Reklama

revmatoidní artritida

Viana (Pá, 13. 11. 2020 - 14:11)

Ahojte, Tak téma dne 13 tého a k tomu pátek. Vražedná kombinace,ale já taky na toto nevěřím,takže jako každý jiný den. Já měla celých 18 let než jsem se vdala na baráku č. 13 a můžu prohlásit,že dětství a vůbec vše bylo dobré,takže třináctka je moje číslo. Pokud bych sázela ,tak třináctka nesmí chybět. Když jsem u toho sázení,tak vám napíšu, že jsem vsadila jednou v životě sportku ( dnes už ani nevím jak se to dělá) a hned jsem vyhrála a na tehdy před asi 25 lety to bylo asi 5 tisíc,což bylo zhruba pět výplat. Od té doby jsem nesázela jen občas nějaký ten los.)))
Hele Míšo,proč pořád sedíš na záchodě? Máš rozhozený metabolismus, může to být tou novou léčbou což asi je. No doufej že se to všechno urovná. Já měla tyto potíže dva dny u corona,ale ty jsi asi pravidelně testovaná jako zdravotník.)))
Jirko chalupu kup, jsou to dobře investované peníze. Nemovitosti nepújdou dolů,vždy jen nahoru. Na chaloupku není nikdy pozdě. Jen si představ až budeš starý dědeček,budeš sedět na zápraží na západní straně s manželkou a budeš vyhlížet vnoučata. Kolínka si pudeš prohřívat sluníčkem, budeš srkat uvařenou kávičku a k tomu ti bude vonět upečená bábovka. Páni, já to vidím, tak bych chtěla užívat důchodu a stáří. Máš čas,ale nerozmýšlej a kupuj. )))Pěkný víkend vám přeji..))

Míša (Pá, 13. 11. 2020 - 12:11)

Ahojky, pátek 13tého většinou šťastný to den! A taky joo konečně po dlouhých dnech svítí sluníčko a hned je na světě lépe i s bolestma. Tak to máme všichni stejné, taky jsem to měla v téhle intenzitě ještě před zaléčením a teď vlastně taky zaléčená ještě nejsem, protože hladina MTX už není a nová ještě nenastoupila, jestli vůbec nastoupí. Jednou jsem doma prohlásila, že mě ty bolesti fascinují, jak rychle dokážou nastoupit a pak stejně rychle zmizí a bylo mi řečeno od mého chlapa, že jeho fakt ne. No asi se nedivím, to soužití někdy taky není lehké, ikdyž se snažím, jak kdyby mi nic nebylo. Taky jsem pořád na záchodě, už jsem zhubla 2 kg, ale to jsem vlastně chtěla, jen nevím jestli se to bude doktorce líbit. Doufám, že se vám ty pocovidové potíže brzy srovnají a bude zase dobře. Jirko užij si Moravu a Vian tobě dobrý návrat do práce. Já frčím, v neděli návrat a v pondělí zas do rachoty. Páčko M.

Jirka111 (Pá, 13. 11. 2020 - 10:11)

Ahoj holky, dnes je pátek 13., jste pověrčivé ? :-)
Já ani ne....ale radši zůstanu doma :-)))
U mě je to teď na střídačku. Nakonec jsem si jednorázově zobnul Medrol a bylo mi pak 2 dny lépe, no a už zase není. V noci mě budí kyčle, přes den to celkem jde, nějaká zánět mám ve třech prstech a v zápěstí. Míšo, tak jak to popisuješ, jsem mě to loni ještě bez léčby. Bylo až neskutečný pozorovat, jak mi třeba během hodiny natekl hřbet ruky a 2 dny s ní nešlo hnout, pak to zmizelo a zase jsem 2 dny neotevřel hubu kvůli čelisti, pak během hodiny jsem nezvedl rameno a trvalo 3 dny než to trochu povolilo. Podle mě to znamená, že je zánět hodně aktivní.
Jinak v pondělí mám dovču, zítra jedeme ke tchyni na Moravu, tak se ozvu až pak. Po tom Covidu mám pořád problém s tím čichem, snad se to spraví. Taky sem tam zakašlu ale nic hrozného. S tou chalupou taky přemýšlím jestli nekoupit, máme nějaké volné finance, které nám žere inflace, ale jednak chalupy v poslední době cenově vystřelily do nesmyslných výšin, no a když si kvůli naší nemoci nemůžu někdy ani ukrojit chleba, tak nevím, co bych tam dělal. Ale v létě Ti jí závidím :-)
Opatrujte se a pište. J

