnutí. Vedlejší účinky jsou většinou minimální nebo vůbec žádné. Příbalový leták ber s rezervou. A samozřejmě pomáhá, u určité skupiny pacientů. A jetli mezi ně patříš i Ty nezjistíš bez toho, abys je začala používat. Když nezafunguje Coaxil, je ještě spousta dalších možností. Jenom ten efekt nečekej do druhého dne, AD jsou dost pomalá.

LOYD (So, 21. 7. 2007 - 16:07)

To Martin
Jsi dost stupidní, když jsi zaregistroval, že přibíráš a pokračoval v tom. Takže kdybys přibral 100kg, vlastně nic nezaznamenáš, nezměníš?
Navíc nikdo neví, jaký máš metabolismus a jak na tebe působil ten unknown Deniban.
Proč tohle píšu? Odrazuješ zde ženy od neškodnýho antidepresiva, protože ho pak odmítnou a přejdou na něco tvrdšího díky obavě o svojí figuru. Idiote!
LOYD

Martin (Pá, 20. 7. 2007 - 19:07)

Ja bral Coaxil dva roky, 3 teblety denne a pribral jsem za tu dobu 30 kilo. Ale bral jsem soucasne i Deniban, tak to mohlo byt i treba po nem. Vedlejsi ucinky jsem po Coaxilu zadne nepocitoval.

Lenka (Pá, 20. 7. 2007 - 17:07)

Prosím má někdo zkušenosti s antidepresivami Coaxil?Mám je začít užívat a bojím se.Jestli se po nich třeba nepřibírá jestli pomáhají a jestli mají nějaké vedlejší učinky.Jakékoli.Děkuji

Reklama

Přidat komentář