Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

K (Ne, 4. 6. 2017 - 23:06)

Ahoj, před par dny odvezli známou do Bohnic, v léčebně je už po druhé, nedobrovolně. Brala drogy a pak, když se nejspíš rozhodla přestat, ji z toho přeskočilo. V druhem případě už i Prej někoho napadla. Myslíte, ze ji z tama pustí brzy? Nebo si ji tam nechají dyl. Protože, a je mi to líto ze to musím říct, ale, to je bohužel jediné, co ji udrží ,,cistou'' když proste bude zavřena... Myslím, ze kdyby ji teď neodvezli, umřela by.. A já bych to nedala..

Ty (Ne, 4. 6. 2017 - 14:06)

Ahoj,snad vám nevadí že...píšeš i tady,hi,hi.Ano máš pravdu.Já jsem se také jednou setkala s chlapcem,který byl v léčebně,jen tak při řeči jsem se ho ptala,jak dlouho zde je a on,že od 13 cti let putuje po léčebnách,dětských domovech.Bylo mi ho strašně líto,i přesto,že on sám to špatné necítí-je na to už zvyknutý.Nikdy ale nepochopím ty rodiče,kteří za ním nejezdí,nevidí ho.Mluvil normálně,ale na první pohled bylo znát,že je postižený.

Pampeliška (Ne, 4. 6. 2017 - 07:06)

se to dělá - proto aby se...No, tak to zjevně nefunguje.

c (So, 3. 6. 2017 - 21:06)

Sexuální Náznaky tam...Tak co, přežila to ?

Matěj (Út, 9. 5. 2017 - 17:05)

Ahoj,snad vám nevadí že sem taky něco přidám.. Byl jsem v letech 2013 v koblově pak o rok později na 17 ve šternberku a musím vám říct že jednoho krásného dne díky těmto dvou pobytům provedu něco opravdu hnusného i na mě..Nevím kdy ale stane se to je to jen otázka času..A co tím chci říct? Prosím,nikdy,nikdy,nikdy,nikdy se nechovejte k lidem zejména k teenagerum tak aby se cítili méně cení a snažte se je pochopit dejte jim najevo že se snažíte je pochopit a že u vás mají vždy otevřené dveře a k tomu je nemusíte ani znát ale věřte že člověk s jakoukoliv zkušeností z prostředí léčeben to jakýmsi způsobem potřebuje a ocení a já osobně jsem zastánce toho že člověk s kaši v hlavě si vás bude vážit víc za to co pro něho děláte než člověk nechci říct "normální" ale je to tak..Tou kaši v hlavě nemyslím feťáky..Snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně..Mějte se krásně a buďte na lidi kolem sebe hodní..

prý (Út, 9. 5. 2017 - 12:05)

To je něco jako 27 v...se to dělá - proto aby se neváleli celý den v posteli a aby se naučili pracovním návykům - ráno vstát (nevyspávat) nějaká komunita - komunikace s lidmi, dílny - aby něco dělali.

PND13 (Po, 8. 5. 2017 - 20:05)

Nevíte nebo nemáte někdo...To je něco jako 27 v Bohnicích, ale větší hardcore.... Po probuzení jsou pacienti vyhnanány z pokojů které se zamykají.Celé dny pouze na chodbě kde jsou jen lavice(ukotvené) Rvačky,krádeže, vyhrožování, většina pacientů jsou nespolupracující v OL,kriminálnící,narkomani a sebevrazi. Vlastně celý pavilon funguje jako izolace. Není technicky možné každého držet zvlášť, ale v jednom baráku ano.

nesmysl (Pá, 3. 8. 2018 - 21:08)

Máma která vyhodí...To jsou takové řeči o porození z lásky.

Petr (Pá, 3. 8. 2018 - 08:08)

Máma která vyhodí...Lepší, když dítě odejde, než aby bylo na psychiatrii.
https://m.youtube.com/watch?v=5Ji7o4u4Fh8

Jakub (So, 6. 5. 2017 - 08:05)

Já teda byl jinde a...To 13.oddělení je,ale prý specifické v tom,že jsou zde itěžcí zločinci.Nevím,jak tam s nimi zřízenci zacházejí.Jestli na ně dávaj pozor nebo je tam nechávaj napospas.

Jan (Pá, 5. 5. 2017 - 22:05)

Nevíte nebo nemáte někdo...Já teda byl jinde a normálně jsem to nahlásil sloužící hl.sestře,pacienti tam jsou aby se recosionalizovali ne aby si ubližovali(na to byli dost hákliví), útočníkovi sebrali na dva dny pyžamo a musel tudíž byt jen v posteli a dva dny měl zákaz návštěv.

