Reklama

revmatoidní artritida

Viana (Ne, 2. 2. 2020 - 15:02)

Zdravím, no hurá někdo se ozval.
Míšo,tak to jsem ráda že je ti relativně dobře. Ono odpočinek je hodně důležitý. Já když mám dovolenou nebo delší volno,tak se cítím taky fajn.
Jinak zvládám to bez prášků medrolu,ale měla jsem v pondělí a dnes plánuji na noc si vzít tbl. meloxicomu,blíží se asi období deště tak to se mnou trochu kroutí a zítra mám dvanáctku,tak abych byla fit.)))
No taky mě zajímá jak se daří Jirkovi a taky Petře a ostatním. pa V.

Míša (So, 1. 2. 2020 - 21:02)

Ano můžeš

zdenek (So, 1. 2. 2020 - 20:02)

Muzu si vzit Brufen proti bolesti kdys uzivam Methotrexat 5mg ?

Míša (So, 1. 2. 2020 - 20:02)

Ahojky všichni, tak jak se máte, dlouho nikdo nepsal. Já byla na horách a vše jsem zvládla celkem v pohodě. Návrat do tohohle jarního a deštivého počasí už zvládám hůř, ale ještě to jde. Co Jirko, jak zvládáš léčbu a vybrali jste nějakou dovču? Je potřeba jezdit do tepla na prohřátí kloubíků. A co Vian a Péťa, jak ty zvládají s práškama i bez??? Pište, těším se!!!!! M.

Jirka111 (St, 22. 1. 2020 - 22:01)

Ahoj holky, tak jak se vede ?
Já v práci fičák, audit a všichni na všechno tlačí. Ale nějak zvládám, mám i fajn kolegy, co pomůžou.
Po 1. dávce MTX 10mg mi nic není, tak snad to vydrží.
Vybíráme doma letní dovolenou, jezdíme ještě s jednou rodinu, celkem 9 kousků. Jak všem děti povyrostli, je problém najít shodu, 9 lidí 9 názorů, grrrrr

Viana (Ne, 19. 1. 2020 - 06:01)

Zdravím vás,,))
Jirko vítám tě doma a mám radost ,že jsi optimista což tato nemoc vyžaduje. Vůbec si nemyslím že bys to nezvládl a myslím si že ani nebudeš vědět ,že nějaký MTX bereš. Budeš zaléčený a normálně budeš zase fungovat. Vem si,že dříve tolik lidí trpělo revmou tak jako dnes a nejhorší na tom bylo,že nechodili s tím k lékaři a vlastně třeba moje babička měla revma hodně silné a pouze si to mazala alpou nebo pamelou. dožila se 93 let a byla to usměvavá a do posledního dne soběstačná žena. Ta mi bude po celý můj život vzorem. Takže
já si říkám,že jsme na tom líp s léčbou a pořád si říkám ,že na něco musí časem přijít co to třeba i vyléčí.))))Jinak já jsem stále bez medrolu,jen včera když sněžilo jsem si vzala jeden meloxicom. Mějte se pa V.

Jirka111 (Pá, 17. 1. 2020 - 20:01)

Zdravím všechny, tak služebku jsem zvládl, sice jsem ve fabrice musel být několik hodin na nohou, ale dalo se vydržet.
Zítra jedeme do bazénu do Čestlic, škoda, že nemůžu do sauny, tohle mi fakt chybí :-(
V neděli nasadím Trexát, tak pak písnu, co to se mnou udělá.
Jinak Viano, jsi pro mě určitou nadějí. pročítám si tuhle diskuzi po kouskách od začátku a když vidím, jak jsi trpěla, a teď bez Medrolu, bez bolestí... :-)

Míša (St, 15. 1. 2020 - 20:01)

Vianko, tak to je fakt super, že nic nebereš a nemáš žádné bolesti, to ti fakt přeju!!!!!!!!!! Snad to vydrží a už ho nikdy nebudeš potřebovat!!! Hezký večer M.

Viana (Út, 14. 1. 2020 - 17:01)

Ahojte)))
Míšo já taky nevidím že by mi nějaké jídlo s MTX vadilo,jen s tím mlékem jsem to četla,tak se ten den tomu vyhýbám,ale věřím že ani to by mi nevadilo. K tomu Medrolu,tak jsem úplně bez něj a zatím vůbec žádné bolesti nemám a dokonce nejím ani Meloxicom od bolesti. Minulý týden jsem snědla pouze jeden Meloxicom a to bych se klidně obešla i bez něj. Ke všemu mi splasky otoky na rukách což jsem ráda,akorát mi nesplasklo břicho jak jsem tři kila přibrala. Ovšem to je důsledek vánoc,jsem jak Jirka taky děsně miluji sladké. Ovšem od vánoc žádné nejím,nahrazuji to ovocem a medem. Musím to zhubnout,klouby tím trpí.)))Pa

Míša (Po, 13. 1. 2020 - 23:01)

Jo ještě Vian, jak to zvládáš bez Medrolu? Já teď musela zase navýšit, to počasí mě nějak ničí. M.

