Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

lili (Čt, 16. 8. 2018 - 12:08)

v Plzni jsme byli. Do Prahy...Hmmm daleko z nejistym vysledkem

Zdeněk (Čt, 16. 8. 2018 - 12:08)

říkám jak neřekneš , že...v Plzni jsme byli. Do Prahy to je 130km od nas.

lili (Čt, 16. 8. 2018 - 11:08)

tak jsme byli v nemocnici ,...říkám jak neřekneš , že myslíš na smrt tak tě odpalkujou, oni maj pak nahnáno pokud by jsi to měl v e zprávě a něco jsi si udělal

lili (Čt, 16. 8. 2018 - 11:08)

tak jsme byli v nemocnici ,...máš práci jsi na nemocenské ? a kde jsi byl v nemocnici měl jsi jet rovnou do bohnic by s tebou ten kolega?

Zdeněk (Čt, 16. 8. 2018 - 11:08)

tak jsme byli v nemocnici , tam nas odeslali k ambulantni lekarce na polikliniku. cekel jem tam pres hodinu. Vzala mi dovnitr a jedine co bylo ze ni zvazila,zmerila tlak,musel jem byt v boxerkach a zaver byl ze to mam jeste tyden vydrzet pokud to nepovoli tak by se dalo uvazovat o hospitalizaci. Na lecebnu to prej neni nemaji volny postele a v nemocnici maji taky plno.Deprese jde pry silou vule prekonat a nemam na to myslet. Coz je blbost jsem jak mumie nemam silu co koliv delat ani se napit. na to jidlo a piti si mam nastavit budik abych nezapominal pit. Ale kdyz nemam silu a chut? To jde prej silou vule. Tak to musim doma vydrzet.

lili (Čt, 16. 8. 2018 - 10:08)

Lili, úplně přesný, mám...:), ono tahle diagnoza je asi běžná,závislost v kartě nemám napsanou protože se není čím chlubit,je to otázka posledních let, a vzhledem k tomu že dělám s penězmi a mám docela " vysokou funkci"léčba nepřichází vůbec v uvahu se závislostmi, uzkostně depresivní poruchu mám v kartě a prostě už mi to obvodák vypisuje všude :(, v dubnu jsem na tom byla hodně špatně , chodila se sluchátky v uších a doufala , že mě někde srazí auto, dolezla jsem nakonec k psychoušovi, ani nemocenskou mi nedal vyrazil mě s prášky a papa

Jako Zdeněk aspon chce se nechat zavřít, to když jsme potřebovali někam nacpat příbuzného, schizofrenie , nepil nejedl seděl, tak vlastní psychiatr mi řekl že má plnou čekárnu a že nemá čas at se objedná,jedině co jsme mohli udělat volat RZ a na to neměl nikdo koule a já řekla že to je na tom kdo s ním bydlí, že já mám toho na krku dost

čím Zdeněk bude vypadat hůř tím lépe, nevím jak v Bohnicích, prý velký frmol a hned tam všechny nevezmou

Helena (Čt, 16. 8. 2018 - 09:08)

Lili, úplně přesný, mám úplně stejné zkušenosti. Dokonce i úplně stejnou diagnózu (úzkostně-dep.porucha a závislosti). S tím schováváním něčeho do zadku jsi mě rozesmála, protože jsem si představila, jak Zdeňka svlíknou a ze zadku mu bude trčet revolver :-))) (Zdeňku omlouvám se).

Jo a ten nástup fakt není jak do vězení. Pokud jsem nešla řešit závislost, tak mě nesvlíkali ani nešacovali věci, jen se zeptali, jestli u sebe nemám zrcátko, skleněné nádoby, holítka, šňůrky, léky - to zabavili. Trochu paradox, když v koupelně byly velký zrcadla a na chodbě skleněné vázičky, ale co už.

S sebou si vem přesně to, co popsala Lili, já bych ještě přidala kafe, hrneček (nejlépe plastový) a dostatek prádla a ponožek, protože tam nemusí být pračka, tak abys pak nemusel každý den šmudlat jedny ponožky v umyvadle. A vlastně, to za tebou nebude nikdo chodit na návštěvy, aby ti mohl případně chybějící věci donést?

S tím hlášením plánované sebevraždy bych byla opatrná, navíc pokud to naštěstí není pravda. Kamarádka tohle udělala a zaklapli ji na 2 měsíce na uzavřené bez možnosti reversu. Dobrý nápad je říct, že nemůžeš jíst, pít, spát ani vykonávat nějakou činnost a že máš stavy derealizace (což možná že i opravdu máš, jak popisuješ ty pocity bez zdí a stropu). A prostě jim na rovinu řekni, že bys byl nejradši, pokud by tě mohli okamžitě hospitalizovat. Oni si už místo pro tebe najdou, neboj, tohle si žádný doktor nelajsne, nechat tě v takovém stavu odejít domů. Ono to asi na tobě bude i vidět ne, já v těchto stavech vypadám jak zombie.

lili (Čt, 16. 8. 2018 - 08:08)

