Reklama

revmatoidní artritida

Jirka111 (Po, 23. 12. 2019 - 11:12)

Zdravîm všechny, tak kromě toho, že mám bolesti, že bych nejradši vyskočil z kůže (nebo z okna), tak náhle umřel tchán, takže u nás to na šťastné a veselé moc nevypadá. Nicméně vám všem přeji krásné a klidné vánoční svátky. J

Viana (Pá, 20. 12. 2019 - 19:12)

Zdravím vás všechny,)))
Jirko,tak to je mi tě líto,ale je pravda ,že jednou je hůř a po druhé zase líp. Počasí se střídá tak my revmatici trpíme. Na nohy si nedávej horkou koupel to ti hodně rozbouří. )))
Petruš,tak s aulinem jsem zatím sekla,ale zase zobu 1/2 tbl. Medrolu a zatím dobré. Nechala jsem si k tomu napsat omeprazol abych ušetřila žaludek. No uvidíme jak to půjde dál. Já mám CRP 17 což mě dost štve,ale myslím si,že bych to tím Medrolem mohla stáhnout. )))
Jinak si krásně užívám vánočního času. Mám napečené,uklizeno,stromeček nazdobený letos jedličku teda velké větve ve váze a vypadá to moc pěkně. Takže letos stromeček ušetřím a i tak to krásně v obýváku voní. Dárky zabalené,kapr na mražáku tak co se stresovat?
Přeji vám všem pěkný předvánoční čas.)))

Petra P. (Pá, 20. 12. 2019 - 13:12)

Jsem se zapomněla podepsat u předchozího příspěvku

Návštěvník (Pá, 20. 12. 2019 - 13:12)

Ahojík všichni, Jirko zpočátku jsem měla taky jen mírně zvýšený RF faktor, pak to začalo stoupat, nejvíc jsem měla myslím 200, teď 60, ale crp mám teď naštěstí v normě, jen zvýšenou sedimku.
Škoda, že ti to ta obvoďačka nenapsala, hned by se ti ulevilo....A co Vianko jak pokračuješ s Aulinem? Já jsem teď zas někde četla, že NSA při Mtx vadí jen Aulin a DIclofenac, ostatní se můžou, no všude píšou něco jiného a pak si vyber:-) Mě teď mudr. vysadila biolku a dostala jsem Aravu, už jsem ji jednou měla, zabrala výborně, ale zvýšila mě ALT, tak jsem zvědavá, co mi udělá včil, ale mám nižší dávku, tak snad to bude ok, to je furt něco. Mějte se moc hezky a krásný předvánoční čas:-)

Jirka111 (Čt, 19. 12. 2019 - 17:12)

Zdravím všechny,
Drážďany byly fajn, trhy jsou fakt pěkné. Abych neprochladl, proložili jsme to návštěvou obrazárny. No a další den už jsem prakticky nemohl chodit a doteď je to zlé, na noze z boku mám slušnou bouli. Jinak prsty, ramena, kyčle.....
Z imunologie mám komplet testy, zvýšený RF 21.0, CRP 8.0, markry negativní. Obvoďačku jsem o Medrol požádal, protože brufeny už moc nepomáhaj, ale do toho se jí nechtělo, když jdu hned po Vánocích na revmatologii. Tak to zkusím nějak přečkat .
A jak se vede vám ?
J.

Klára (Po, 16. 12. 2019 - 19:12)

Tak to se zkuste podívat na chladivý krém Perozin, najdete ho v několika lékárnách, například přes heuréku, je 100% přírodní, takže by se žádná alergie nemusela objevovat.

Jana (Ne, 15. 12. 2019 - 19:12)

Jaký to je krém? Já mám totiž ještě problém, že jsem na hodně věcí alergická…

Míša (Pá, 13. 12. 2019 - 13:12)

Ahojky, to aby sis nechal napsat Medrol na překlenovací dobu jsem ti psala už hned na začátku, aby jsi tolik netrpěl, než budeš u odborníků. Máš dobrý, že ti zabírají alespoň léky na bolest. Mě nezabíraly nikdy a ikdyž jsem si teď zvýšila Medrol, včera jsem nebyla schopna zamknout byt, nastartovat ani auto......nevím proč to tak zlobí. Dnes už je lépe, tak jen doufám, že se to zase někam nepřestěhuje. Zvládni trhy v Drážďanech, já jedu zítra na trhy do Brna a taky si přeji ať si to užiju. Jinak mast mě žádná nepomáhá. Pačko M.

