Reklama

revmatoidní artritida

Míša (Pá, 30. 10. 2020 - 16:10)

Ahojky, ježiš Vianko ty taky??? No tak to je hnus, jen doufám, že se z toho dostaneš stejně dobře jako Jirka, který je fakt nezmar, když nachodí takových kilometrů hned po nemoci, ale v lese je krásně, tak mu to určitě neuškodí. Já si tento týden fakt co se týče bolestí vysloveně užívám! Je mi asi tak jako na začátku, než jsem byla zaléčená. Noci prochozené v bolestech a ráno jsem se vždycky odplazila do toho pracovního masakru. Vždycky si kladu otázku za co? Proč jsem takhle trestaná? Medrol jsem si zvýšila na 8mg, ale asi to pořád nestačí. Tobě Jirko závidím, že vegetuješ bez Medrolu, já asi budu patřit do toho minimálního procenta revmatiků, kteří se bez něj vůbec neobejdou, jak mi říkala moje doktorka....Příští týden mám první odběry a taky konzultaci s dr. po telefonu, tak uvidíme co bude. Zítra jedu na chalupu, mám tam ještě léto v oknech, asi 15 truhlíků, tak pokud mě klouby nechají potřebuji to vše zlikvidovat, přikrýt zahradu chvojím, přikopčit růže a tak všeobecně podzimní práce. Myslím na vás držte se!!!!!! M.

Viana (Čt, 29. 10. 2020 - 19:10)

Ahojte,, Jirko tak toto je i můj názor na tuto nemoc. Jasně chránit se a je ,ale zase je fakt otázka času,kdy to budou mít za sebou všichni. Já mám dvoupokojový byt,sice jsme tam s manželem sami ,syn bydlí dole se samostatným vchodem a tak si můžeš představit tu izolaci. Já mám výhodu že mám v každém pokoji tudíž i v kuchyni s jídelnou televizi,tak můj muž si zaleze dozadu a já můžu v klidu obývat zbytek bytu. U vaření nebo spíš podávání jídla si musí nabrat sám abych na to nesahala a jinak to běží v normálních kolejí. Jdou na testy až 6.11 jinak není místo,tak uvidíme. ))
Hele ty jsi číslo. Jen se trochu dáš do kupy už lítáš po lese. Jsi prostě nezničitelný. Mě teď drží klouby medrol a to 4mg už jsem to nedávala a jinak se dost u všeho unavím. Teploty pouze zatím zvýšené.)))
No ale nepíše Míša, doufám Mišenko že jsi v pořádku a jen nemáš čas. Napiš co léčba jestli se už trochu ujala. Mějte se ,,pa

Jirka111 (Čt, 29. 10. 2020 - 15:10)

Ahojky děvčata.
Viano, no tedy...vítej v klubu ! Snad se Ti to moc nerozjede. Medrol teď neberu, už skoro 2 měsíce. Ale vynechal jsem jednu dávku MTX a po pár dnech to bylo děsný. Teď se to zase srovnalo. Doma jsem hodně ležel zvlášť v ložnici a nutili mě nosit roušku. ale mě se s ní blbě dýchalo, tak jsem to šidil. A navečír jsem se stejně přesouval do obýváku k televizi, kde jsme byli všichni. Myslím, že jsem ten vir kolem trousil, ale na někoho holt nejde. Taky jsem si říkal, že by nebylo špatné, kdybychom se tím všichni nějak promořili, odbyli si to najednou společně a mohli mít pár měsíců pokoj a nebýt infekční pro ostatní. Tak držím palce a piš, jak se to vyvíjí. Míšo, to je mi líto, že teď tak trpíš, a zvýšila sis Medrol než zabere Leflunomid?. Možná taky hraje roli podzimní počasí.
Jinak včera jsem se starším klukem vyjel na výlet, nachodili jsme skoro 9km a našli jsme bedly, které budou dnes k večeři. Zatím ahoj. J

Viana (St, 28. 10. 2020 - 16:10)

Jirko, pročítala jsem si dopředu jak jsi to zvládal s covidem a zjistila jsem,že ses ptal jakou revmu máme a já ti neodpověděla. Takže jsem taky seropozitivní jako vy ostatní. ))

Viana (St, 28. 10. 2020 - 09:10)

Omlouvám se nějak to blbne,ale chci se ještě Jirko tebe zeptat,jak jste to dělalai doma aby se ostatní nenakazili. Taky bydlíš na bytě,že, Nosil jsi po celou dobu roušku? Díky..