Viana (Čt, 12. 11. 2020 - 18:11)

Ahojte)) Míšo tak to dobře znám s těma bolestma kloubů. Jo klidně si bolí třeba koleno,usnu na chvíli a vzbudím se a ono nic. Buď to bolí jinde nebo to zmizí. Prostě stěhovavá nemoc.))Tak manžel byl covid pozitivní,nateklo mu oko na které vůbec neviděl,ale nejsem si jista jestli už jsem to nepsala,když tak promiňte. Teploty už má jen 37,5 - 37 " C ,což už je dobré. Chuť k jídlu sice pořád nemá,ale zato mě začalo chutnat,tak nevím jestli je to tím medrolem nebo to že si to tělo žádá. Zhubla jsem 3,5kg což mi vůbec nevadí, doženu to. Jím stále medrol 4mg ,ale klouby bolí stále je to asi málo,ale nechci navyšovat,dá se s tím fungovat. V sobotu už valím do práce,už mi holky chybí. Trochu to tam důchodce skolil covid, máme čtyři úmrtí, ale nijak se to neroztahuje , tak snad brzy infekci zrušíme. Sama Míšo víš jak náročné služby ve skafandrech jsou. Užívej si chalupu a co nestihneš letos doženeš příští rok..))Zdravím Jirku)))pa

Míša (Čt, 12. 11. 2020 - 17:11)

Ahojky, Vian ty jsi mě rozesmála, že klouby to nepochopí, ale máš pravdu. Nějak poslední dobou vůbec nechápou, že se mi nechce trpět a bolí si jak chtějí. Už mě to nebaví, ale ještě musím nějaký ten týden vydržet. A co ten tvůj muž, potvrdil se u něj Covid a je mu už alespoň trochu lépe? Chci se zeptat, to že máme bolesti je jasný, ale taky vám přichází třeba během hodiny a takové, že znemožňují i pohyb a pak zase stejným způsobem zmizí, třeba po dvou dnech a najednou zase během hodiny??? Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Jinak včera byla kachnička a byla to ňamka, akorát pivko jsem nemohla, protože jsem šla na noční. Zítra jedu na víkend na chalupu, tak snad mi klouby dovolí to vše dodělat, zatím to tak nevypadá. Držte se pa M.

Viana (Po, 9. 11. 2020 - 08:11)

Ahojte,Jirko normálně mi děláš chutě. Sice má pravdu Míša,že kachnička je lepší,já totiž na husách vyrostla,babičky obě měly statek, ale je pravda,že husa má takové tužší maso někdy mi připomínalo i hovězí ,ale zase nezaměnitelnou chuť. No a kámoška ji peče jak píše Jirka taky přes noc a to fakt na myslím že i na 50 'C a to se potom rozplývá. Peče tak i vepřové koleno a taky super jídlo. No ale už dost,já dnes dělám bůček se zelím a k tomu bramborové knedlíky plněné uzeným. Taky dobrý. ))
Jirko já si myslím že ty klouby máš rozjete po tom corona. Uklidní se to. Můj muž měl včera zase skoro čtyřicítku horečku po 11 dnech horeček,tak už jsem měla fakt strach,ale pak se to uklidnilo a snad už to půjde k lepšímu. Míšo, ty budeš taky přetažená. Já sloužit tři dvanáctky po sobě ,tak nevstanu z postele. Já vím je to tvoje práce ,ale klouby to nepochopí. Držte se ,pa

Jirka111 (Po, 9. 11. 2020 - 08:11)

Ahojky po ránu, tak kyčle zdá se o něco lepší, no zase se mi to vrazilo do pravého ramene, fuj. Ano, už 2 měsíce jsem bez Medrolu, teď po něm zase trošku pošilhávám :-(, ale zkusím ještě vydržet. Na podzim se myslím hodně revmatiků zhoršuje, v zimě už by mělo být lépe, že? Tenhle týden má být dušičkově, snad se nám to neodrazí na ještě větších bolestech. Husička byla dobrá, pekla se skoro 5h, ale příště zkusím péct přes noc, jen tak na 90°C a pak ještě přes den dopékat. A k tomu byly lokše (mňam) a červené zelí a pivko. Svatomartinské se letos bude prodávat až ve středu, tak musím počkat. Opatrujte se. J

Míša (Ne, 8. 11. 2020 - 21:11)

