Reklama

Gamblerství

Návštěvník (Út, 27. 10. 2020 - 14:10)

Njn 2.

Návštěvník (Po, 26. 10. 2020 - 15:10)

Njn.

adost (Po, 5. 10. 2020 - 19:10)

Markéta.(K) (anonym)

Nejde ti poslat mail, napsala jsi nesprávný....

# Ghost # (So, 3. 10. 2020 - 00:10)

Docela brutální příběh Andy, drž se a nedělej hlouposti, vše má řešení. Bojuj

Andy.H. (Pá, 2. 10. 2020 - 22:10)

Ahoj, četl jsem si tuhle diskuzi od začátku, ale je tady toho dost, tak jsem se neprokousal vším.
Poznal jsem v životě blíž dva lidi, co měli problém se sázenim a jeden z nich skončil insolvenci a rozvodem. Druhý v tom ještě pokračuje, hraje online poker a občas i naživo. Jednou mi to ukázal a já to zkusil.
Kdysi jsem zkusil i s kamaradem automaty, ale prohraval jsem a nevratil se už k tomu.
Poker jsem neuměl, ale našel jsem si tam ruletu naživo a zkusil jsem to. Vic jsem prohraval, ale i tak mě to bavilo. Pak mě to už ale nudilo a ja se začal učit poker. Hrál jsem ho pár měsicu a stravil nad tim někdy i celý den nebo celou noc, lepšil jsem se, ale nějake velke vyhry jsem se taky nikdy nedočkal. Po pár hodinach jsem se přestal soustředit, něčim jsem zariskoval a prohrál. Už mě nebavilo nad tim travit tolik času a tak jsem zkusil online automaty. U nich jsem dokazal z 10£ vyhraz i 400£, ale hral jsem tak dlouho až jsem vše prohral. Před pár dny jsem to zase zkusil a nechal jsem v tom všechny penize. Ani jsem si nenechal na jidlo na nic. Jsem ted docela v blbe situaci kvuli tomu a ne jen kvuli tomu, mam ted vic problémů a už nevidim cestu ven. Momentálně jsem v cizině, kam jezdim pracovat, pustil jsem bydleni, takže jsem po hostelech, leky, co jsem měl na deprese mi před dvěma tydny došli a můj stav se zase horší. Často myslim na sebevraždu, ale snažim se to odkládat.
Jinal co se týče zavislosti, mám k nim blizko už od 12 let, kdy jsem začal s pitim a v 15 letech už jsem byl zavislym. (Oba rodiče jsou alkoholici, jeden už nežije). Léčbu jsem absolvoval a ne jednou. Několik let jsem se držel, ale po dlouhodobem vztahu a jeho rozchodu jsem do toho zase spadl. Upadl do depresi a dva roky ani nevim jak jsem prožil. Před par měsici jsem někoho potkal a bylo to velmi intenzivni, bohužel to nedopadlo a to, co se stalo mě stáhlo ještě niž než jsem byl předtim. Zůstal jsem sám. Přežívám tu každý další den, ale už mi dochází síly.
Ještě jsem chtěl napsat k těm závislostem, každá je hrozná, ale tahle má snad nejrychlejší devastujici následky. Vezme člověku naprosto všechno. Alkoholikům často zůstane opora v rodině, práce, zázemí, ale u téhle závislosti člověk přijde o všechno. A ne jen závislý, ale i jeho rodina. Držte se.

Naberte kurz (Út, 6. 10. 2020 - 14:10)

Zdravím Andy.H., z toho, co píšete mám pocit, že jste si toho prožil, ať už za hráčskou kariéru tak v životě, opravdu hodně. Popisujete také, že je to pro Vás v současné době psychicky náročné a míváte i myšlenky na sebevraždu. Tím, že o sebevraždě a jejím odkládání mluvíte věřím tomu, že i Vy sám hledáte cesty, jak tento nevratný krok neudělat. Někdy se může stát, že Vás potkají dny, kdy máte pocit, že východiska ze situace, ve které se nacházíte, nejsou v dohlednu. Věřte ale tomu, že ani v těchto chvílích nejste sám. Existují krizové linky, kde jsou lidé, kteří jsou připraveni pomoci Vám řešení hledat. Jejich seznam můžete nalézt na tomto odkazu https://www.nabertekurz.cz/svepomocne-informace-a-lecba/krizove-linky-v-cesku-kontakty~a66 na stránkách také máte možnosti individuálního chatu, kdybyste měl zájem promluvit si. Jana

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 22:09)

Točily se za můj život statisíce,jen já nebyla ta co si něco koupila,jen šetřila pro druhého,jiný si kupoval drahá auta a motorky a já chodila do práce pěšky ,protože jsem si říkala že pro mě je to skoda