Viana (St, 28. 10. 2020 - 09:10)

Ahojte))) Tak hlásím že jsem pozitivní mám covid. Žádné pčříznaky kromě děsných bolesti kloubů nemám, ale to všechno může ještě přijít. TT -37'C ráno a jinak nic. Čich i chuť zatím mám. Byly jsme čtyři pozitivní a zatím 8 klientů,tak jsem v karanténě. ))
Jirko chci se tě zeptat jedl jsi během nemoci normálně léky? Ty jíš i medrol,že?
Míšo je dobře že máš smrk dole,budeš mít čím topit a máš po starosti. Divím se,že ti MTX nenechali. Vydrž určitě ti brzy zabere. Pa

Viana (St, 28. 10. 2020 - 09:10)

Ahojte))) Tak hlásím že jsem pozitivní mám covid. Žádné pčříznaky kromě děsných bolesti kloubů nemám, ale to všechno může ještě přijít. TT -37'C ráno a jinak nic. Čich i chuť zatím mám. Byly jsme čtyři pozitivní a zatím 8 klientů,tak jsem v karanténě. ))
Jirko chci se tě zeptat jedl jsi během nemoci normálně léky? Ty jíš i medrol,že?
Míšo je dobře že máš smrk dole,budeš mít čím topit a máš po starosti. Divím se,že ti MTX nenechali. Vydrž určitě ti brzy zabere. Pa

Míša (Út, 27. 10. 2020 - 23:10)

Ahojky, taky jsem moc ráda, že jsi tím takhle prošel a teď snad bude už jen lépe! Vian budeš negativní neboj. Pak napiš výsledek. Jinak já hlásím, že smrk poražen, nakonec to klaplo na jedničku! Odvezeno asi 8 vozíků větví a teď ještě dostat nějak ven ten pařez, to bude lahůdka. Zítra už jdu zase makat, ale nějak se tam vůbec netěším. Navíc jsem už 3 neděle bez MTX a nová léčba ještě nezabírá, tak se tu plazím a bolestí skoro nevidím-ruce, kolena, nárty, chodidla, no jede to pěkně...... Zítra musím do práce autem, potřebuji odvézt nějaké věci, jsem zvědavá, jak to odřídím. Držte se!!!! Pa M.

Viana (Út, 27. 10. 2020 - 18:10)

Zdravím vás, ,Jirko no huráááá jsem ráda že ses s tím tak dobře popral. Ven choď často, plíce potřebují kyslík a tělo taky. Já jsem dnes byla testovaná také ,no a čekám na výsledky. Myslím si že by to mohlo výt dobré ,jinak bych byla covid bez příznaků. Máš pravdu, že po nasazení MTX na tu dávku co mám mít se mi taky trochu ulevilo. Ovšem to počasí mě ničí.))
Míšo ,no a co ty? Padáš na hubu, že? Jsem zvědavá kdy se to trochu ustálí, je to fakt mazec. Opatrujte se,,pa

Jirka111 (Út, 27. 10. 2020 - 13:10)

Ahoj holky, tak už se mi trochu vrací čich, to jsem rád. Ještě pořád kašlu, ale každým dnem se cítím lépe. Na dálku zase pracuji. Na jednu stranu mi vadí, že jsem pořád doma, ale je teď práce nějak míň, tak bych se v kanclu trochu nudil. MTX jsem si v neděli zase nasadil a je trochu lépe, už zase udržím hrneček. Odpoledne na chvíli vystrčím nos ven, už jsem uschopněn a veden jako neinfekční. Doma si stejně už všichni lezeme na nervy.
Zítra konečně vyrazím někam do přírody, chtěl bych se podívat na bedly, jestli ještě budou.
Mějte se. J