Ahojky, mám za sebou pracovní víkend, před chvilkou jsem přišla z třetí denní a tak mám dost. Do toho mě ty bolesti nepřestávají, v práci to docela šlo a jen jsem přijela teď domů tak už to zase jede-chodidlo, kotník, kyčle, ruka, no fakt děs. Ještě musím počkat, ale až se udělá léková hladinka a nezlepší se to, tak nevím co budu dělat..... Navíc jsem si u dr. když jsme konzultovaly po telefonu neřekla o další léky (dala mi je na zkoušku jenom na měsíc) a tak jí zítra musím zase volat, ať mi je pošle. Tak Jiřík měl dneska husičku hmmmm, to já budu ve středu než půjdu na noční servírovat kachnu se slovy, že je to husa a je to! Nám stejně chutná víc. Páčko M.

Viana (Ne, 8. 11. 2020 - 15:11)

Ahojte)) Jirko, díky za info jo už mi to napsala Míša a říkala mi to i sestřička od obvodní. Chodím denně na zahradu,což je moc fajn, čerstvý vzduch je důležitý. Ještě týden budu doma i když příznaky už nemám a vrací se mi i chuť. Ale spěchat nebudu do práce,nevím jak bych to tam ustála v těch skafandrech a respirátory by mě taky asi dusily.))Jirko píšeš že tě zlobí klouby,no tak já co jím ten medrol,tak docela dobré. Ty ho myslím teď neužíváš,nebo jo? No a jaká byla husička,měl jsi i červené zelí? Páni a co vínko svatomartinské? To až večer u televize,že?)))
Míšo no a co ty? Dlouho jsi nepsala tak doufám že jsi v pořádku. Já mám jet v prosinci na ko. revmatickou a asi nikam nepojedu. Stejně nemám žádanku na krev,když jsem ji použila v tom srpnu jak jsem měla potíže a marně jsem tehdy doufala,že mě dr. vezme mimořádně. Ovšem ta se na mě vyprdla a jen mi zavolala a nadala do telefonu,že jsem tu žádanku použila na odebrání krve. Vůbec ji nezajímalo,že na tom nejsem dobře,což viděla i z krve ,ledviny měla dovyšetřit a tímto způsobem jsem k ní ztratila důvěru . Říkám si,že je to úplně jedno jestli tam jedu nebo ne. Léky ještě mám a pokud ne ,tak mi je může poslat elektronicky. Tehdy mi nejvíce pomohla moje praktická a ta poradna revmatoidní na netu. Ten dr. mě z toho dostal, moc mu děkuji.))))pa

Jirka111 (Ne, 8. 11. 2020 - 12:11)

Ahojky holky, no zrovna teď moc akční nejsem. Po roce mi to sedlo opět na kyčle, tak se kolébám jak kachna :-(. Ruce taky nic moc. Mizernej podzim. Po Covidu ještě pořád kašlu a čich by taky mohl být lepší. Tak se spíš držím doma. Viano, karanténa se nesčítá. 10 dní od testu budeš už vedená jako neinfekční a skončí Ti izolace. Míšo, držím palce, ať je rychle lépe. Dnes pečeme husičku, už se těším. Pa. J

Viana (St, 4. 11. 2020 - 18:11)

Ahojte)) Moc vám děkuji za odpověď, přesně toto jsem potřebovala slyšet,že už se to někam pohne. Já sice nejásám i když příznaky už nikterak nemám ,ale manžel a syn jdou v pátek na odběry a u manžela je skoro jisté,že corona má,takže mě asi zase čeká další karanténa. U syna by to nebylo dramatické,bydlí sám a posledních 10 dnů se vůbec nestýkáme. Vždy nakoupí a nechá za dveřmi.)))
Míšo,budeš mít rozjetý zánět v těle. S tím souvisí i ta uzlina jak jsi psala. Já taky užívám ten medrol a i když už mi asi nebudete věřit tentokrát ho vážně nevysadím. Pokusím se ho časem snížit,ale jinak už mi zůstane , protože bez něj jsem fakt vyřízená. Začínají mi bolesti kloubů slábnout ,tak snad už po devítí dnech od stěrů nemoc ustupuje. Jirko ,no a jak se cítíš ty? Jsi akční,to vidíme,ale něco co by ti po corona zůstalo? Mějte se krásně, pa.