Petra P. (Čt, 12. 12. 2019 - 21:12)

Jirko, nech si zatím napsat u praktického Medrol, ten ti uleví než se dostaneš na revmatologii, jinak se budeš trápit...

Jirka111 (Čt, 12. 12. 2019 - 19:12)

Ahoj Míšo a ostatní,
bohužel je to čím dál horší, napadené už mám skoro všechny klouby na rukách, bolí prsty na nohou, chodidla a nejhorší bylo teď rameno, několik dní jsem s ním nehnul a dost v něm cukalo. Musím teď brát prášky na bolest a čekat na to vyšetření zač. ledna.
Zkusil jsem si večer nevzít a přes noc se to tak rozjelo, že byl velký problém dojít do kuchyně, zobnout brufen a čekat až zabere :-(
No, dost to zmáhá, doufám, že vám je lépe.
Jinak v sobotu jedu na trhy do Drážďan, snad zvládnu.
Nějaká mast vám zabírá ?
Zdraví J.

Míša (Čt, 12. 12. 2019 - 10:12)

Bohužel artritida je úplně jiné onemocnění, ikdyž také napadá klouby, tak nemohu poradit, ale dobré je vyzkoušet asi různé druhy mastí a některá určitě zabere!!! A jak se máte vy ostatní Vian, Jirko, Péťo? Co vaše kloubíky zlobí, nebo máte teď klid? Zdravím M.

Klára (Čt, 12. 12. 2019 - 01:12)

Je dobré, že nad tím takto přemýšlíte, určitě není dobré, aby jste brala pořád prášky od bolesti. Když mám problémy s bolestí kloubů, tak mám v lékárničce nachystaný chladivý krém, který mi vždy za pár minut od bolesti uleví.

Jana (St, 11. 12. 2019 - 14:12)

Chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s revmatismem v 45 letech? Ortoped mi řekl, že už je to můj problém, nečekala jsem to v tak brzkém věku. Napsal mi nějaké prášky, ale já mám občas pořádné bolesti kolen, nebo ramene. Máte někdo zkušenosti s nějakou mastičkou, která pomáhá? nechci stále brát prášky od bolesti.

Viana (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

Zdravím vás všechny,)))
Jirko tak ta sauna tě rozhodila. Ani se nedivím,máš asi rozjetý zánět v těle a tím teplem ho ještě podporuješ. Sám na sobě musíš vyzkoušet co ti dělá dobře a co ne.
Pravdu máš,že na této diskuzi jsem hodně dlouho,bývala tu suprová parta . K tomu Aulinu,beru ho dlouho buď aulin nebo meloxikom od bolesti. Někdy denně někdy ob den nebo i třeba jeden za týden,prostě dlp.,)))

Jirka111 (St, 4. 12. 2019 - 19:12)

Tak jsem prubnul včera sauna a nevím, bylo to fajn, ale večer se rozjelo rameno a dnes přes den koleno, že skoro nemůžu chodit. Tak saunu teď budu vynechávat. No, hodně mě to zatím deptá, v noci jsem prakticky nespal. S nespavostí jsem míval občas problémy, s RA to bude patrně víc než často.
Přemýšlím, Viano, ten Aulin už bereš asi dlouhá léta....skoro denně?....a žádné obtíže z toho?
Taky si pročítám diskuzi od začátku, jsem někde v r. 2008 a vidím, že už jsi tehdy byla docela aktivní psavec:-)
Všechny zdravím, v pátek si beru dovču, zítřek snad v práci překlepu.

Míša (Út, 3. 12. 2019 - 17:12)

Moc díky, no moc ráda bych za změnu léčby nebyla, zase si zvykat asi i s dalšími vedlejšími účinky na něco jiného, by se mi moc nechtělo, ale když to jinak nepůjde....A to jsi chodila i ze začátku po tak dlouhé době? Mě dá vždycky žádanku na krev a podle výsledků si mě pozve. Když to funguje a jsou obstojné, tak jdu za 3 měsíce a když ne, tak častěji. Ty máš zase dobré, že ti funguje ten Aulin, mě nic jiného než Medrol nefunguje, max na bolesti hlavy Surgam nebo Brufen, jinak nic. M.

