Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

Viky (Po, 30. 7. 2018 - 15:07)

Dobrý den,
chápu Vaši těžkou situaci, ale pokud je syn dospělý, tak ho k léčbě nemůžete donutit, leda, že by byl nebezpečný sobě, nebo okolí. Sice píšete, že se pokusil o sebevraždu (tedy sobě nebezpečný byl), nevím, jakým způsobem, ale oni si člověka na hospitalizaci nemusí nechat ani po sebevražedném pokusu, stalo se mi to také, pokusila jsem se tedy několikrát a několikrát jsem byla pak hospitalizovaná, ale jednou jsem jim na příjmu řekla, že jsem vlastně umřít nechtěla, že to byl takový impulz, že už to neudělám... a také mě pustili domů. Chápu, že máte o syna starost, ale pokud je svéprávný a léčbu odmítá, tak ho k ní nedonutíte. A pochopila jsem správně, že tedy 5 let nebyl u psychiatra? S čím se léčil v dětství? S jakou diagnózou? Zkoušela jste si s ním o tom v klidu promluvit - netlačit ho do léčby, ale navrhnout, že by to mohlo pomoci, že byste ho třeba doprovodila k psychologovi, ať to není rovnou psychiatr... Jinak v Bohnicích mají pořád strašně narváno, takže spoustu lidí u příjmu pustí a nehospitalizují je. Držím moc palce, ať se Vám podaří syna nějak k léčbě přimět, nebo ať si na to přijde sám.

ady (Po, 30. 7. 2018 - 15:07)

To je divné po pokusu o sebevraždu,, přece nepouštějí hned druhý den domů

Renata Prchalov (Po, 30. 7. 2018 - 15:07)

Dobrý den,ráda bych se zde podělila o mé trápení se synem a neochotný přístup lékařky na přijmu ve čtvrtek 26.7.2018 v nočních hodinách.Mám problematického syna,který v 6 třídě ZŠ prodělal šikanu a od té doby s ním jsou a byli jen problémy.Chodil k psychologům i psychiatrům,kam přestal úderem 18roků chodit. Já jako matka jsem už kvůli němu byla v roce 2015 hospitalizována v psych.léčebně na 3 pavilónu,kde byla prvotřídní péče. Syn má dvojí povahu. Buď je vzorný syn nebo zloděj,lhář,alkoholik,psychický tyran a vyděrač.Při dobré povaze slíbí všechno,ale skutek utek. Bohužel je mu už 23let,je dospělý a já jako matka nemám šanci aby se šel léčit když dobrovolně nechce. Já sama docházím k psychiatrovi i psycholožce a oba mi říkají jedno,je třeba ho dostat na vyšetření,ale jak?
Ve čtvrtek se pokusil o sebevraždu a byl převezen do psych.nemocnice v Bohnicích. Jako matka jsem byla zoufalá co to provedl. Když mi policie oznámila kam jej převezli,volala jsem tam ješte v noci a lékařku co měla službu prosila aby jej tam nechali a více vyšetřili. povídala jsem jí co všechno dělá za nepochopitelné věci,bohužel jsem se se zlou potázala a syn přišel ráno domů. Trnu strachy,kdy zase něco provede. Je prosím nějaká šance jej donutit k léčení? Říkám si proč jsou lidi,možná matky na sebe tak zlý a jedna druhý nepomůže. Kdybych nebyla tak zoufalá tak bych v 1hodinu ráno neotravovala službu konající personál. Toto není stížnost,ale podělení o zkušenost zdravotníků psychiatrické léčebny Bohnice a jejich lidského přístupu,v akci.

Viky (Ne, 29. 7. 2018 - 16:07)

Také mám s Bohnicemi jen negativní zkušenost, na jakém pavilonu jste byla?

Růžena Dostalov (Ne, 29. 7. 2018 - 12:07)

TAM NECHODIT....... ...Dobrý den, zaujal mne Vás příspěvek, sama jsem v Bohnicích byla a souhlasím se vším, co píšete. Pokud byste chtěla spojit síly k nějakému protestu, nejste sama, ale jsme už tři (já a moje kamarádka). Myslim si, že z peněz daňových poplatníků taková péče, která je úspěšná z 8%, je nehoráznost.Zdravím. Mail [email protected]

tom (Pá, 28. 4. 2017 - 22:04)

myslím ,že je tam větší...Aha

pepa (Pá, 28. 4. 2017 - 22:04)

Jinýchmyslím ,že je tam větší snaha léčit, AT jsou feťačky , kurvy , odpad nebo všechno spolu, často se vracejí , furt si stěžujou , jsou agresivní , pochcaní , pokadění , proto si k ním dovoluje personál o jiní pacienti

tom (Pá, 28. 4. 2017 - 22:04)

Co se děje pri jiné dg. ? Jiných

tom (Pá, 28. 4. 2017 - 22:04)

přežije určitě , to se...Co se děje pri jiné dg. ?

pepa (Pá, 28. 4. 2017 - 22:04)

Sexuální Náznaky tam...přežije určitě , to se nemusíš bát , všichni přežijou, ono to ani nemuže byt lehké , AT se musí odvykačky bát , pomáhá mu to v léčbě , proto je to tu tak drsné , jiné to je při jiných dg

vtip týdne (Pá, 28. 4. 2017 - 21:04)

9 měsíců hospitalizovaný v PL - takový hotel neexistuje. Po měsíci tě budou lifrovat domů.