Petr Brno (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Dlouho jsem tu nic nenapsal. Dnes to bude cca 3.5 roku co jsem si nesvadil si ani blbou sportku za 20 kč nebo kolik to stojí. Lidi držte se

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 19:09)

Jako zas na druhou stranu trochu pochopím Janu ,že chce někomu pomoct kontrolovaným hraním,ten kdo toho jestě nespadl,ale ten někdo kdo do toho nespadl nebude chodit na stránky kde se řeší hraní,a ještě o to min vyhledávat pomoc na webu,protože stále si myslí že ji nepotřebuje,a weby začne navštěvovat až když je pozde

Parťák (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Lenko, popsala jsi to přesně. Kdo si myslí, že to má pod kontrolou, žádné takové stránky nevyhledává, myslí si, že je mistr světa a on(a) jediný našel recept na výdělek z hraní. Hranice hraní a patologického hráčství je tak tenká, že hráč už je gambler a neví o tom. Propadá se v prohrách stále hlouběji a nechápe, proč to najednou nedává. A když v této fázi navštíví tuto stránku, žádné kontrolované hraní už u něho není možné, už to není hráč ale plnohodnotný gambler.

adost (Ne, 27. 9. 2020 - 16:09)

... a pokud je už velký dluh, řekl bych, že už není prakticky žádná šance na výhru. Proto bych chtěl vidět ty, co tam mají takové výhry celkem pravidelně. Není přece možný tam vyhrát peníze a v zápětí na to je tam hned naházet zpátky, to už mozek vidí větší a větší výhry a najednou zbydou jenom oči pro pláč, co jste to zase udělali, když už se poštěstí...

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 17:09)

Jednu dobu jsem sklouzla i k vegasu,jinak sport,dokázala jsem z 1000 udělat i 15000 ,ale smysl nebylo točit jednu hru,ale stále to dokolečka otvírat,čím víc hrajete na otevřené hře,tím víc se dostáváte k nule,jeden den mě nechali vyhrát a další dny úplně banán,nejlépe se hrálo tak od 13 hod do 18 pak nic,myslela jsem že jsem trochu přišla na princip ale prostě nevím,jestli to záleželo na vytíženosti serveru,nebo dny po výplatě nicméně jako gambler jsem vždycky o všechno přišla a pak ještě do mínusu,pak zas mě nechali vyhrát a pak nulové dny v hlavě mi jen zůstalo že to jde jen prostě odejít

adost (Ne, 27. 9. 2020 - 18:09)

Ahoj Lenko, díky za odpověď, nechceš si o tom vyměnit pár zpráv soukromě, ale anonymně? Nemám komu a nechci se s tím svěřovat komukoli známýmu, ale přihodila se mi nějaká věc a to mě vhnalo do hraní těchto her a ... no však asi víš jak to může dopadnout. Třeba by nějaký vypovídání pomohlo i tobě.

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 19:09)

Nejsem si jistá že bych ti pomohla ,5let jsem se v tom máchala totálně,mám za sebou terapeutická sezení ,tedy povídání z terapeutem,neziskovky mám tedy za sebou,teď jsem čistá ,ale mám relapsy nějaké ,a jsem teda přeborník v utajování mám rodinu,a jako da to práci lhát kam se podíváš aby to neprasklo

adost (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

A co konkrétně jsi dělala, o jaké gamblerství jsi zavadila? Pokud ti nevadí o tom psát? Tak držim palce, ať ti to vydrží. Já třeba sice vydělávám dost, a plno peněz jsem utratil, ale u mě to bylo trochu jiné... hrál jsem v nevhodnou chvíli a bum, životní rána, co mě dostala do kolen a pak mi bylo vše jedno, ať se děje co se děje a všechno jsem chtěl vyhodit a začít znovu.

Jenže teď mi přijde, když jsem víc při smyslech, že mě to trochu nutí zkoušet hrát a získávat ty peníze zpátky, protože mi jich je samozřejmě hrozně líto, protože jde o velkou sumu. Člověk by nevěřil, kolik peněz je možné zahodit takovou blbostí jako jsou nějaký hry na internetu, ...