Viana (Ne, 25. 10. 2020 - 16:10)

Ahojte))Jirko je dobře,že to tak docela dobře snášíš. Mám hrůzu,že u mě by to bylo horší,protože mě položí i blbé očkování. Hele s tím MTX jsem to udělala taky a úplně se stejného důvodu dva měsíce jsem to snížila na 12,5mg a už se mi to také vymstilo. Je to přesně tak jak píšeš, začnou se ozývat klouby.)))
Míšo jsi dobrá,můžeš na sebe být pyšná,toto by každý nedokázal. Já vím je to tvoje práce. Já si to taky říkám. Kdybych se hodila marod jak to u nás spousta mladých udělala,tak kdo by tam potom byl? I když je pravda,že kdyby se něco stalo tak po mě neštěkne pes a zdraví máme jenom jedno,ale jak by k tomu přišly ty babičky? Jsou na nás odkázané a já bych si sama sebe přestala vážit. Dělám toto už skoro 30 let,tak to s čistým svědomím nějak do důchodu třeba doklepu.)))
Napiště co vám teď dělají klouby. U mě nic moc, už jsem nakukovala do lékárničky na medrol,ale zase jsem ji zavřela a řekla si,no bude hůř...)) Opatrujte se a vyhýbejte se bacilům..

Viana (Ne, 25. 10. 2020 - 16:10)

Ahojte))Jirko je dobře,že to tak docela dobře snášíš. Mám hrůzu,že u mě by to bylo horší,protože mě položí i blbé očkování. Hele s tím MTX jsem to udělala taky a úplně se stejného důvodu dva měsíce jsem to snížila na 12,5mg a už se mi to také vymstilo. Je to přesně tak jak píšeš, začnou se ozývat klouby.)))
Míšo jsi dobrá,můžeš na sebe být pyšná,toto by každý nedokázal. Já vím je to tvoje práce. Já si to taky říkám. Kdybych se hodila marod jak to u nás spousta mladých udělala,tak kdo by tam potom byl? I když je pravda,že kdyby se něco stalo tak po mě neštěkne pes a zdraví máme jenom jedno,ale jak by k tomu přišly ty babičky? Jsou na nás odkázané a já bych si sama sebe přestala vážit. Dělám toto už skoro 30 let,tak to s čistým svědomím nějak do důchodu třeba doklepu.)))
Napiště co vám teď dělají klouby. U mě nic moc, už jsem nakukovala do lékárničky na medrol,ale zase jsem ji zavřela a řekla si,no bude hůř...)) Opatrujte se a vyhýbejte se bacilům..

Honza (So, 24. 10. 2020 - 14:10)

Vy nikoho jiného mezi sebe nepustíte.Melete pořád to samé a pořád do kola.Sešli se tu pěkní hypochondři.Máte tu na doktorce svou diskuzi psychika psychologie. Ta Sam kdyby napsala co za nemoc nemá,tak by to bylo rychlejší.

Jirka111 (So, 24. 10. 2020 - 13:10)

Ahojky,
Viano, klid, tohle nebyly nové příspěvky.... to sem někdo zase nakopíroval kus staré diskuze :-)
Jak jsem jí celou prošel 2x, docela si pamatuju.
Klouby mě opět bolí, hlavně ruce. Vynechal jsem dávku MTX, kterou si normálně beru v pondělí, abych podpořil imunitu v boji s Covidem.... a je to znát už takhle po několika dnech. Jinak se to už snad otáčí, včera jsem měl jen mírnou teplotu, kašel také trochu ustupuje.
Kdybych byl bez příznaků, od úterka bych už mohl zase ven, ale asi se to ještě asi o pár dní posune.
Z naší rodiny doma je pozitivní jen nejmladší kluk, ztratil čich, jinak dobré. Žena se starším klukem jsou negativní.... a to jsme docela v úzkém kontaktu. Karanténa by jim tudíž měla skončit v úterý.
Doma už nás to nebaví, zvlášť když je zrovna tak hezké počasí. Tak vám teď trošku závidím. Ale aspoň to budu mít odbyté..
Mějte se. J