Jakub (Pá, 5. 5. 2017 - 19:05)

Nevíte nebo nemáte někdo zkušenost,jak to funguje v Dobřanech na oddělení "13".Mám tam teď člena rodiny(bohužel) a prý ho tam ostatní spolubydlící pálily cigaretami.Je to tam opravdu tak hrozné :(

Atanera (St, 1. 8. 2018 - 17:08)

Tak mu rozkopej držku a...Máma která vyhodí dítě,není máma. Jednou ho porodila z lásky,vychovala a měla by mu být oporou celý život. Možná kdyby se rodiče starali víc o své potomky tak by nebylo mezi mládeží to co je.

ada (Út, 31. 7. 2018 - 20:07)

Tak mu rozkopej držku a...Ono se těžko matce vyhazuje dítě ,vychovny efekt bude 0 kde je chlap ten kdyby ho vyhodil tak to bude psychicky jo bolet

AHOJ (Út, 31. 7. 2018 - 19:07)

Dobrý den,
Reaguji na...Tak mu rozkopej držku a vyhod na ulici.Co s takovým zkurvenym kriplem jinyho?

Renata Prchalov (Út, 31. 7. 2018 - 16:07)

Tak to je možné, asi...Dobrý den,
Reaguji na reakci k mé zkušenosti s Bohnicemi. Pokud byl syn ještě nezletilý a docházel na psychiatrii vždy sám.(Já s ním jít nesměla,paní doktorka to nevyžadovala a ani mě neinformovala,že dochází jak chce.) Tenkrát jsem jako máma měla možnosti na které mě bohužel nikdo neupozornil. V 18letech ho vyřadila z léčení. V té době se chytil party,kradl,lhal a já byla bezmocná. Vyhodit jsem jej nedokázala. Mezi 18 a současným věkem,již byl několikrát vyšetřovaný policií ČR. Když ve čtvrtek udělal tuto kravinu,byla jsem já i službu konající policista přesvědčeni,že jej tam nechají.Kdybych nevěděla,že jej nedobrovolně mohou podržet 24 hodin,tak bych nevolala a neprosila jak malá holka ještě v noci. Dnes už je zase v pohodě,zlý,sprostý,nepracuje a je nad věcí. Má jednu velikou vlastnost a to,že umí být velice příjemný,ochotný a slušný. Kdo jej nezná víc,nepochopí má slova.

Viky (Út, 31. 7. 2018 - 15:07)

Tak to je možné, asi záleží na diagnóze a oddělení, na otevřeném asi samozřejmě reverz může dát kdo chce, pokud nemá ústavní léčbu, ale já se na uzavřeném opakovaně na reverz ptala a vždy mi řekli, že mi změní vstup na nedobrovolný. Ale někoho jiného zas pustili, je to vše asi na individuálním posouzení. Ale to, že pokud je nedobrovolná léčba, tak že se to má do 24 hodin nahlásit soudu a ten má týden na rozhodnutí, tak to si myslím, že by mělo platit všude (nemyslím tím ústavní léčbu danou soudem, ale prostě nedobrovolný vstup, když je člověk nebezpečný sobě, nebo okolí).

Lenka (Út, 31. 7. 2018 - 15:07)

To není tak úplně pravda,...Tak takhle jsme to my neměli ale asi jiné diagnozy nebo jiná pravidla.

Viky (Út, 31. 7. 2018 - 13:07)

To není tak úplně pravda, reverz se nedá podepsat kdykoli, já když někdy měla dobrovolný vstup už a chtěla jsem podepsat reverz, tak mi řekli, že pokud ho podepíši, změní mi vstup zas na nedobrovolný. Sice to tak asi není pravidlem a často, ale stát se to může. A o nedobrovolné léčbě má lékař při přijetí do 24 hodin informovat soud a ten má týden na to, aby o tom rozhodl. Většinou za Vámi přijde někdo od soudu Vás vyslechnou (fraška, vždycky mě nechali říct tak větu a pak mi dali nedobrovolný vstup). Takže si myslím, že jen tak rodič podnět k soudu nemůže, navíc pokud zrovna nic nevyvedl, nebudou to řešit.

Lenka (Út, 31. 7. 2018 - 00:07)

Musí být soud a tam ho odsoudí k povinnému pobytu na psychiatrii , jinak může kdykoliv podepsat reverz. Je to dlouhý boj se soudem takže doporučuji okamžitě dát podnět k soudu a doufat že než ho začnou léčit si (nebo někoho jiného) vážně nezraní. odborníci ač to vypadá jakkoliv drasticky vědí co dělají.

Reklama

Přidat komentář