Nela (Pá, 28. 4. 2017 - 21:04)

Musíš za ní chodit a...Sexuální Náznaky tam nejsou (alespoň nic takového neřikala) cigarety měla ale na samotce nemůže ani kouřit a k automatů na kafe ji taky nepustí, prostě totál absťák to musí být hrozný. Teď už je alespoň že sanitky venku tak alespoň že kouřit může. I když , Kdoví kolik jí zbyde cigaret než ji je seberou spolubydlící. Jdu tam v neděli tak ji zase nějaký donesu. Snad do té doby přežije.

běla (Pá, 28. 4. 2017 - 20:04)

Musíš za ní chodit a ujistit se , že má nejaké peníze a jestli kouří , taky cigarety. Nejzranitelnejší jsou ženy bez peněz a cigaret. Nedovedeš si představit , co je tam schopná udělat žena , když je sama se zřízencem , on si udělá kafe a zapálí si . Ta vune je neodolatelná , uděláš cokoliv , věř mi , cokoliv , a oni to vědí.

Nela (Pá, 28. 4. 2017 - 18:04)

Tak po pár dnech jsem se...Jídlo prý pořád stejnej hnus jako v nemocnicích a čaj tak přeslazenej že z toho někdo brzy dostane cukrovku. Jen ta nuda tam ta je hrozná.

Nela (Pá, 28. 4. 2017 - 18:04)

Tak po pár dnech jsem se byla podívat za kamarádkou a tam se děli věci.
Pokusila se utéct chytili ji až u dveří z budovy,dali ji na tři dny na samotku, když ji tam dovezli napichali jí oblbováky přikurtovali ruce nohy a nechali ji tak,jednou za čas došli zkontroloval, přebalit a píchnout injekci.Druhý den ráno ji odvezli na sezení po návratu ji nechali na samotce a na noc ji přivázali ale jen kolem hrudníku přes ramena a rozkrok (jako v autosedačce dítě).slibovala ,prosila že bude hodná a tak ji ruce a nohy nechali volné, jenže to nevydržela a byla drzá a agresivní když ji došli v noci píchnout injekci. personál nemá moc rád agresivní lidí co se s nima hádají.Pokud je člověk v klidu i oni jsou v pohodě a i milí.

666 (Pá, 28. 4. 2017 - 15:04)

Já jsem se rozhodně...Kopanec mezi nohy a bobr by ho přestal zajímat. Nicméně kamarádka dělala v Černovicích sestru a nějaké zbytečné svlékání u trošku spolupracujících pacošů popřela. A jak tady psal údajný saniťák,že ďelá z nudy gyn.vyšetření? Pokud by to udělal mé přítelkyni,našel bych ho a už by to prase nikomu neublížil.

běla (Pá, 28. 4. 2017 - 11:04)

Z té poslední věty jsem si...Já jsem se rozhodně nesmála.

Ján (Čt, 27. 4. 2017 - 22:04)

Blbý je , když jste na...Z té poslední věty jsem si úplně cvrkl smíchy. Asi se pujdu prebalit.

běla (Čt, 27. 4. 2017 - 20:04)

Blbý je , když jste na hospitalizovaní ve svým měste. Mě tam přivezli v sobotu večer a na příjmu byl soused z baráku - civilkář kolen dvaceti . Já byla tehdy ještě šik, bylo mi 36 a musela jsem se před ním svléknout do naha , dokonca mě holil , šel se mnou i na WC pro vzorku moče, prostě si mě vychutnával. Trvalo to celé tři týdny, co jsem tam byla.Jednou jsem nusela před ním ležet nahá dvacet minut . než přišel doktor . Šok ale byl , když jsem ho poprvé střetla doma v baráku , a on se mně zeptal , jestli mi už bobr dorostl.

xxx (Čt, 27. 4. 2017 - 13:04)

Byl jsem v PNB/P26 ale měl jsem konflikt s jiným pacientem (čti:feťákem) a následoval přesun na P27(neklid dole), kde chování nižšího personálu bylo spíše individuální k jednotlivým pacientům v reakci na jejich chování. Já tam nebyl ani týden a to bez kurtů a injekcí. Strach jsem měl spíše z pacinetů, nejvíce z těch kteří byli na pokoji se zvýšeným dohledem nebo z izolace.

Reklama

Přidat komentář