Tak co jedeš do té ambulance?napiš jak jsi dopadl budeš mít mobil

lili (St, 15. 8. 2018 - 21:08)

A jinak já tehdy čekala 5 dní než mě někam vzali a to jsem si říkala , že jsem na tom špatně 10 kg dolů za měsíc

lili (St, 15. 8. 2018 - 21:08)

Psychiatra mabulantniho mam v...Ty furt s tím vyslékáním, max do spodního prádla zvážit změřit , tlak a šup pryč, nemáš mánii ani sepevražedný sklony aby jsi si schoval do zadku něco

lili (St, 15. 8. 2018 - 21:08)

Psychiatra mabulantniho mam v...Zabalit si mužeš všechno jak když jdeš do nemocnice, vem si mobil, knížku potřeby hygienický, normální pohodlný oblečení, zaleží kam tě šoupnou já mám uzkostně depresivní poruchu ( plus sklony na závislosti), mě šouply asi na dva dny na uzavřené oddělení jelikož jsem sežrala prášky, ale to jsem se k tomu přiznala, předpokládám že ty pujdeš rovnou na otevřené tam ti zřejmě nechají vše, na uzavřeném mi sebrali vše čím bych se mohla zabít , sebrali mi i mobil, jak jsem šla na otevřené to mi všechno vrátili, délka hospitalizace závisí jak rychle najdou správnou kombinaci léků, předpokládám že dřív jak za 3 týdny by jsi nešel domů,ted spíš nastává otázka jestli tě tam příjmou hned, nejlépe kdyby tě naložil kamarád a řekl , že nejíš nepiješ protože máš to a to

Zdeněk (St, 15. 8. 2018 - 21:08)

No a co potřebuješ vědět,...Psychiatra mabulantniho mam v Praze a je na dovoleny. prijede az za 2tydny kamarad mi tam dneska vezl. Sebevrazedny sklony nemam jeste. Jen mam unavu a nejsem schopnej se oblict. Na jidlo mi musi donutit doma. nemam hlad. za tyden jsem zhubnul 5kg coz je i plus ale na druhou stranu mam takovej divnej pocit jeste jsem ho nikdy nemel jako kdybych byl ve tme v temne komre nahy bez zdi a stropu celkem nekonecna prazdnota. _Zam jsem doma ale uz to tu asi dlouho nezvldnu jsem ja mrtvola. neni energie sila. Na sebevrazdu nemam myslenky. Ja jen jak dlouho je clovek na leceni cca co si muzu vzit sebou si zabalit, a co tam mam ocekavat. Uz jsem pochopil ze nastup je jak do vezeni prosacovat veci svlict komplet jak vezen. me jde o ulevu ty leky co mam Cipralex 20mg a Lamotrix 100 mg 1-2-1 mi nezabira.

lili (St, 15. 8. 2018 - 20:08)

No a co potřebuješ vědět,...Jinak za svou krátkou karieru jsem poznala pár psychiatrů a můžu říct, že vykazovi snad všichni nějakou známku duševní poruchy aspon mi to tak připadala , že jsme všichni na hlavu :)

lili (St, 15. 8. 2018 - 20:08)

Tak to jedimé neřeším...No a co potřebuješ vědět, chodíš k psychiatrovi? někdo ti stanovil diagnozu ,stím se mužeš domluvit , v ambulanci tě tak pošlou domu jestli půjdeš na příjmové oddělení, pokud nezjistí že jsi na tom špatně.

co chceš vědět jak to chodí? záleží v jakém stavu jsi, jestli máš psychozu, mánii udeprese pokud nemáš sebevražedné myšlenky tak tě asi nikdo kurtovat nebude maximálně budeš pod kamerami jestli tam jsou.

Zdeněk (St, 15. 8. 2018 - 19:08)

Tak to jedimé neřeším protže to mám jako diagnozu bipolární porucha s těžkou depresí. Ale pořád sem se toho moc nedozvěděl

lili (St, 15. 8. 2018 - 13:08)

vy tady řešite svlekani moje starost byla že mi všechno zustane v papirech

joli (St, 15. 8. 2018 - 11:08)

Cekarny jsou preplnene lidmi z depresemi minule tam bylo 15 lidi pre de mnou

důležitý detail (St, 15. 8. 2018 - 11:08)

a hlavně bys byl ve výhodě, kdyby jsi měl jizvy na zápěstí a ukázal jsi je těm doktorům, hned by tě vzali

lil (St, 15. 8. 2018 - 10:08)

já tu nepsal před před...Nicmeně jestli chceš nutně se hospitalizovat a nebudou tě chtit vzít musíš tvrdit že si jdeš ubližit ne že o zom přemyšliš ,jinak jestli standartě pujdeš na ambulanci a napišou ti papiry tam můžeš i nejaky ten tyden čekat než se uvolni misti

Zdeněk (St, 15. 8. 2018 - 10:08)

Nepsal jsi tu před časem to...já tu nepsal před před časem. To je asi shoda jmen

Reklama

Přidat komentář