Míša (Po, 13. 1. 2020 - 23:01)

Ahojky, Jirko já jsem nejdříve brala MTX rozděleně ráno a večer, ale dr. mi řekla, že když ho snesu najednou, tak můžu a tak jsem ho začala brát najednou večer a dobrý, jen se před ním musím alespoň trochu najíst. Beru ho vždy ve středu a to striktně vyřazuji alkohol, ale zatím jsem si nevšimla, že by mi dělalo něco výhradně špatně. Je pravda, že jsem omezila na minimum sladké ( a to jsem byla děsnej milovník sladkého ) ale tělo nějak stávkuje, asi ví proč. Vianko děkuji za pochopení, jsem ráda alespoň za to snížení. Páááčko M.

Viana (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

Ahojte)))
Jirko se štrůdlu to nebude,dnes mi taky ráno nebylo nejlíp,bude to tím že má být změna počasí má být tepleji. Teď už je to lepší. MTX se má brát na dvě části R a V ,ale říkal mi jeden doktor proč to tak blbě beru ,tak jsem to začala brát celé ráno a nemám s tím žádné potíže. Jak jsi psal že jedeš na tu služebku a že se bojíš ten MTX brát aby ti nebylo nějak blbě,tak mě nikdy z MTX blbě nebylo. Jako bych to vůbec nebrala a to už jím dost velkou dávku a dost dlouho. No ale na každého to působí jinak.))))

Jinak u nás v Jeseníkách trochu sněhu je ,ovšem jinde nevím jak to vypadá.
Ještě k tomu MTX jsem si vzpomněla,že je to docela prevít na játra tak se docela v den braní nebo po něm druhý den vyvaruji houbám,alkoholu ( ovšem jak už jsem psla jej nepiju) a taky mléku. Jsou povoleny jogurty a zakysané výrobky,ale mlékojako takové se nedoporučuje. Já třeba ráda snídám ovesné vločky s mlékem nebo s jogurtem,tak ten den si dej pohov. Sice nevím proč,ale četla jsem to.)))
Míšo, chápu tě s těma cigárkama ,jasně člověk pak už by neměl žádnou neřest ale pokud bys chtěla s tím seknout úplně snížení ti nepomůže,to si na sobě ještě pamatuji...) Mějte se pa pa

Jirka111 (So, 11. 1. 2020 - 16:01)

Zdravím, dnes tedy hůře, vše bolí, že by za to mohl včerejší štrůdl od maminky ? :-/
I mě nějak divně tuhlo břicho, myslím, že s naší RA si užiju spoustu nečekaných zážitků
Dopoledne s klukem na dni otevřených dveří, vybírá, na jakou půjde SŠ, po o se už radši nepouštím do žádných velkých akcí...grrr
Mladšího jsme doprovodili ráno ke škole, odjel na lyžák, akorát nevím, na čem budou lyžovat. Tam, kam jedou, prakticky žádný sníh není.
Ještě dotaz k MTX - v tom určitém dni berete celou dávku najednou, nebo např. ráno půlku a večer druhou ?
Přeji hezký podvečer.
J.

Viana (So, 11. 1. 2020 - 15:01)

Zdravím vás, nechápu proč tu někdo píše za mě. To jsem nede mnou nepsala. Dnes jsem na netu ještě nebyla,takže bacha. Zase sem někdo prudí.)))

Míša (So, 11. 1. 2020 - 10:01)

Ahojky, Peťulí díky za podporu, zatím držím, Vianko na to abych s tím sekla úplně nemám a tak jsem ráda alespoň za tohle snížení a třeba to jednou dám úplně-uvidíme. Jirko ty měj klidnou a bezbolestnou služebku a kdyžtak máš Medrol na přidání ať to zvládneš. S tím MTX s tebou souhlasím, ten týden to už vydrží, já měla ze začátku děsné křeče a střevní obtíže, než si tělo zvyklo, dneska už je to v poho. Přeji všem krásný víkend!!!!!

Viana (So, 11. 1. 2020 - 09:01)

Diky moc

Petra P. (Čt, 9. 1. 2020 - 20:01)

Nevadí Vianko, já jsem zarytý nekuřák:-)) A Alkohol někdy 2dc vína, nebo 1 pivo max., ale teď co beru Aravu, tak raději nic, počkám jaké budu mít jaterky. Jasně Jirko, však uvidíš, Medrol si vemeš s sebou a kdyby se bolesti nedaly vydržet, přidáš tabletku:-) mějte se:-)

Jirka111 (Čt, 9. 1. 2020 - 20:01)

Hezký večer,
tak díky za reakce. Asi zkusím zůstat u 8mg a začít se 7.5 MTX. Vím, že s někým i tato dávka zamává, tak asi začnu až za týden, protože příští týden musím služebně do Anglie, a kdyby mě to sundalo, tak by byl průšvih.

Viana (Čt, 9. 1. 2020 - 16:01)

Já jsem fakt tupan ,spletla jsem si vás holky.Petruš s tím MTX máš pravdu že se nasazuje vyšší dávka a pak se snižuje. Já když jsem ho začínala brát tak před 20 lety,tak se to dělalo obráceně,ale nebylo to prý správné. Dokonce ta hranice bývávala do 20 mg a teď už je to do 30 mg jedenkrát týdně. S tím medrolem si taky myslím,že nic neskazí,ale já bych ještě chvíli počkala.

Viana (Čt, 9. 1. 2020 - 16:01)

Jejda Miška už je tu no hurááááá,omlouvám se....))

Reklama

Přidat komentář