Míša (St, 4. 11. 2020 - 17:11)

Ahojky, já vím, tak povím. U našich pacientů je přípis z hygieny, že po 7 dnech jsou neinfekční, ikdyž může mít hodně příznaků ještě dlouho, ale vir už by neměl vylučovat. Některé nemocnice mají dobu 10 dnů, ale o více už nikde není psáno. Jinak jsem byla včera na odběrech, CRP leze nahoru, zatím je 35 a i ostatní zánětlivé faktory, které s tím souvisí, proto tak trpím. Mám i něco mezi průjmem a normálem, ale musím vydržet ještě min. 3 neděle než se udělá hladinka. Zatím mám ještě zvýšený medrol a víru, že mě ty bolesti brzy opustí. Navíc nemám žádné žíly, tak odběry jsou u mě docela horor. Od zítřka by se mělo udělat už konečně lépe i sluníčko na nás vykoukne a zrovna jsem celý víkend v práci, tak si užijete alespoň vy. Zatím pa a držte se M.

Jirka111 (St, 4. 11. 2020 - 14:11)

Ahojky, na kontrolní test se už obecně neposílá. Bere se doba karantény, pokud v posledních 3-4 dnech nejsou příznaky (čich bych do toho nepočítal, to prý někdy trvá měsíce, než se to spraví). Takže u sebe jsem to bral, že po 14 dnech jsem byl neinfekční...ale kdo ví :-)

Viana (Út, 3. 11. 2020 - 16:11)

Ahojte))) Jirko ten čich mi až tak nevadí,ale ta chuť to by už mohlo přestat. Dnes už mě klouby tolik nebolí,jinak se cítím docela fajn. Jirko nevíš za jak dlouho jsi byl neinfekční? Jako že už by jsem nikoho neměla nakazit. U nás totiž neposílají na ko. test jestli jsi už negativní. Myslíš že stačí doba karanteny? Díky za info.)) Já kolo nezazimuji,jezdím na něj celý rok do práce,mám to 1km a než bych vytáhla auto z garáže jsem v domově. Ale jsi dobrý jak ses s tou hnusnou nemocí popral.))
Míšo,taky si myslím že ti měla dr. MTX nechat,ale nejsem doktor abych tomu až tak rozuměla. No nejhorší máš za sebou,tak musíš vydržet. Jsi dobrá,všechno nachystané na zimu. Já to mám ještě na oknech,nedostanu se teď ven,ale to nevadí sundané je to hned. Jinak zahradní nábytek jsem stihla zazimovat, no a ostatní počká. Třeba bude ještě pěkně. Mějte se))

Jirka111 (Út, 3. 11. 2020 - 14:11)

Ahojky holky, no to nám ten podzim dává zabrat... Držím palce, ať už se to jen zlepšuje. Já včera ještě vyrazil na kolo, tady bylo moc pěkně, ale už asi naposled, zazimuju ho a vytáhnu až na jaře. Rozhodně nepatřím k těm, co jezdí na kole i v zimě a v létě chodí bruslit do haly :-) beru to sezónně.
Míšo, jestli nebylo lepší nechat si MTX a k tomu přidat nový lék, někdy to lidi kombinují i trvale. Ale hlavně vydrž, zabrat by měl a když ne, mohli by Ti dát biolku.
Jinak se tady peru s dětma o místo v bytě, protože mají školu přes počítač a já taky pracuji na dálku, dnes jsem se šoupnul do kuchyně, kde je horší signál a trochu mi to vypadávalo.
Viano, to je hnus bez chuti a čichu, co? Mě ještě zlobí ten čich, ale jinak dobrý.
Mějte se. J

Míša (Po, 2. 11. 2020 - 21:11)

Ahojky, tak jsem zpět. Všechno jsem nestihla, protože dnes zase celý den pajdám, nemůžu na koleno a šlo mi to jak psovi pastva. Květináče jsou už ale zlikvidované, růže přikopčené, chybí jen to chvojí na záhonky a pár maličkostí, které snad dodělám za 14dní až tam pojedu. A pak už jen zazimovat a pro letošek konec a pak už jen byt..... letos mi ta chalupa s tím zdravím dala docela zabrat, tak snad bude příští rok lépe. Léčba ještě nezabrala, prý to trvá cca 6-7 týdnů a MTX už měsíc neberu. Drží to jen Medrol a ten teda nic moc. Jirko taky jsem byla včera v tom slejváku ještě v lese a úspěch byl minimální, jen pár hnědáků na bramboračku, ale taky jsem viděla nosit hřiby. Vian je dobře, že to docela úspěšně zvládáš, ale co ten chudák tvůj mužskej, doufám, že to půjde alespoň trochu k lepšímu a nebude muset do nemocnice. Jsou teď ty průběhy fakt těžký! Mě bolí už asi týden uzlina na krku, špatně se mi polyká a jde mi to až do ucha a nevím jestli jestli to mám k RA nebo je to něco jiného. Ještě se vrátím k tomu MTX fakt by se v tomto období brát neměl, aby se trochu nakopla imunita, alespoň tak mi to říkala doktorka a proto je to i u ATB, ale co doktor to názor. Vysazuje se i před plánovanými operacemi apod. Držte se pa M.