Viana (Út, 3. 12. 2019 - 14:12)

Míšo tak to nárok ještě fakt nemáš,no buď ráda.))
Budu ti držet pěsti tobě i Jirkovi ať dopadnete na kontrole co nejlépe.Máš dobrý,že chodíš na ko. tak často. To já jdu za půl nebo i 3/4 roku. Prostě hrůza,je to málo.))
Mějte se))

Míša (Út, 3. 12. 2019 - 11:12)

Ahojky, Vianko moc děkuji za vyčerpávající odpověď o lázních, říkal mi můj praktik ať se na ty lázně zeptám až půjdu na revmatologii, ale já se nějak nezeptala. podle tvé odpovědi vím, že ještě na lázně nárok nemám, zatím mám postižení 1. Alespoň vím do budoucna. Mě ještě nikdo RTG nedělal, vždy stačily ty děsivé krevní testy a subjektivní a objektivní nález. Na revmatolku jdu taky na začátku ledna, tak uvidím jestli mi změní léčbu, už s tím vyhrožovala...… Chodím na kontroly jednou za měsíc, dva, maximálně tři. Hezké odpoledne paaa M.

Viana (Út, 3. 12. 2019 - 09:12)

Míšo ještě jsem ti nenapsala,že pokud si o lázně zažádáš ,tak se dostaneš do tří měsíců trvá ta žádost.Pokud se nedostaneš do těch tří měsíců musíš žádat znovu,ale to se stane málo kdy. Narváno bývá v létě. Já jsem se dostala tak za měsíc od půli žáří do půli října. Jo a žádost podává lékař,ty se v podstatě o nic nestaráš,,,pa

Viana (Út, 3. 12. 2019 - 09:12)

Zdravím vás spolubojovníci)))
Tak Míšo,jo v lázních jsem byla pouze jednou a to ve Slatinicích.Lázně ti napíše tvůj revmatolog,ale musíš mít postižení č.2 ,pak rentgen který ukáže že jsi nemocná a že máš postižení kloubů,potom si vybereš troje lázně a z nich ti vybírají kde se dostaneš. Pokud se nedostaneš ani do jedněch tak ti vyberou oni. Máš na to nemocenskou,takže máš v práci normální paragraf. Je to super nikdo tě nikde nekontroluje můžeš si v lázních chodit kam chceš,na procházky a ničím nejsi omezována. Prostě jako na hotelu. V lázních máš rozpis procedur,časově ti to sedí a dopoledne máš postaráno o léčbu,bazény s teplou vodou,masáže,různé perličkové koupele ,cvičení atd. Odpoledne bývá volno tedy trávíš ho podle svých představ. Já jsem si připlatila za jednopokojáč a udělala jsem dobře. Nikdo mě ničím neomezoval ,chodila jsem si spát kdy jsem chtěla, telku jsem mohla mít puštěnou třeba do rána,návštěvy rodiny neomezeně,prostě SUPER. Fakt jsem si odpočinula a byla jsem tam čtyři týdny. Na revma jsou trochu delší o týden než normálně lázně bývají ty tři týdny. Vřele vám to doporučuji. Nikdy bych si nemyslela,že to tak dlouho vydržím a v lázních jsem fakt vypla úplně od všeho.)))
Jirko,já jsem z kraje nemoci měla úplně stejné potíže jako ty. Bolely mě nárty nohou,chůze pro mě byla strašná. Žádne boty mi neseděly,bolesti jako hrom.Potom se to začínalo upravovat po lécích,pokud si něco zobneš tak doporučuji na noc,ráno vstaneš a nebudeš tak moc bolavý. Přes den to trochu rozchodíš. Hlavně se nestresuj,bude líp uvidíš že jo a časem budeš i ty pomáhat těm začínajícím ...))
Petruš máte s doktorem pravdu,v letáčku myslím že u toho Aulinu nebo MTX to píší,že se to nemá kombinovat,ale když já jsem s ním tak moc spokojená.)))
Jirko ještě k tobě,nedávej si při sprchování nebo koupání na ty nohy moc horkou vodu. V tuto dobu pokud tě ty nohy bolí to není vhodné. Rozbouříš si ten zánět v nich a pak to ještě více bolí. I když já horkou vodu přímo zbožňuji tak vím že teplá je lepší...))
Krásný adventní čas vám přeji...))

Reklama

Přidat komentář