Návštěvník (Ne, 25. 10. 2020 - 17:10)

Restaurace byly už zavřené. Tam neměli co dělat, ale beru to tak, že když mě kámoš pozve na kafe do své zavřené hospody, tak je to moje a jeho věc. Ok, neměl tam vůbec chodit, ale stalo se, tak omluva a vysvětlení snad mělo stačit. I jako špatný příklad by mohl být. Ale měl by zůstat. A najednou na Novinkách článek jak Babiš chce pro nás všechny pěkný Vánoce. To je fakt hnůj. Marek Prchal se vyznamenal.

Viana (Pá, 23. 10. 2020 - 18:10)

Petruš tak nevím kdo je tu nemocný ,nějak se opakuješ ,chtělo by to vyšetřit...Jo a k těm hypochondrům, nikdy jsi neslyšela , že tito lidé se dožijí vysokého věku? No a o toto tady jde...)))

Viana (Pá, 23. 10. 2020 - 13:10)

Zdravím vás a také ty co jsem si s nimi psala dříve a Honzo tebe taky. Není pravda že nikoho mezi sebe nepustíme,naopak jsme rádi že sem lidi píší. S Janou si občas taky napíši na email. Je to velice bezvadná holka a hodně o této nemoci ví. Ráda poradí i když sama se sebou má taky co dělat.)))
Jirko , doufám že už je ti lépe a máš tu lehčí formu covidu. Já jsem skoro denně v práci a taky se nám to v domově rozjíždí. Já se zatím držím i když nevím jak dlouho a na rozdíl od Míši nejsem až v takovém velkém ohrožení. Míšo doufám,že smrk už je dole nebo aspoň brzy bude. Neboj,však oni si poradí.)))
Jinak klouby mě bolí docela dnes intenzivněji,no ale mám pořád problém s tím loktem. Namohla jsem si ho v práci a vyskočila v kloubu nějaká bakulka a v noci i přes den to docela zlobí. Jasně medrol by pomohl okamžitě,ale já s ještě počkám, nasadit si ho můžu kdykoliv. Jsem přetažená a možná to bude ono. Tak se držte a nenechme si tuto diskuzi rozbít, pokec je důležitý,,))pa

Honza (Pá, 23. 10. 2020 - 04:10)

Vy nikoho jiného mezi sebe nepustíte.Melete pořád to samé a pořád do kola.Sešli se tu pěkní hypochondři.Máte tu na doktorce svou diskuzi psychika psychologie. Ta Sam kdyby napsala co za nemoc nemá,tak by to bylo rychlejší.

Irena (Pá, 23. 10. 2020 - 04:10)

Markétko, jasně, chodila jsem na diskuzi několik let, než se to rozhádalo. Jak tu vlezla ta Sam ,tak už se psalo jen tak něco do placu .lidé si přestali věřit.Pamatuji Janu, Stáňu,Vianku atd. Pokud by jsi chtěla dám sem mejlovku.Na hodně lidí mám mejla, možná i na tebe. Zkusím dohledat.S Miluškou povídáme na skajpu, se Stáňou jsem také mluvila a Jana mi odepsala na mejl. Znáš to, vždy se najde někdo kdo si myslí že je nejchytřejší a rozeštve lidi mezi sebou.

Markéta (Pá, 23. 10. 2020 - 04:10)

Ano,jsem to já.Ale už sem nepíšu,bylo to použito proti mě. Taky jsem to nemyslela špatně. Irenko,ty si na Janu pamatuješ,že? Měj se krásně.

Reklama

Přidat komentář