Reklama

Antidepresiva

Iveta (Út, 20. 11. 2007 - 08:11)

Ahoj, já mám zkušenosti jen s výrazným přibíráním po AD.
Lauro, řekni doktorce, zda by ti ad nevyměnila.

laura (Po, 19. 11. 2007 - 23:11)

Ahoj, nemate nekdo zkusenost s vyraznym zhubnutim po brani AD? Za sest tydnu jsem zhubla 3,5 kila a bojim se, aby to nelezlo jeste niz (mam uz jen 48 kilo, ale jsem drobna, tak to zas neni tak hrozne). Jinak jim normalne.

carex (So, 17. 11. 2007 - 12:11)

Antidepresiva by se mela vysazovat postupne. Navrat deprese se nejcasteji projevi tak za mesic.

K (Pá, 16. 11. 2007 - 15:11)

Ahojte, mate nekdo zkusenost s vysazenim antidepresiv? Proste to jednoho dne utnete? Za jak dlouho se objevi pripadny navrat deprese?

Rusty (Pá, 16. 11. 2007 - 00:11)

Evo, s HA to muze souviset,dle me psych. jednim z vyvolavacu deprese byla HA Yadine. Ted uzivam AD Seropram (stejna ucinna latka jako u Cipralexu) a ze zacatku jsem take mela potize se spankem. Po nekolika tydnech by mela AD zabrat a spanek se srovnat. R.

Eva (Čt, 15. 11. 2007 - 22:11)

Ahoj,pred 5 lety jsem prodělala poporodní depresi, brala jsem Seropram 1 rok.Ted po 4 letech se mi deprese objevila znovu.Užívala jsem 4 měsíce antikoncepci Jeanine, možná to depresi vyvolalo.Hormony jsou potvory.Má někdo podobnou zkušenost? Ted beru 14 dní Cipralex a Buspiron-EGIS, je mi líp, ale mám problémy se spánkem, může to souviset s Cipralexem?

carex (Út, 13. 11. 2007 - 09:11)

Ja jsem po Mirzatenu pribrala za mesic 3 kila. Musela jsem ho vysadit.

lucka (Po, 12. 11. 2007 - 14:11)

ahoj chtěla bych radu, má někdo zkušenosti s mirzatanem? krome nekterych nezadoucich ucinku, se po nem pry hodne tloustne, zatim ho beru 3 dny a mam kilo navic? mate nekdo zkusenosti?

carex (Ne, 11. 11. 2007 - 10:11)

Ansilan tlumi hodne.

Dana (So, 10. 11. 2007 - 14:11)

Nemáte někdo zkušenost s Ansilanem. Beru také citalopram l denně._ Předepsala miho doktorka. Měl by být na zklidnění a současně ve vyšších dávkách na doplnění energie. Beru l denně, když je mi dobře tak pohoda, ale když jsem unavená,celkově slabá a malátná tak mi nezabírá.Řekla mi, že když se cítím špatně, abych si brala ansilan 2 x denně, mě ale připadá že mě ještě více utlumí.

lucka (Pá, 9. 11. 2007 - 13:11)

ahoj peto, doktorka mi pred par dny diagnostikovala depresivni poruchu v pokrocilejsi fazi, takze pry jsou antidepresiva k zlepseni nutna, dnes jdu k psychiatrovi si je nechat napsat, tak jsem zvedava co me ceka a hlavne co me napise

laura (Čt, 8. 11. 2007 - 16:11)

Nemate po citalecu nekdo problemy se spankem? A jak to resite? Ja jsem driv byla hrozny spac, ale ted se probudim po 5 hodinach spanku, pak uz nezaberu, muzu vyskocit z postele, ale citim, ze to telo odpocaty neni a ten spanek mu chybi..

carex (Čt, 8. 11. 2007 - 13:11)

Lucko, antidepresiv se urcite neboj. Ja je beru 10 let a bez nich uz bych tady asi nebyla. Kdyz ma clovek prvni depresivni epizodu, tak se berou tak 1-2 roky a pak se muzou zkusit vysadit. Rozdodne to neznamena, ze je musis brat do konce zivota.
A vysokou skolu jsem dodelala, asi prave diky AD.

Petra (Čt, 8. 11. 2007 - 11:11)

Ahoj,potřebovala bych poradit,moje psychiatrička mi předepsala Citalopram pliv, ale mám strach je užívat,protože mají spoustu nežádoucích účinků.Chci otěhotnět a při těchto lécích to nelze.Můžete mi prosím poradit.

Honza (St, 7. 11. 2007 - 17:11)

Také jsem bral antidepresiva,myslím,že efektin.Byl jsem na tom blbě,všechno byl problém,nic nešlo,nerad na to vzpomínám,bylo to opravdu hrozné období.Po návštěvě lékaře se mi ulevilo,už jen tím pocitem,že mi pomůže.Léky zabíraly pozvolna,ale už po měsíci mi bylo znatelně lépe a pak už se vše jen lepšilo.Hodně jsem se potil,měl sucho v ústech a také to omezí-alespoň u muže schopnost vyvrcholení.Přestal jsem léky brát asi po roce a neměl jsem to dělat.S nimi bylo lépe.Ještě ses ptala,na co je doktorka napsala - mně na deprese.

peta (St, 7. 11. 2007 - 17:11)

ahoj lucko, taky mi posledni pul rok neni dobre a moc se to nelepsi..Uvazuju o antidepresivech ale taky z nich mam strach..Na co Ti je doktorka napsala jestli se muzu zeptat?

Lucka (St, 7. 11. 2007 - 12:11)

jani děkuji za odpověď možná se nejvíc bojím toho, že je mi teprve 21 a budu celý život závislá na lécích, protože bez nich to nejspíš nebude, četla jsem o všech těch nežádoucích účíncích jako je únava atd a protože ještě studuji tak se bojím jaký vliv to bude na školu a na můj život mít, i když vím že bez nich to sama nezvládnu.

Jana (St, 7. 11. 2007 - 12:11)

Lucko, já být ve tvé kůži, tak bych měla spíš než z AD strach z těch depresí. Není to žádná sranda. Já, po 10ti letých zkušenostech s AD mohu jen napsat : bez nich to nejde, pokud nechceš zkončit sebevraždou, závislost na nich nepociťuji. Jedniný problém, který vidím, je, že jsem dost přibrala, ale zato jsem v pohodě.

Lucka (St, 7. 11. 2007 - 12:11)

ahoj potřebovala bych poradit, moje psycholožka mi diagnostikovala depresivní poruchu a doporučila mi lečbu antidepresivy, já se ale trochu bojím, protože vím že maji spoustu nežadoucích ucinku, taky se bojím na závislosti, kterou muzou vyvolat, chci zit normalni zivot, ale je pravda ze to sama nezvladam. muzete mi nekdo poradit, nebo rict vase zkusenosti s antidepresivy nebo s tim jak se pokrocila deprese da zvladat jinak. diky za odpoved Lucka

Vlasto (St, 17. 10. 2007 - 18:10)

Beriem liek Welbutrin.Ma niekto s nim skusenosti. Beriem ho dva tyzdne a zatial nic necitim.

Reklama

Přidat komentář