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Znám hodně lidí co začli hrát protože se něco stalo ,u mě to nebylo jiné prostě hnusný osud,a pak už se to presmyklo v zavislost

adost (Ne, 27. 9. 2020 - 21:09)

Tak to abych se na to vykašlal, dokud je čas a ještě jsem se nedostal do problémů... peníze vem čert, zase se vydělají, ale .... no je to pořádná pecka teda. Mohl jsem mít co jsem chtěl, blbý čas, blbá událost, blbá korona a má jednoduchá psychika na to skočila, že rychle něco vyhraju, protože moje první výhry na Vegasu byly řekněme taky dost obrovský a pak šup, všechno pryč, že absolutně nechápu, jak se to mohlo stát :( To asi chápe jenom člověk, co to zažil, protože v tu chvíli člověk normálně neuvažuje, teda, že ne? Protože já byl na peníze vždycky opatrnej a šetřivej a pak tohle, kdy za pár minut jsou pryč částky řádově v tisících. To je hrozný.
A co zablokování všech těch stránek? To by nepomohlo? Co tě/vás ostatní vlastně nutí sázet/hrát, pokud máte (doufám) normální práci... tímhle se přece nikdo nikam nedostane, ne? Tak proč se tím stresovat, řešit to a všechno okolo. Odpověď jako "závislost" nechci moc brát, protože vždycky musí být nějaký důvod, než jen že člověk prostě chce nebo..?

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 22:09)

Zeptej se feťáka proč si píchne,i když ví že může umřít ,štěstí slast adrenalin ,chtíč,odejít hlavou z tohoto světa utéct,před problémy ,ty víš že můžeš vše prohrát ale za to chvilkové štěstí ti to stojí za ten adrenalin ,nepripoustis si prohru,dokud nezačne s prohrávat,a dost pokud jsi se ještě nedostal do fáze zatmění mozku utíkej pryč peníze tě budou štvát ,ale musíš si říct že už nejsou a nejdou vyhrát to bys musel mít sakra disciplínu a dát třeba pár zápasů za měsíc a dost,sázkovky mám z 80%zrusene u jiných to úplně nešlo,snažím se znovu objevit hodnotu peněz ,celý život jsem šetřila

Lenka (Ne, 27. 9. 2020 - 20:09)

Nevadí mi tu psát ,jen abstinence se u mě nepočítá na roky,jen nějaký měsíc,klasika veškeré sázkovky co šly zaregistrovat,hlavně sport pak jsem cuchla k Vegas kde se mi nesmírně darilo protože byla korona,a teď nějaký čas nehraju,ale furt mám pocit jak vystřízlivim ,že mít chladnou hlavu dostanu všechny peníze zpět ,bohužel to není pravda proto asi ty relapsy

Naberte kurz (Ne, 27. 9. 2020 - 15:09)

Pěkný den, děkuji za všechny názory. Ano, rozumím tomu, že je toho spousta co Vás na mě pálí. A to, že jste se to sem rozhodli napsat mě těší, opravdu, protože bez toho bych se neměla šanci posouvat dál. Vím, že se tato diskuse jmenuje Gamblérství, ale gamblértsví je široký pojem. Ne každý si pod tím představí hned patologické hráčství. A ano, neprošla jsem si fázemi jako mnozí z Vás, ale to mi naopak dává prostor dalších úhlů pohledů, které mohu nabídnout. Odstup a odbornost mi umožňuje prostor pro pomoc. Vaše zkušenosti mi pomáhají rozšiřovat obzory. Místo toho, abychom si zde neustále oponovali, vidím jako přínosnější to, abychom se společně pokusili nalézt způsob, jak pomoci. Když spojíme Vaše zkušenosti a moji odbornost, můžeme vytvořit základnu, která bude vyvážená a věřím tomu, že bude i funkční. Někteří lidé, kteří zde chodí mi píšou. A leckdy se nejedná jen o gamblery. Jedná se o lidi, kterým tato diskuse vyskočí a jsou v různých fázích hraní. Jsou mezi nimi i ti, kteří jsou v počáteční fázi a nastavení mantinelů už v začátku je pro ně funkční. Pomáhá jim předcházet možným pozdním důsledkům hraní a dosáhnout toho, že by třeba nemuseli v budoucnu sklouznout až do fáze patologického hráčství. Jsou mezi nimi ale i ti, kteří díky Vám poznali, že se jim hraní vymyká a chtějí s tím něco dělat. Už jen to, že společně diskutujeme má dopad na mnohé lidi a ani si to třeba neuvědomujeme. Spousta lidí si to zde pročítá, a to ovlivňuje jejich pohled na sebe samé nebo jejich blízké. Nastavujeme zrcadlo, ukazujeme možnosti, utváříme nové pohledy. Já věřím že to smysl má a věřím, že když budeme spolupracovat, můžeme někomu pomoci. Chtěla bych, abyste věděli, že je zde člověk, na kterého se bezestudu můžete anonymně obrátit a který chce, abyste věděli, že nejste sami. Že existují lidé, které zajímáte i v těch nejtěžších situacích. Jana

Reklama

Přidat komentář