Viana (Po, 2. 11. 2020 - 14:11)

Jirko nemám čich ani chuť, jako přišla jsem o něj díky corona. Taky jsem dnes vstávala úplně rozlámaná, klouby děs a hrůza a to lupkám denně medrol 4mg,ale zase nejím nic od bolesti. Pokud ležím jde to,jak vstanu nemůžu to rozchodit. Manžel dnes musel navštívit dr. má ATB a docela těžký průběh. Přitom sportovec,zdravě jí, nekouří ani nepije. Dobrý,že? Jirko MTX normálně ber nemá to na to vliv, je to malá dávka cytostatik. Držte se)))

Jirka111 (Po, 2. 11. 2020 - 10:11)

Ahojky, no tedy, ten virus si dělá co chce a snaž každý má nakonec jiné příznaky a problémy. A ten čich tedy máš nebo jsi o něj přišla? Tak se držte. Mě dnes zase bolí obě ruce, ale vzal jsem MTX, tak by zítra už zase mělo být lépe. Dnes je venku teploučko, tak se těším na procházku. Pa. J.

Viana (Ne, 1. 11. 2020 - 15:11)

Zdravím vás))) Tak já s covidem bojuji docela dobře. Neměla jsem krom zvýšené TT a to do 37,3 a bolesti kloubů skoro žádné komplikace. Čich a chuť stále nemám,ale jinak nic co by stálo za řeč. Přisuzuji to fakt tomu medrolu co jsem si nasadila den před tím než mi zjistili podle testu že jsem pozitivní. Já si fakt myslím,že to ten medrol podržel. Můj muž měl velké problémy a to takové,že málem skončil na jipce. No naštěstí dnes je mu trošku lépe,tak uvidíme. Jinak MTX beru úplně normálně jako dřív a léky na tlak taky. Nic jsem nevynechala. Jirko,můj muž měl včera také brnění levé ruky a malíčku. Ke všemu na levé straně mu strašně nateklo oko,které nemůže otevřít,ale nebolí. Válím se na gauči a konečně odpočívám,ovšem v práci padají na hubu.)))
Míšo a co ty, vracíš se dnes s chalupy? No a jak bylo, máš všechno uklizené ,tak už může začít zima. Co klouby už ti ta nová léčba zabrala? Opatrujte se a ty Jirko taky trochu odpočívej,,,

Jirka111 (So, 31. 10. 2020 - 20:10)

Ahoj děvčata, tak dnes jsem zase běhal po lese, ale měl jsem smůlu, nenašel jsem ani jediného hříbka a to jsem potkal paní, která měla plný košík.... nechápu. Na louce jsem aspoň posbíral čirůvky a udělal jsem z nich teď matjesy a smetanovou omáčku. Jinak u mě celkem dobrý, trápí mě akorát levý ukazovák a ta moje zápěstí, ale nic hrozného. A po Covidu pořád slabý čich i chuť, rozeznám fakt jen výrazné vůně.
Míšo, to je mi moc líto, jak se Ti to zase rozjelo. Určitě za to můžou ta antibiotika, kvůli kterým jsi musela vynechat léčbu. Vůbec nevím, jak to budu řešit, až mi taky nějaká ATB napíšou. K tomu Medrolu, co jsem četl, tak určitě není žádné minimum revmatiků, kteří ho berou dlouhodobě nebo napořád, ale bude jich dobrá polovina. Moc držím palce. Dokonce i Viana dlouho odolávala a už s ním zase kamarádí. Jestli on zato nemůže i ten podzim, hodně lidem se vše zhoršuje. Viano, jak bojuješ s Covidem? Holky, hodně sil přeji. J

Reklama

Přidat komentář